"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pomagajte amateru

Više...
cedevita_limun's Avatar 07 Lip 2016 22:26 #1 od cedevita_limun
Malo sam gledao gdje bi bilo adekvatno zalijepit ovaj topik pa mi se ovaj dio cinio dovoljno raznovrsan, ukoliko sam fulao ili postoji prikladnije mjesto za njega molim admine da ne uzmu za zlo i prebace ukoliko je potrebno :)
Ovo ljeto imamo plan poc na Lošinj malo se skvasit jedno 15 dana, i kako obozavam ribat plan je da dok žena ujutro spi ja odem do mora i svako jutro par ura zabacim malo na ribu. Po njenom opisu obale i pozicija cini mi se da moj uobicajeni sistem ribanja [ometac] nece bas bit najsretnije rjesenje pa sam se odlucio malo informirat i kupit prvi ''pravi'' štap. Dakle ideja je jednostavna da nemoze jednostavnija, sjest na stjenu i zabacivat u duboko, nadat se da stogod ugrize :) Ulov mi nije toliko vazan, uglavnom ionako uribano ili vratim ili dam kakvoj oportunoj macki da malo omasti brk. Ukoliko se uriba stogod pristojno [dosad je to sve skupa bilo desetak puna, u 20+ godina ribanja] onda se to naravno i spravi za marendu :) Specificno bi trazio pomoc i savjet oko izbora štapa, role, pandivjerne i svega ostaloga sto treba kupit. A generalno uz to su ama bas svi savjeti i informacije i vise no dobro dosle!
Znam da ovo nije prvi put da je netko ovako uletio na blef tu trazeci pomoc, ja sam dosta citao i istrazivao, dosao do mora podataka i jako puno bi mi pomoglo kad bi neka dobra dusa uvela malo reda u taj kaos. :D Budget koji bi potrošio na to je cca 1000 kn za štap i rolu, a onda ovo ostalo koliko ispadne. Vidio sam dosad na forumu da se u tom cjenovnom rangu jako hvale Okuma Hexana spinn, shimano catana i okuma longbow avenger, role shimano big baitrunner, pandivjerna maksimalne debljine 0,4 milimetra i udice owner/mustad. Sad kad bi ja kao kupio shimano catanu, na nju stavio shimano big baitrunner tanki najlon i na podvez fluorokarbon, udice 2/0 owner i klizno olovo 15-ak grama bez plovka koliko bi to bilo loše? :cheer: :cheer: Moguce da sam sad rekao neku blasfemiju pa molim da mi to ne uzmete za zlo :P
Živjeli!! :)

devet vitamina!

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 07 Lip 2016 22:33 #2 od frkachu
Replied by frkachu on topic Pomagajte amateru
ako sam dobro razumio, ti bi okačio komad lignje npr na udicu i frkno to na dno pa što dođe dobro došlo?

Molimo prijavite se

Više...
cedevita_limun's Avatar 07 Lip 2016 22:43 #3 od cedevita_limun
Replied by cedevita_limun on topic Pomagajte amateru
ne ne, krivo sam se ocito izrazio :D ja bi naješkao što bilo, mušulu, pastelu, raka i zabacio koliko uspijem daleko :D a volio bi da bude pri dnu jer je tamo zanimjiva riba. Kod ribanja sa tunjom više manje je stvar jasna, spustis je koliko duboko hoces i cekas griz. Koliko sam shvatio slicno je i sa štapom. Nisam planirao koristit varalice i bavit se ovim jiggingom i spinningom.

devet vitamina!

Molimo prijavite se