"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: KAJAK NA NAPUHAVANJE

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 10:56 #18773

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 172
Ljudi pozdrav.

Ajde da cujem vase misljenje. Kroz godinu-dvije max. tri kad se posloze jos neke stvari u planu je neka barka od 5m a do tada kako mi je dosta ribolova sa obale mislio sam si uzeti kajak na napuhavanje. Imate kakva iskustva, koja su vasa misljenja o njima i sl ??? Kako ne zivim na moru ali provedem recimo ljeti 4 tjedna u komadu na godisnjem i u 5 i 10 mjesecu po jos cca 7 dana mislio si uzeti ovo cude sa doljenjeg linka. Treba mi samo za otici od obale cca 100m i to je to.
Peaco bih ili spinn tehnika ili na dnu. Uvijek na jedan stap. Zanima me kavi si na valovima...dali se lako to izvrce i sl. Pitam jer me strah da ako se lako izvrce da ostanem bez pribora i cijele opreme koju utovarim u njega prilikom izlaska na more. Dali su ovi na napuhavanje stabilniji od ovih plasticnih ?
Evo ovo su neka prva pitanja koja mi padaju napamet...mozda bude jos koje kasnije :oops: .

www.decathlon.hr/p/8387563_kajak-na-napu...eleni.html#/16-254-_

Hvala puno !
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 12:55 #18774

• B_
  • B_'s Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 168
Moram priznat da dobro izgleda na slikama, a sad kakav je nemam pojma. Ja sam s plasticnim kajakom do sad vise puta panulavao, odlicna fora ako volis veslat!, Na panulu sam lovio svojedobno luce, usate i sarune, a probavao sam i loviti i iz ruke s olovom, nalovio se kanjaca i pirki. Meni je to osobno bas fora iskustvo bilo, a pogotovo ako volis aktivni ribolov to je zakon. :)
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: dxdandy

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 13:00 #18776

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
Daj reci, dali ti je polozaj sjedenja bio neudoban ? Jesi li imao problema sa izvrtanjem...koliko sigurno se moze za slucaj potrebe stojati na njemu ako se moze uopce stojati ? Kakvo je iskustvo sa valovima ? Dali je tesko ili nemoguce veslati u vjetar ?

Thx !

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 13:20 #18777

• Anealagon
  • Anealagon's Avatar
  • Korisnik
  • Zahvala primljena: 9
dxdandy napisao:
Ljudi pozdrav.

Zanima me kavi si na valovima...dali se lako to izvrce i sl. Pitam jer me strah da ako se lako izvrce da ostanem bez pribora i cijele opreme koju utovarim u njega prilikom izlaska na more. Dali su ovi na napuhavanje stabilniji od ovih plasticnih ?
Evo ovo su neka prva pitanja koja mi padaju napamet...mozda bude jos koje kasnije :oops: .

Hvala puno !

Ola. Postoje ti dvije vrste kajaka: sit on top (sjediš na kajaku, tipa kao i na ovom na napuhavanje koji si stavio) i sit in (tip kajaka kojem sjedis s time da zatvoris ga neoprenskom ili nekom drugom takozvanom spric dekom i onda si unutar suh) kajacima.
Iz mog iskustva, uviejk bi preporucio plasticni. Prvo jer su izdrzljiviji i mozes ih vuci po stijenama, bolje leze na moru i pogotovo valovima. Model ESKY od tvrtke VENTURE kajak se pokazao super, cak u dodatnim opcijama ima i drzac za stap. Ujedno, vecina kajaka nema kormilo (postoji razlika izmedu kormila i kobilice) vec samo kobilicu. Ali kod ovog kajaka mozes uzeti i nadogradnju s kormilom, sto je pak olakasava manevriranje.
Ramisli i o tome da dok veslas da stap neces korisiti a da dok riba ce ti veslo biti sa strane.
navedeni kajak se pokazao super za pocetnike (kad dodu gosti koji se boje mora) i kad si zatvoren u njemu (tj sjedis u njemu) onda ti ne smeta ni more kad prska niti valovi i vjetar. Kroz val prodes kao nozem kroz maslo.
Samo naglasavam da ako mislis uzeti sit in kajak, da ipak odes do nekog tko se bavi s time i da te nauci kako ces uci kajak u slucaju da se prevrnes.
Zadnja izmjena: : 12 Velj 2018 13:21 od Anealagon.

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 13:44 #18778

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 115
dxdandy napisao:
Ljudi pozdrav.

