"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Arbun

• MIRAN
  • MIRAN's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
MIRAN's Avatar 01 Stu 2017 22:25 #1 od MIRAN
Arbun was created by MIRAN
Danas sam proba bulentin iz barke kod Sv. Marka .Ješka je bila mala kozica .
Nekoliko pirki i jedna smokva i kad sam pomislio da se preselim na drugu poziciju zakačio se Arbun i to lijepi 73 Dkg.
i nakon toga povlačenje zazujila rola i u nekoliko sekundi 250 met. upredenice bilo je van,štap se savio al nisam uspio ništa nakon nekog vremena puca upredenica i ostaje upitnik iznad glave šta je to bilo.
Hvala: Vinsent_P, edi, Ceco
  • MIRAN
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
MIRAN's Avatar 01 Stu 2017 22:27 #2 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Arbun
Evo slike ljepotana

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 02 Stu 2017 11:56 #3 od edi
Replied by edi on topic Arbun

MIRAN napisao: Danas sam proba bulentin iz barke kod Sv. Marka .Ješka je bila mala kozica .
Nekoliko pirki i jedna smokva i kad sam pomislio da se preselim na drugu poziciju zakačio se Arbun i to lijepi 73 Dkg.
i nakon toga povlačenje zazujila rola i u nekoliko sekundi 250 met. upredenice bilo je van,štap se savio al nisam uspio ništa nakon nekog vremena puca upredenica i ostaje upitnik iznad glave šta je to bilo.

.. predivan arbun!..jel bila ziva kozica? ..meni top jeska za sve sparide... jos ako je kozica ziva i velika koja po noci izlazi iz skrovista...top za arbuna i oradu cak i brancin na kancenicu hoce!
Više...
Giurinni's Avatar 02 Stu 2017 12:57 #4 od Giurinni
Replied by Giurinni on topic Arbun

edi napisao:

MIRAN napisao: Danas sam proba bulentin iz barke kod Sv. Marka .Ješka je bila mala kozica .

.. predivan arbun!..jel bila ziva kozica? ..meni top jeska za sve sparide... jos ako je kozica ziva i velika koja po noci izlazi iz skrovista...top za arbuna i oradu cak i brancin na kancenicu hoce!

Arbuni super idu i na krepanu domaću kozicu s peškarije. Zanima me kako loviš te kozice Edi i imaš li koju sliku da vidimo koja je vrsta?
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 02 Stu 2017 13:10 #5 od edi
...lovim ih po noci mrezicom sa vanjskih strana grota od lukobrana ili po lucicama..na nekim ih pozicijama ima sa vanjskih strana grota...ili na vrsicu homemade...ima ih 2 vrste..imam slikano kod frenda pa ovih dana postam sliku...
  • MIRAN
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
MIRAN's Avatar 02 Stu 2017 22:01 #6 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Arbun
Ma nije bila živa ješka to mi je još od litos bilo zaleđeno i nisam htio ništa drugo a nisam ni moga da san tija jer nije radila peškarija da kupim neku ješku.
A kako veliš najbolja ješka za šparide.
Hvala: edi
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 03 Stu 2017 05:15 #7 od edi
Privitak datoteke:
Privitak datoteke:
Privitak datoteke:

..meni su najbolji ulovi na kancenicu sa barke na max 40m dubine na tu jesku zivu...bolje od koreane bibia crva i bilo koje druge jeske..
Hvala: B_, MIRAN
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 03 Stu 2017 07:03 #8 od edi
Evo par slikica ulova na zivu skilju tj. kozicu...

Privitak datoteke:
Privitak datoteke:
Privitak datoteke:
Privitak datoteke:
Privitak datoteke:
Hvala: dzingo, B_, Angler, Ceco
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 03 Stu 2017 07:15 #9 od edi
...zivu veliku kozicu mi je otkrio naj frend sa kojim lovim inace vice prvak svijeta u udicarenju...od oslica..hobotnice..brancina...do razno raznih sparida jako raznolik ulov kakav po meni jedino srdela moze...
Više...
Kvarner's Avatar 03 Stu 2017 10:18 #10 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Arbun

edi napisao: Evo par slikica ulova na zivu skilju tj. kozicu...

