"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Jel grize?

Više...
dxdandy's Avatar 27 Velj 2017 18:28 #361 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Jel grize?
Isparvi me ako grijesim... Rola ono malo sto se vidi na video uratku kao da ja zakocena do kraja. Obicno veliku ribu umaram kocnicom i malo stapom bas da mi se ovo ne desi. Naravno da postoji mogucnos da bez obzira na sve opet nesto popisti i pukne ili da se spaga prereze. I meni se to desavalo nazalost, ne jednom nego ono ...da se ne hvalim sada svojim gluparijama kada gledam negjd dalje i pred obalom umijesto da dizem ja u kamnje i ode sve...
Uglavnom steta varke i ribe naravno. Nisam nikada na tako fini ( male akcije ) stap imao takvu jaku ribu. Mora da je bio gust barem malo boriti se sa njom.

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 27 Velj 2017 18:56 #362 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Jel grize?
@B

Da je ovo bilo iz barke digao bi ti njega sigurno. Malo popusti kočnicu. Mora riba izvlačiti špagu. Štap ti :like:

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 27 Velj 2017 22:35 #363 od B_
Replied by B_ on topic Jel grize?
Kocnica nije bila skroz pritegnuta i otpustala je dovoljno osim na kraju kad je to sve stalo, ali mislim da je to bas zbog toga jer se riba tad spustila ispod stijene i tu je zatezala jedno desetak sekundi dok se upredenica nije prerezala o stijenu. Mozda bi bolje bilo da sam prstom pridrzao spulu kad je riba krenula u dublje jer sam vidio na videima da to rade kad riba previse izvlaci spage, ali bojim se da bi stap onda bio na klimavim nogama i mozda bi pukao. Moram priznat da nisam ocekivao da ce krenut dole pod stijene.... Nisam strucnjak za masinice i ne znam tocno sto smijem a sto ne smijem raditi, citao sam o sprzenim kocnicama, a o drugim ostecenjima nemam pojma. Sve radim na temelju vlastitog iskustva...

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 28 Velj 2017 14:34 - 28 Velj 2017 14:35 #364 od Ahab
Replied by Ahab on topic Jel grize?
Upredenica puca na prvi dodir sa stijenom kad je nategnuta. Bar sve one koje sam ja do sada koristio.
Ako riba vuče toliko da misliš da će štap puknuti onda samo spustiš štap.

smoto
Zadnja izmjena: 28 Velj 2017 14:35 od Ahab.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 28 Velj 2017 15:00 #365 od dxdandy
Ziva istina ovo sa upredenicom i kamenom. Ja svaki put kad slucajno barem malo zakacim kamena pri obali ako vidim, odmah rezem taj dio upredenice i pravim novi predvez.
Najlon otporan na kaman sasvim solidno ali ovo cudo puca ko ludo. :evil:

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 07 Ožu 2017 13:32 - 07 Ožu 2017 13:34 #366 od Igor
Replied by Igor on topic Jel grize?
Grize ko ludo 😝
Trp za na tavu.

Zadnja izmjena: 07 Ožu 2017 13:34 od Igor.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 07 Ožu 2017 20:07 #367 od dxdandy
Ako nista, barem je slika dobra... ;)
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 07 Ožu 2017 20:47 #368 od Ahab
Replied by Ahab on topic Jel grize?
Trp za ješku.

smoto

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 07 Ožu 2017 21:34 - 07 Ožu 2017 21:35 #369 od Igor
Replied by Igor on topic Jel grize?
Možda sam to trebao. 😉
Zadnja izmjena: 07 Ožu 2017 21:35 od Igor.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 06 Tra 2017 12:22 #370 od oki270
Replied by oki270 on topic Jel grize?
Jel itko cuo za ikakvu akciju u Plominu ovih dana? Sanse da cu se naci tamo nekom neocekivanom svrhom iduci tjedan pa da znam situaciju?

