"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Jel grize?

Više...
zeusfaber's Avatar 06 Lip 2015 11:04 #161 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Jel grize?
Sinoćnji spinning iz barke. Štap Okuma Octana 10-40g, rola Okuma Trio 30s i varalica Rapala Max Rap 15cm 23g. Rezultat: 5 ipo škarama. Jednog je u putu posjetila strijelka :lol:

Hvala: Pikabu, SanTiago

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 07 Lip 2015 15:17 - 08 Lip 2015 23:23 #162 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Jel grize?
Pozdrav svima, razmišljao sam nešto i gledajući jedan video mi je nešto palo na pamet. Znači pošto nemam barku to bi pokušao sa obale. Znači uhvatim živu ješku šparića, kneza i nešto tako. I mislio sam da prođem sa dvije udice kroz rep i iznad glave i bacim u more i ostavim preko noći. U ovome nemam uopće iskustva, pa me zanima je li to ostvarivo i koja riba bi se mogla uloviti?

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 08 Lip 2015 23:23 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• losos
  • losos's Avatar
  • Korisnik
  • Korisnik
  • da bi uvatio ribu moras imati mokre gaće!
Više...
losos's Avatar 07 Lip 2015 19:17 - 08 Lip 2015 23:22 #163 od losos
Replied by losos on topic Jel grize?
Tako talijani love lubine. Spar ili fratric na plovak metar predveza i on lagano trazi njega, malo ga raniti da ne pliva pravocrtno...
Zadnja izmjena: 08 Lip 2015 23:22 od zeusfaber.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 07 Lip 2015 19:37 - 08 Lip 2015 23:22 #164 od lignjolovac
E baš mi je drago da je ostvarivo i da neki to čak i primjenjuju. Pokušati ću s tom tehnikom u petak, pa ćemo vidjeti rezultate.

Volio bih čuti i komentare ostalih članova, a pogotovo ako netko ima iskutva :)

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 08 Lip 2015 23:22 od zeusfaber.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 08 Lip 2015 23:30 #165 od zeusfaber

lignjolovac napisao: Pozdrav svima, razmišljao sam nešto i gledajući jedan video mi je nešto palo na pamet. Znači pošto nemam barku to bi pokušao sa obale. Znači uhvatim živu ješku šparića, kneza i nešto tako. I mislio sam da prođem sa dvije udice kroz rep i iznad glave i bacim u more i ostavim preko noći. U ovome nemam uopće iskustva, pa me zanima je li to ostvarivo i koja riba bi se mogla uloviti?

Ima jedan tip tu kod nas u Cavtatu koji je majstor za to. Uglavnom, što on radi? On radi kratke predveze i veže ih za osnovu, radi nešto kao parangal s 2-3 primule i onda ih po noći u luci veže od mula do mula tako da primule potopi nekih 20-30cm. Ješka živi ciplić. Ulovio je dosta brancina na takav način. Mislim da je vrlo efikasna, jednostavna i lukava metoda.

Molimo prijavite se

Više...
Njire's Avatar 08 Lip 2015 23:35 - 09 Lip 2015 00:30 #166 od Njire
Replied by Njire on topic Jel grize?
Ovdje pricamo o samolovkama? Koje su van zakona :D ?
Zadnja izmjena: 09 Lip 2015 00:30 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
AlenP's Avatar 08 Lip 2015 23:52 #167 od AlenP
Replied by AlenP on topic Jel grize?
Čim ima nekoliko primula moglo bi se nazvati plutajućim parangalom? :lol:

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 09 Lip 2015 00:30 #168 od zeusfaber

Njire napisao: Ovdje pricamo o samolovkama? Koje su van zakona :D ?

Nemam stvarno pojma kako bi to nazvao :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 09 Lip 2015 07:02 #169 od Damir
Replied by Damir on topic Jel grize?
Samolovke su izvan zakona ima dobrih 20 godina. Radili smo ja i pok. brat s njima 10-ak godina i pravili pustoš među sparidima. Ali, treba samolovku znat armat ako misliš na nju zajebat dobru ribu, a ono šta se svojevremeno prodavalo po dućanima ribolovne opreme je imalo efekat da je riba ugibala od smijeha kad bi ih vidila. Mogu se pohvalit da smo na njih dizali šarge veće od kila i po, fratre od skoro kila, pice, arbune neću niti spominjat jer su bili smetnja ako bi bili ispod po kila. Komarče, od kojih je moja najveća ikad ulovljenauopće, imala 7,6 kg. U uvali ispred kuće na manje od 10 metara dubine. Negdi u to vrime brat je teško obolija, sve teže se moga kretat i nakon manje od 3 godine je otiša. Davne 1989. Ali još uvik mislim da bi se sa dobro armanom samicom dalo skupit kašetu najkvalitetnije ribe u svega nekoliko bacanja.

nijedna bolest nije zdrava

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 09 Lip 2015 09:14 #170 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Jel grize?

