"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za lignjolov

Više...
oki270's Avatar 28 Ruj 2016 18:33 #101 od oki270
Replied by oki270 on topic Oprema za lignjolov

pepsi napisao: Skosavice sa "keimura" bazom rade "same" pri dnevnom svijetlu ili po oblačnom danu(još bolje) gdje se UV zrake isto probijaju kroz oblake ali noću ih treba "aktivirati" sa UV lampom ipak ;)

A nista...ne vidim druge nego iduci put kad sam u PS idemo ja s obicnom od 14 kuna a ti s tom keimurom. Kako god ispadne rezultat ja sretan :-)

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 28 Ruj 2016 20:48 - 28 Ruj 2016 20:53 #102 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Oprema za lignjolov
Kad čovjek nema baš vremena za ribolov,zadovolji se i izradom stvari vezanih za ribolov :)
Probao sam napravit kopiju Panic Prey-a V2,kolko sam uspio,neznam,nije isproban :)

Upravo polakiran epoxy lakom Flexcoat

[/URL]
[/URL]

Sušenje na 3 o/min do ujutro :)

Sorry,sad sam skužil da sam stavio pod krivu temu,neka gazda prebaci pod "Varalice za spinning" ili di misli da bi bilo zgodno.
Još jednom isprika,nije namjerno :(
Zadnja izmjena: 28 Ruj 2016 20:53 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 28 Ruj 2016 23:31 #103 od oki270
Replied by oki270 on topic Oprema za lignjolov

zoki1 napisao: Sušenje na 3 o/min do ujutro :)

Na kraju si stavio motor od brisaca kak smo pricali ili drugaciji?
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 29 Ruj 2016 07:16 - 29 Ruj 2016 07:17 #104 od zoki1
Motorček je od mikrovalne,onaj kaj okreče tanjur. On je mali ,tihi i 220V. Od brisača motor imam na sušilici za štapove kad lakiram vodilice. Ali na taj motor sam morao stavit regulator napona da mogu regulirat brzinu motora jer mu je minimalna brzina 35 o/min,a meni treba do max. 8 o/min
Zadnja izmjena: 29 Ruj 2016 07:17 od zoki1.
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 04 Lis 2016 13:46 #105 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Oprema za lignjolov
Koliku duzinu FC-a stavljate poslje spage, za lov lignje sa obale ?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 04 Lis 2016 14:02 #106 od marinac
Replied by marinac on topic Oprema za lignjolov
cca. 1metar
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 05 Lis 2016 08:43 #107 od Zdenko
Prije neki dan stiglo sa ebay-Plata prve tri skosavice u nizu. Cijena 18 $ + 2,5 $ postarina.
Jucer druge dvije skocavice, zadnje u nizu, cijena 12,5 $ sa postarinom

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Lis 2016 09:14 #108 od marinac
dobar odabir a ove tri zadnje u nizu su ti za po danu, a ona zadnja možeš čim se razdani.prva za po danu i predvečer, a druga predvečer, i kad je more mutno, odnosno slaba vidljivost

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 05 Lis 2016 11:32 - 05 Lis 2016 11:45 #109 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Oprema za lignjolov
Lijepo! :)

A i ja sam bas juce narucio dvije Ymashite al preko Magura, nemogu docekat da dodju :) Basic srednje tonuce 5 - 5,5 sec/m, bas mi fale u arsenalu, posljednju sam posijo prosle godine na konop od bove na jednoj novoj posti :S

Jedna je warm a druga keimura. :)

Marinac, jeli kod ove keimure ta njena ultra ljubicasta svjetlost djeluje i kad je osvjelis obicnom lampom??

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 05 Lis 2016 11:45 od Fanatik.
Hvala: marinac, Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Lis 2016 12:03 #110 od marinac
samo uv
Hvala: Fanatik, Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 05 Lis 2016 12:09 - 05 Lis 2016 12:09 #111 od zoki1
Imaš na ebay-u jeftinih UV lampi koje budu poslužile svrhi,ja sam jednu naručil,mislim da je bila 6 dolara
Zadnja izmjena: 05 Lis 2016 12:09 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 05 Lis 2016 12:19 - 05 Lis 2016 12:29 #112 od Zdenko
Moja Uv lampa sa punjacem i skarice za najlon i spagu dolazi danas popodne. Naruceno sa ebey-a danas popodne. Lampa i punjac 12 $, ; skarice dva komada 2 $.Stavljam slike navecer. Iz Skorpiona bi trebala doc skocavica i alat za ubijanje lignje. Naruceno jos iz Nigerije kad je bio rodjendan trgovine i popust od 20 %. Skocavica je bila 100 kuna a alat 72 kune. Sa 20 % popusta je doslo 138 kuna.

