"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Ludo More Wiki

Ludo More Wiki 30 Lis 2018 15:29 #20567

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Korisnik
  • Zahvala primljena: 59
Nisam znao gdje bi otvorio ovu temu pa evo ovdje :)
Što mislite o tome da malo proširimo Ludo More Wiki (Enciklopediju)?

Neke od tema koje mi ovako na prvu padaju na pamet a mislim da su korisne i mogle bi privući dosta novih ljudi na stranicu ali i forum:
  • ribolovna oprema (npr. vrste štapova, rola, upredenica, najlona, varalica, glavne značajke, razlike, za što se koriste itd.)
  • serijal ribolova za početnike (lignjolov za početnike, spinning za početnike, vertical jigging za početnike itd.) gdje bi primjerice opisali potrebnu opremu, objasnili osnove tehnike, na što paziti, najčešće greške kod početnika itd.

I odmah da se ogradim, potpuno sam nov u ribolovu i do sada sam se okušao isključivo u lignjolovu s obale (za sada neuspješno :oops:).
Ali sam dosta čitao po domaćim i stranim stranicama i forumima u zadnjih mjesec-dva dana o lignjolovu i spinningu, te mislim da sam savladao dosta teorije. Rado ću sastaviti nekakav prvi draft postova, pa ga onda netko od iskusnijih članova može pregledati i izmjeniti/dopuniti.

I ako se pitate zašto? Mislim da je ovo jedan od boljih i ljepših sajtova i foruma u Hrvatskoj generalno i šteta da stagnira (imam takav dojam).
A i volio bi "dati nazad" nešto u zajednicu, ipak sam ovdje praktički naučio 80% o lignjolovu i dobio puno savjeta :)
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber, B_, fratar

Ludo More Wiki 03 Stu 2018 10:58 #20592

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1453
Ej rogi,

Inicijativa je super. Pomoći ću maksimalno. Dok sam radio postojeći Wiki razmišljao sam kako bi bilo cool dokumentirati npr. varalice, vlastitim fotografijama i iskustvima napraviti maleni "Hall of fame" i potkrijepiti dokaznim materijalima odnosno kadrovima iz Ludo More filmova s Youtube-a. Kao ideja je zvučalo fenomenalno ali je uzimalo previše vremena. Definitivno mi se sviđa ideja i htio bi je realizirati zajedno s ovim serijalom za početnike. Realno, iz teme "Lignje s obale" i "Brancin na spinning" može se napisati knjiga, kamoli tutorial. Sam sam napisao cijeli postojeći Wiki s ribama i za to mi je trebalo oko mjesec dana. Najbitnije da me to veseli, a sad ga planiram nadopuniti isključivo fotografijama s LM-a :) Možda u nekoj skorijoj budućnosti i neka mobilna aplikacija :whistle:

U svakom slučaju, Wiki je vruć (vidim po posjetiteljima) i treba ga nadograđivati. Hvala na lijepim riječima.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: rogi