Ajde da cujem vase misljenje. Kroz godinu-dvije max. tri kad se posloze jos neke stvari u planu je neka barka od 5m a do tada kako mi je dosta ribolova sa obale mislio sam si uzeti kajak na napuhavanje. Imate kakva iskustva, koja su vasa misljenja o njima i sl ??? Kako ne zivim na moru ali provedem recimo ljeti 4 tjedna u komadu na godisnjem i u 5 i 10 mjesecu po jos cca 7 dana mislio si uzeti ovo cude sa doljenjeg linka. Treba mi samo za otici od obale cca 100m i to je to.
Peaco bih ili spinn tehnika ili na dnu. Uvijek na jedan stap. Zanima me kavi si na valovima...dali se lako to izvrce i sl. Pitam jer me strah da ako se lako izvrce da ostanem bez pribora i cijele opreme koju utovarim u njega prilikom izlaska na more. Dali su ovi na napuhavanje stabilniji od ovih plasticnih ?

Hvala puno !

Ja stvarno nemam pojma kakav je u moru, ali mogu ti reću da ga ne bi bilo dobro pogoditi trokukom negdje na pučini. Uvijek bih radije uzeo plastični.

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 13:47 #18779

• Anealagon
  • Anealagon's Avatar
  • Korisnik
Igor napisao:
Ja stvarno nemam pojma kakav je u moru, ali mogu ti reću da ga ne bi bilo dobro pogoditi trokukom negdje na pučini. Uvijek bih radije uzeo plastični.

Uz taj dio, ne zaboravi da neke ribe isto tako mogu probiti bodljom. Necu nikad zaboravit kad je tokom natjecanja jednom didi pauk od jedno 70 dkg otpao sa udice i probio gumenu cizmu.

I e, sad sam se sjetio. Sto ti je povrsina kajaka vise iznad vode, to te lakse vjetar nosi okolo.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: dxdandy, Igor

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 14:03 #18780

• B_
  • B_'s Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 168
On hoce ovaj na napuhivanje cisto radi transporta. On je sigurno manje stabilan od plasticnog, naravno jer je laksi puno. Vjetar ce ti biti puno veci problem s ovim na napuhivanje nego sa plasticnim. Ali u nekakvim idealnim ljetnim uvjetima sigurno moze posluziti.

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 14:08 #18781

• Anealagon
  • Anealagon's Avatar
  • Korisnik
B_ napisao:
On hoce ovaj na napuhivanje cisto radi transporta. On je sigurno manje stabilan od plasticnog, naravno jer je laksi puno. Vjetar ce ti biti puno veci problem s ovim na napuhivanje nego sa plasticnim. Ali u nekakvim idealnim ljetnim uvjetima sigurno moze posluziti.

Kuzim da je radi transporta, i vjerojatno radi skladistenja istog. Ali ikreno manje je odrzavanja i briga oko plastičnog (najveći problem je duzina, ali ako imas mjesto u garazi, stavis L profil (2-3 komada) i samo na njega kajak, dok gumeni treba slagat, cisiti, prat, napudrat prije slaganja i ujedno moze doci do pucanja na mjestima preklopa.

B_ znas i sam kako po Gradu i ololici bude s kajakasima kod malo jaceg vjetra, jednostavno ih otpuse :D

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 14:22 #18782

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
aufffff...i mislio sam da ce tako biti tj. takvi odgovori....ma nista dok ne kupim normalnu barku.

Hvala svima na pomoci ! :like:

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 14:24 #18783

• Anealagon
  • Anealagon's Avatar
  • Korisnik
dxdandy napisao:
aufffff...i mislio sam da ce tako biti tj. takvi odgovori....ma nista dok ne kupim normalnu barku.

Hvala svima na pomoci ! :like:

Ma hebes veslo, bez pente nigdje :D

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 14:33 #18784

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 246
Hebeš kajak na napuhavanje. Pogledaj si ponudu kajaka ovdje . Imaju svega. Ekipa koja radi tamo je odlicna i ponude su im super. Ako trazis kajak njima se obrati ;)
Čakule barakule.
Zadnja izmjena: : 12 Velj 2018 14:34 od AnalPheasant.

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 14:35 #18785

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
A i to sto kazes. Jos sam u Novom Vinodoslkom a tamo uvijek neki vjetric piri. Hoces hladni bribirac dok ne svane, a onda opet neki drugi kad sunce izadje. Jos da me na krk odnese.

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 14:38 #18786

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Doktor foruma
dxdandy napisao:
A i to sto kazes. Jos sam u Novom Vinodoslkom a tamo uvijek neki vjetric piri. Hoces hladni bribirac dok ne svane, a onda opet neki drugi kad sunce izadje. Jos da me na krk odnese.

Možda na Krku bolje grize :-)

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 14:48 #18787

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
AHAHAHAHAHAHA....Care....znas da je tako...uvijek je s preke strane bolje... :lol: :like:
Zadnja izmjena: : 12 Velj 2018 14:49 od dxdandy.

KAJAK NA NAPUHAVANJE 12 Velj 2018 14:49 #18788

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Doktor foruma
@dxdandy:

A pogledaj ovu pilu: barka

:lol: :silly: :woohoo:
  • Stranica: