"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Cijena dozvole za ribolov

Više...
Fanatik's Avatar 30 Sij 2016 20:06 - 24 Velj 2016 13:29 #1 od Fanatik
Eto, dragi moji kolege, mene uvijek ovako pocetkom godine muci ta neka nelogicnost u nasim zakonima o ribarstvu.Posebno ta nelogicnost cijene dozvola.

Nelogicnost, dje se u isti rang dovodi covjek koji podje zaribat s kraja s jednim stapom ili ometcom i mjesecno ulovi 2-3 kila ribe ili pola kila - kilo lignje i sipe (a sve to ako je bas imo srece), sa covjekom koji ide na ribanje s barkom i ulovi isto toliko u jednom izlasku (a cesto i puuuno vise).

Ja imam malu barcicu od 3m i Tomosakija ;) od 4 KS, trenutno je jos na suhom zbog mojih problema s nogom al nadam se da ce na proljece napokon u more.Tako da jako dobro znam koja je razlika u lovu s kraja i lovu iz barke.Ja sa kaicon od tri metra, sa kojim se motam tuda od Gruza do Zatona, Uvale Lapad, naj dalje do Kalamote (Kolocep), pa sam eto npr. u proljetnoj sezoni 2014. od 3. do 6.-tog mjeseca digo oko 40 - 50 kila ribe u 4-5 izlazaka tjedno, a ne treba ni spominjat ribanje s pravom barkom i odlazak na udaljene brakove, itd.

Ja, kako se nadam i vjerujem da cu se oporavit kroz koji mjesec i ubacit svoj kaic u more, ne bunim se i nije mi puno dat 500kn za dozvolu jerbo znan da cu lijepo ulovit i sto bi se reklo isplatit, kad covjek gleda pa na peskariji ovrate a i lignje znaju bit i do 180-200kn kilo, tako da mislim da ko se ozbiljnije bavi rekreacijskom il sportskim ribolovom, mislim da se nebi trebo zalit na cijenu dozvole.

Nazalost nekoj mladjoj nezaposlenoj osobi, koja jedva skupi novce za kupit kaki solidan stap da moze ulovit koju ribicu, baveci se svojim omiljenim sportsko-rekreacijskim hobijem, 500kn je jako puno a pogotovo kad se uzme u obzir da se moze dogodit da u mjesec dana ulovi jedva kilo ribe.

Eto npr. u Italiji je ribolov sa jednim stapom sa obale, slobodan, znaci BESPLATAN!Tako da mislim da bi se i kod nas trebali ti zakoni regulirat i uvesti,npr. posebno dozvola za ribolov s obale, koja bi ukljucivala samo ribolov sa obale sa npr. do 2 alata isto ko sto sad vrijedi u dozvoli ali ova da dozvoljava iskljucivo ribolov sa obale i cijenom da bude barem upola jeftinija.Vjerujem i da bi drzavi to koristilo jerbo sigurno bi vecina sadasnjih "krivolovaca" ipak kupili dozvolu kad bi bila neka realna cijena za taj nacin ribolova.

Ko ima barku, svakako kupuje dozvolu jerbo su kontrole redovite a niko ne zeli osta bez opreme dok traje postupak a niti platit eventuvalnu kaznu.
Eto kolege, zanima me vase misljenje i sto mislite, da li bi mogli nekakvom peticijom ili nekim drugim nacinom utjecat na odgovorne i mjerodavne da nesto promijene po pitanju tih nelogicnosti u zakonima.

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 24 Velj 2016 13:29 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 31 Sij 2016 10:41 #2 od pepsi
Replied by pepsi on topic Cijena dozvole za ribolov
Slažem se sa kolegom,da su 200 kuna svi bi je imali i to da bi bilo dobro da se napravi neka podkategorija, štap sa obale ili nešto slično ali koliko imam čuti ovi iz ministarstva razmišljaju samo da i na ove postojeće dignu cijene :angry:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Hvala: Fanatik, Sumrak

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 31 Sij 2016 14:40 #3 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Cijena dozvole za ribolov
To je ta glupost na visokoj razini, u bespucima nase birokracije. :angry: Pa ima li itko pametan u tom ministarstvu pa da ima doticaj sa stvarnoscu i da realno promisli :S .Pa koliko bi se i drzavi vise isplatilo da snize cijenu i uvedu tako neku podkategoriju za ribolov s obale, pa stvarno bi 90% ljudi kupilo tu dozvolu da je npr. 200kn.

