"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:2019 - kad se sve podvuce

Više...
Spinninjo's Avatar 13 Lis 2019 17:21 #1 od Spinninjo
Pozdrav,

Evo teme da osvjezimo forum :)

Znam da je za neke rano za podvlacenjem ribolovne crte za 2019 ali kakvi su vam bili rezultati?

Meni u 3 odlaska na godisnji jako slabo, samo sam varalice bacao. Perke, usatice, iglice i mali skaram. Sve naravno vraceno. A sve sam bacao, vecinom DUO - tms 175, pencil popper, ryuki, jigg od 20g, razne voblere, silikon..

Lokacije su bile Zivogosce i Orebic.
Hvala: Igor, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 13 Lis 2019 20:29 #2 od marko87
Kod mene pošteno krenulo tek od prošlog vikenda. Na pelješcu prva, a druga danas okolica Gradca.

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Obe kao blizanke, mrvu manje od 2kg.

A što se spina tiče pomalo sam postao frustriran. Imam hrpu praćenja lubina zadnjih par ribolova ali nikako isporvocirati ugriz. Isprobano sve od površinaca, voblera i silikonaca.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 13 Lis 2019 23:18 #3 od B_
Replied by B_ on topic Re:2019 - kad se sve podvuce
Meni solidna sezona, uglavnom sam spinao i nekoliko puta panulavao. Najvise sam skarama uhvatio, izmedu 10 i 15 komada, sve na spin, najveci sitno preko 2kg. Bilo je nekoliko brancina na proljece, najveci 1,3 kg. Jedna lijepa palamida od 2 kg, nekoliko luceva sve manji od kilo i nekoliko feluna, najveci oko 1kg. Sve u svemu zadovoljavajuce, ali ocekujem dobru jesen.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 14 Lis 2019 08:27 #4 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:2019 - kad se sve podvuce
Knez dobar ulov :)
Meni nije bila loša sezona ali mi je falio koji kapitalac.
Uglavnom sam probao nove tehnike na spinu i Shore Jigging. Zanimljivo je da sam hvatao ribu koja mi nije bila meta na varalice. Nikad više orade nisam uhvatio na spin nego prošli 9. mjesec.
Nažalost falila mi je ta extra riba da popuni godinu. Lica je ove godine na Ušću radila ali je bila jako sitna i samo sam zadnji dan uzeo dvije manje za roštilj.
Ali godina još nije gotova pa već planiram od 1.11 do 4.11 otići na jug tražiti ribu za zaključiti godinu. :)

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Igor, susnjar

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 14 Lis 2019 11:53 #5 od marko87
Hvala Ceco. Darko mi je spominjao za izlet na jug. Meni sezona pomalo staje pa se nadam da ću i ja uhvatit vremena za to. Sada ću se i ja malo više zadat nebi li kakvu ribu i ja napokon na spin uhvatio.

Hvala: Igor

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 14 Lis 2019 12:22 - 14 Lis 2019 22:15 #6 od Ceco
Darki sam pisao za 2.11 ja dolazim sigurno jer mi je to zadnji trzaj u ovoj godini a još nisam dobio poštenu ribu na Slammer lll.
Meni je na Ušću kod svjetionika bila hrpa praćenja ali samo par udarca. Zadnji dan sam išao dolje pješice na pjesak i odlično prošao. Imao sam hrpu udaranja i kačenja. Krivo mi je što sam izgubio oradu blizu tvoje jer nisam imao podmetač. Ta riba kad udari na spin je luda i ne staje s bježanjem.
Lubin nije radio skoro nikako i samo sam jednog ostavio da je bio u mjeri ostali su bili pre sitni. Treba Neretva još bolje zamutiti. Uglavnom godina još nije gotova :)

P.S. B_ Ti si domaći u Cavtatu ? Ako imaš volje i vremena oko 2.11. da nam pokažeš poštu koju za spin ako budemo išli dolje jigati do Konavla :)
Zadnja izmjena: 14 Lis 2019 22:15 od Ceco.
Hvala: B_, Igor

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 15 Lis 2019 11:26 - 15 Lis 2019 11:33 #7 od Paragon
Pozdrav ekipa.
Tema je vrhunska svaka čast kolegi Spinninjo što se sjetio.
Polako razmišljajući što sam ulovio pokušati ću se prisjetiti što se lovilo ove godine svim tehnikama koje prakticiram.

