"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brakada (bulentino)

Više...
fisherman's Avatar 22 Stu 2015 21:59 - 23 Stu 2015 14:14 #1 od fisherman
Zanima me desava li se kod vas sta u moru,danas mu se ja i dida isli protivit i osjetili smo snagu jake bure doduse bili smo iza prve punte u vali i ljudi jedan od boljih dana za brakadu je bio,u 2 h 6 kila arbuna svaki porcijas od 20 deka do 40, poslije u povratku do kuce povukli max rap 13 cm i digao sam lijepog gofa 2,5 kg. crazy day.
Zadnja izmjena: 23 Stu 2015 14:14 od zeusfaber.
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 23 Stu 2015 14:14 #2 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Brakada (bulentino)
Brakada bi bila "bulentin na braku"? :cheer:
Hvala: porfo

Molimo prijavite se

• Conger
  • Conger's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Ston u srcu
Više...
Conger's Avatar 23 Stu 2015 14:19 #3 od Conger
Replied by Conger on topic Brakada (bulentino)
To mi jedino ima logike. Čestitam na ulovu, može slika ako imaš? 6kg arbuna :ohmy: i gof od 2.5kg :ohmy: Zvuči nevjerojatno. Na što ste lovili arbune?

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 23 Stu 2015 16:59 #4 od fisherman
Replied by fisherman on topic Brakada (bulentino)
slika nemam jer ga trenutno nemam mobitela odnosno na popravku je,mater mi je bila u petak zajedno smenom na vikendici i onaj ulov liganja sam zbog toga slikao,ona je u subotu ujutro otisla u split,ja sam ostao sa babom i didom a znate kakvi su od starih ljudi mobiteli iz 41-ve hahahahha,tata mi je podvodni ribolovac pa mu kazem da mi izroni 2 kila rakica(rakova samaca)i arbuni su ti zatim najludi,steta sto nemam slika bas je bio ljep ulov

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 23 Stu 2015 17:00 #5 od fisherman
brakada ti je obican bulentin tako ti se kaze u sibeniku i okolici

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 25 Stu 2015 11:15 #6 od zeusfaber
Super ulov u svakom slučaju. Bravo.

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 18 Pro 2015 23:00 #7 od fisherman
Lovi li se sta ribari?

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 07 Sij 2016 19:57 #8 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Brakada (bulentino)

Danas sam bio sa frnedom. Dubina nekih 30 metara. I tako lovilmo mi lovimo većinom mendule i arbune i kad odjednom počnemo vaditi ove ribe,zna li tko koja je to riba? Pitao sam jednog "iskusnijeg" ribara i kaže bugva ili mendula,ali 100% sam siguran da nije. Ajde ako tko zna :D

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Sij 2016 20:17 #9 od marinac
Replied by marinac on topic Brakada (bulentino)
tu ti ribu mi zovemo bajoka ili bakot, a to ti je nešto između arbuna i bukve, i obično se vata pridvečer, amože i po mekoliko komada odjednom, i osjetljive su na brumavanje, a ješku ti mumaju ili zavlače, a nisu ni loši borci

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Sij 2016 20:20 #10 od marinac
Replied by marinac on topic Brakada (bulentino)
u splitu ga još zovu i divljak, a ukus mu daje dosta po moru, a škrge sa unutarnje strane su mu narančaste, vidi jednoj , pa ćeš se uvjeriti, a kvaliteta ti je srednja

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 07 Sij 2016 20:43 - 07 Sij 2016 20:44 #11 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Brakada (bulentino)
Meni se cini da je to Batoglav(tako ga kod nas zovu),ima glavu slicnu arbunu a tijelo ko bukva.Ja sam i dosta lovio na bulentin vecinom komadi od 10tak dkg a znao sam lovit i komade po 20-25 dkg.
Meso ukusno,jako slicno arbunu al potrebno ga je obavezno odma ocistit,na nekim mjestima se hrane i onom tankom zelenom travom(svejedi su) i ako ih odma ne ocistis ukus bude nesto malo losiji.
Meni jako draga riba pogotovo prigani a veci i na gradele.

