"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Cijena ribe na ribarnicama

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • lignja lignji grize rep!
Više...
lignjolovac's Avatar 29 Tra 2015 18:54 - 30 Tra 2015 11:14 #1 od lignjolovac
Kakve su cijene ribe kod vas na ribarnicama? zubatac, kovač, oslić, srdela, škarpina?

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 30 Tra 2015 11:14 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 29 Tra 2015 19:43 #2 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Cijena ribe na ribarnicama
Ja sam u ZG ušao u ribarnicu u centru, i htio kupiti odrezak tune, ali me je cijena od 195 kn odvratila :)

Molimo prijavite se

• lignjolovac
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
lignjolovac's Avatar 29 Tra 2015 22:22 #3 od lignjolovac
Zato je i Gotovina uložio u tunogojilište :D

Kako se kreću ostale cjene ribe?

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 30 Tra 2015 08:13 #4 od Pikabu
Zadnji put kada sam gledao u ribarnici na Dolcu su recimo arbuni bili po 150kn, zubatac 200kn... sardele 20-30kn, ugor 50kn, hobotnica 50kn itd...

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 30 Tra 2015 13:30 #5 od dundo
Replied by dundo on topic Cijena ribe na ribarnicama
Ne vjerujem da su arbuni 150 kn, biće da su pagri.

Molimo prijavite se

• lignjolovac
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
lignjolovac's Avatar 30 Tra 2015 14:46 #6 od lignjolovac
koliko je ova "manje cjenjena riba" kao naprimjer cipli,salpe...

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 30 Tra 2015 20:51 #7 od Pikabu

dundo napisao: Ne vjerujem da su arbuni 150 kn, biće da su pagri.

Vjeruj :) Drugi put ti slikam.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 30 Tra 2015 21:18 #8 od zeusfaber

Pikabu napisao:

Moguće, moguće. Cijene su bezobrazne. Ja ne kupujem to na ribarnici. U mojoj korpi su isključivo srdele, moli, grdobine i sl. Ono najslađe, ako mene pitate :) To drugo nastojim uloviti :lol:
Hvala: orada277

Molimo prijavite se

Više...
orada277's Avatar 01 Svi 2015 07:48 #9 od orada277
Replied by orada277 on topic Cijena ribe na ribarnicama

ZeusFaber napisao:

Pikabu napisao:

Moguće, moguće. Cijene su bezobrazne. Ja ne kupujem to na ribarnici. U mojoj korpi su isključivo srdele, moli, grdobine i sl. Ono najslađe, ako mene pitate :) To drugo nastojim uloviti :lol:

u mene se prodaje 1kg cipola po 50 kuna
srdela po 30 kuna po kg :lol: bezobrazno

CATCH I RELEASE..CiR

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 01 Svi 2015 11:32 #10 od dundo
Cipoli ako su kvalitetni nisu skupi ali sarđela je bezobrazno.U nas je 20kn a ako uzmeš par kila(malo za ispeć a više za ješke) da ti i po 15.

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 01 Svi 2015 22:34 #11 od frkachu
Replied by frkachu on topic Cijena ribe na ribarnicama

arbuni porcijaši po 150 kunića cijelu zimu (ribe oko 300-350 grama)
palamida 70-80 kn
trlje 30-70 kn ovisno o veličini
srdela 20 očišćena 30
šaruni 30
skuše do 50
čini mi se da sam toliko plaćao zadnjih mjeseci...

Molimo prijavite se

• lignjolovac
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
lignjolovac's Avatar 02 Svi 2015 16:53 - 02 Svi 2015 16:55 #12 od lignjolovac
kako se kreće cijena bukve kod vas?

Zadnja izmjena: 02 Svi 2015 16:55 od lignjolovac.

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 03 Svi 2015 07:07 - 03 Svi 2015 07:11 #13 od Damir
Replied by Damir on topic Cijena ribe na ribarnicama
Na splitskoj ribarnici cijene ribe su takve da bi ja svim tim kukavcima koji tako plaču da im je plavi dizel presup, taj isti plavi dizel podiga na makar 100 kuna litru! S tim da ovo što se prečesto nalazi po bancima liči na sve samo ne na ribu. Mene su već mnogi od njih imali prilke upoznat i znaju što mislim i o njima i o toj njihovoj nazoviribi tako da me samo izdaleka mjerkaju i najčešće privremeno prestaju sa senzacionalističim objavama jeftine svježe ulovljenom ribom. Za koje im naknadno nepobitno dokažem da je to sve samo ne svježa riba ulovljena na Jadranu. O tome sam svojevremeno napravio solidnu fotoreportažu na jednom drugom ribolovnom forumu a na kraju te akcije je intervenirala Policija i Ribarska inspekcija koji su sa ribarnice odnijeli stotine kilograma svakojake ribe koja se tamo ni po čemu nije smjela nalaziti u prodaji. Naravno da je to uključilo i masne novčane kazne i pojedincima privremenu zabranu djelatnosti. Rijetko se upuštam u neke slične nazovimo akcije ali isprovociran nekim bahatim likovima koji se se svakodnevno izrugivali sa naivnim splitskim građanima, odlučio sam im pokazati da ipak nisu nedodirljivi. Sad se samo gurkaju međusobno kad me vide sa fotoaparatom u ruci kako šetam preko ribarnice. B)

nijedna bolest nije zdrava
Zadnja izmjena: 03 Svi 2015 07:11 od Damir.