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 05 Lis 2016 12:29 od Zdenko. Razlog: dodatak

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 05 Lis 2016 13:52 #113 od Geno
Replied by Geno on topic Oprema za lignjolov

Zdenko napisao: Prije neki dan stiglo sa ebay-Plata prve tri skosavice u nizu. Cijena 18 $ + 2,5 $ postarina.

Ovo je vrlo povoljno.Ja sam tri skosavice u garage akciji platio s poštarinom 25 $.Govorimo li o istoj butizi www.plat.co.jp/shop/catalog/default.php

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 05 Lis 2016 17:52 - 05 Lis 2016 20:57 #114 od Fanatik
Hvala, gledat cu i ja po e-bayu potrazit UV!

Stigle Yamashite, 2.5 Basic moja stara ljubav :lol:

Jednostavno obozavam te modele, meni i mom nacinu skosanja, uz naravno moj omoljeni DTD 2.5, one su naj prikladnije :)

Zadnja izmjena: 05 Lis 2016 20:57 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 05 Lis 2016 18:56 #115 od Zdenko

Geno napisao:

Zdenko napisao: Prije neki dan stiglo sa ebay-Plata prve tri skosavice u nizu. Cijena 18 $ + 2,5 $ postarina.

Ovo je vrlo povoljno.Ja sam tri skosavice u garage akciji platio s poštarinom 25 $.Govorimo li o istoj butizi www.plat.co.jp/shop/catalog/default.php

Da,ista butiga. Obavezno mu posaljem mail da mi posalje avionskom postom koja je jeftinija. Samo 3 $, i dodje za par dana.

Rogi ribaru !
Hvala: Geno, tanjo007

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 05 Lis 2016 19:01 #116 od Zdenko
Evo, UV lampe i skarica za najlon.Stiglo danas popodne.

Rogi ribaru !
Hvala: Fanatik, Godra

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 05 Lis 2016 19:19 #117 od Zdenko
Danas poslano i iz Skorpiona skocavica i alat za ubijanje lignje, naruceno jos u Nigeriji 12.09.

Marinac, molim Vas kada je najbolje upotrebit ovu skocavicu.Po vasem lignjolovu vidim, da je korisna ujutro za mraka i uvecer za mraka.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Lis 2016 20:36 #118 od marinac
meni se dobro pokazala, i ujtro, i uvece prije mraka.u biti bi poceja ,recimo sa njon, pa ako ne ide, prominim sa drugom,pa opet nju stavin.generalno, na ovim terenima di ja lovim, ova kombinacija, a i crvena je dobro odradila svoje.nazalost mj ostala u moru, pa san narucija novu,

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 05 Lis 2016 20:46 - 05 Lis 2016 20:51 #119 od Fanatik
Zdenko, racunaj s tim da modeli/boje koje rade dobro jos za dnevnog svijetla, trakodjer rade dobro i po noci kad je jaka mjesecina!

A takodjer se nekad dobre pokazu i u nocnim uvjetima na postama dje je jako osvjetljenje s obale ;)

A vazno je cesto mijenjat skosavice, ne se samo slijepo drzat uputa pa ni nekih vlastitih iskustava jer lignje su zbilja nekad nepredvidive :) A mijenjanje skosavica svakih 4 do 6 zabacaja je neka moja preporuka, uz prednosti sto se samog lova tice, cini lignjolov jos malo zanimljivijim ;)

Zadnja izmjena: 05 Lis 2016 20:51 od Fanatik.
Hvala: Zdenko, maxbeb

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 05 Lis 2016 21:43 #120 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Oprema za lignjolov

Fanatik napisao: Zdenko, racunaj s tim da modeli/boje koje rade dobro jos za dnevnog svijetla, trakodjer rade dobro i po noci kad je jaka mjesecina!

A takodjer se nekad dobre pokazu i u nocnim uvjetima na postama dje je jako osvjetljenje s obale ;)

A vazno je cesto mijenjat skosavice, ne se samo slijepo drzat uputa pa ni nekih vlastitih iskustava jer lignje su zbilja nekad nepredvidive :) A mijenjanje skosavica svakih 4 do 6 zabacaja je neka moja preporuka, uz prednosti sto se samog lova tice, cini lignjolov jos malo zanimljivijim ;)

Istina da su lignje bas musicave...i bas radi toga minjam skose svakih cca 15-20 minuta.
Sad jel to spada u 4-6 zabacaja cini mi se malo vise. :)
Al dobro je znat, probat i naucit stagod novo i korisno...
Zato i jesmo tu :)

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se