"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

file Ludo More Wiki

• rogi
  • rogi's Avatar Autor teme
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
rogi's Avatar 30 Lis 2018 15:29 #1 od rogi
Ludo More Wiki was created by rogi
Nisam znao gdje bi otvorio ovu temu pa evo ovdje :)
Što mislite o tome da malo proširimo Ludo More Wiki (Enciklopediju)?

Neke od tema koje mi ovako na prvu padaju na pamet a mislim da su korisne i mogle bi privući dosta novih ljudi na stranicu ali i forum:
  • ribolovna oprema (npr. vrste štapova, rola, upredenica, najlona, varalica, glavne značajke, razlike, za što se koriste itd.)
  • serijal ribolova za početnike (lignjolov za početnike, spinning za početnike, vertical jigging za početnike itd.) gdje bi primjerice opisali potrebnu opremu, objasnili osnove tehnike, na što paziti, najčešće greške kod početnika itd.

I odmah da se ogradim, potpuno sam nov u ribolovu i do sada sam se okušao isključivo u lignjolovu s obale (za sada neuspješno :oops:).
Ali sam dosta čitao po domaćim i stranim stranicama i forumima u zadnjih mjesec-dva dana o lignjolovu i spinningu, te mislim da sam savladao dosta teorije. Rado ću sastaviti nekakav prvi draft postova, pa ga onda netko od iskusnijih članova može pregledati i izmjeniti/dopuniti.

I ako se pitate zašto? Mislim da je ovo jedan od boljih i ljepših sajtova i foruma u Hrvatskoj generalno i šteta da stagnira (imam takav dojam).
A i volio bi "dati nazad" nešto u zajednicu, ipak sam ovdje praktički naučio 80% o lignjolovu i dobio puno savjeta :)
Hvala: zeusfaber, B_, fratar, Ceco
Više...
zeusfaber's Avatar 03 Stu 2018 10:58 #2 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Ludo More Wiki
Ej rogi,

Inicijativa je super. Pomoći ću maksimalno. Dok sam radio postojeći Wiki razmišljao sam kako bi bilo cool dokumentirati npr. varalice, vlastitim fotografijama i iskustvima napraviti maleni "Hall of fame" i potkrijepiti dokaznim materijalima odnosno kadrovima iz Ludo More filmova s Youtube-a. Kao ideja je zvučalo fenomenalno ali je uzimalo previše vremena. Definitivno mi se sviđa ideja i htio bi je realizirati zajedno s ovim serijalom za početnike. Realno, iz teme "Lignje s obale" i "Brancin na spinning" može se napisati knjiga, kamoli tutorial. Sam sam napisao cijeli postojeći Wiki s ribama i za to mi je trebalo oko mjesec dana. Najbitnije da me to veseli, a sad ga planiram nadopuniti isključivo fotografijama s LM-a :) Možda u nekoj skorijoj budućnosti i neka mobilna aplikacija :whistle:

U svakom slučaju, Wiki je vruć (vidim po posjetiteljima) i treba ga nadograđivati. Hvala na lijepim riječima.
Hvala: rogi
  • rogi
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
rogi's Avatar 16 Stu 2018 11:45 #3 od rogi
Replied by rogi on topic Ludo More Wiki
Evo da ne ostane sve na praznim riječima krenuo sam temom "lignjolov za početnike". :)
Budući da ima dosta stvari i informacija za nekoga tko tek kreće u lignjolov pa može djelovati zastrašujuće (govorim to iz vlastitog iskustva :oops:), razbio sam temu u nekoliko cijelina:
  • O lignjama
  • Gdje loviti lignje s obale?
  • Kada loviti lignje s obale?
  • Oprema za lignjolov s obale
  • Tehnika lignjolova s obale
  • Kako sigurno izvući lignju iz mora
  • Čišćenje i pohrana ulovljenih lignji

Za sada sam napisao prvu verziju "O lignjama", "Kada loviti lignje s obale", "Oprema za lignjolov s obale" i "Kako sigurno izvući lignju iz mora".
"Gdje loviti lignje s obale" i "Čišćenje i pohrana" je još u draftu ali bi također trebao završiti ovaj vikend prvu verziju (nadam se).
Napravio sam na brzinu i mini blog i stavio sve tekstove online, pa tko želi baciti oko i dati neke sugestije/prijedloge/izmjene je dobrodošao: lignjolovac.wordpress.com/lignjolov-za-pocetnike/
  • JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 16 Stu 2018 22:01 #4 od JopaZGRI
Replied by JopaZGRI on topic Ludo More Wiki
Svaka ti čast! Stvarno si si dao truda za to sve!
Vidim da te taj lignjolov očarao! 😂😉
Hvala: Ceco, rogi
  • Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 17 Stu 2018 08:13 #5 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Ludo More Wiki
Bome...dao si si truda. Svaka čast Rogi.

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: rogi
Više...
zeusfaber's Avatar 17 Stu 2018 16:05 #6 od zeusfaber
Jako lijepo Rogi! Bravo :like: Ne samo da si je dao truda nego je i super napisano. Imaš mota za pisanje :like:
Hvala: Ceco
Više...
zeusfaber's Avatar 22 Stu 2018 16:09 #7 od zeusfaber
Imam jako lijepe vijesti za WIKI, a to je da nam je gospodin Marinko Babić ustupio kompletnu kolekciju vlastitih podvodnih fotografija koje će ekskluzivno krasiti našu mini enciklopediju. Počinjemo s ribama i u narednih par dana ćemo obogatiti postojeći fond. Također, razgovara se i o videozapisima, ali o tome drugom prilikom jer je to poprilično veliki zahvat. Također, nadopuniti ćemo i vrste koje nedostaju :like:

Sve ideje i prijedlozi su dobrodošli, a ako netko želi sudjelovati bilo bi mi iznimno drago! :)
Hvala: Ceco, rogi
  • rogi
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
rogi's Avatar 22 Stu 2018 16:24 #8 od rogi
Replied by rogi on topic Ludo More Wiki
Ako mogu pomoći, vrlo rado.
Slobodno mi piši tu ili šibni mail (pretpostavljam da ga vidiš kao admin?) :)
Hvala: zeusfaber
Više...
zeusfaber's Avatar 28 Stu 2018 18:09 #9 od zeusfaber

rogi napisao: Ako mogu pomoći, vrlo rado.
Slobodno mi piši tu ili šibni mail (pretpostavljam da ga vidiš kao admin?) :)

Naravno. Hvala ti puno. Upravo pripremam prvu seriju slika. Stigli su: arbun, batoglavac, batovina, bukva, cipal bataš/plutaš/putnik/zlatar i crnej :lol: :like:
Hvala: Ceco