"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Oprema za lignjolov

Oprema za lignjolov 02 Pro 2014 23:58 #902

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
  • lignja lignji grize rep!
  • Zahvala primljena: 462
Pozdrav lignjolovci,evo odlučio sam otvoriti novu temu kako bi razmijenili iskustva i svi mi naučili nešto novo. Znači ovdje bi se isključivo pisalo o opremi za lignjolov. Mislim da ova tema stvarno fali na ovome forumu,ako MODERATORI imaju nešto protiv slobodno neka uklone ovu temu. Naprimjer da otvorimo neku raspravu o boji skosavica i slično. Lovite li na ruku ili sa štapom? I još mnogo toga.

Evo ja lovim na ovu ljubičastu koju mi je savjetovao prijatelj, 2.0 yozuri i također ista marka narančasta i obe su mi se pokazale jako dobre. Naravno imam ja još skosavica, ali njih ću poslikati kada mi dodje mobitel sa servisa. Inače ove dvije sksoavice sam pronašao na internetu.

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: : 03 Pro 2014 01:02 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber, Fanatik

Oprema za lignjolov 03 Pro 2014 01:12 #903

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1116
Nemaš se što brinuti za temu. Tema je super ;) Nema nas još puno da možemo pokriti sva područja, zato ste vi tu, da otvarate teme za koje mislite da fale. Bio je mali problem sa slikom (krivo postavljen link) ali sam riješio ;)

Uglavnom, odlične skosavice! Preferiram narančastu boju, ali i roza i zelena su vrhunske. Jesi li kad koristio Kanji Clicks ili Kanji ProSpec? Da napomenem, nemam puno iskustva u lovu liganja s kraja ali znam ekipu koja vrhunski lovi na Kanji skosavice. Dosad sam koristio Yo-Zuri, Kanji, Yamashita i DTD. Ovo je područje u kojem svakako želim i moram napredovati. Pa koliko je cool znati i moći uloviti lignju s obale? Totalno cool :cheer:

Oprema za lignjolov 03 Pro 2014 12:04 #911

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
Hvala na ispravljenoj pogreški, pošto nemam barku lovim isključivo sa obale. Ove dvije su mi se pokazale odlične,narančasta je 2.5. ,a ova ljubičasta 2.0.

Nisam isprobao kanji skosavice, jer sam počeo loviti sa yozuri i s njima sam jako zadovoljan. Dobio sam na poklon neke od camora i još neke nepoznate skosavice,ali yozurri ima najbolje krunice. Koji najlon koristiš? Ja koristim karbonac i do sada mi se pokazao kao pun pogodak, 0.30, a kod skosavice sam dodao 0.20, ne mogu dočekati subotu da idem malo zabaciti. Trenutno lovim na ruku dok ne sredim štap.
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: : 03 Pro 2014 13:21 od zeusfaber.

Oprema za lignjolov 03 Pro 2014 13:31 #913

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1116
lignjolovac napisao:
Hvala na ispravljenoj pogreški, pošto nemam barku lovim isključivo sa obale. Ove dvije su mi se pokazale odlične,narančasta je 2.5. ,a ova ljubičasta 2.0.

Nisam isprobao kanji skosavice, jer sam počeo loviti sa yozuri i s njima sam jako zadovoljan. Dobio sam na poklon neke od camora i još neke nepoznate skosavice,ali yozurri ima najbolje krunice. Koji najlon koristiš? Ja koristim karbonac i do sada mi se pokazao kao pun pogodak, 0.30, a kod skosavice sam dodao 0.20, ne mogu dočekati subotu da idem malo zabaciti. Trenutno lovim na ruku dok ne sredim štap.

Nema na čemu ;)

Kanji skosavice su odlične, imaju jake krunice, izgledaju vrhunski i dokazano love. Evo neke iz moje kolekcije...

Na slikama sve Kanji i jedna Yo-Zuri. Cijena im je prihvatljiva, od 50 - 70kn. Izgledaju opasno :) Izrada je vrlo kvalitetna. Duple i jake krunice.

