"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Domaći Sushi

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 14 Velj 2016 22:40 - 14 Velj 2016 22:45 #1 od zeusfaber
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Nedavno smo pripremali domaći sushi od škarpine, trlje, pica i tune u "tradicionalnom" konavoskom agroturizmu "Brautović" ;) Sushi, sashimi, carpaccio, tartar...

Da ne duljim...

Ja sam veliki ljubitelj sirove ribe. Kako vi stojite? :)
Zadnja izmjena: 14 Velj 2016 22:45 od zeusfaber.
Hvala: Conger, Fanatik
  • Conger
  • Conger's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Ston u srcu
Više...
Conger's Avatar 14 Velj 2016 22:52 #2 od Conger
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Volim. Ne mogu reći da ga obožavam i da sam majstor za sushi ali imao sam epizodu s nori algama i rolicama i sviđa mi se. Skloniji sam carpacciu i jednostavnoj sirovoj ribi. Ovdje je očigledno najteži posao priprema i filetiranje ribe. Kuharica je tu odradila odličan posao, bravo. Ali kako vam je trlja pala na pamet? :lol:

Filmić je prva liga, svaka čast :like:
Više...
SRibar's Avatar 15 Velj 2016 20:08 #3 od SRibar
Mene su prije 15-tak godišta agenat i predstavnik charterera odveli u sushi restaurant kontajući da sam švabo (onda sam navego na švapskoj firmi) i da će lišo pasati što se tiče plačanja. Račun je bio skoro 3 tisuće dolara :lol: Kada smo se vratili drugi put pitali su da li bi radije na geishe nego na večeru. Eto toliko volim sashimi (sushi nešto manje zbog riže).
Hvala: zeusfaber, Fanatik
  • zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 16 Velj 2016 10:45 #4 od zeusfaber

SRibar napisao: Mene su prije 15-tak godišta agenat i predstavnik charterera odveli u sushi restaurant kontajući da sam švabo (onda sam navego na švapskoj firmi) i da će lišo pasati što se tiče plačanja. Račun je bio skoro 3 tisuće dolara :lol: Kada smo se vratili drugi put pitali su da li bi radije na geishe nego na večeru. Eto toliko volim sashimi (sushi nešto manje zbog riže).

Hahaha :lol:

Odlično.
Više...
pepsi's Avatar 17 Velj 2016 20:57 - 25 Velj 2016 15:48 #5 od pepsi
ovakvog čuda ja još nevidi :ohmy:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 25 Velj 2016 15:48 od zeusfaber.
Više...
Damir's Avatar 24 Velj 2016 22:28 #6 od Damir
Bolesnici na kvadrat! Za ovo sažvakat moraš imat ugriz pitbulla. :sick: :S

nijedna bolest nije zdrava
Hvala: pepsi, Fanatik
  • Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 25 Velj 2016 01:05 - 25 Velj 2016 15:48 #7 od Ahab
iIli bit uporan :oops:

smoto
Zadnja izmjena: 25 Velj 2016 15:48 od zeusfaber.
  • zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 25 Velj 2016 15:50 #8 od zeusfaber

pepsi napisao: ovakvog čuda ja još nevidi :ohmy:

Da da, gledao sam ovo. Baš čudo. Nažalost, nisam pobornik "iživljavanja" na životinjama pa bi ovo zaobišao, ali u svakom slučaju vrlo zanimljivo. Kakva tehnika :blink:
Hvala: Fanatik
  • zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 25 Velj 2016 15:54 #9 od zeusfaber
Evo "Ludo More Sushi" s Ludo More Party-a. Konkretno, ove slike su nastale par dana prije kad smo ga testirali i ovdje je od lososa, a na Ludo More Party-u je bio od tune. Maki rolice i sushi nigiri ;)

Hvala: Damir, Fanatik, maxbeb
Više...
Damir's Avatar 25 Velj 2016 20:28 #10 od Damir
Vidim li ja stvarno plavu rižu ili moran prominit očale? B)

nijedna bolest nije zdrava
  • zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 25 Velj 2016 20:52 #11 od zeusfaber

Damir napisao: Vidim li ja stvarno plavu rižu ili moran prominit očale? B)

Da :lol: Ludo More riža! :lol:
Hvala: Damir
Više...
Fanatik's Avatar 26 Velj 2016 23:44 #12 od Fanatik

pepsi napisao: ovakvog čuda ja još nevidi :ohmy:

Ma da, pa ovo je prebolesno, nije za dat djeci da gledaju :dry:

A koliko vidim ovo je totanj ili lignjun, kako dje zovu, inace zilav ko opanak :lol: dobar je za jesku za bulentin a i za ovratu jerbo nemoze ga sica rascerupat tek tako ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Više...
dundo's Avatar 27 Velj 2016 08:52 #13 od dundo
Ovo se u Japanu servira živo, i onda ga oni pomalo sjeckaju i gutaju (kao mi kamenice). Ne žvakaju ga jer je prežilav, a košta pravo bogatstvo. Sa ovim našim mekim lignjama Pepsi, Fanatik i Marinac bi se vrlo brzo obogatili u Japanu.
  • zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 27 Velj 2016 15:38 #14 od zeusfaber

dundo napisao: Sa ovim našim mekim lignjama Pepsi, Fanatik i Marinac bi se vrlo brzo obogatili u Japanu.

Koliko su ulovili samo kroz ligu Japan bi im bio malen :lol: Sljedeće što ću provat je sashimi od lignje, jeo sam ga i prije ali mislim da bi ja to mogao bolje...

Hvala: pepsi, Fanatik, Boki
Više...
cedevita_limun's Avatar 07 Lip 2016 21:31 #15 od cedevita_limun
Obozavam jesti sushi i u zadnje ga vrijeme doma sebi cesto radim, uglavnom sa tunom ili gamborima. Jedna tajna koju su meni rekli, a iskreno mi je fenomenalna je da probate sushi sa medom! Kad slozite u rizu ribu, avokado i sto ste jos planirali stavit predjite sa tankom crtom meda sve po duzini, pojacaju se okusi i bude bas za prste polizat :)

devet vitamina!
Hvala: Jadran, Boki
Više...
Jadran's Avatar 16 Srp 2016 19:04 #16 od Jadran

cedevita_limun napisao: Obozavam jesti sushi i u zadnje ga vrijeme doma sebi cesto radim, uglavnom sa tunom ili gamborima. Jedna tajna koju su meni rekli, a iskreno mi je fenomenalna je da probate sushi sa medom! Kad slozite u rizu ribu, avokado i sto ste jos planirali stavit predjite sa tankom crtom meda sve po duzini, pojacaju se okusi i bude bas za prste polizat :)

Nemoj zezat? Ne bi mi nikad palo na pamet :like: