"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Jel grize?

Više...
dzingo's Avatar 15 Sij 2017 18:18 #301 od dzingo
Replied by dzingo on topic Jel grize?

Angler napisao: Današnji fishing 4.3 kg
imgur.com/GGEAlbJ

Svaka čast.
Hvala: Angler

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 15 Sij 2017 18:27 #302 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Jel grize?

oki270 napisao: Jel bio netko u Plominu u zadnje vrijeme? Bila su 2 frenda prije koji dan i imali dobre ulove ali opet oni su "svemirci" u odnosu na nas obicne ribolovce pa njih ne racunam :-). Ukratko, ako je netko bio, dal ima kakve akcije?

forum.ribolovnamoru.com/viewtopic.php?f=142&t=18360#p376998

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
Angler's Avatar 16 Sij 2017 11:33 #303 od Angler
Replied by Angler on topic Jel grize?
Ne mogu otvoriti link.
Kakvi su ulovi?

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 16 Sij 2017 13:54 - 16 Sij 2017 13:57 #304 od Mladen Miletić
Radi link
Možda se trebaš registrirati

Ribolovac je Agac

slika
slika
Vrijeme radnje: 02.01.2017.
Mjesto: Plomin
Stap: Shimano Aspire Seabass
Rola: Shimano Stradic 3000FA
Upredenica: Whiplash 0,17
Predvez: Seaguar FXR 0,37
Varalica: DUO MOAB 85 F, (sardine) RAGLOU 8,5 cm (plavi)
Veci,4.60 kg se zaletio u 21h na DUO,a manji (60,80dk) na raglou pred zoru.

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Zadnja izmjena: 16 Sij 2017 13:57 od Mladen Miletić.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 17 Sij 2017 21:38 #305 od B_
Replied by B_ on topic Jel grize?
Zadnja 3 kratka spin izleta po pola sata, ukupno 5 usata, naravno sve po juzini u pjeni. Uvijek isto, prva dva-tri zabacaja svaki put imam griz, nakon toga nista...
Hvala: Godra, oniram

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 17 Sij 2017 21:54 #306 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Jel grize?
Di lovis te usate i na koje varalice ti se bacaju? :like:

B_ napisao: Zadnja 3 kratka spin izleta po pola sata, ukupno 5 usata, naravno sve po juzini u pjeni. Uvijek isto, prva dva-tri zabacaja svaki put imam griz, nakon toga nista...

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: oniram

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 17 Sij 2017 23:51 #307 od B_
2 puta u Cavtatu, a evo danas 2 komada u Dubrovniku. Danas sam ih lovio na onaj mali jig od 10 g boje srdele, a neki dan na max rap 13, plava boja sa rozim dnom.
Hvala: AnalPheasant

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 18 Sij 2017 00:30 #308 od AnalPheasant
Kojon brzinon povlacis varalice i koja debljina predveza? 0.20mm previse? Nikad jos nisan uvatija usatu na varalicu :P

B_ napisao: 2 puta u Cavtatu, a evo danas 2 komada u Dubrovniku. Danas sam ih lovio na onaj mali jig od 10 g boje srdele, a neki dan na max rap 13, plava boja sa rozim dnom.

Daiwa Catalina 6500H

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 18 Sij 2017 09:25 #309 od B_

AnalPheasant napisao: Kojon brzinon povlacis varalice i koja debljina predveza? 0.20mm previse? Nikad jos nisan uvatija usatu na varalicu :P

B_ napisao: 2 puta u Cavtatu, a evo danas 2 komada u Dubrovniku. Danas sam ih lovio na onaj mali jig od 10 g boje srdele, a neki dan na max rap 13, plava boja sa rozim dnom.

Radi se o juzini kada je more zapjenjeno, pa onda te debljine fg-a i rad varalice ne igraju neku ulogu, vec je najbitniji dekor varalice. Ja sad trenutno imam cak 0.35 mm fg zavrsetak, a lovim ih bez problema na njega. Za usate sam primjetio da najbolje rade na jigove u bojama sardine, plus ako imaju nesto crvenkastog/rozog po sebi daju jos bolje rezultate. Prijatelj mi ima maria jigove plave boje sa rozim trbuhom, oni su se jos najbolji pokazali jer dok smo skupa spinali on je cesce od mene dobijao grizove. Brzina povlacenja nije toliko bitna, bitno je samo da na stapu osjecas rad varalice ili jiga, tj da se dogada teturanje. Usate su predatori poznati po agresivnosti za vrijeme zapjenjenog mora, nije potrebna neka posebna tehnika da bi ih se lovilo u takvim uvjetima. Ne znam kako rade u tvome kraju, ali ovdje su uobicajena lovina. ;)

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 18 Sij 2017 13:43 #310 od AnalPheasant
Znaci mogle bi se hitat i sad za vrime bure ako je more zapjenjeno? Iden provat sa malin jiggovima :D Hvala na savjetu. Do sad san ih lovia samo iz barke na jesku :)

