"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za lignjolov

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • lignja lignji grize rep!
Više...
lignjolovac's Avatar 20 Ruj 2015 14:51 #21 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Oprema za lignjolov
Stranica je prva liga stvarno,znači dostava je besplatna? Nemam baš iskustva sa naručivanjem preko interneta :)

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 20 Ruj 2015 18:58 #22 od marinac
Replied by marinac on topic Oprema za lignjolov
dostava nije besplatna, ali ako naručiš 1 kom. skosavica ili npr. 3, mene bi došlo oko 6 $, pa tako kalkuliram da naručim 2 ili 3 skosavice, pa me onda ukupno izađe otprilike 30-40 % jeftinije, nego da iste kupim ovde, a ćesto kupim i šta nema nabaviti ovdje, pa i sam si moga viditi šta sve ima kupiti na onoj stranici.

Molimo prijavite se

• lignjolovac
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
lignjolovac's Avatar 20 Ruj 2015 19:31 #23 od lignjolovac
Zanimalo me koliko dođe šiping(ili nezz kako se to zove).

Vidio sam šta sve imaju,a kada budem naručivao naručiti ću sigurno one naljepnice za skosavice :)

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 20 Ruj 2015 19:48 #24 od marinac
šiping su transportni troškovi, znači da kad odlučiš šta ćeš kupiti , oni ti pošalju obavijest(sve sa mailom)koliko će te ukupno doći,npr,ti naručiš te naljepnice za skosavice, a ti češ vjerojatno na to platiti još cca.6 $, ako želiš naručiti preko interneta, onda je najbolje da ti to učini neko s kim si dobar , a ko zna naručivati, ili koji je naručivao preko ebaya.

Molimo prijavite se

• lignjolovac
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
lignjolovac's Avatar 20 Ruj 2015 20:25 #25 od lignjolovac
Tako sam i mislio,prijatelj će mi vjerovatno to i naručiti :)

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 20 Ruj 2015 20:29 #26 od marinac
tako ti je i najbolje, ako nikad dosad nisi naručiva

Molimo prijavite se

Više...
JingleRock's Avatar 07 Pro 2015 19:45 - 07 Pro 2015 19:46 #27 od JingleRock
Replied by JingleRock on topic Oprema za lignjolov
Kakva su iskustva sa dadžbinama ako se naručuje sa ovog sajta iz Japana? Mislim na carina/PDV kod nas, ako se tipa naruči 200kn ili više recimo?
Zadnja izmjena: 07 Pro 2015 19:46 od JingleRock.
Hvala: jojoba

Molimo prijavite se

Više...
Alaskan's Avatar 07 Pro 2015 23:28 #28 od Alaskan
Replied by Alaskan on topic Oprema za lignjolov
Ljudovi pripazite, poceli su cariniti ama bas sve. Svaki wobler svaki jig, sve. Vise im nije dovoljno da je oznaceno kao GIFT jer po novom nemaju opciju inozemnog uvoza poklona, zvao sam ih pa se raspitao. Uracunajte na cijenu odmah jos 30% da ste sigurni.
Tapatalk fueled by Lumia 930

Tight lines!
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
JingleRock's Avatar 08 Pro 2015 11:25 - 08 Pro 2015 11:26 #29 od JingleRock
Znači situacija bi trebala biti ovakva, prezueto sa carina.hr vezano za trgovinskih odnosa s trećim zemljama (ne-EU):

U poštanskom prometu od 01. srpnja 2013. godine primjenjivati će se propisi usklađeni s europskom regulativom, prema kojoj je podignut vrijednosni limit glede oslobođenja od plaćanja carine na 150 eura no oslobođenje od PDV-a će se primjenjivati samo na pošiljke vrijednosti do 22 eura. Dakle roba vrijednosti do 150 eura oslobođena je carine te PDV-a u vrijednosti do 22 eura.

