"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za lignjolov

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 06 Lis 2016 11:42 - 06 Lis 2016 11:43 #121 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Oprema za lignjolov
Evo stigle Joze narucene ima 10 ak dana. Bila je akcija na platu, a upravo ima i nova akcija pa provjerite
www.plat.co.jp/shop/catalog/default/lang...rzza-2pcs-model.html
I ja sam opet u nedoumici da narucim jos koju ?????
Slazem postavu pa sljedi slika :like:
Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Zadnja izmjena: 06 Lis 2016 11:43 od maxbeb. Razlog: Korekcija

Molimo prijavite se

Više...
old school's Avatar 06 Lis 2016 14:15 #122 od old school
Replied by old school on topic Oprema za lignjolov
Evo našao sam neke modele od DTD 2.8. Nadam se da će biti lovni!!! Što kažeš Fanatic?
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 06 Lis 2016 16:22 - 06 Lis 2016 16:35 #123 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Oprema za lignjolov
Aaaa DTD clasic oita, bas stara skola, e koliko sam liganja izvadio bas sa takim modelima i takim bojama, narancaste i crvene uvijek su odlicno igrale :)

Ove desno, Special oita imam jednu narancasto zelenu i lovio sam na nju i za mraka i po mjesecini, ove plavo-roze bi trebale isto po mjesecini igrat ;)

Jedan savjet za DTD a i za Yamashitu i ostale sa meksim krunicama, vec sam piso o tome nedje po temama, ako vec nemas nabavi jednu malu finu trokutastu turpijicu i kad primijetis da su se poneki vrhovi iglica malo zatupili il ono malo se savije sami vrh igle,a to se s vremenom dogodi prije il kasnije, liznes iglicu malo turpijicom sa dvije tri strane i to se ispravi i naostri ko novo.

To jako igra ulogu, dovoljno da su vrhovi igala malo tupi il savijeni, iako se naama na dodir cini ostro, okalo kliznu umjesto da se zabodu u lignjnine krakove, iglice uvijek moraju bit ravno spicaste i ostre. ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 06 Lis 2016 16:35 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
old school's Avatar 06 Lis 2016 20:01 - 06 Lis 2016 20:05 #124 od old school
Replied by old school on topic Oprema za lignjolov
Znaš di sam ih našao? u Sloveniji u ribičkoj trgovini, odma kontaktirao i zakapario :P
Susjedi slovenci nemaju tak puno mora i liganja pa imaju još u trgovinama :cheer:
Toliko sam sretan što sam ih našao, lijepe su i ove nove skosavice, ali na ove stare mi je nekako poseban gušt loviti!
Iako sam po godinama mladi dećko, volim stare stvari... čekaj kad stavim slike stare Yo-zurievke!
Zadnja izmjena: 06 Lis 2016 20:05 od old school.
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 06 Lis 2016 20:44 - 06 Lis 2016 20:48 #125 od Fanatik

maxbeb napisao:

Fanatik napisao: Zdenko, racunaj s tim da modeli/boje koje rade dobro jos za dnevnog svijetla, trakodjer rade dobro i po noci kad je jaka mjesecina!

A takodjer se nekad dobre pokazu i u nocnim uvjetima na postama dje je jako osvjetljenje s obale ;)

A vazno je cesto mijenjat skosavice, ne se samo slijepo drzat uputa pa ni nekih vlastitih iskustava jer lignje su zbilja nekad nepredvidive :) A mijenjanje skosavica svakih 4 do 6 zabacaja je neka moja preporuka, uz prednosti sto se samog lova tice, cini lignjolov jos malo zanimljivijim ;)

maxbeb napisao:
Istina da su lignje bas musicave...i bas radi toga minjam skose svakih cca 15-20 minuta.
Sad jel to spada u 4-6 zabacaja cini mi se malo vise. :)
Al dobro je znat, probat i naucit stagod novo i korisno...
Zato i jesmo tu :)[/quote

Sve ovisi od nacina i brzine skoseva i skosavica, meni npr sa DTD-om 2.5 koj polako tone 6,5 sec/m , jedan zanacaj traje sigurno nekih 5 do 7 min, a mozda i duze ovisno koliko duboko je pustam, sporo tonuca skosavica se puno vise zadrzava u moru nego brzo tonuca, sporija je brzina propadanja i tako je cijeli rad sporiji ;)

Zadnja izmjena: 06 Lis 2016 20:48 od Fanatik.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • lignja lignji grize rep!
Više...
lignjolovac's Avatar 06 Lis 2016 23:37 #126 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Oprema za lignjolov

maxbeb napisao: Evo stigle Joze narucene ima 10 ak dana. Bila je akcija na platu, a upravo ima i nova akcija pa provjerite

Maxbeb koliko te sveukupno izašlo?

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 07 Lis 2016 00:12 #127 od maxbeb

lignjolovac napisao:

maxbeb napisao: Evo stigle Joze narucene ima 10 ak dana. Bila je akcija na platu, a upravo ima i nova akcija pa provjerite

Maxbeb koliko te sveukupno izašlo?