Pa krenimo redom.
Spin :
Golub 3kg , par strijelki 2-2.5kg, par palamida cca 3kg.... ništa posebno. tražim još kapitalca kakvoga.
UL Spin iliti Rockfishing :
Puno sitne ribe, par orada,ukjata dosta,par kijerni,strijjela ,glavoča.šparida raznoraznih,par širuna lijepih (svi preko 0.5kg), i murina koja mi je utekla ,a pretpostavljam oko 2kg da je imala po viđenome.Najveća je orada od kilo(zasad).
Panula :
Nula bodova ove godine mada nisam ni pošao nego sveukupno 2 ili 3 puta.
Light Jigging:
8 pagrova po oko kilo i nešto sitno svaki,par mola oko kilo svaki, velikih kanjaca,osrednjih arbuna,jucer promasen griz velike ribe na zoku...
Par totana na jigove 120-150 grama na 100 m dubine....
I ovdje još uvijek čekam kapitalnu ribu...
Zaključak:
Sve u svemu ne mogu se žaliti na ovu godinu s obzirom na posao i ograničeni broj odlazaka na ozbiljniji ribolov godina je bila bolja od očekivane i s obzirom da sam ove godine tek počeo prakticirati jigging i UL spin...
Ukratko UL spin me spasio ovu godinu da ne poludim jer sam ga prakticirao kad bih uhvatio sat dva slobodnog vremena....
Obnovio nešto opreme, nešto kupio, mijenjao udice ,assiste,trokuke.
Uglavnom sam više bio na Youtubeu i čitao po forumu nego lovio.
Slika baš i nemam jer nemam običaj slikavati.
Posao polako opada tako da još imam vremena za kapitalca samo daj Bože lijepog vremena ,a i počinju lignje polako raditi.
Ovu godinu sam zaključio sa kupovinom, jer imam nekih drugih važnijih investicija.
Ali zato imam velike planove za 2020 godinu ,ako sve bude išlo po planu ide srednja investicija u brodić i štapiće i rolice...
P.S.
Ceco za tebe posebno imam jednu vijest što se tiče UL Spina i orada ,ali o tome u drugoj temi večeras uz sliku i doživljaj.

Isprike kolegama na podužem postu.
Zadnja izmjena: 15 Lis 2019 11:33 od Paragon.
Hvala: snhelix, B_, Igor, Ceco

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 15 Lis 2019 13:06 - 15 Lis 2019 13:30 #8 od B_
Ceco svakako moze ako budem imao vremena, a ako ne budem probat cu ti objasniti. 😉 U svakom slučaju volio bih poći ako budem mogao.
Zadnja izmjena: 15 Lis 2019 13:30 od B_.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 15 Lis 2019 13:46 #9 od Igor
Replied by Igor on topic Re:2019 - kad se sve podvuce

marko87 napisao: A što se spina tiče pomalo sam postao frustriran. Imam hrpu praćenja lubina zadnjih par ribolova ali nikako isporvocirati ugriz. Isprobano sve od površinaca, voblera i silikonaca.

Ako si i dalje u okolici Gradca krenuli su lucevi. Bilo bi idealno zapanulat, ali siguran sam da se može dobro zaspinati. Ima još i strijelke. Ja sam prekjučer izgubio strijelku života, pregrizla mi je dvostruki predvez kao ništa.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 15 Lis 2019 14:28 #10 od Ceco
nadam se da budu radili oko 1.11. tih pet dana mi je zadnji izlet za ovu godinu ;)

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 15 Lis 2019 14:35 #11 od Igor
Replied by Igor on topic Re:2019 - kad se sve podvuce

Ceco napisao: nadam se da budu radili oko 1.11. tih pet dana mi je zadnji izlet za ovu godinu ;)

Trebali bi, tek su došli. a do tada bi trebale doći i lice. Kad Neretva jako zamuti i cipli krenu prema sjeveru

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 15 Lis 2019 21:25 #12 od marko87

Igor napisao:

marko87 napisao: A što se spina tiče pomalo sam postao frustriran. Imam hrpu praćenja lubina zadnjih par ribolova ali nikako isporvocirati ugriz. Isprobano sve od površinaca, voblera i silikonaca.