Privitak datoteke:
Privitak datoteke:
Privitak datoteke:
Privitak datoteke:

Ma lijepo to tebi ide.
Ali ti si prijatelju onda svako malo u prelovu.
Mene zanima sta radis s tolikom ribom?
Jeli onda prodajes tu ribu?
Po ovim silnim objavama i slikama po meni ispada da zivis od ribolova.
Oprosti ako grijesim. ;)
Više...
dxdandy's Avatar 03 Stu 2017 11:37 #11 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Arbun
Ljudi jel moze neka preporuka za neki stap za lov arbuna iz barke. Sistem dolje olovo i sa strane na predvez udica ili dvije. Tako sam ih ja pecao. Jel ima koji bolji sistem ?
Recimo da bi stap nosio 50g olovo...nije neki jaki kurent ali ga ima...vrlo lagano voda ide i dubina nekih 20-40m. Ove godine sam to radio sa spin stapom ali mi detekcija tj. samo osjecaj kad riba pipka bio vrlo slab. Stap bio Abu Garcia 30-60g. Uglavnom nije za to pa molim preporuku za neki fini stap.

Hvala i LP !
Više...
Vinsent_P's Avatar 03 Stu 2017 12:41 #12 od Vinsent_P
Replied by Vinsent_P on topic Arbun
Pogledaj si TUBERTINI TALAXA-u 6600, to je štap baš za kančanicu :cheer:
Više...
dxdandy's Avatar 03 Stu 2017 13:29 #13 od dxdandy
Nemam bas nekog iskustvo u pecanje iz barke a gledam ovaj tvoj savijet. Najkraci stap je od ovog modela sto navodis je 2,70m. Nekako sam mislio da je za iz barke bolje da je sto kraci.

www.ribolovnipribor.hr/hrvatski/proizvod...axa-6600-300m_10872/

Dali ovaj modem ima osjetljive vrhove ? Vidm pise da je jacina izbacaja 250g. Onako na prvu rekao bih da je to prejako ili je to neka druga akcija sa finom detekcijom griza.
To je stap za iskljuciva sa barke i vertikalno pecanje ili moze posluziti i sa obale za nesto ili mu ta akcija bas i nije da shore fishing. Pomazi jer nisam u tome jos toliko dobar.

thx !
Više...
Vinsent_P's Avatar 03 Stu 2017 13:50 #14 od Vinsent_P
Replied by Vinsent_P on topic Arbun
Šta se dužine štapa tiče meni osobno paše ta dužina za iz barke, jer ako napraviš sistem sa dvije udice jedna na dnu, jedan na 60-70 cm i prame duljine 50-60 cm sa štapom od 1.8-2 m nije baš praktično kada izvučeš sve to iz vode, a kamoli kada vadiš ribu.
Odobno sam mišljenja da su svi modeli Talaxa-e odlični, dolaze sa dva vrha meduim i light, koji su baš namjenjeni za finu detekciju ugriza, tako da te ne mora brinuti snaga izbačaja od 250g. Znam ljude koji sa takvim štapom spinaju, love lignje i sve za šta taj štap nije namjenjen. Probao sam spinati jednom sa Talxom 8200 ili 8100 neznam točno koji je model, snaga izbačaja 400g, i mogu ti reći da sam ostao jako iznenađen koliko se lijepo bacaju i vode varke. Mogao bi proći za ribolov sa obale ako ali za izbačaje do 30-40 metara maksimalno.
Da si kupujem štap za ribolov iz barke uzeo bi ga odmah, razlog je taj jer su ga razvili Talijani, baš za korištenje na Jadranu i za lov špraida, a oni su totalno opičeni za kančanicom.
Nadam se da sam ti pomogao koliko toliko.
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 03 Stu 2017 14:08 #15 od edi

Kvarner napisao:

edi napisao: Evo par slikica ulova na zivu skilju tj. kozicu...