Sveukupno 12,41Eur...
Tocno za 10 dana od narudzbe, sve ko po spagi kako su nas japanci navikli B)
Moram rec da skose uzivo lipo izgledaju :like:

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 07 Lis 2016 09:33 #128 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Oprema za lignjolov
Koja bi boja i koja vrste yamashite bi bila najbolja za nocno lignjovanje i kad nema mjeseca tj kad je mjesec prekriven oblacima ?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Lis 2016 10:48 #129 od marinac
Replied by marinac on topic Oprema za lignjolov
generalno za noć narančasta, bijela, po mogućnosti keimura tip, ali o detaljima ajde na stranicu yamashita, te nađi colour chart, tu ti je sve opisano, noć,misev, mutno more, ćaro more, aktivnost lignje
www.yamaria.co.jp/english/yamashita/egi/egi_qlive/bsc
Hvala: Fanatik, Zdenko, maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 07 Lis 2016 17:59 #130 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Oprema za lignjolov
Ispričavam se svim članovima LM zbog greške u pisanju o skosavici Yamashita Naori 2,2. Naime greškom sam napisao da Naori 2,2 shalov tone 7-9 metara u sekundi umjesto 7-9 sekundi za 1 metar.
Naravno radi se o zabuni a što je i vidljivo iz cjelog teksta. U svakom slučaju ispričavam se na grešci.

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 07 Lis 2016 18:38 #131 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Oprema za lignjolov
Baš sam smotan naime nisam registrirao da i za Naori basic piše 2,2- 2,7 metara u sekundi a ne 2,2 -2,7 sekundi za 1 metar , greška što ćeš godine stižu.
Hvala: Fanatik, zoki1

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 07 Lis 2016 19:02 #132 od Fanatik

IveRijeka napisao: Baš sam smotan naime nisam registrirao da i za Naori basic piše 2,2- 2,7 metara u sekundi a ne 2,2 -2,7 sekundi za 1 metar , greška što ćeš godine stižu.

Ma lako se covjek zabuni, igra riojeci :) Nego eto smijesno ispadne hehehe, mi lako skontamo da je rijec o zabuni, al mozda bi se neki pocetnik i bas zbunio :)

Hvala: zoki1, IveRijeka

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 07 Lis 2016 21:08 #133 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Oprema za lignjolov
Došla i uv lampa,jebate,ja sam skupio opreme kao da sam doma prvi red do mora :lol: :lol: :lol:

Purple Light UV WF-501B CREE Ultraviolet LED Hunting Flashlight Torch Lamp 1Mode 4.96$

[/URL]

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 07 Lis 2016 21:15 - 07 Lis 2016 21:16 #134 od zoki1
Ovo su kineske skose sa Ebay-a,10$ 10 kom. i kad se osvijetle UV lampom svijetle u mraku ko Betlehem :lol: :lol: :lol:

[/URL]
[/URL]
Zadnja izmjena: 07 Lis 2016 21:16 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 08 Lis 2016 13:19 #135 od Manta
Replied by Manta on topic Oprema za lignjolov
Zoki za malo para neloše skosavice,imam ih u svim bojama,plava,zelena (tu zelenu sipe obožavaju),crvena,pink,žuta,ljubičasta itd.

Mali savjet,na spoj platna s donje strane kapni malo ljepila jer će se platno brzo odljepit.Utisni platno nazad u kanal sa kovancom od lipe.
Isto tako probaj ih malo izbalansirat jer im je često ušica na koju se vežu malo u koso a i olovo im zna bit postavljeno ukoso.

Sad jedno pitanje za forumaše.Gdje kod nas ima za nabvit ta uv lampa i koliko otprilike košta?

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Hvala: zoki1, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 08 Lis 2016 13:36 #136 od zoki1
Več poljepljeno,i krunice dorađene sa epoxy ljepilom ;) :)

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 08 Lis 2016 13:39 #137 od zoki1
A lampu naruči na Ebay-u,meni došla za 15 dana

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 08 Lis 2016 14:54 #138 od maxbeb
Moja postava, nije sve sta bi i kako bi tija al je trenutna situacija. Sigurno ce se dogoditi neke promjene...al zadovoljan sam :)
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • lignja lignji grize rep!
Više...
lignjolovac's Avatar 09 Lis 2016 15:07 #139 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Oprema za lignjolov
Maxbeb molim te možeš li mi objasniti postupak naruđžbe skosavica sa japanse stranice i način plaćanja,nisam baš stručan u tome. :silly:

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 09 Lis 2016 17:00 #140 od maxbeb

lignjolovac napisao: Maxbeb molim te možeš li mi objasniti postupak naruđžbe skosavica sa japanse stranice i način plaćanja,nisam baš stručan u tome. :silly:

Naravno... :)
Ja narucujem na
www.plat.co.jp
Treba se registrirat...na opciju my account, zatim opciju I am new costumer
Morat ces upisat svoje podatke i adresu za isporuku, te podatke o nacinu placanja...predpostavljam da si vec negdi susreo s tim sve je na istu shemu..
Zatim imas naruciti i cekati da dode B)
Ovo je ukratko ako di zapne pisi, mislim da neces imat problema...

Molimo prijavite se