B_ napisao:

AnalPheasant napisao: Kojon brzinon povlacis varalice i koja debljina predveza? 0.20mm previse? Nikad jos nisan uvatija usatu na varalicu :P

Radi se o juzini kada je more zapjenjeno, pa onda te debljine fg-a i rad varalice ne igraju neku ulogu, vec je najbitniji dekor varalice. Ja sad trenutno imam cak 0.35 mm fg zavrsetak, a lovim ih bez problema na njega. Za usate sam primjetio da najbolje rade na jigove u bojama sardine, plus ako imaju nesto crvenkastog/rozog po sebi daju jos bolje rezultate. Prijatelj mi ima maria jigove plave boje sa rozim trbuhom, oni su se jos najbolji pokazali jer dok smo skupa spinali on je cesce od mene dobijao grizove. Brzina povlacenja nije toliko bitna, bitno je samo da na stapu osjecas rad varalice ili jiga, tj da se dogada teturanje. Usate su predatori poznati po agresivnosti za vrijeme zapjenjenog mora, nije potrebna neka posebna tehnika da bi ih se lovilo u takvim uvjetima. Ne znam kako rade u tvome kraju, ali ovdje su uobicajena lovina. ;)

Daiwa Catalina 6500H

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 18 Sij 2017 14:10 #311 od ja_osobno
Replied by ja_osobno on topic Jel grize?
Po ljeti na panulu sa barke najbolje za njih je raglou, najmanji 5 cm, najbolji mi se pokazao bijeli sa crvenkastim leđima, dva metra predveza 0,25 i pustit iza barke 25-30 metara, i kad nakopa malo maestrala popodne zna bit šou od ulova

a sa kraja isto sa ragluima koriste bombardu (koju osobno nisam nikad ni vidio i koristio :lol: ) i rasturaju u pjeni B)

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 18 Sij 2017 14:12 #312 od Mladen Miletić
Hoće i na površince i na vibleriće i na silikon
Samo gas do daske

Mladen
099 3 20 40 20

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 18 Sij 2017 17:05 #313 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Jel grize?
Meni Yo-Zuri pins minnow, 5cm plavi :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
Angler's Avatar 23 Sij 2017 08:55 #314 od Angler
Replied by Angler on topic Jel grize?
Bugva "Hiroshima-Nagasaki" :lol:
imgur.com/vqfWRur

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 23 Sij 2017 12:34 #315 od zeusfaber

Angler napisao: Bugva "Hiroshima-Nagasaki" :lol:
imgur.com/vqfWRur

Jeli moguće? :lol:

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 23 Sij 2017 13:25 - 23 Sij 2017 13:26 #316 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Jel grize?
Krasna bukva ali imao sam par i tezih :cheer: :cheer: :cheer: ...imao sam prosle godine par komada preko 800 grama....za jednu sam cak mislio da je u kilu ali je bila ipak laksa. Uhvacene na Cresu i u Rijeci. Ogromne ogromne....a tako su dobar borac kad su takve velike da sam bas gustao u njihovom izvlacenju. Usudio bih se usporediti ih sa strelkom jednake tezine kao jednako respektabilan borac. Sad mi bas zao sto ih nisam slikao. Dobro, jaca je strelka ali ne zaostaju ni ovakve mrcine od bugvi za puno.
Uglavnom debele ko utovljeno krme :ohmy: :cheer: :ohmy:
Eh da i meni su bugve na gradelama bas odlicne za pojesti. Znam da ih masa ne gotivi ali eto ja ih bas volim.
Zadnja izmjena: 23 Sij 2017 13:26 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 23 Sij 2017 13:37 #317 od ja_osobno
Replied by ja_osobno on topic Jel grize?

dxdandy napisao: Eh da i meni su bugve na gradelama bas odlicne za pojesti. Znam da ih masa ne gotivi ali eto ja ih bas volim.

friške odmah očistit, tim velikim komadima čak i odrezat onu masnu pancu (trbuh), i ispadne sasvim okej bijela riba

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 23 Sij 2017 13:40 #318 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Jel grize?
A jedino brate moras paziti kad ju vadis da ti ni blizu ne bude barem prvih 10-15sec...dok se ne isprazni...ta velika ima zapreminu ko omanja cisterna puna izmeta.... :ohmy:

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 23 Sij 2017 13:41 #319 od zeusfaber
Gdje nađete te velike bukve i zašto su tako velike :lol:

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 23 Sij 2017 13:43 #320 od AnalPheasant
Ne usudin se ni pomislit koliko se ovakve mrcine poseru. Meni i Oniramu ljetos cijelo jato ispod barke. Super borci ali jos veci seratori :P svaka koju smo dignuli nan je ostavila punu ruku govana :(

Angler napisao: Bugva "Hiroshima-Nagasaki" :lol:
imgur.com/vqfWRur

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: Janko

Molimo prijavite se