"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brakada (bulentino)

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 11 Sij 2016 12:58 #21 od Ahab
Replied by Ahab on topic Brakada (bulentino)
To ti je vrsta gire. Imaju dvi vrste, gira oblica i gira oštruja. Bilica je oštruja. Mi u Makarskoj je zovemo samo oštruja. Drugu vrstu zovemo oblica ili tragalj.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 11 Sij 2016 21:38 - 15 Sij 2016 20:52 #22 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Brakada (bulentino)
Evo naso i s wikipedije - Batoglavac

Kod nas se još naziva i divlji arbun, bajok, grbić, batelj, batokljunac...".

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 15 Sij 2016 20:52 od zeusfaber.
Hvala: lignjolovac

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 11 Sij 2016 22:26 - 15 Sij 2016 20:51 #23 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Brakada (bulentino)
Ahab mislim da si zamjenio giru i batoglavca, hvala fanatik :)

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 15 Sij 2016 20:51 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 11 Sij 2016 23:30 #24 od Ahab
Nisam tebi odgovarao nego @fisherman sto pita za "bilicu".
A za batoglavca sam odgovorio par postova ranije. I to bez wikipedie B)

smoto

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 11 Sij 2016 23:33 - 15 Sij 2016 20:51 #25 od lignjolovac
Aha, onda oprosti :)

Mi je zovemo mendula, manola...

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 15 Sij 2016 18:14 - 15 Sij 2016 20:50 #26 od Fanatik
I mene si na prvu zbunio s tim odgovorom, jer znam da si par postova prije i ti reko da ga kod vas zovu Batoglavac, Batej...tek sam se kasnije sjetio da je @fisherman pito i za "bilicu", inace ja prvi put cujem za taj naziv, kod nas ih inace zovu Gera i to je ta sa crnom tockom, neko zove i Menula, neznam mozda menula zovu tu drugu vrstu...mislim da je nisam nikad ni vidio pa ne mogu rec, neznam koja je razlika, ako i ona ima tocku onda kod nas vjerovatno sve zovu jednostavno Gera!?

Wikipediju sam ubacio cisto eto da se vidi koliko Batoglav naziva ima i kojoj porodici pripada, te kako mu je meso cijenjeno ;) meni jedna od drazih manjih riba jer je odlican prigan, leso, ubacit u brodet....lak je za cistit, tek zeru manje kvalitetan od arbuna, al ko sto sam prije spomeno bilo bi pozeljno odma ocistit utrobu!

Zadnja izmjena: 15 Sij 2016 20:50 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 15 Sij 2016 18:30 - 15 Sij 2016 20:51 #27 od Fanatik
Bas evo cackam po netu i po Wikipediji, vidim da Giru oblicu zovu i Menula, njih sam i lovio, a Ostrulju, moram priznat da mislim da je nikad nisam sreo!?!?

...vjerovatno je kod nas rijedja, ne sjecam se jesam li je sreo i na peskariji, mozda jednostavno vecinom ljudi kazu samo Gera i za jednu i drugu. Cuo sam za nazive Oblica i Ostrulja, al nisam zno u cemu je razlika, vidim sad da Ostrulja nema crnu tocku, ne mogu se sjetit da sam je ikad ulovio :dry:

Evo Gira Osrtulja

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 15 Sij 2016 20:53 #28 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Brakada (bulentino)
Zašto ne koristite Ludo More Wiki - pa kome sam ja ovo pisao? :lol:

Ludo More Wiki / Ribe / Batoglavac
Hvala: Fanatik, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 15 Sij 2016 21:01 #29 od Fanatik
:blink: ohoo...pa sad vidim da nismo ni svjesni koliko je ovo nase LudoMore jako :like:

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 16 Sij 2016 13:00 #30 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Brakada (bulentino)

Fanatik napisao: :blink: ohoo...pa sad vidim da nismo ni svjesni koliko je ovo nase LudoMore jako :like:

Trebalo mi je dobrih mjesec dana za sve napisati, a nisam pokrio ni 20% vrsta, a gdje su tek rakovi, glavonošci, školjke Jadrana? Naveo sam samo vrste atraktivne za ribolov, što ne znači da neću i ostale u budućnosti. Sigurno ima i dosta netočnih podataka, na nama je da ih ispravimo i popunimo galerije ulovima korisnika s Ludog Mora. Kako bi bilo fora da jedan dan kažemo - "Pa mi smo ulovili sve ribe u wikiju!" ;)
Hvala: SRibar, Fanatik, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 16 Sij 2016 19:04 - 17 Sij 2016 17:33 #31 od Fanatik
Zeus, svaka ti cast, ma vidi se da si pravi entuzijasta :) Naravno i ostala ekipa LM koja stoji iza ovog sajta i foruma, cisto se osjeti jedna mocna, pozitivna energija, energija ekipe koja radi nesto sto bas ono voli :like:

