"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:2019 - kad se sve podvuce

Više...
Paragon's Avatar 24 Pro 2019 13:59 #41 od Paragon
Ja se tresem ko lud uvijek kad udre riba udari adrenalin i skacem od srece ako je uspijem izvući vani.
Nekada stojim i po 3-4-5 sati ne ulovim ništa pa opet sretan idem doma jer bolje da sam bio na čistom zraku nego doma da sam na kauču ležao i gledao tv....
Nitko od nas ne bi išao na ribolov da nas ne preplavljuju osjećaji kada riba udari jer meni nema ljepšeg osjećaja nego kad imam ribu na drugom kraju
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
MarkoMne's Avatar 25 Pro 2019 22:10 - 25 Pro 2019 22:11 #42 od MarkoMne
Prošle nedelje sam bio trideseti put ove godine na more, pretpostavljam zadnji put ove godine, koja je, suma sumarum, bila *onako* :cheer:
Dakle, 30 izlazaka, 40 ulovljenih riba
Od toga, 90% škarmovi, ostalo par palamida, luceva..
Najviše dešavanja imao sam u noći između 27/28 juna, gdje sam u sumrak izvadio par skarmova od 500 i 300 grama, tokom noći 8 promašaja i dva skidanja..skarm oko 2,5 kg ojde pod noge, u svitanje takođe ojde jedan krokodil koji je imao 5+ kg..
Od nesuđenih/neprežaljenih riba je upravo ovaj skarm..bačao sam cijelu noć, bilo je mnogo dešavanja, ali pred svitanje skoro sat i po vremena nije bilo ama nikakve aktivnosti..umor nakon višečasovnog bacanja polako stiže..
Zabačaj, twitch, twitch, Bang !
Umalo ne ojde štap iz ruke..15ak metara izvuče u prvi bijeg, stade u mjesto, raubovanje glavom/tijelom po povrsini..(bonaca, gledam prizor kao na dlanu)..jos jedan run od 15ak metara i skidanje,,nikakvih tragova od borbe na varalici..zakačio se sa strane...pakovanje, krećem doma prije izlaska sunca..
Koristio sam Duo TMS 175, bijela boja, trokuke Owner STY 35MF, koje su odma penzionisane i zamijenjene sa Gamakatsu 13B
Druga nesuđena riba, ono što svi priželjkujemo, Tuna :evil:
11 novembar, dolazak na mjesto, tek poneki tračak svjetlosti ka istoku...par minuta bacanja, kad počeše desetak tuna da ˇleteˇ na nekih 150 metara od nas, u dometu zabačaja, oko 40 50 metara od obale...odokativno, oko 30 kg..stavljam Rapalu XXX Rap Cast 14 cm i kreće topovsko zabacivanje
Tune su utihnule, ali znamo da su tu..
Big Bang ! i promašaj !
nisam stigao drugaru da viknem ˇskide seˇ odma ide drugi udarac i kreće rodeo..
BG 4500 svira najljepše note, Rapture Ocean Vib amortizuje udarce, 60 70 metara Daiwinog Tournamenta 8-0.26 ispariše za 30ak sekundi...gledam štap kako se savija, a u daljini moja tuna iskače po površini...kuku, kakav osjećaj !
I otkači see :angry: :angry: ...kraj borbe :sick:
Onaj prazan osjećaj , kad shvatiš da nema ništa na udici..a trenutno ni u duši
Svi uslovi za prihvat kapitalne ribe su bili tu..lagani talasi, pomoć druga sa kukom, nijedna barka u blizini, imala je da razvlači jos preko 200m konca, ali jednostavno, falio je gram sreće da sve bude kako treba..

Dosta za 2019..
naravno, nikad dosta..
Sledeće godine poželio bih samo manje skidanja kapitalnih riba, i to je sve..
Ne tražim mnogo :lol: :lol:
Zadnja izmjena: 25 Pro 2019 22:11 od MarkoMne.