Hvala: Damir, pepsi, Sumrak

Molimo prijavite se

Više...
SRibar's Avatar 31 Sij 2016 23:29 #4 od SRibar
Replied by SRibar on topic Cijena dozvole za ribolov
Točno rečeno.
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 21 Velj 2016 21:50 #5 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Cijena dozvole za ribolov
Zato ja vise nikada necu ni kupiti dozvolu.

Racimo ja sam iz slavonije i kupovao sam dozvolu isao ja pecati ili ne dok je bila 200kn. Onda su digli cjenu na 200kn + 50kn doplate za jos jednu zupaniju tj. Osj.-Baranj. Ajd i to sam nekako pregrmio i uzimao jer sam znao ici u Erdut i Aljmas na Dunav ali su onda digli cjenu na 500kn i smijem ici skoro nigdje. Ribolovna se drusta izborila za svoje gluposti i ja bi na kraju skoro za svaku rijeku u VU-SRI zupaniji trebao kupiti posebno dozvolu da smijem tamo peceti. Haloooo !!!! Pa jel to nije glupo i ludo. Vise ne kupujem i ne pecam na slatkim vodam....a i nema se sta ni upecati posteno ako nisi krivolovac ili ne ides ko blesav na pecanje i imas lude srece.Nema ja vremena za visiti na vodi ali otisao bih ponekad tj. barem 2-3 puta mjesecno. Da je barem 500kn za sve RH slatke vode dozvola. A ne ovako ja moram svakom drustvu placati jos a oni nista ne rade sem sto trose moje novce na svoje feste i zabave gdje se svi naroljaju ko stoka .... nedam vise ni kune. Slusam covjeka kako se hvali kako su poribili Bosut. Pita drugi sa kojom ribom a ovaj odgovara sa vagonom manjića ( patuljastog americkog soma ), ne Dunavske Menke da se razumijemo....vec su bacili ribu koja je dno dna i ima je toliko da ne mozes nista od nje upecati a jede sve. Inace je fin za jesti ali kad su sve kapitalci od 10cm sta ja tu da jedem? Eto da ubijes kretena koji je to napravio.

Na moru barem jedna dozvola za cijelu drzavu ali opet da dam 500kn za 3-5 tjedana sto provedem na moru na godisnjem. Pa nisam ja bas to cijelo vrijeme na pecanju ali odem skoro svaki dan zabaciti da vidim sta ima i zapravo uzivam u odmoru a ne da lovim da prodam na crno u neki restoran i stavim koju kunu u djep. Sta upecam to i pojedem. Necu i necu i nedam. U krivolovu sam i reskiram. Radim i imam solidna primanja i mogu si platiti ali to ne znaci da ih imamo svi i opet to je puno za ono sta ulovimo velika vecina nas koji dolazimo na godisnji. Da je 200kn bilo koja dozvola ja bih uvijek kupio obje isao ja na pecanje ili ne iz cistog razloga da ju imam i da doprinesem malo i ja u taj fond ali ovako necu i necu i kad me uhvate platiti cu kaznu i opet po istom cisto iz principa pa makar to bilo skuplje. Tvrdoglavo ali kad bi se digla globalno buna mozda bi i bilo efekta, ovako se ja samo malo ispucam i olaksam a sve ostaje po starome.

Negdje sam na stranicam MPS-a cak vidio da recimo stranci placaju dozvolu 200kn. Pa po kojem hebenom qurcu on ima pravo da ju plati od mene duplo manje a ima barem 2x vecu placu od mene i ne placa porez ovo drzavi a ja kretem placam i porez i duplo vise od njega dozvolu a provedemo jednako dana na moru ili mozda on i vise od mene jer ima vise para pa moze vise puta doci.

Kad sve radi moroni koji nemaju pojma vec samo gledaju svoje interese i dosli preko veze i hebe im se za ribe i dozvole dok je njima bas dobro.
A bas sam svega nasro...eto isprika ako sam koga uvrijedio ali samo iznosim svoje misljenje.

Hahahahahaha ! :cheer: :cheer: :cheer:

LP svima !

