"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Cijena dozvole za ribolov

• Had
  • Had's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Had's Avatar 06 Lip 2016 19:57 #21 od Had
Replied by Had on topic Cijena dozvole za ribolov

dxdandy napisao: Najbolja mi je ova fora sa dnevnim, tjednim i mjesecnim dozvolama. Hebote, tjedna dozvola 300kn ili jos bolje mjesecna 700kn....aloooo, jeste vi iz mps-a normalni. Kakva je to logika da mkesecna bude skuplja za cca 20% od godisnje. Sta bih ja sad njih trebao kao zajebati pa kupiti godinju i ustediti 200kn. Dodjem godisnje na 5 tjedan na more i pecam sa obale i sta bih trebao dva puta kupiti po tjednu dozvolu i jednom mjesecnu da sa u legali ili kupim godisnju. Ukupno godisnje izvadim oko 10kg ribe i meni dosta alo dozvolu necu da kupim iz principa jer cijene nisu normalne. Isao sam u kapetaniju i pricao sa polocijom i gospodin mi rekao pecaj i ne zamaraj se za to sto ti upecas necemo propasti. Pravi gospodin i hvala mu na razumijevanju. Rece mi ako bude problema da se pozovem na njega i sve ce se srediti da me ne gnjave za par cipala godisnje.

Da li netko zna da su nekoga kaznili za pecanje sa obale na moru sa jednim štapom. Kolika je kazna?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

A bad day of fishing is better than a good day of work.

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 06 Lip 2016 21:03 #22 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Cijena dozvole za ribolov
Vjerovali ili ne - ali ja znam :) Jedan kolega je išao na godišnji, ponjio kineski štap iz Lidla, i zabacivao s obale na plovak. Ulovio špara, kneza i još nešto. Kad eto njih s gumenjakom i ravno na njega. Traže dozvolu.... koju naravno nije imao.

Kaznu nije dobio, ali su ga uputili da prestane loviti i kupi dozvolu te gdje ju najbliže može kupiti..

No da stvar ne bi bila skroz nevjerovatna, slučaj se desio na Lastovu koji je park prirode, te je ribolov dozvoljen uz specijalnu dozvolu koja se kupuje kod njih, a kontrolu su radili parkovski "rendžeri" :)

Molimo prijavite se

• Had
  • Had's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Had's Avatar 06 Lip 2016 21:40 #23 od Had
Našao sam ovo:

Član zakona 23
U ribolovu ribiči moraju uvijek kod sebe imati
dozvolu za ribolovno područje ili ribolovnu zonu
na kojima obavljaju ribolov
(čl.75.st.1.i 3.toč.5.)
1.500-6.000 kn i zaštitna mjera privremeno oduzimanje ulova, alata, opreme i mamaca.

Ribič uvijek u ribolovu mora kod sebe imati
dozvolu. (čl.78.st.1.i 3.toč.1.)
1.000-3.000 kn

Na moru provedem godišnje 2 tjedna a neznam koliko se ozbiljno provjerava obalni ribolov.

Da li vi kupujete dozvole?

Molimo prijavite se

Više...
Godra's Avatar 06 Lip 2016 21:50 #24 od Godra
Replied by Godra on topic Cijena dozvole za ribolov
Ja kupujem redovito mada me nikad nisu kontrolirali.
Ne želim se dovest u situaciju da dođu pa krenu pametovat ko obično:
"gospodine znate da je to zabranjeno".
A kad sam u stanju svaki dan popit 2 kave plus cigare onda mogu platit i dozvolu i na miru u ribolov.

džaba pametniji popušta kad budala zateže
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 06 Lip 2016 21:53 #25 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Cijena dozvole za ribolov
Ne znam kako si uopće mogao postaviti pitanje da li kupujemo dozvole, i kakve veze ima koliko budeš na moru
da li loviš ako loviš kupiš dozvolu dnevnu ,tjednu ili godišnju ovisno o tom koliko si u ribolovu.

Molimo prijavite se

• Had
  • Had's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Had's Avatar 07 Lip 2016 00:36 #26 od Had

MIRAN napisao: Ne znam kako si uopće mogao postaviti pitanje da li kupujemo dozvole, i kakve veze ima koliko budeš na moru
da li loviš ako loviš kupiš dozvolu dnevnu ,tjednu ili godišnju ovisno o tom koliko si u ribolovu.