Ako si i dalje u okolici Gradca krenuli su lucevi. Bilo bi idealno zapanulat, ali siguran sam da se može dobro zaspinati. Ima još i strijelke. Ja sam prekjučer izgubio strijelku života, pregrizla mi je dvostruki predvez kao ništa.

Igore nema odustajanja, samo da uhvatim vremena i opet sam dole. Sad par dana opet imam gužvu sa poslom ali prva prilika idem i dalje pokusavati. Taman me u medjuvremenu pusti upala mišića od izlaska iz vrulje neki dan :)

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 17 Lis 2019 16:11 #13 od Paragon
igore prema mome iskustvu sajlica ne smeta ni strijelki ni palamidi...tako da slobodno probaj taj sistem
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 21 Lis 2019 22:38 #14 od marko87
Ekipa ne znam šta da kažem, još sam toliko pod dojmom i ne vjerujem da sam uopće uspio ovako nešto. Drago mi je da godinu popravljam kapitalnim ulovom i prvim poštenim na spin tj shore jigging uopće. Danas popodne dođem na Pelješac i naravno idem malo zabaciti do večere.

Sunce taman zalazi i zadnje zrake su tu a mene već ruka zabolila od bacanja. Malo jigovi, vobleri,povrsinci i na kraju se vraćam na jigparu zebra glow 40g. Poslje par zabačaja silovit udar i krenulo razvlačenje. Pojma nemam koliko je borba trajala ali meni je bila cijela vječnost. Više sreće nego znanja ali poslje silnih pogledanih videa na yt sam nešto valjda i naučio. Pomalo zatezanje kočnice i privlačenje kraju. Kad sam ugledao sjenu pred obalu od sreće sam umalo skočio u more ali sam se suzdržao nekako i na svu sreću uspio izvući ribu vani.

I evo šta sa kažem, nisam neki govornik da to opisem bolje ali slika kaže sve.

Zubonja od 7,5kg :)

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 21 Lis 2019 22:40 - 21 Lis 2019 22:41 #15 od Ceco
Svaka čast Knez :D tolika beštija sa obale i je nešto posebno :D

Zadnja izmjena: 21 Lis 2019 22:41 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 21 Lis 2019 22:44 #16 od marko87
Hvala ceco, moram ti priznat da ni sam još ne vjerujem. Napokon se isplatili silni izlasci na more i sati i sati provedeni zabacivajući.

Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 23 Lis 2019 09:13 #17 od zeusfaber
Kakva riba Marko... Svaka čast! :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 23 Lis 2019 13:38 #18 od marko87
Hvala hvala 😀

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 23 Lis 2019 16:46 #19 od B_
Cestitam, riba zivota! Koja je oprema bila da je uspjela izvuci toliku mrcinu?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 23 Lis 2019 18:52 #20 od marko87
Hvala😀

Oprema je bila sljedeća:
Štap: blue romance 20-60g
rola: okuma azores 55
upredenica: daiwa j braid multicolor 0.23
predvez: seguar fxr 0.33
i jig major craft jigpara zebra glow 40g.

Pošto sam totalni početnik u ovome i sa još ne vjerujem da mi se mogla zaletiti riba života kao što si i sam rekao ne znam šta reći za ponašanje opreme. U štap nisam ni sekundu posumnjao osim par jakih udara i tada sam mrvu popustio kočnicu. Ne znam koliko dugo je borba trajala ali sam bome ostao bez zraka i mislio sam da će mi ruka otpasti od bolova. Nije da sam u nekoj formi ali sam se baš umorio 😁

Žao mi je samo što cura nije snimila malo pošteniji video. Jer je ona mislim bila uzbuđenija od mene pa je video ispao loše.

Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se