Što bi značilo da sve do 22 eur (vrijednost ukupna pošiljke sa shippingom) je oslobođeno od dadžbina, od 22-150 eur se plaća PDV (ne znam koji je na ovaj tip opreme), a iznad 150 eur ide carina + PDV.
Zadnja izmjena: 08 Pro 2015 11:26 od JingleRock.
Hvala: Niko, pepsi

Molimo prijavite se

Više...
JingleRock's Avatar 11 Pro 2015 10:10 #30 od JingleRock
Provjeriti ću uskoro kako stoji stanje sa carinom, makar kada je riječ o poštanskoj carini, dosta pada na to što carinici odluče. Iz iskustva, u online shoppingu od 1999, riječki carinici su uvijek bili među strožima i stvari koje u drugim gradovima komotno prođu kroz njihove prste, kod nas bi naplaćivali dadžbine.

Naručih prvu pošiljku sa plat.co.jp, pa čisto evo iz prve ruke da vidite koliko jke otprilike na 4 skosavice trošak slanja:

Products - Model - Price - Total
1 x Xmas Sale/YAMASHITA EGI OH K / 3.5 N04 AAJ - - EUR6.02 - EUR6.02
1 x Xmas Sale/EMERALDAS NUDE #2.5 Horror-Pink - - EUR5.02 - EUR5.02
1 x X\\\'mas Sale/EMERALDAS NUDE #2.5 Glow Back Dotted Gizzard Shad - - EUR5.02 - EUR5.02
1 x Xmas Sale/YAMASHITA EGI OH K / 3.5 N03 MI - - EUR6.02 - EUR6.02

Sub-Total: EUR22.08

Shipping:Registered mail(200) EUR6.41
handling charge: EUR0.77
Total: EUR29.27

Hvala: pepsi, porfo

Molimo prijavite se

Više...
JingleRock's Avatar 15 Pro 2015 11:02 - 15 Pro 2015 11:03 #31 od JingleRock
Kako sam obećao evo feedback na prvu narudžbu na Plat.co.jp.

1. Naručivanje u shopu ne uključuje cijenu slanja
  2. Kada se nešto narući prvo se treba pričekati jedan do dva dana da pošalju finalni PayPal račun koji uključuje trošak slanja
  3. Na iznos od 22 eur trošak slanja za Hrvatsku je bio oko 7 eur
  4. Kada pošalju paket u emailu bace i tracking broj sa kojim možete pratiti trenutno stanje i lokaciju pošiljke pomoću JapanPostovog EMS sajta na engleskom: www.post.japanpost.jp/int/ems/index_en.html (desna kolumna pod "Confirm delivery status"
  5. Paket mi je došao za kakvih 5-6 dana uključujući vikend
  6. Na paketu je navedena prava vrijednost pošiljke, ali samo vrijednost narudžbe bez troškova slanja što je odlično jer je a) veća šansa je da će našu carinu bez dadžbina proći nešto što je 22 eur nego 30 eur i b) ako se već plaća carina/pdv neovisno o vrijednosti pošiljke, osnovica za izračun je manja (inače recimo američki amazon ili bilo koji drugi shop izvan EU, na računu stavi finalnu cijenu uz slanje pa se onda na to plaćaju dadžbine)
  7. Nije mi naplaćen PDV niti ikakav trošak, paket je došao direktno na moju adresu
  8. Pakovanje je dosta dobro
Zadnja izmjena: 15 Pro 2015 11:03 od JingleRock.
Hvala: pepsi, Fanatik, porfo, neph

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 15 Pro 2015 22:04 #32 od fisherman
Replied by fisherman on topic Oprema za lignjolov
Ja koristim :
1.shimano catana 2500- 350 do 400 kn
2.stap od marie gramaze od 5 do 25 grama-373 kn
3.upredenica 0.18 multicolor jig line-172 kn
4.svaku marku skosovica:od dtd-a do yamashite
5.spurtir sa sitnim okom od 106 kn(sitno oko zato sto ja brancine hvatam na zivog brafuna odn.giricu pa mi sluzi nocu da ih uhvatim)

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 14 Ruj 2016 14:02 #33 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Oprema za lignjolov
Mozda ovo nije dobra stranica za ovo pitanje,ali me zanima koje su dimenzije mrkve za lignjolov na dno iz barke.Koje se najvise upotrebljavaju.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 14 Ruj 2016 15:48 - 15 Ruj 2016 10:43 #34 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Oprema za lignjolov

Zdenko napisao: Mozda ovo nije dobra stranica za ovo pitanje,ali me zanima koje su dimenzije mrkve za lignjolov na dno iz barke.Koje se najvise upotrebljavaju.