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 03 Svi 2015 15:50 - 03 Svi 2015 15:51 #14 od Pikabu
Malinska, 1. svibanj - divlje orade - komadi 1 do 3 kg - cijena prava sitnica... 280 kn/kg.
Zadnja izmjena: 03 Svi 2015 15:51 od Pikabu.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 04 Svi 2015 17:31 #15 od zeusfaber
Hahaha, svaka čast Damire. Drago mi je da ste opet s nama :)

Da li je možda riječ o bukvama od 1kg koje sam nedavne negdje vidio pod vašim slikama? Mislim da ste spomenuli da se radi o bukvama koje se šopaju hranom iz uzgajališta?

Baš mi je interesantna priča, može još detalja :)

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 04 Svi 2015 21:09 #16 od Damir
Replied by Damir on topic Cijena ribe na ribarnicama
Naravno da može. Navedene bukve kad ih kupite, u 3 komada zna bit više od 2 kila! Cijena od 25-30 kuna za kilo sve govori. Ali...namjera mi je bila iskušat to na svojoj koži a ne samo slušat tuđa razmišlljanja i priče. Donija sam ih doma, očišćene i stavija peć na onaj električni roštilj koji uopće nije loš za peć ribu. Spremija sam sve šta triba kad se peče riba. Samo sam zaboravija jednu jako važnu stvar, a to je spužva kojojm ću pospugat svo ono ulje koje se počelo stvarat kad su bukve došle na vruću gizanu ploču. Doslovno su se topile i nestajale ispred mojih očiju. Karikiram sad, ali ako je jedna od tih bukava onako sirova bila dugačka recimo, 40 cm, kroz 10 minuta pečenja je pala najmanje na polovicu svoje duljine a o obujmu ne treba ni govorit. Definitivno, riba od tri kvarta kila, kad se ispeče jedva da ima 20-ak deka. A ulja pun balkon.
O ukusu ne bih puno polemizirao jer je to jako dvojbena tema. Uglavnom, ta bukva nikad više neće dospjeti ni u moje ruke a kamoli u kuću. Točka. :sick: :sick:

nijedna bolest nije zdrava
Hvala: Posejdon79

Molimo prijavite se

• lignjolovac
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
lignjolovac's Avatar 04 Svi 2015 22:08 #17 od lignjolovac
Drago mi je da vam se svidjela tema koju sam smislio. Damire samo neka radi fotoaparat. Kod mene u Crikvenici vlasnici ribarnica rade čisti monopol. Nabiju cijene i smiju ti se u facu. Jedino valja kad mjesni ribari bace parangale ili mreže pa ujutro donesu ribe na ribarnicu,pa se može nešto izabrati,uz paprenu cijenu :)

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 05 Svi 2015 08:22 #18 od Pikabu
Ja osobno nikada ne bi kupio bukve kao ni salpe na ribarnici jer spadaju u red riba koje moraju odmah po vađenju iz mora na čišćenje i spremanje da bi valjale.

Molimo prijavite se

Više...
Posejdon79's Avatar 05 Svi 2015 18:19 #19 od Posejdon79
Nevjerojatno za bukve! Nisam veliki ljubitelj, osim ako je sam ne ulovim, isto kao salpu, cipla, lokardu, saruna i sl. kao što Pikabu kaže. One se vjerojatno skupljaju oko kaveza s oradama i brancinima i jedu ono što njima promakne i tu ih netko skine mrežom ili vršom, ili na udicu. Uglavnom, užas. Inače jedem sve iz mora ali ovo ne bi nikad provao, osim za test kao Damir. :sick:
Hvala: Damir, orada277

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 06 Svi 2015 17:29 #20 od dundo
Potpuno se slažem sa Pikabuom. Obratite veliku pažnju kad kupujete bukve, a pogotovo sope. One se hrane morskom salatom i algama i čim uginu pokreće se kemijski proces, tako da meso poprima čudan okus. Zato je dobro tu ribu očistiti dok je još živa. Ja ih držim u čuvarici u moru, i obavezno čistim u moru prije polaska kući.
Hvala: Jadran

Molimo prijavite se