Molimo prijavite se

Više...
Lukas_M02's Avatar 27 Pro 2019 18:39 - 27 Pro 2019 18:39 #43 od Lukas_M02

Meni je ova max rap XXX jedna od drazih varalica za tune samo sto se udice nikad ne zakace dobro😔

Sent from my iPhone using Tapatalk
Zadnja izmjena: 27 Pro 2019 18:39 od Lukas_M02.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 31 Pro 2019 17:13 #44 od B_
Replied by B_ on topic Re:Re:2019 - kad se sve podvuce
Danas posljednji ribolov ove godine, najvise sam izasao da provjerim nove kineske varalice, ali bilo je i nesto ulova na jigove. Mala kirnja vracena, ovrata odnesena doma. Ovratu zakacilo za rep, jedva sam je izvukao.

Na kraju pred sami zalazak sunca iskakanne tuna u daljini 500-600 m od obale, divota...
Hvala: MarkoMne, Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 02 Sij 2020 02:21 #45 od Ceco

MarkoMne napisao: Prošle nedelje sam bio trideseti put ove godine na more, pretpostavljam zadnji put ove godine, koja je, suma sumarum, bila *onako* :cheer:
Dakle, 30 izlazaka, 40 ulovljenih riba
Od toga, 90% škarmovi, ostalo par palamida, luceva..
Najviše dešavanja imao sam u noći između 27/28 juna, gdje sam u sumrak izvadio par skarmova od 500 i 300 grama, tokom noći 8 promašaja i dva skidanja..skarm oko 2,5 kg ojde pod noge, u svitanje takođe ojde jedan krokodil koji je imao 5+ kg..
Od nesuđenih/neprežaljenih riba je upravo ovaj skarm..bačao sam cijelu noć, bilo je mnogo dešavanja, ali pred svitanje skoro sat i po vremena nije bilo ama nikakve aktivnosti..umor nakon višečasovnog bacanja polako stiže..
Zabačaj, twitch, twitch, Bang !
Umalo ne ojde štap iz ruke..15ak metara izvuče u prvi bijeg, stade u mjesto, raubovanje glavom/tijelom po povrsini..(bonaca, gledam prizor kao na dlanu)..jos jedan run od 15ak metara i skidanje,,nikakvih tragova od borbe na varalici..zakačio se sa strane...pakovanje, krećem doma prije izlaska sunca..
Koristio sam Duo TMS 175, bijela boja, trokuke Owner STY 35MF, koje su odma penzionisane i zamijenjene sa Gamakatsu 13B
Druga nesuđena riba, ono što svi priželjkujemo, Tuna :evil:
11 novembar, dolazak na mjesto, tek poneki tračak svjetlosti ka istoku...par minuta bacanja, kad počeše desetak tuna da ˇleteˇ na nekih 150 metara od nas, u dometu zabačaja, oko 40 50 metara od obale...odokativno, oko 30 kg..stavljam Rapalu XXX Rap Cast 14 cm i kreće topovsko zabacivanje
Tune su utihnule, ali znamo da su tu..
Big Bang ! i promašaj !
nisam stigao drugaru da viknem ˇskide seˇ odma ide drugi udarac i kreće rodeo..
BG 4500 svira najljepše note, Rapture Ocean Vib amortizuje udarce, 60 70 metara Daiwinog Tournamenta 8-0.26 ispariše za 30ak sekundi...gledam štap kako se savija, a u daljini moja tuna iskače po površini...kuku, kakav osjećaj !
I otkači see :angry: :angry: ...kraj borbe :sick:
Onaj prazan osjećaj , kad shvatiš da nema ništa na udici..a trenutno ni u duši
Svi uslovi za prihvat kapitalne ribe su bili tu..lagani talasi, pomoć druga sa kukom, nijedna barka u blizini, imala je da razvlači jos preko 200m konca, ali jednostavno, falio je gram sreće da sve bude kako treba..

Dosta za 2019..
naravno, nikad dosta..
Sledeće godine poželio bih samo manje skidanja kapitalnih riba, i to je sve..
Ne tražim mnogo :lol: :lol:

Jel se meni čini ili ti je i varalicu malo izvukla na ležištu zadnje udice?

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
MarkoMne's Avatar 05 Sij 2020 18:47 #46 od MarkoMne
Jeste, slomila se varalica na repu :huh:
Mada, ne bi mogla da se izvuče udica, jer su žice zavarene ..
Vjerovatno je sakačila obije udice, i savila ih jedan ka drugoj..svašta se tu dešavalo, izgleda..

Molimo prijavite se