Privitak datoteke:
Privitak datoteke:
Privitak datoteke:
Privitak datoteke:

Ma lijepo to tebi ide.
Ali ti si prijatelju onda svako malo u prelovu.
Mene zanima sta radis s tolikom ribom?
Jeli onda prodajes tu ribu?
Po ovim silnim objavama i slikama po meni ispada da zivis od ribolova.
Oprosti ako grijesim. ;)

😊 nema ljepse od gradela...13 god radim ko chef renomiranih restorana tako da imam od cega zivit...uglavnom barku nemam a nikad nismo ulovili vise od 5 kg po glavi...ne zamjeram 😊 pogledaj malo zakonik sportskog ribolova...lp
Hvala: Ceco
Više...
Mladen Miletić's Avatar 03 Stu 2017 19:28 - 03 Stu 2017 19:38 #16 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Arbun
@dxdandy
Uzmi ti za početak motovilo

Može i ovako:

dtdshop.eu/hr/proizvod-detalji/panule-i-...canica-za-arbune-129

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Zadnja izmjena: 03 Stu 2017 19:38 od Mladen Miletić.
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 03 Stu 2017 21:02 #17 od edi

Mladen Miletić napisao: @dxdandy

Može i ovako:

Samo ima jedan mali problem na slici se vide 3 udice a zakonom na kancanici smije biti samo 2 udice.. na max 2 kancanice..ako se ne varam...neznam da dxdandy nebi dobio kaznu u slucaju kontrole...neznam ni dali to uopce kontroliraju...
Više...
dxdandy's Avatar 04 Stu 2017 10:38 #18 od dxdandy

Mladen Miletić napisao: @dxdandy

Može i ovako:

Mladene, hvala na savijetu ali ipak ne. Na ruku ili iz ruke ne bih nikako. Takav vid ribolova me ne zanima. Postujem tko to tako prakticira i nemam nista protiv toga ali ja nisam za to. Vise volim stap i onda bolje da pri tome ostanem i nadjem si nesto sto mi odgovara i cjenom i onisto mi treba.

U svakom slucaju hvala.

@Edi

Sto se tice broja udica po sistemu, ne bih nikako ni isao vise od dvije, cak mozda jedna...sto vise udica, veca sansa za nekim petljanjem, ubadanjem ili slicno. A broj stapova je svakako jedan. Ako riba radi, ne mozes sa dva baratati. Onda samo krecu problemi a i ne treba komplicirati stvar gdje ne treba. :lol:
  • pagus
  • pagus's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • optimist
Više...
pagus's Avatar 05 Stu 2017 00:40 #19 od pagus
Replied by pagus on topic Arbun

edi napisao: Samo ima jedan mali problem na slici se vide 3 udice a zakonom na kancanici smije biti samo 2 udice.. na max 2 kancanice..ako se ne varam...neznam da dxdandy nebi dobio kaznu u slucaju kontrole...neznam ni dali to uopce kontroliraju...

Budi dobar i reci kojim je to zakonom ili pravilnikom propisan broj udica na kančenici. Bilo je toga u pravilnicima prijašnjih godina ali od ulaska u EU 2013. sve se promijenilo i jedino važeće ograničenje za koje ja znam su dvije udice na samici i to u gospodarskom ribolovu.
Ispravi me ako sam u krivu :like: .

Pagus
Hvala: Kvarner, edi, Ceco
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 05 Stu 2017 10:19 #20 od edi
..imas pravo sad sam u isao procitat..neznam kako sam krivo procitao prosle godine...vec neko vrijeme lovim na 2 udice na kancanici..jos me a moze se na tri jos me pitao frend da zasto vezem 2 udice pa je i on poceo vezat 2..hahaha.. :blink: :oops: ..