"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Jel grize?

Više...
oki270's Avatar 08 Kol 2016 22:15 #201 od oki270
Replied by oki270 on topic Jel grize?
Jel se lovi stogod? Konacno cu se domoci mora opet za 4 dana...Ocekuje se pun mjesec ali ne odustajem :)

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 09 Kol 2016 06:52 #202 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Jel grize?

oki270 napisao: Ocekuje se pun mjesec ali ne odustajem :)

Što bi ovo značilo ? Pa puni mjesec je majka ribolova :)

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 09 Kol 2016 07:17 #203 od oki270

Pikabu napisao:

oki270 napisao: Ocekuje se pun mjesec ali ne odustajem :)

Što bi ovo značilo ? Pa puni mjesec je majka ribolova :)

Ako imas namjeru loviti brancine u jutro onda nije...majstori su do svitanja vec siti. Ako lovis po noci onda je pun mjesec super.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 09 Kol 2016 07:39 #204 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Jel grize?
U principu,brancin je po naravi nočni lovac,daleko od toga da se ne lovi po danu,ali po meni za ribolov brancina,ustvari grabežljivaca opčenito,veči utjecaj ima plima nego mjesec,na vrhu plime su najaktivniji,čim voda počne padat i oni su manje aktivniji.Tak si ja nekak mislim :)

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 09 Kol 2016 09:21 #205 od Pikabu
Nastavno na ovu priču, najveće plime su dva dan prije i poslije punog mjeseca ( i mladog mjeseca).

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 09 Kol 2016 09:37 #206 od zoki1
tak nekak ;)

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 09 Kol 2016 20:35 - 09 Kol 2016 20:40 #207 od oki270
Heh kad je ovo vec Cakula onda ajmo redom bez reda - brancin je nocni lovac, kao i svi drugi bijeli predatori osim Lice koja je prvenstveno dnevni lovac. Problem za brancine kada nema mjeseca (i jos ako se nadje pozicija gdje nema ni umjetnog svjetla a ima brancina) uzrokuje da se hranjenje nocnih lovaca pomice na razdanjivanje ili sumrak. Zato sam komentirao da nisam presretan zbog punog mjeseca jer u tom slucaju - brancini, saruni i ostali se hrane skoro nepredvidivo u toku noci osim ako imamo usred noci punjenje plime. Obzirom da nemam namjeru cijelu noc provesti zabacivajuci varalicu - teze je pogoditi vrijeme hranjenja.

Apropos plime i oseke - ideja hranjenja u plimi je jednaka kao i jedna od komponenti juzine - juzina i plima guraju malu ribu prema obali (koja gleda prema jugu) i tako predatorima koji se vole stisnuti u plicak, kao sto je brancin, donosi hranu. Fora je u tome da u samom vrhuncu plime koji svi rado spominju kao trenutak griza - more stoji. Vrhunac je trenutak kada se more prestane podizati a nije se pocelo spustati. Odlicno vrijeme za brancine je dobrih sat vremena prije vrhunca plime. E sad tu dolazimo do drugog dijela mojeg nezadovoljstva punim mjesecom a to su 2 problema:

1) Ljeti se brancini u okolici Zadra drze ili u luci (tamo ih ne lovim jer ne volim ribu iz prljavog mora) ili uz plaze (iako od pocetka ovog ljeta se ponasaju pomalo drugacije nego prijasnjih godina)
2) Problem sa plazama je sto za vrijeme punog mjeseca ljeti vrhunac plime dodje izmedju 16h i cca 22h kada su plaze jos uvijek pune ceha, slovaka i ostalih veseljaka koji automatski smetaju ribu da se opusti i pocne se baviti ozbiljnim poslom;

Ukratko ovo je skroz interesantno ljeto - jako pratim brancine jer me osobno zanimaju a i ronim jos od 15.5. i redovito pratim ponasanje ribe. Ono sto je interesatno da ih ovo ljeto ima na dosta drugacijim pozicijama od proslih godina i ako znas sto radis, ili imas interesa nauciti - da se uloviti. Ono sto treba je uloziti truda i vremena (ako se istog ima).

