"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

gumi 1.80

Više...
Paragon's Avatar 18 Velj 2019 15:44 #1 od Paragon
gumi 1.80 was created by Paragon
pozdrav u planu mi je kupiti gumi 1.8 tj vec sam nasao koji
moja pitanja su dakle sljedeca:
1.posto je kratak nemoram ga regati. trebam imati nekakve papire o porijeklu?
planirao sam staviti motor 2ks na njega.dali bi ga onda trebao registrirati i koja je procedura?
2.koristio bi ga vecinom kao malog tendera na motorni pogon ili kad idemo sa obitelji na kupanje da ukrcam 2 stapa u njega i podem negdje uz obalu ribati malo.(udaljenost cca 50ak m od kraja.)
3.ako stavim motor obavezna registracija?ako da kako ga registrirati te koji je trosak i jeli uopce moguce takvo nesto?
4.to prolazi ili moram imati dokumentaciju kao i za normalno plovilo vece od 2.5m koje je potrebno registrirati?
5. vidim tuda u mojem podrucju neku barcicu cini mi se 3m neregistrirana i sa motorinom dodu pa ribaju 50-100 m od obale.legalno?
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Velj 2019 10:15 #2 od Paragon
Replied by Paragon on topic gumi 1.80
posto nitko nista evo ja sam uzeo gumenka
on je upisan u registar brodova i po papirima moze max snaga motora 3kw
podrucje plovidbe Aa (rijeke i usca eustariji jezera obalne vode...) cca 1-2 nm od kopna(meni dosta i previse jer sam ga planirao po rijeci voziti i uz otoke (prethodno prevezen vecim brodom)
tako da ako se netko jos odluci kupiti gumenka da zna odmah da se ne otvaraju nove teme

imgur.com/a/sNdJbLI

Pozdrav ekipi sa LM
Hvala: Baćo68, B_, Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 26 Velj 2019 15:54 #3 od Ceco
Replied by Ceco on topic gumi 1.80
Koliko si dao ?

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Velj 2019 16:54 #4 od Paragon
1600 polovni u dobrom stanju
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 03 Tra 2019 18:23 #5 od Ceco
ovo je super. Meni je cilj bio kayak ali modeli koji se meni sviđaju koštaju debelo preko 10 000 kn (bez opreme koja bi mi trebala za more) .
Na neki način sam prisiljen uzeti nešto da mogu pobjeći od plivača i gužve plus isto tako lagani spin i pristup nekim stijenama sa morske strane.
gledam sad oglase i nema ni jedan dobar deal kao tvoj.
Kako si saznao zakonska ograničenja ?
Uzeo bi nešto ovako www.njuskalo.hr/sve-ostalo/camac-gumenja...stava-oglas-19238970
da mogu na njega ugurati hladnjak i par štapova.
Išao si na benzin ili el. motor ?
Rodbina mi nudi isto neki čamac do 2.5m sa motorom ali ipak želim svoju slobodu :)

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 03 Tra 2019 21:15 #6 od Paragon
zakonska ogranicenja sam saznao iz papira njegovih kada sam ga kupio jer sam sve potrebno dobio sa njime.posto nitko sa foruma nije znao odgovoriti.
isao sam na benzinsku verziju sa malom yamahom 2ks(9kg) dok mi ne uleti kakav dobar 4 ili 5 ks motor 2t. i stane u gepek od auta kad podem bez problema
sa ovim motorom od 2ks bi trebao ici oko 6-7kt na 3/4 gasa a mozda i malo brze
ako mislis voziti bez rege imaj na umu da je sad sve preko 2.49m obavezno registrirati.
za benz motore ako ne mislis koristiti cesto preporuka je uzeti 2t motor jer ovaj moj je nakon stajanja 5+ godina upalio iz prve a kod 4t motora to nije slucaj. i jos k tome 4t motori su tezi od 2t motora.
ako te jos sto zanima pitaj

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 03 Tra 2019 21:28 - 03 Tra 2019 21:30 #7 od Paragon
imas u pixma centar gumenjake luna sa motorom i sa elektromotorom
mada je meni bolje uzeti polovni 2t motor i to je peri deri
ja sam svoga trazio koji mjesec prije nego sam se odlucio i uletio mi je ovaj

samo neznam dali trazis sa letvama ili sa tvrdim dnom?
Zadnja izmjena: 03 Tra 2019 21:30 od Paragon.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 03 Tra 2019 21:38 #8 od Ceco
Vidio sam te u Pixma centrima. Za pod još nisam siguran jer ne znam koji je bolji :oops:

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 04 Tra 2019 14:29 #9 od Paragon
tvrdi je bolji jer su stabilniji svakako ali mana je sto se ne mogu sklopiti kao ovi sa letvama.
pa ako ces trpat u auto onda sa letvama ili ako ces na krov na nosace mozes i jedan i drugi.
ovi sa tvrdim dnom su nesto tezi.
ja svoga sklopim lijepo i stavim u skladisni prostor u barci pa mi ne smeta tako da i doslovno neznam da ga imam hahaha

Molimo prijavite se