Damir napisao: Ali još uvik mislim da bi se sa dobro armanom samicom dalo skupit kašetu najkvalitetnije ribe u svega nekoliko bacanja.

Sigurno bi, zato i jesu izvan zakona :) Iako ih i dalje danas susrećem...

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 10 Lip 2015 01:30 - 11 Lip 2015 14:46 #171 od lignjolovac
Nisam znao da je ta tehnika uopće poznata, a pogotovo da je zabranjena. Ja ću je isprobati :evil: , ali ne zato što ne poštujem zakone nego zato što me zanima kako to funkcionira i kakvi su rezultati. Makar svaku ribu pustio.

Zadnja izmjena: 11 Lip 2015 14:46 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 10 Lip 2015 06:27 - 11 Lip 2015 14:45 #172 od Damir
Replied by Damir on topic Jel grize?
Samo dobro pazi kako ćeš je armat, kojim olovima je opteretit, na kakvu osnovu, kakav predvez, koje udice, na područja na koja misliš bacat i u koje doba dana, koju ješku koristit, vremenske prilike...sve!

nijedna bolest nije zdrava
Zadnja izmjena: 11 Lip 2015 14:45 od zeusfaber.
Hvala: lignjolovac

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 10 Lip 2015 15:47 - 11 Lip 2015 14:45 #173 od lignjolovac
Hvala ti Damire na savjetima, mislio sam staviti 2-3 udice, šparića i kneza, pa ćemo vidjeti, a što se tiče ostalih djelova to sam nekako posložio u glavi, još da napravim kako sam zamislio i super :) Ako imate kakvu skicu, slobodno pošaljite ili da mi malo pojasnite kako ste do radili nekada :)

Zadnja izmjena: 11 Lip 2015 14:45 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 28 Kol 2015 12:46 #174 od pepsi
Replied by pepsi on topic Jel grize?

Malo za zabavu izmedju liga natjecaja i ostalog :cheer:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 28 Kol 2015 20:32 #175 od dundo
Replied by dundo on topic Jel grize?
Apsolutna legenda ovaj Mate.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 28 Kol 2015 21:19 #176 od pepsi
Replied by pepsi on topic Jel grize?
Mate je kralj :cheer: ,čovik,težak i ribar B)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 05 Ruj 2015 11:27 #177 od lignjolovac
Jučer smo ja i prijatelj išli na ribe,iako se nevera spremala mi polako krenemo oko pola 6 i dođemo mi na poštu oko 6 i polako počnemo loviti. U minutu dignem 2 glavoča i jednog vučića i on jednog šparića. I mislimo mi kako će biti dobra večer. Poslje toga apsolutno ništa,ma ni da pipne. Po mraku još nisam imao dobrih iskustava. Ješka je bila lignja,zabacim,ostavim štap na stalku i nakon pola sata izvadim ješka putpuno istao kao i kad sam je stavio na udicu.

Molimo prijavite se

• Veki
  • Veki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Veki's Avatar 29 Ruj 2015 10:06 #178 od Veki
Replied by Veki on topic Jel grize?
Ista stvar meni prije desetak dana, sjedim na ponti šetnice u Cavtatu, more i nebesa se smračila do stanja neprepoznatljivosti. Uvijeti idealni, svježa srdela u điru, ukupno 4 štapa u moru i sačekuša... Prvih dva sata apsolutno ništa, sve pucnjevi u ćorak. Inače me ne bi brinulo jer najćešće nigdje ne žurim, ali ovo je bilo za lupat glavom od stijenu. A onda na 2/4 štapa iste sekunde ulov. Ne sjećam se takve sreće još od prvog *eksa, ako se smijem tako izrazit ;-)

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 29 Ruj 2015 14:21 #179 od lignjolovac
Prvi pa dvije,ne mislim na ribe :P

Molimo prijavite se

Više...
kucnimestar's Avatar 18 Lis 2015 09:30 #180 od kucnimestar
Replied by kucnimestar on topic Jel grize?
Jutros u sustjepanu lijepa ovrata! Kako da sa mobitela ubacim sliku?
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se