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 08 Tra 2017 14:48 - 08 Tra 2017 14:51 #371 od B_
Replied by B_ on topic Jel grize?
i.imgur.com/4Tt9tDh.jpg?1

Jučer nešto veće udarilo, kažu ljudi vjerovatno lica. Po mojoj procjeni 5kg s obzirom da sam nedavno imao susret sa lucem od 4+ kg, ovo je bilo slične snage. Borba 2 min i izravnavanje kopče.... Očito da moram preći na jaču opremu, ne da mi se više doživljavat onaj osjećaj razočaranja kad izgubiš trofejnu ribu :(
Zadnja izmjena: 08 Tra 2017 14:51 od B_.

Molimo prijavite se

Više...
Giurinni's Avatar 01 Lip 2017 14:16 #372 od Giurinni
Replied by Giurinni on topic Jel grize?
Evo grize malo previše :ohmy:

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 01 Lip 2017 14:27 - 01 Lip 2017 14:28 #373 od Janko
Replied by Janko on topic Jel grize?

Giurinni napisao: Evo grize malo previše :ohmy:

Ovo je žalosno za vidit :(

Imaš catu?
Zadnja izmjena: 01 Lip 2017 14:28 od Janko.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 01 Lip 2017 14:45 #374 od dxdandy
Jel to strijelkino djelo ili je bilo nesto drugo...jesi vidio pocinitelja ? :ohmy:

Molimo prijavite se

Više...
Giurinni's Avatar 01 Lip 2017 14:52 #375 od Giurinni
Replied by Giurinni on topic Jel grize?
Izvukao sam je ovakvu...nije davala otpor od početka tako da je vjerojatno nastradala još na dnu.

U ovom ribolovu sam ulovio dva ugora, ali mislim da ugor ne može u jednom grizu tako precizno otkinuti komad. Osim toga, ugor bi vjerojatno nastavio klopati da ju je zgrabio. Nema nikakvih grubih rubova što bi ukazivalo da ju je nešto žvakalo..baš je kirurški presječena.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 01 Lip 2017 14:56 #376 od dxdandy
Da i ja mislim da nije ugor...on nebi odustao dok se sam ne bi upecao ili progutao cijelu oradu. Ili strelka ili nesto slicno ( palamida i sl. riba ). Barem po mom misljenju.

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 01 Lip 2017 15:43 #377 od Janko
Replied by Janko on topic Jel grize?
Ma strijelka...ona je ta životinja :blink:

Imaš catu?
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 20 Lip 2017 23:23 - 20 Lip 2017 23:23 #378 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Jel grize?
Pa ja ne znam šta je ovo...nisam neki stručnjak, al zadnjih mjesec dana...ma koda u bunar bacam. Jel lovi itko išta na našem lipom Kvarneru?

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 20 Lip 2017 23:23 od Baćo68.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 21 Lip 2017 00:27 - 21 Lip 2017 00:27 #379 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Jel grize?
Ja sam neki dan odlučio otići loviti s kraja,tako uzmem svježu srdelu, te ja i prijatelj krenemo na poštu. On se nadao širunima spinajući,a ja sam lovio na sistem sa dvije udice bez olova na cjelu srdelu tj. samo sam glavu maknuo (poslje sam shvatio da je možda bolje pustit glavu). Sitne ribe je bilo za izvoz,širuna i ostalih predatora za sitnu ribu nigdje. Ulovio sam prvu oradu u životu s kraja i 2 dva glavoča. Čudi me prije par dana su širuni bili aktivni za poludit, gledao bih s balkona kako tamane sitnu ribu,sada odjednom kao da su nestali,ne vidim ni pred zalazak više fleke na moru. Uglavnom sada me ta orada inficirala i postao sam ovisan,evo već par dana odlazim na istu poštu također rezultati katastrofa. Rezultati ulova su ostali isti kao i prvi dan jedna manja orada i 2 glavoča. :S Uglavnom trudim se,također planiram ići i sutra, ako bude kakvih rezultata ide izvještaj.

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 21 Lip 2017 00:27 od lignjolovac.

Molimo prijavite se

• frkachu
  • frkachu's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
frkachu's Avatar 24 Lip 2017 23:12 #380 od frkachu
Replied by frkachu on topic Jel grize?
noćas smo baćo68 i ja malo čeprkali oko bakra i slavili ludo more fiestu, iščeprkali smo ponešto :)

Molimo prijavite se