"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin, Smudut, Lubin - Slike i ulovi

Više...
dbacic's Avatar 11 Tra 2018 20:54 #76 od dbacic
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Svaka čast , pravi ribar svake godine sve više napreduje. 😎
Hvala: Zdenko, JopaZGRI
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 12 Tra 2018 06:56 #77 od edi
Privitak datoteke:

Upravo sa poste..Zivi gavun..
Više...
amubuš's Avatar 12 Tra 2018 09:38 #78 od amubuš
Dobra posta.
Svaka čast meštre!
Hvala: edi
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 15 Ruj 2018 10:52 #79 od edi
Privitak datoteke:

Zivi gavun i crv...kvarner..prije 3 tjedna...0.7 i 0.8...
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 11 Lis 2018 13:14 #80 od edi
Privitak datoteke:
free image server online

Živi gavun...burin...zora...3kg...dva se otkacila...orada i arbun iznaneđenje...
Više...
zeusfaber's Avatar 11 Lis 2018 15:01 #81 od zeusfaber
Svaka čast Edi. Divni ulovi. Reci mi kako dolaziš do živih gavuna i kako loviš s njima?
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 11 Lis 2018 22:19 #82 od edi
Jaka lampadina...veliki sak tj podmetač sa sitnim okom i uz mul...pumpica za zrak na kantu...stap za spinning...otvorena spula... najlon 0.20mm bez predveza na malu udicu kovanu veličine graška recimo daichii br 12 kroz gornju usnu gavuna i zabacit na brancinu prometno mjesto...uz sam mul tj. kut mula ili u sjenu od mula ili u izvor ili na rub jata gavuna a voli i plicinu ako ima kakva veca grota...ili medju barke..
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 11 Lis 2018 22:24 #83 od edi
Gust je velikog brancina na tako sicusnu udicu i tanki najlon vadit...treba mu dat vremena za izvuc na suho..i isto tako i kad zagrize pustit bar 5 sekundi da izvlaci najlon iz otvorene spule prije spore kontre...
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 11 Lis 2018 22:37 #84 od edi
Kad nema gavuna moze i veća kozica crvena od lukobrana tj nasipa lukobrana...uskoro prelazim na tu jesku...
Više...
zeusfaber's Avatar 15 Lis 2018 17:51 #85 od zeusfaber
Fenomenalno. Hvala na pojašnjenju. Koliki je najveći kojeg si ulovio? :ohmy:
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 15 Lis 2018 19:32 #86 od edi
Na gavuna 3kg...a ovako na mrtve smrdljive jeske 7kg..
Hvala: B_, Mali z mora
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 04 Pro 2018 09:45 #87 od edi
Privitak datoteke:
free screenshot
Privitak datoteke:
free screenshot

Cca 2.5kg ...na srdelu..al volo.. kvarner...zora...mirno jugo poslije kiše..jedan pao pred podmetač...
Hvala: Baćo68, B_, JopaZGRI, Tonch
Više...
Tonch's Avatar 05 Pro 2018 09:33 #88 od Tonch
Bravo Edi , prepoznajem rupe ;)

“Winter is coming.”
Više...
Valic's Avatar 09 Pro 2018 19:02 - 09 Pro 2018 19:08 #89 od Valic
Svaka čast. Ovo je več kategorija za sebe!
Interesantno kako neki sa silnim varalicama, gumana koje vrijede jednu prosječnu platu, muku muče a ti ga dobiješ na prirodnu lako nabavljivu ješku.
Bomba!
Iako vjerujem da i to nije došlo preko noči samo od sebe!
Zadnja izmjena: 09 Pro 2018 19:08 od Valic.
Više...
Posejdon79's Avatar 09 Pro 2018 21:13 #90 od Posejdon79

Valic napisao: Svaka čast. Ovo je več kategorija za sebe!
Interesantno kako neki sa silnim varalicama, gumana koje vrijede jednu prosječnu platu, muku muče a ti ga dobiješ na prirodnu lako nabavljivu ješku.
Bomba!
Iako vjerujem da i to nije došlo preko noči samo od sebe!

Skroz se slažem. Strašan ulov! Bravo Edi
Više...
Ceco's Avatar 10 Pro 2018 10:52 #91 od Ceco
Zivi mamac je uvijek najbolji mamac... Ali kako kod nas nema načina nabavit mamac kad ti treba u dućanu takvog tipa varalice su najbolja opcija. Jer ne gubiš vrijeme tražeći mjesto di ima gavuna i sl...

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 10 Pro 2018 14:16 #92 od edi
Na svakoj poziciji 15min je dovoljno za opskrbit se nekom od zivih jeski..uz mul uvijek ima kozica ako nema gavuna a i bilo kakva ziva ribica odgovara ako nema gavuna...cak glavoc ili mali skarpoc..
Hvala: Ceco
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 10 Pro 2018 14:42 #93 od edi
Na zivu ili mrtvu jesku ce 10 puta prije zagrist nego na varalicu na pozicijama kojim ih lovim recimo zadnjih par godina uvijek imam u krugu bar 1 spinnera dok lovim i nikad jos nisam vidio da je nesto ulovio dok sam u kanti imao brancina i sam sam se okusao u spinanju te dobio mozda 1 na 30 ulovljenih na jesku....spinn ima vise ucinka od zive jeske kad je olujno jugo a mrtve jeske kad je bura isto tako na terenima jake struje....iskustvo mi je to pokazalo mozda se varam jer ja lovim na mikrolokacijama na kojim se brancin dolazi hranit i kombiniram sa velikim iskustvom sa podvodnog ribolova...dok mi se pozicije na kojima su brancini u prolazu nisu pokazale dobre niti one na kojim se zadrzavaju to jest miruju za vrijeme kad ne rade iako su to bile dobre pozicije za lov na pusku..recimo ima jedan teren gdje ih nikako ne mogu dobit a ima ih stalno i to kapitalnih vec godinama a nikad nisam ronio na tom terenu zbog prometa...iako se na tom terenu dolaze hranit...kad je noc u kraj se stisne sva sitna riba i kad je more mirno na rubu svjetla i mraka zna se vidjet po par komada od 4kg na gore...
Više...
Ceco's Avatar 10 Pro 2018 14:43 #94 od Ceco
Ne znam kakva je kod tebe situacija ali meni su mjesta di idem spinati uvijek puna drugih ribica pa bi mi bilo krajnje neodgovorno ponašanje da ih idem smetati podmetačem... A nekad nema ni gavuna niti kozica... Ali ja sebi držim u akvariju doma uvijek dovoljno cipola koje koristim. Ako se može ikako nabaviti živi mamac to je veliki plus. Uglavnom hitio sam reći na onaj gore post da ljudi koji "bacaju" lovu na varalice ili nemaju volju hvatati mamac ili pak toliko uživaju u spinu da ih ribolov ješkom ne zanima.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 10 Pro 2018 14:55 #95 od edi
Istina...samo sam podijelio iskustvo sa svojih par mikrolokacija....i mene ponekad uhvati gust za spinn koji definitivno ima vise cari nego ferma i odem iz gusta...☺ ali na drugu poziciju gdje su brancini manje oprezni...i gdje se ne razbijeze nakon prvog bacanja varalice kao sto je u slucaju kod moje pozicije...
Hvala: Ceco