Od 14 ulovljenih ovog ljeta (od toga 10 ih sretno pliva jer su bili manji od 1kg) cca 10 ih je ulovljeno u jutro, 4 u sumrak, 0 u noci. Barem je tako na pozicijama na kojima ja lovim. Drugi imaju svoja iskustva i to je normalna stvar. Minimalne razlike u terenima uzrokuju poprilicne promjene.
Zadnja izmjena: 09 Kol 2016 20:40 od oki270.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 10 Kol 2016 08:45 - 10 Kol 2016 13:16 #208 od zoki1
U ribolovu je pravilo da nema pravila,odnosno za uhvatit ribu treba biti na vodi,netreba previše filozofirati,može se sve poklopiti,i plima i oseka i mjene i kaj ti ja znam kaj,pa nečeš ulovit ribu,a opet,po najnepovoljnijim uvjetima,češ uloviti ribu.Osobno mislim da su u Zadru največe šanse za ulov noč(poslje pol noči) i sama zora(do 8 sati najkasnije).Zašto je to tako,pa kroz dan su obale pune turista koji urlaju kupaju se i svašta nešto,brancin je plašljiva riba i kroz dan se skriva od tih podražaja,tek kad se riva očisti od ljudi,onda on nastupa na scenu.Oki,ti znaš koliko se ja dugo bavim ribolovom,istina,morski ribolov na određene ribe su mi nepoznanica,spin ribolov kao disciplina nije toliko bliska(daleko od toga da neznam špinat),ali najbitnije je bit na vodi i lovit,ovu godinu sam ulovio brancina i iglicu,ko zna,nagodinu možda ulovim i kojeg više,ovu zimu bumo malo trenirali špin ribolov na štukama i smuđevima(smuđ recimo djeli puno toga sa brancinom)pa nagodinu ko živ ko mrtav,Volje imam,ali nkad nisam volio lovit sam,volim društvo,a špin ribolov sam po sebi je ugodniji kad imaš društvo. ;)
Zadnja izmjena: 10 Kol 2016 13:16 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 19 Kol 2016 08:11 #209 od zoki1
Dobro Oki jel grize kaj,ili ti gospođa neda iz kreveta :)

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 19 Kol 2016 13:50 #210 od oki270
Na zalost od onih iglica nisam bio ni jednom :-(. Imali smo neke stvari sa zgradom za rijesiti pa smo svako jutro prije 8 u Zadru po sluzbenoj duznosti. Planiram veceras ako ne bude nevrijeme isprobati da li su se lignje pojavile jer postoji kombinacija da idemo brodom do jednog braka na kanalu..

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 19 Kol 2016 15:00 #211 od zoki1
Super,ima na brakovima puno lipih stvari,ne samo lignjica ;) :)

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 20 Kol 2016 09:37 #212 od oki270
Poginula teskom smrcu:
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 20 Kol 2016 13:01 #213 od zoki1
Kam si ju zafitiljil :lol: :lol: :lol:

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 20 Kol 2016 19:07 #214 od oki270
Skaram. Imao sam susret s njima na istom mjestu prosle godine i na istoj varalici su bili urezani zubi. Ovaj put je stradala do kraja.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 20 Kol 2016 19:14 #215 od zoki1
Veliki zubi i šuplja plastična varalica očito nikak nejdu skupa :lol: :lol: :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 25 Kol 2016 20:43 #216 od Pikabu
I kakva je trenutno situacija. Jel grize?

Molimo prijavite se

Više...
Angler's Avatar 02 Ruj 2016 08:52 #217 od Angler
Replied by Angler on topic Jel grize?
Kod nas na Kvarneru uglavnom sitna riba, ali ipak uspio sam naći poziciju za fratre kapitalce:)
imgur.com/1RgtOWg
imgur.com/KafSEBh
Hvala: Pikabu, maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 02 Ruj 2016 09:13 #218 od zoki1
E to su fratri :like:
Hvala: Angler

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 02 Ruj 2016 09:43 #219 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Jel grize?

Angler napisao: Kod nas na Kvarneru uglavnom sitna riba, ali ipak uspio sam naći poziciju za fratre kapitalce:)
imgur.com/1RgtOWg
imgur.com/KafSEBh

Lipo lipo vazno je da se vadi, samo naprid :like:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Hvala: Angler

Molimo prijavite se

Više...
Angler's Avatar 02 Ruj 2016 09:51 #220 od Angler
Replied by Angler on topic Jel grize?
Nevjerojatno je koliko tako mala riba ima jak ugriz.
Nedavno sam kupio 2 nova feeder štapa i dvije nove role (štedio za njih 2 godine)
Zadnji ribolov, lovio sam do nekih 21 sat, i uglavnom grizao samo sitniš. Taman se spremao za doma, kad odjednom krajičkom oka, vidim oba štapa i stalak, padaju u more!!!! ( dubina oko 20m)
Refleksno, bacim se koliko sam dug i uhvatim oba štapa, u mrklom mraku, koji su bili već 3/4 u moru, za zadnjih 5 cm drške :cheer: :woohoo:
Stalak ,koljena i laktove nisam spasio, ali to je bila mala cijena za platiti :)
Hvala: maxbeb

Molimo prijavite se