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 07 Sij 2016 20:44 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 07 Sij 2016 20:47 - 07 Sij 2016 20:56 #12 od Fanatik

marinac napisao: u splitu ga još zovu i divljak, a ukus mu daje dosta po moru, a škrge sa unutarnje strane su mu narančaste, vidi jednoj , pa ćeš se uvjeriti, a kvaliteta ti je srednja

Je kod nas ga takodjer neki zovu "divji arbun"
A na Korculi kazu "ujeba arbun bukvu" :)
Kod na se najvise love krajem proljeca i pocetkom ljeta,dolaze u ogromnim jatima u podrucje Gruskog zaljeva i Rijeke dubrovacke i svi su oko 8 do 10dkg,upravo tade tu raste sitna tanka duguljasta travica koja prekrije pijescano dno i oni nje pobrste.A zno sam ih dignut po kilo ipo-dva u 45 min(sve komadi prosjek nekih 8dkg),male udice i mali komadic lignje a moze i pastele za jesku i sto je reko marinac i po dva-tri vadis skupa.

Zadnja izmjena: 07 Sij 2016 20:56 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
Vire's Avatar 07 Sij 2016 20:57 #13 od Vire
Replied by Vire on topic Brakada (bulentino)
U zadru ga zovu bokador,ali nisam 100%siguran.

Molimo prijavite se

Više...
Alaskan's Avatar 07 Sij 2016 23:44 #14 od Alaskan
Replied by Alaskan on topic Brakada (bulentino)
''Ujeba arbun bukvu'' :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tight lines!

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 08 Sij 2016 00:05 #15 od lignjolovac
Hvala svima,danas nas je malo vjetar i kurent zezao,pa smo tek počeli loviti kad se smirilo zadnjih sat vremena. koje udice koristite? ja sam lovio na desetke,pa sam prilikom kontre ostao dva puta bez udice na predvezu.

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 08 Sij 2016 12:53 #16 od Fanatik
Udice npr Mustad Cristal 5 il mozda bolje 6-7,ovisno koliki su,desetka je ipak premala ima on prilicno velika usta

Hvala: lignjolovac

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 08 Sij 2016 23:37 #17 od lignjolovac
A napravio sam predveze s desetkama,a što se tiće problema to mi se 2 puta dogodilo ostalo je bilo i više nego dobro. Spustim na dno i odmah kontra i evo ribe.
Dok je prijatelj lovio na ruku s mrvicu većim udicama s dosta manje uspjeha. Svaki put kad izađemo počne puhat ili valjat,sad čekamo jedan ljepši dan,pa idemo ponovo. Jedino što sam imao sreće jučer je da sam promjenio predvez kad su mi te dvije udice "nestale" i stavio sam veće i bum evo lijepog širuna.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 08 Sij 2016 23:59 - 11 Sij 2016 00:40 #18 od Ahab
Replied by Ahab on topic Brakada (bulentino)

Fanatik napisao:

marinac napisao: A na Korculi kazu "ujeba arbun bukvu" :)

:lol: :lol: :lol:

Batej, Batoglavac (Makarska).

Nedavno mi je jedan tako potega na kliznome sistemu da sam mislija da je komarca od 2 kila a u jadniku ni 10 deka.

smoto
Zadnja izmjena: 11 Sij 2016 00:40 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 11 Sij 2016 00:41 #19 od zeusfaber
"ujeba arbun bukvu" :lol: hahahaha. vrh!

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 11 Sij 2016 10:21 #20 od fisherman
Tu ti ribu mi u sibeniku zovemo spurjan,ja i dida smo ih lovili po 4,5 kila liti na dubini od 13-20 metara i to od 25.6 do 25.7,sad ti se oni love na dubini od 60 metara bili smo prije 10 dana ja i dida isli na orade na 65 metara digli 3 komada orada koje zajedno imaju 1.10 kg kako se orada nije javljala bas dobro digli smo 4 kila sitnisa(bugve,bilice,modraci i spurjani)za one koji neznaju sto je bilica to je riba koja ima tocku na ledima a nije gavun ni modrak za njom je najludi sampjer,kako vi zovete tu ribu?,bilicu?

Molimo prijavite se