Inače ja lovim sa štapom. Spin štap 2.5m 10-36g, mala rolica, upredenica 0,18mm i 0,25mm FC kao predvez. Nadam se da je to ok :) Nisam nikad lovio iz ruke s kraja, jedino na peškafondo tako da ne znam puno o tome. Koliko možeš zabaciti?
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik

Oprema za lignjolov 03 Pro 2014 21:16 #923

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
Baš sam takve gledao,ali nisu po mome ukusu. Sviđa mi se jedino ova na trećoj slici i ova od yozuri-a. A što se tiće štapa i ruke i ja sam isto vjerniji štapu,ali sam prisiljen loviti na ruku. Sa štapom bacam skoro duplo više,a prednosti kod ruke su da osjetiš svaki dodir lignje i onda znaš šta i kako. Sada si planiram kupiti od dtd-a ovako nešto:

Zadnja izmjena: : 03 Pro 2014 23:32 od zeusfaber.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Rudi

Oprema za lignjolov 19 Ruj 2015 13:50 #3107

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 941
DTD ima jako mekane krunice,što spašava stvar prilikom zapinjanja al iglice se lako istupe i iskrive pa ih je potrebno redovito provjeravat i dovesti u red,malo vrhove liznut finom turpijicom ;)
...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Oprema za lignjolov 19 Ruj 2015 16:13 #3109

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
Imamo slične skosavice :)

Koje skosavice preferiraš za dnevni lignjolov,mislim dok se ne smrači? Koju boju?
Koje po mraku?

Ja kad dođem na poštu za vrijeme zalaska sunca koristim zelenu,pa promjenim na zeleno.narančastu,pa skroz narančastu,tu i tamo ubacim ljubičastu.

Danas sam tražio od yozuria egi aurie q rs i sqiud jig crystal ultra cloth wrapped ,neku kutijicu za skosavice i naglavnu lampu i ona mi govori nema ništa. došlo mi je da ih pitam šta imate. U ponedjeljak idem u rijeku,pa ću tamo pogledati ima li šta tamo
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik

Oprema za lignjolov 19 Ruj 2015 20:19 #3113

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
lignjolovac napisao:
Imamo slične skosavice :)

Koje skosavice preferiraš za dnevni lignjolov,mislim dok se ne smrači? Koju boju?
Koje po mraku?

Ja kad dođem na poštu za vrijeme zalaska sunca koristim zelenu,pa promjenim na zeleno.narančastu,pa skroz narančastu,tu i tamo ubacim ljubičastu.

Danas sam tražio od yozuria egi aurie q rs i sqiud jig crystal ultra cloth wrapped ,neku kutijicu za skosavice i naglavnu lampu i ona mi govori nema ništa. došlo mi je da ih pitam šta imate. U ponedjeljak idem u rijeku,pa ću tamo pogledati ima li šta tamo
Dok još ima dnevnog svjetla dobro mi se pokazala zelena sa svjetlucavom tkaninom,a također i narančato-crvene nijanse pogotovo ako imaju svjetlucavu tkaninu ili kod Kanji-ja ona svjetlucava folija ispod tkanine,to daje prirodni odsjaj na dnevnoj svjetlosti a također i na mjesečini.
Pazi,narančaste i crvene nijanse su neka univerzala za sve uvjete,pogotovo ako imaju taj"prirodni odsjaj" a plave,zelene nijanse se ubacuju u igru ako baš ne ide s ovim crvenim,narančastim,pogotovo ako su uvjeti vidljivosti dobri(dnevno svijetlo,mjesečina,jako svijetlo s obale).
Slobodno provaj odma startat sa nekom narančastom ili crvenom nijansom,pogotovo ako ima spomenuti odsjaj.
Ja sam sad kupio jednu plavu DTD s onim nametnikom i imam još jednu klasičnu zelenu,za takve zamjene,ako ne ide s ovim narančastim i crvenim.Dosta tu ovisi od mikrolokacije i recimo ako se lignje dignu i uzimaju u po mora il nekad skoro pri površini,primijetio sam da tada dobro rade zelene,vjerovatno jer podsječaju na prirodnu boju plijena u tom sloju mora,sve to treba uzeti u obzir prilikom izmjena.Danas večina ovih novih lignjara ima taj odsjaj,ili u tkanini ili ispod,a to je po meni jako bitno tako da i inače univerzalne crvene i narančaste nijanse čini još univerzalnijima i povečava lovnost.
Eto pa slobodno probaj i sa nekom narančastom il crvenom nijansom i po dnevnom svjetlu,ja sam redovito s njima imo ulove u sumrak,možda se i kod tebe pokažu uspješne. ;)