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 22 Velj 2016 07:05 #6 od dzingo
Replied by dzingo on topic Cijena dozvole za ribolov
To je tako u cijeloj našoj državi i to ne samo u ribolovu nego i u svim ostalim granama. Samo molim Boga da ne podignu cijene!
Hvala: pepsi, Fanatik, Sumrak

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 24 Velj 2016 12:49 #7 od oki270
Replied by oki270 on topic Cijena dozvole za ribolov
U odnosu na slatkovodne cijene dozvola gdje svako ribolovno drustvo provodi zakone po vlastitom nahodjenju, ove morske su jos odlicne i po pokrivenoj "povrsini" a i po cijeni. Ne vjerujem da bih u bilo kojem slucaju lovio bez dozvole na moru jer mi je ribolov prije svega nacin opustanja a to tesko mogu ako preko ramena gledam da li mi prilazi netko tko bi eventualno pogledao dozvolu - posebno na frekventnijim mjestima.
Hvala: zeusfaber, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 24 Velj 2016 13:35 #8 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Cijena dozvole za ribolov
Ovo je zanimljivo da je u Italiji ribolov s jednim štapom s obale besplatan :like: Tako bi trebalo biti i kod nas, možda ne besplatno ali minimalno. Definitivno se slažem da bi dozvole za ribolov s obale i dozvole za ribolov iz barke trebale biti različite. Omjer ulovljene ribe je drastičan.
Hvala: Fanatik, Sumrak

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 24 Velj 2016 19:47 - 24 Velj 2016 19:48 #9 od oki270

zeusfaber napisao: Ovo je zanimljivo da je u Italiji ribolov s jednim štapom s obale besplatan :like: Tako bi trebalo biti i kod nas, možda ne besplatno ali minimalno. Definitivno se slažem da bi dozvole za ribolov s obale i dozvole za ribolov iz barke trebale biti različite. Omjer ulovljene ribe je drastičan.

Ma ne bi nit onda bilo dobro - jer npr u Spanjolskoj mozes loviti s obale sa 3 stapa i ne treba ti dozvola. Pa onda taj "talijanski model" ne bi valjao. Uvijek kad ljudima das nesto, oni bi vise - takva je ljudska priroda.

Ja osobno bih volio da se vise i bolje primjenjuje zakon kod nas pa da izbjegnemo gubljenje varalica po neoznacenim mrezama, da ne gledamo kako se ljudi po facebooku hvale s ulovima od 10+ kila, da sportski i rekreativni ribolovci ne prodaju ulove i slicno. No ocito nikome ne odgovara uvodjenje reda pa ce nam bit tako kako je i sad.
Zadnja izmjena: 24 Velj 2016 19:48 od oki270.
Hvala: zeusfaber, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 24 Velj 2016 20:20 #10 od dundo
Replied by dundo on topic Cijena dozvole za ribolov
Oki, potpisujem od riječi do riječi.

Molimo prijavite se

Više...
Alaskan's Avatar 25 Velj 2016 09:39 #11 od Alaskan
Replied by Alaskan on topic Cijena dozvole za ribolov

zeusfaber napisao: Ovo je zanimljivo da je u Italiji ribolov s jednim štapom s obale besplatan :like:

Za spinnere dušu dalo :)

Tight lines!

Molimo prijavite se

Više...
snhelix's Avatar 25 Velj 2016 11:45 - 25 Velj 2016 20:42 #12 od snhelix
Replied by snhelix on topic Cijena dozvole za ribolov
Mene bi isto tako interesiralo gdje ide ta lova, po logici stvari veći dio bi trebao biti iskorišten na očuvanje ribljih vrsta, na recimo isplatu profićima da ne ribare u nekoj zoni (kao mini rezervati, više punktova gdje bi bili kao inkubatori za mrijest), poribljavanja - u njih na moru ne vjerujem - skupo a ta nepripremljena mlađ strada od predatora u roku od keks, a to ionako odrađuju ribogojilišta.

Nadalje, naplatiti ribolov strancima, postrožiti kontrole!!! Ljeti nemaš gdje sjesti uz more a nitko nije platio dozvolu, ja sam samo jednom doživio da me jedan mladi nizozemac pitao gdje se može dobiti dozvola, ostali mahom u krivolovu, znam da mahom love priobalnu siću ali i ona je neobično bitna u biološkom krugu.
Zadnja izmjena: 25 Velj 2016 20:42 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 04 Ožu 2016 01:31 - 04 Ožu 2016 01:49 #13 od Fanatik
Mislim da je tu naj bitnija stvar, koja se meni cini nelogicna, ista cijena ribolovne dozvole za nekoga ko nema barku i lovi iskljucivo s kraja i za ribare s barkom.Ko sto je i Zeus reko a vjerujem i ostali ce se slozit, ma razlika je drasticna :angry:

A i sasvim logicno je da bi svaki ribolovac s obale kupio dozvolu da je npr 200kn i drzavi bi se to itekako isplatilo,jerbo danas je jaako velik broj tih obalnih "krivolovaca",ja sam za lov iz barke spreman platit i 100-200kn vise al da se obavesno uvede pod kategorija za ribolov iskljucivo s obale, koja nebi prelazila nekih 200-250kn.

Stvarno je razlika nevjerovatna i to je potpuno nelogicno i apsurdno.Pogotovo kad se uzme u obzir da veliki broj mladih, studenata, nezaposlenih, nemaju barku i love iskljucivo s obale.Pa nije nekome, ko je lose financijske situacije, lako izdvojit 500kn za dozvolu a lovi samo s obale i ulovi godisnje npr 10-15kg ribe, ako je imo srece!

A nije ni oprema jeftina, e i tu bi drzavi trebalo bit cilj razvijanje sportsko-rekreativnog ribolova jerbo ubire i poreze od prodaje opreme.

A ribolov je u Dalmaciji i cijelom Hrvatskom primorju, kultura zivljenja, a ne samo obicna rekreacija ili cak luksuz ko sto neki ocito smatraju.

Zadnja izmjena: 04 Ožu 2016 01:49 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 04 Ožu 2016 02:04 - 04 Ožu 2016 02:19 #14 od Fanatik
Snhelix, bilo je nekoliko akcija poribljavanja Jadrana, u zadnjih 15-tak god, s ribom iz uzgajalista.Poribljavano je sa smudutom(brancinom) i ovratom(komarca).

Znam da je kod nas na jugu bilo pusteno mislim izmenju 10 i 20 000 jedinki ovrate i smuduta, ne radi se o ribljoj mladji nego vec uzgojena riba koja moze ic u prodaju, mislim da je ministarstvo otkupljivalo od uzgajalista, ili su oni po ugovoru mozda bili obvezni predat neku kolicinu za poribljavanje.

Pohvalne su to bile akcije :) , al na zalost odavna se po tom planu nista vise nije ucinilo :(
A kontrole bi svakako trebalo pojacat, pogotovo za strance al prije toga obavezno, za gradjane RH, uvest jeftiniju pod kategoriju dozvole za ribolov sa obale!

I naravno mislim da bi uvodjenje godisnje zabrane komercijalnog ribolova naizmjence po odredjenim zonama trebalo bit prioritet i jako puno bi znacilo za obnovu ribljeg fonda Jadrana.

Takodjer kontrala ulova, ko sto ste vec spominjali, neki se javno hvale sa ulovima 10-15 kg ribe i nikom nista.A to je i stvar kulture, tako da to mozemo svi pocet mijenjat pocevsi od sebe.Dozvoljeno 5kg plus jedan kapitalni primjerak, pa ako si digo 4-5 kg i jos kakog kapitalca, zahvali Bogu i aj kuci sretno, imat ces i drugi put stogod ulovit, iskreno ja ako ulovim za dobar objed nama doma a jos ako naleti kaki bolji komad, zahvalim Bogu i idem ca, bez obzira ako vidim i da bi mogo jos koje kilo dignut :)

Zadnja izmjena: 04 Ožu 2016 02:19 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 04 Ožu 2016 10:50 - 04 Ožu 2016 10:55 #15 od oki270

Fanatik napisao: Stvarno je razlika nevjerovatna i to je potpuno nelogicno i apsurdno.Pogotovo kad se uzme u obzir da veliki broj mladih, studenata, nezaposlenih, nemaju barku i love iskljucivo s obale.Pa nije nekome, ko je lose financijske situacije, lako izdvojit 500kn za dozvolu a lovi samo s obale i ulovi godisnje npr 10-15kg ribe, ako je imo srece!