Eto godinama pratim razne forume i stranice o ribolovu i nikad se nidje nisam registriro jerbo mi idu na zivce tamosnja prepucavanja i takmicenja ko ce ispast "pametniji" :pinch: hehehe, ma stvarno nevjerovatno al ne zelim blatit ni jedan forum jer eto ipak sam, izmedju dosta tih pizdarija, uspio pokupit i koji dobar i primjenjiv savjet ;)
Ali ovdje jednostavno vlada ta vasa pozitivna,prijateljska atnosfera, dje ljudi pomazu iskrenim dobronamjernim savjetima, bez omalovazavanja ikoga i sa potpunim razumijevanjem prema svim pocetnicima, mladjim, starijim, pa i iskusnim ribolovcima koji trebaju savjet kolega, jerbo naravno covjek uci cijeli zivot :)

Vjerujem da ce tako i ostat, pozitiva, iskrenost, moze i zajebancija al nebi bila dobra i podjebancija ;) i vjerujem da cemo i svi ostali s nastavit pisat svoje postove takvim enuzijazmom!!!!

Zadnja izmjena: 17 Sij 2016 17:33 od Fanatik.
Hvala: Manta

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 16 Sij 2016 21:08 #32 od dundo
Replied by dundo on topic Brakada (bulentino)
Bravo Fanatik, digo si mi riječi iz usta.
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 16 Sij 2016 23:31 #33 od lignjolovac
Upravo tako Fanatik! Forum je pun pogodak! Najveće iznenađenje su mi članovi koji nemaju tajni! :D

I ako nas vrijeme posluži sutra ja i prijatelj idemo lovit,pa možda bude i koja slika za ovu temu :)

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 17 Sij 2016 00:11 #34 od Ahab
Danas sam s mobitela isao vidjeti plimu i oseku i izbacilo mi je rezultat s Ludog mora. Kliknuo i ne radi. Sad s desktopa uopce ne mogu pronaci tu opciju. Jel to nesto "under construction"?

smoto

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 17 Sij 2016 17:44 - 18 Sij 2016 00:11 #35 od Fanatik
Evo bas citam da je i za Batoglava uvedena minimalna velicina ulova 17cm. Ja sam ih se najvise nalovio i naijo malih cca 8 do 10dkg a to su 10 do 15cm.

Al neka, uvijek sam za zastitu ribljeg fonda, pa eto nadam se ako se budemo pridrzavali pravilnika i zakona da cemo ubrzo lovit i vise pravih lijepi batoglava od 20dkg i vise!

www.ludomore.com/lovostaji

Al cudi me da je za cipole ukunuta minimalna velicina, dosta se pisalo kako su neke vrste cipola u Jadranu vec pred istrebljenjem a i ugrozeni od navale strijelki?

Neznam, nisam strucnjak, al dosta toga u zakonima o moru i ribolovu ne cini mi se bas logicno. :blink:

Zadnja izmjena: 18 Sij 2016 00:11 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 17 Sij 2016 18:00 - 18 Sij 2016 00:09 #36 od lignjolovac
Danas ipak ništa od ribolova, vrijeme nas je zeznulo. Ja iskreno ne znam točno veličine, ali procjenim od oka i pustim manje ribe. A na dozvolama obično pišu minimalne veličine riba koje se mogu zadržati.

Zadnja izmjena: 18 Sij 2016 00:09 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 17 Sij 2016 18:19 - 18 Sij 2016 00:09 #37 od Fanatik
Na rekreacijskoj dozvoli ne pise nista,samo broj dozvole.

A ovo za Batoglava je novo uvedeno, znam da prije nije bilo ogranicenja.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 17 Sij 2016 18:23 - 18 Sij 2016 00:09 #38 od lignjolovac
Bio sam 3 godine član ribolovnog društva, nama je uredno pisalo na dozvolama. Moguće da nam je pisalo radi natjecanja.

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 14 Velj 2016 20:57 - 14 Velj 2016 21:44 #39 od fisherman
Replied by fisherman on topic Brakada (bulentino)

evo od vikenda jeska lignja i srdela
Zadnja izmjena: 14 Velj 2016 21:44 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• egi
  • egi's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
egi's Avatar 14 Velj 2016 21:51 - 14 Velj 2016 22:01 #40 od egi
Replied by egi on topic Brakada (bulentino)
Evo ovo su mire koje se trenutno primjenjuju pa koga zanima nek baci pogled :thumbup:

Zadnja izmjena: 14 Velj 2016 22:01 od zeusfaber.
Hvala: pepsi, Fanatik, Boki, Ceco

Molimo prijavite se