"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Pronalazak ribe za kančanicu

Pronalazak ribe za kančanicu 14 Svi 2018 16:19 #19408

• St0rm
  • St0rm's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 2
Evo da podijelim s vama jedno ne/obično iskustvo. Prije nepunih mjesec dana solidno sam lovio na kančanicu na jednoj poziciji arbune i fratre da bi se sada okrenula situacija, na toj poziciji uopce vise nema ribe. :angry: Što bi se eventualno moglo dogoditi s ribom da se makne s te pozicije? Probao sam i jutro i večer,sve moguće kombinacije i vremena kada bi riba trebala raditi ali sada su tamo samo ostale sitne ribe i ponegdje nešto zaleti boljega😞 Kakvo je vaše iskustvo s fratrima i arbunima i njihovim migracijama, da li ih uspijevate loviti tokom cijele godine, ako da - da li mijenjate lovne dubine i pošte tokom sezona?

Općenito da li riba recimo na dubljim brakovima preko 70m boravi tokom cijele godine a na pliće pozicije i u kanale dolazi sa toplijim mjesecima?
Koji su po vama okidači boljeg rada ribe, da li prvenstveno vam bolje grizu u nekim fazama mjeseca kad su jači kurenti...
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: mirakulin

Pronalazak ribe za kančanicu 14 Svi 2018 21:10 #19409

• ja_osobno
  • ja_osobno's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 111
Da nisi očistil poštu?
Ćo, je ča? :D

Pronalazak ribe za kančanicu 14 Svi 2018 21:16 #19410

• St0rm
  • St0rm's Avatar
  • Novi korisnik
Mislim da ne, manje komade vraćam nazad, pazim da se malo odmori između ribolova i slično ;)

Pronalazak ribe za kančanicu 14 Svi 2018 23:15 #19411

• MIRAN
  • MIRAN's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 360
Na većim i na manjim dubinama riba se zadržava dok ima hrane i svoje obitavalište napušta u vrijeme mrijesta. Neki puta ne pogodimo vrijeme kad se riba hrani a neki puta veći predatori potjeraju ribu sa određene pozicije.

Pronalazak ribe za kančanicu 15 Svi 2018 13:38 #19412

• St0rm
  • St0rm's Avatar
  • Novi korisnik
Dobro to su neke osnove i generalizirano pojašnjenje, jasno u moru se sve odvija oko hranjenja i nastavka vrste/mrijesta.
Mene bi zanimalo uz ovo recimo kako vam se ponaša riba od dna kroz godišnja doba počevši od sada proljeća pa ljeto, jesen zima,
Meni osobno je ribolov u proljeće i jesen najbolji, kad ljeti realiziram nešto slabije rezultate. Zimi se uglavnom prebacim na lignje ili ne lovim
radi lošeg vremena pa ne mogu o tome suditi.

Ist tako migracije ribe kroz dubinu ovise dosta o zagrijavanju mora? Je li tko uspio popratiti te kretnje, i uspio izvući neke zaključke?

Često i ljudski faktor potjera ribu sa određenih lokacija, velika količina prometa , uzmemiravanje konstantnim ribolovom i slične aktivnosti..

Pronalazak ribe za kančanicu 15 Svi 2018 22:05 #19417

• dzingo
  • dzingo's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 336
St0rm napisao:
Evo da podijelim s vama jedno ne/obično iskustvo. Prije nepunih mjesec dana solidno sam lovio na kančanicu na jednoj poziciji arbune i fratre da bi se sada okrenula situacija, na toj poziciji uopce vise nema ribe. :angry: Što bi se eventualno moglo dogoditi s ribom da se makne s te pozicije? Probao sam i jutro i večer,sve moguće kombinacije i vremena kada bi riba trebala raditi ali sada su tamo samo ostale sitne ribe i ponegdje nešto zaleti boljega😞 Kakvo je vaše iskustvo s fratrima i arbunima i njihovim migracijama, da li ih uspijevate loviti tokom cijele godine, ako da - da li mijenjate lovne dubine i pošte tokom sezona?
Općenito da li riba recimo na dubljim brakovima preko 70m boravi tokom cijele godine a na pliće pozicije i u kanale dolazi sa toplijim mjesecima?
Koji su po vama okidači boljeg rada ribe, da li prvenstveno vam bolje grizu u nekim fazama mjeseca kad su jači kurenti...

A vi ste?

Pronalazak ribe za kančanicu 15 Svi 2018 22:51 #19418

• St0rm
  • St0rm's Avatar
  • Novi korisnik
Ribolovac sa Zadarskog područja, najviše me interesira kančanica i ribolov s broda, panula, spinning, inchiku i vertical jigging ;)
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: dzingo