"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Arbun

Arbun 01 Stu 2017 22:25 #16831

• MIRAN
  • MIRAN's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 367
Danas sam proba bulentin iz barke kod Sv. Marka .Ješka je bila mala kozica .
Nekoliko pirki i jedna smokva i kad sam pomislio da se preselim na drugu poziciju zakačio se Arbun i to lijepi 73 Dkg.
i nakon toga povlačenje zazujila rola i u nekoliko sekundi 250 met. upredenice bilo je van,štap se savio al nisam uspio ništa nakon nekog vremena puca upredenica i ostaje upitnik iznad glave šta je to bilo.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Vinsent_P, edi

Re:Arbun 01 Stu 2017 22:27 #16832

• MIRAN
  • MIRAN's Avatar
  • Doktor foruma
Evo slike ljepotana

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Kvarner, Baćo68, Angler, Giurinni, Vinsent_P, edi

Arbun 02 Stu 2017 11:56 #16843

• edi
  • edi's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 213
MIRAN napisao:
Nekoliko pirki i jedna smokva i kad sam pomislio da se preselim na drugu poziciju zakačio se Arbun i to lijepi 73 Dkg.
i nakon toga povlačenje zazujila rola i u nekoliko sekundi 250 met. upredenice bilo je van,štap se savio al nisam uspio ništa nakon nekog vremena puca upredenica i ostaje upitnik iznad glave šta je to bilo.

.. predivan arbun!..jel bila ziva kozica? ..meni top jeska za sve sparide... jos ako je kozica ziva i velika koja po noci izlazi iz skrovista...top za arbuna i oradu cak i brancin na kancenicu hoce!

Arbun 02 Stu 2017 12:57 #16845

• Giurinni
  • Giurinni's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 95
edi napisao:
MIRAN napisao:

.. predivan arbun!..jel bila ziva kozica? ..meni top jeska za sve sparide... jos ako je kozica ziva i velika koja po noci izlazi iz skrovista...top za arbuna i oradu cak i brancin na kancenicu hoce!

Arbuni super idu i na krepanu domaću kozicu s peškarije. Zanima me kako loviš te kozice Edi i imaš li koju sliku da vidimo koja je vrsta?

Arbun 02 Stu 2017 13:10 #16846

• edi
  • edi's Avatar
  • Doktor foruma
...lovim ih po noci mrezicom sa vanjskih strana grota od lukobrana ili po lucicama..na nekim ih pozicijama ima sa vanjskih strana grota...ili na vrsicu homemade...ima ih 2 vrste..imam slikano kod frenda pa ovih dana postam sliku...

Arbun 02 Stu 2017 22:01 #16861

• MIRAN
  • MIRAN's Avatar
  • Doktor foruma
Ma nije bila živa ješka to mi je još od litos bilo zaleđeno i nisam htio ništa drugo a nisam ni moga da san tija jer nije radila peškarija da kupim neku ješku.
A kako veliš najbolja ješka za šparide.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: edi

Arbun 03 Stu 2017 05:15 #16863

• edi
  • edi's Avatar
  • Doktor foruma

..meni su najbolji ulovi na kancenicu sa barke na max 40m dubine na tu jesku zivu...bolje od koreane bibia crva i bilo koje druge jeske..
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: B_, MIRAN

Arbun 03 Stu 2017 07:03 #16864

• edi
  • edi's Avatar
  • Doktor foruma
Evo par slikica ulova na zivu skilju tj. kozicu...

Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: dzingo, B_, Angler, Ceco

Arbun 03 Stu 2017 07:15 #16865

• edi
  • edi's Avatar
  • Doktor foruma
...zivu veliku kozicu mi je otkrio naj frend sa kojim lovim inace vice prvak svijeta u udicarenju...od oslica..hobotnice..brancina...do razno raznih sparida jako raznolik ulov kakav po meni jedino srdela moze...