A nije ni oprema jeftina, e i tu bi drzavi trebalo bit cilj razvijanje sportsko-rekreativnog ribolova jerbo ubire i poreze od prodaje opreme.

E vidis to je nerazumijevanje kategorija - sportski i rekreativni ribolov su zamisljeni kao kategorija natjecanja (sport) i hobija (rekreacija) a ne iz razloga da si olaksas zivot ribom koju ulovis odnosno da imas "gospodarske" koristi od toga. Sto se tice cijene opreme - sam odlucujes koliko ces potrositi na hobi.

A ribolov je u Dalmaciji i cijelom Hrvatskom primorju, kultura zivljenja, a ne samo obicna rekreacija ili cak luksuz ko sto neki ocito smatraju.

Pa ono...kultura zivljenja je oko Paskog mosta bilo i ribolov dinamitom. Kultura istog tog zivljenja oko Vira je bila beskonacne kolicine mreza da nisi mogao povuci panulu. Ako je nesto "tradicija", ne znaci da je to automatski dobro. Meni se recimo lokalna ekipa tu u Zadru smije sto kupujem dozvolu. Oni svi love bez nje, a pitanje je i koliko ih ima uopce dozvole za barke jer po onome sto vidim kad vuku panulu, redovito dolazi do "okrsaja" jer se ne zna s koje strane se nadolazeca barka obilazi i sl.

Prvi korak bi bio da se postojeci zakon doista pocne provoditi, tek onda bi se moglo razmatrati nekakve promjene.
Zadnja izmjena: 04 Ožu 2016 10:55 od oki270.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 04 Ožu 2016 11:20 #16 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Cijena dozvole za ribolov
Dali će netko lovit na dinamit ili ne nema veze sa cijenom dozvola. To je krivolov i po meni bi to bila neka druga tema jer toga je uvijek bilo i bit će bez obzira na cijene ribolovnih dozvola.
Prije 15ak godina sam se u ribolovnom savezu "dokazivao" kako nije u redu da onaj ko ima barku i ja koji ju nemam plačamo istu dozvolu. Na što mi je žena rekla da uvijek mogu s nekim ko ima barku na ribolov iz barke. Moj odgovor je bio... to je kao da idem polagat "B" kategoriju za auto, ali mi zakon nalaže da moram pljunut lovu za "F" jer ću možda sjest i za volan nekog autobusa.
Ne vidim razlog zašto dozvola za dva štapa s obale nebi bila recimo 100 ili 200 kuna, pa ako me uhvate s tom dozvolom na barci neka me kazne ko da nemam dozvolu...mislim da bi to bilo korektno prema svima.

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
snhelix's Avatar 04 Ožu 2016 11:22 #17 od snhelix
Replied by snhelix on topic Cijena dozvole za ribolov
A vidis,nisam znao da su poribljavali i odraslom ribom,to je praktički spolno zreli materijal pa je to dodatni +,ono što sam ja vidio to je bila mlađ 2-3 mjesece ono veličine 5-7 cm.
Cijena dozvole pod ovim uvjetima je svakako previsoka jer se malo čini sa tim novcima,nema nadzora niti se investira u zaštitu.sve su to pojedinačni pristupi bez sustavnih aktivnosti.
Ponovo će biti i pitanje dopunskog ribolova(ne poznam dovoljno pravilnike) ali mi se čini da se mahom odvija mrežama pa je teško odrediti količine i selektivnost ulova,a to da si time otočno stanovništvo -pripomaže kućnom budžetu je lijepo,ali neznam da li je baš tradicionalnom ribolovu prihvatljiva upotreba hidrauličnih vitala isl.
Vjerujem da će političari pod pritiskom glasača to zbrzati i slabo regulirati,pa čak i to tko je sve otočan,(primjere za zlorabu smo imali i u povlaštenim trajek.kartama)
živi bili pa vidjeli.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 04 Ožu 2016 21:17 - 04 Ožu 2016 21:32 #18 od Fanatik
Oki270, majstore vidim da ti ovdje nesto ne razumijes.

Ja imam i barku i dozvolu za barku i dozvolu za ribolov i sve uredno platim, da mogu s mirom zaribat i uzivat u svojoj omiljenoj rekreaciji al i omiljenom izvoru zdravih prehrambenih proizvoda.

A cinjenica je da mi svi volimo i pojest to sto ulovimo i masu ljudi lovi da bi olaksali kucni proracun, neznam cime se ti bavis i koliko zaradjujes, al meni 2-3 rucka friske ribe tjedno, znaci jako puno i u kucnom proracunu.

Nemaju svi novaca za razbacivanje sportom i rekreacijom, provaj se stavit u kozu nekoga ko zaradjuje 3000 kn mjesecno a jedini je zaposlen u familji, voli ribolov od malena i kao sport i kao izvor prehrane, nema barku niti mogucnosti za barku.

Ili ko sto ima odje momak od 18-20 godina, ako malo bolje pratis forum zna ces o kome govorim, koji radi sezonski i nema novca ni za adekvatnu opremu nego lovi varalicom koju je naso na plazi.

Pa izvini al eto promisli jeli u redu da taj covjek koji ce mjesecno ulovit 2-3kila ribe(ako ima srece) i s gustom ce ih izist jerbo nema novaca za kupiti ta 2-3 kila ribe, koja je cijenom skocila u nebo, jeli uredu da taj covjek placa istu cijenu dozvole ko netko ko ima fishermana od 20-30 000 eura i u jednom izlasku ulovi 10-15 kila ribe il npr nekog gofa od 20 kila (kojeg ce naravno proda na crno).

Mislim da tu nije cista ni logika ni pravda. A te dinamitase nema potrebe uopce komentirat.
A sto se tice mreza stajacica, moje osobno misljenje je da ih treba potpuno zabranit, ostavit dozvoljeno parangale i vrse i svak ce moc ulovit da ne bude gladan, pogotovo za koju godinu nakon sto se riblji fond oporavi od mreza stajacica.

A u komercijalnom ribolovu takodjer za koce treba jako postrozit uvjete i dozvoljena podrucja kocarenja.Koca je smrt za more :(

Zadnja izmjena: 04 Ožu 2016 21:32 od Fanatik.
Hvala: Boki

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 04 Ožu 2016 22:23 #19 od fisherman
Replied by fisherman on topic Cijena dozvole za ribolov
Dobro znan koja je razlika izmedu broda i kraja,s brodon oden na jedan lipi zid koi ide sa 17 na 35 metara blizu kuce nacipan kanjaca,popa(fratara),koja skrpina cesto tu na inchiku bude inace ribu liti iden 4-5 puta tjedno nema slade stvari nego 4,5 kanjaca u tavu koje si ti uvatija i cipaj.a skraja kad je ruzno vrime ides uvatit kil ribe nemo da ga jeb** dozvola je 100 kn ja mislin,al me iznerviralo sta je za parangal sad jos 300 kn inace dolazin iz skromne obitelji tek san 8 razred ali se ja dobro triban namucit da zaradin tih 400 kn za najomiljeniji hobij pozz

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 06 Ožu 2016 12:54 #20 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Cijena dozvole za ribolov
Najbolja mi je ova fora sa dnevnim, tjednim i mjesecnim dozvolama. Hebote, tjedna dozvola 300kn ili jos bolje mjesecna 700kn....aloooo, jeste vi iz mps-a normalni. Kakva je to logika da mkesecna bude skuplja za cca 20% od godisnje. Sta bih ja sad njih trebao kao zajebati pa kupiti godinju i ustediti 200kn. Dodjem godisnje na 5 tjedan na more i pecam sa obale i sta bih trebao dva puta kupiti po tjednu dozvolu i jednom mjesecnu da sa u legali ili kupim godisnju. Ukupno godisnje izvadim oko 10kg ribe i meni dosta alo dozvolu necu da kupim iz principa jer cijene nisu normalne. Isao sam u kapetaniju i pricao sa polocijom i gospodin mi rekao pecaj i ne zamaraj se za to sto ti upecas necemo propasti. Pravi gospodin i hvala mu na razumijevanju. Rece mi ako bude problema da se pozovem na njega i sve ce se srediti da me ne gnjave za par cipala godisnje.
Hvala: Damir, Fanatik

Molimo prijavite se