Ako sam pitao, nisam te time mislio uvrijediti.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
snhelix's Avatar 07 Lip 2016 09:07 #27 od snhelix
Replied by snhelix on topic Cijena dozvole za ribolov
Znam ja,moj brat pomorac,dakle nije cijelu godinu tu,ali uvjek plati dozvolu uredno,trebao je otići na turu,a dozvola istekla 2-3 dana,imali je mi kod sebe,pokazali liku iz policije koji nas je baš ono zaskočio,poslikao mobom !!?? i eto kazna za taj put 200kn,a to je bilo prije jedno 4-5g.Ništa mu argumentacija da je dozvola do prije dva dana vrijedila i da će biti opet nova. O onoj njihovoj fori o kalendarskoj godini u kojoj vrijedi dozvola neznam što bih rekao,valjda neznaju odbrojiti 365 dana ili ih brka prestupna godina,ali ne vidim razlog ako neko kupi u 7mj dozvolu zašto mu nebi vrijedila do 7mj.iduće godine ili pak nek obračunaju preostale dane u godini.
Hvala: Boki

Molimo prijavite se

Više...
Boki's Avatar 07 Lip 2016 11:06 #28 od Boki
Replied by Boki on topic Cijena dozvole za ribolov
Bojim se ja da od pisanja po forumu ništa neće biti. Da je nelogično i nepravedno, vidi se iz svemira, ali opet, živimo i lovimo u Hrvatskoj, jel'? Mi svi skupa na ovom forumu ne ulovimo godišnje koliko jedna koća u dva dana, a nebrojeno puta čujem "da su sportski ribolovci uništili riblji fond".
Slušao sam ih kad su pričali da i ako ih ulove u prelovu ili nedozvoljenom lovu, plate 5000kn kazne i vozi dalje. I to ako plate. Uglavnom se riješi sa kašetom-dvije ribe. Izborili su se za lovostaje i minimalne veličine kako njima paše. Pogledajte novi pravilnik i bit će vam sve jasno.
I ti novci od dozvola... Gdje odlaze? U plaće i povlastice birokrata koji ne razlikuju špara od šarana :angry: i sami sebi su svrha. Ispadam sam sebi glup kada kupujem dozvolu, ali ju kupim. Baš zato da me gnjatovi ne taslače kad ronim ili lovim iz barke.
A i ja imam jednog koji je zamalo platio kaznu za ribolov sa obale bez dozvole. Frend ljetuje u Novigradu i nije stigao kupiti dozvolu. Došao je neplanirano na vikend u proljeće. Lovio je na Maslenici kad mu je došao "inspektor". I kaže njemu frend, nema problema, evo prodajte mi sad dnevnu dozvolu, jer u Novigradu nema gdje kupiti. Ima u Zadru, ali ne u subotu :huh: Naravno, lik hoće uzeti novce, ali eto, baš sad nema kod sebe dozvole. Kad mu je frend spomenuo da nema problema, neka mu izda račun, lik se pokupio.

Poanta priče. U ovoj državi je sve neuredno ili se ne provodi kako treba. Kad koća (i ne samo koća) zbog nedozvoljenog ribolova prvi put plati 5000 kn, drugi put 50 000kn a treći put mu se oduzmu plovilo i pribor (kao u nekim državama), neka bude onda sa obale i 300, a iz kaića 1200 kn, ali da se ti novci usmjere u zaštitu i poribljavanje mora.
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 07 Lip 2016 15:13 #29 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Cijena dozvole za ribolov
Ne znam što ste se toliko na "kaiće" zakačili. Eto vam slike ulova pa vidite od kuda se love brancini, lice, strijelke. Sve je to uz obalu i na plitkom uglavnom. Ma u ostalom, tu se love orada, ovčica, sipa/lignja i cijeli niz drugih riba. Velik broj podvodnih ribolovaca lovi uz sam kraj... mrkači, salpe, brancini, cipli... sve je to tu...

Molimo prijavite se

Više...
cedevita_limun's Avatar 07 Lip 2016 21:24 - 07 Lip 2016 21:25 #30 od cedevita_limun
Ja zadnjih godina za tih svojih 5-6 dana ribolova ne placam dozvolu, dok sam bio mlađi od 18 i zivio u Dubrovniku sam je redovito kupovao. Dosad ni dole ni na Hvaru nisam nikad dozivio kontrolu nikakvu, mada bi se stalno nekakav brod kapetanije vrzmao gore dole. Ove godine sam malo gledao kako bi uzeo dozvolu, i ako sam dobro shvatio 400 kn kosta godisnja dozvola i jos se nesto plati društvu preko koje se uzme? a tjedna dozvola košta 300 ako se ne varam. Dakle za svojih 40-tak sati godisnje ribolova koliko bi uspio uhvatit maksimalno i to na komercijalne mrcine ranga šparam i vladika bi morao platit stvarno velike novce. Sto stvarno ne postoji neki nacin kako ribati legalno a da to ne ispadne ogromno bacanje novaca?

devet vitamina!
Zadnja izmjena: 07 Lip 2016 21:25 od cedevita_limun.

Molimo prijavite se