Arbun 03 Stu 2017 10:18 #16876

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
  • Zahvala primljena: 742
edi napisao:

Ma lijepo to tebi ide.
Ali ti si prijatelju onda svako malo u prelovu.
Mene zanima sta radis s tolikom ribom?
Jeli onda prodajes tu ribu?
Po ovim silnim objavama i slikama po meni ispada da zivis od ribolova.
Oprosti ako grijesim. ;)
Vali

Arbun 03 Stu 2017 11:37 #16878

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 179
Ljudi jel moze neka preporuka za neki stap za lov arbuna iz barke. Sistem dolje olovo i sa strane na predvez udica ili dvije. Tako sam ih ja pecao. Jel ima koji bolji sistem ?
Recimo da bi stap nosio 50g olovo...nije neki jaki kurent ali ga ima...vrlo lagano voda ide i dubina nekih 20-40m. Ove godine sam to radio sa spin stapom ali mi detekcija tj. samo osjecaj kad riba pipka bio vrlo slab. Stap bio Abu Garcia 30-60g. Uglavnom nije za to pa molim preporuku za neki fini stap.

Hvala i LP !

Arbun 03 Stu 2017 12:41 #16879

• Vinsent_P
  • Vinsent_P's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 44
Pogledaj si TUBERTINI TALAXA-u 6600, to je štap baš za kančanicu :cheer:

Arbun 03 Stu 2017 13:29 #16880

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 179
Nemam bas nekog iskustvo u pecanje iz barke a gledam ovaj tvoj savijet. Najkraci stap je od ovog modela sto navodis je 2,70m. Nekako sam mislio da je za iz barke bolje da je sto kraci.

www.ribolovnipribor.hr/hrvatski/proizvod...axa-6600-300m_10872/

Dali ovaj modem ima osjetljive vrhove ? Vidm pise da je jacina izbacaja 250g. Onako na prvu rekao bih da je to prejako ili je to neka druga akcija sa finom detekcijom griza.
To je stap za iskljuciva sa barke i vertikalno pecanje ili moze posluziti i sa obale za nesto ili mu ta akcija bas i nije da shore fishing. Pomazi jer nisam u tome jos toliko dobar.

thx !

Arbun 03 Stu 2017 13:50 #16882

• Vinsent_P
  • Vinsent_P's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 44
Šta se dužine štapa tiče meni osobno paše ta dužina za iz barke, jer ako napraviš sistem sa dvije udice jedna na dnu, jedan na 60-70 cm i prame duljine 50-60 cm sa štapom od 1.8-2 m nije baš praktično kada izvučeš sve to iz vode, a kamoli kada vadiš ribu.
Odobno sam mišljenja da su svi modeli Talaxa-e odlični, dolaze sa dva vrha meduim i light, koji su baš namjenjeni za finu detekciju ugriza, tako da te ne mora brinuti snaga izbačaja od 250g. Znam ljude koji sa takvim štapom spinaju, love lignje i sve za šta taj štap nije namjenjen. Probao sam spinati jednom sa Talxom 8200 ili 8100 neznam točno koji je model, snaga izbačaja 400g, i mogu ti reći da sam ostao jako iznenađen koliko se lijepo bacaju i vode varke. Mogao bi proći za ribolov sa obale ako ali za izbačaje do 30-40 metara maksimalno.
Da si kupujem štap za ribolov iz barke uzeo bi ga odmah, razlog je taj jer su ga razvili Talijani, baš za korištenje na Jadranu i za lov špraida, a oni su totalno opičeni za kančanicom.
Nadam se da sam ti pomogao koliko toliko.

Arbun 03 Stu 2017 14:08 #16883

• edi
  • edi's Avatar
  • Doktor foruma
Kvarner napisao:
edi napisao:

Ma lijepo to tebi ide.
Ali ti si prijatelju onda svako malo u prelovu.
Mene zanima sta radis s tolikom ribom?
Jeli onda prodajes tu ribu?
Po ovim silnim objavama i slikama po meni ispada da zivis od ribolova.
Oprosti ako grijesim. ;)
😊 nema ljepse od gradela...13 god radim ko chef renomiranih restorana tako da imam od cega zivit...uglavnom barku nemam a nikad nismo ulovili vise od 5 kg po glavi...ne zamjeram 😊 pogledaj malo zakonik sportskog ribolova...lp
  • Stranica:
  • 1
  • 2