Oprema za lignjolov 19 Ruj 2015 20:27 #3115

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
A vidi s Pepsijem,koliko sam vidio po slikama butiga mu je dobro popunjena pa možda možeš od njega naručit!?!!
Zadnja izmjena: : 19 Ruj 2015 20:27 od Fanatik.

Oprema za lignjolov 20 Ruj 2015 12:19 #3153

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
Dobra ideja,vidiš to sam skroz zaboravio,pepsi imaš li ti što novih modela od yo zuria? Kakve kutijice za skosavice? I naglavnu lampu? Aj molim te poslikaj mi ako šta imaš i po kojoj cjeni.

Oprema za lignjolov 20 Ruj 2015 12:54 #3154

• marinac
  • marinac's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 3433
evo vidim da tražiš nove modelem yo-zuri skosavica,pa ako ti može pomoći ova stranica www.plat.co.jp, na kojoj sam ja naručiva i sve je bilo poslano prije roka nego su rekli, a tu možeš naručiti i modele PATAPATA Q, EGI Q MAX,DAIWA,YAMASHITAI drugo. Cijene su ok., ćak bolje od ebay-a, a ja sam za nekoliko skosavica platija oko 6 $ shippmenta, uostalom sam češ i viditi, a ako ti treba neko iskustvo u vezi kupnje s te stranice samo javi.Nadam se da sam pomogao i ostalim članovima foruma LM.
LP Neno
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: lignjolovac

Oprema za lignjolov 20 Ruj 2015 13:24 #3156

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
Stranica je odlična sad baš gledam šta oni imaju od opreme za lignjolov. A ove naljepnice za skosavice što svjetlucaju su me stvarno ugodno iznendaile. Pronašao sam si kutijicu za skosavice,ali ne mogu pronaći skosavice veličine 2.5 i 2.0. i ne kužim kako se stranice listaju? :blush:

Ajde molim te pomozi :)

Oprema za lignjolov 20 Ruj 2015 13:36 #3157

• marinac
  • marinac's Avatar
  • Legenda foruma
šta se tiče skosavica veličine 2.5, to imaš sigurno, ane znam šta ti to znači listanje stranica, jer kad ja otvorim stranicu, idem ispod na egi fishing i otvore mi se svi proizvođači skosavic, a onda klikam na nijh, jedino ako nešto trenutno nema, onda ti piše na engleskom "da vidimo šta ima ovdje"(let us seewhat we have here"

Oprema za lignjolov 20 Ruj 2015 13:40 #3158

• marinac
  • marinac's Avatar
  • Legenda foruma
ja sam trenutno ina ovoj stranici(plat.co.jp), pa ako te nešto zanima , možemo skupa to provati naći

Oprema za lignjolov 20 Ruj 2015 13:46 #3159

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
E super,hvala ti na ljubaznosti. Možeš li mi probati pronaći: yozuria egi aurie q rs i sqiud jig crystal ultra cloth wrapped veličina 2.0 ili 2.5. I neku naglavnu lampu :)
Koliko si plaćao poštarinu?
Zadnja izmjena: : 20 Ruj 2015 14:27 od lignjolovac.