Sve, od onih namanjih što zovu "tataki" do veličine 3. I nekako nema poveznice s veličinom ulovljene lignje....
Zadnja izmjena: 15 Ruj 2016 10:43 od Pikabu.
Hvala: marinac, Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 15 Ruj 2016 13:16 #35 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Oprema za lignjolov
Pa evo ljudi nešto malo da pohvalim Kanji pro spec skosavice. Iako već dugo znam da je pro spec i to kod mene u veličini 2,5 jedna od najlovnijih skosavica jednu ću ipak u ovom periodu od zadnjih mjesec izdvojiti. Radi se o skosavici Kanji pro spec 2,5 broja po Kanjiju 12 iliti kolora sugipinku red. Ne da je lovna nego jednostavno nemam riječi kako radi . Od kad je koristim 95% svih liganja je palo na nju , neovisno bio sumrak ili potpuni mrak . Da ne dužim ko je kupi nije uzalud bacio novac.

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 15 Ruj 2016 18:20 #36 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Oprema za lignjolov
Ja ću se nadovezati da lovnost kolor i model variraju. Uglavnom je svejedno, a onda se ponekad zna desiti da jedan lovi kao lud u odnosu na druge.

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 15 Ruj 2016 23:21 #37 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Oprema za lignjolov

Pikabu napisao: Ja ću se nadovezati da lovnost kolor i model variraju. Uglavnom je svejedno, a onda se ponekad zna desiti da jedan lovi kao lud u odnosu na druge.

Slažem se , no kad uzmeš pušću i ona odmah počme radit ko luda i nesvjesno postaje favorit kojem daješ najveću minutažu . Tako mi je i sa ovom broj 12 sugipinku red. Svjesan sam i to jako dobro da bi možda i sa nekom drugom bilo isto no takvi smo kakvi smo . Da nije tako nebi bilo ni interesantno jer bi imali dve tri pušće a ne kao ja naprimjer jedno40-50.
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 17 Ruj 2016 13:53 #38 od tanjo007
Replied by tanjo007 on topic Oprema za lignjolov
Nebi bilo loše da svaki od nas stavi sliku ili napiše sa kojim alatom se služi i možda par slika skosavica, te iskustva tako da ako tko želi možda nabaviti 1 štap ili možda promijeniti postojeći što mu je za klasu bolje a još i ako znamo otprilike cijenu to bi bilo super,...
Iako svi stavite pri ulovu alat ovako bi odmah ispod svakog člana posta koji se ovime bavi bio njegov najbolji alat i skosavice koje su se njemu pokazale najbolje.
Jer kao što je Marinac u potrazi za novim boljim možda netko također slično misli pa da mu pomognemo, a možda će netko prodati svoj stariji alat ili koju skosavicu.
Lp iz Zadra
Kasnije stavim sliku ako uspijem ili opis alata.
B)
Hvala: marinac, pepsi

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 20 Ruj 2016 16:37 - 20 Ruj 2016 16:43 #39 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Oprema za lignjolov
bile na akciji,3 kom 25.65$ sa poštarinom :)

[/URL]
Zadnja izmjena: 20 Ruj 2016 16:43 od zoki1.

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 20 Ruj 2016 17:11 #40 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Oprema za lignjolov

zoki1 napisao: bile na akciji,3 kom 25.65$ sa poštarinom :)

[/URL]

E Zoki Zoki...
Ajde budi dobar pa drugi put najavi akciju koja bude... Tj.posalji link itd...
Ako jesi zanemari previdio sam...

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se