"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za lignjolov

Više...
Kvarner's Avatar 13 Stu 2016 11:05 - 13 Stu 2016 11:12 #201 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Oprema za lignjolov
Prijatelji evo meni pekjucer dosle 4 skosavice i jos jedna toba za njih i nikad jos nisam platio carinu na takve stvari.
Sa ebaya je bolje po meni narucivati.
Ja sam placo carinu jedino na stap i role i to opet nekad dodje rola bez carine.
A za skosavice i varalice jos nikad.probaj naruciti preko ebaya tu kolicinu pa ces se uvjeriti necu ti ja puno filozofirati. ;)

Ti si onda platio komad 110 kuna a u Skorpionu je na akciji po 80 kuna iste te varalice i ne cekas ih i nema carine ali ima postarine ako ih sam ne mozes kupiti direktno u ducanu.
Ja imam neka poznanstva u zg pa mi kupi kolegica to i posalje po nekomu pa nemam postarinu. ;)
Moras se snaci nekako. ;)
Zadnja izmjena: 13 Stu 2016 11:12 od Kvarner. Razlog: Dodatak sadrzaja
Hvala: dzingo, Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 13 Stu 2016 12:17 #202 od Dado_pu
Replied by Dado_pu on topic Oprema za lignjolov

dzingo napisao: Evo jedne moje (ne)zgode:

Naručih preko Plata ove 4 skose:

Uredno dođu za desetak dana al na Poštu carinjenja u Zagreb gdje i zapnu. Nakon sedam dana dode mi poziv od pošte da im dostavim račun što i učinim (34,20EUR). Na računu je upisana i poštarina od nekih 8 EUR pa je ukupan iznos 42EUR.
Jave mi da je sve u redu i nakon 5 dana stiže na moju poštu i zovu me da dođem po to.
Po dolasku službenica mi kaže da moram platiti još nešto oko 130 kn, zaboravio sam točno koliko.
Oko 75 kn je PDV i oko 45 kn nešto kao pošta uzima.
Približno me sve skupa ispalo cca. 440 kn.
Dali je netko od vas imao sličnu situaciju?

Ja mislim da se placa postarina na svaki proizvod koji kosta vise od 150kn (nisam 100℅ siguran da li je 150) i dolazi izvan EU. E sad, jedino ako imas sreće pa te carina ne "snimi". Jedino mozda da su ti napravili za svaku skosavicu poseban racun a poslali jednim paketom.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 13 Stu 2016 16:44 #203 od dzingo
Replied by dzingo on topic Oprema za lignjolov
Malo sam tražio po internetu i našao da se PDV plaća za svaki iznos preko 22 EUR a carina preko 45 EUR. Znaći trebao sam narućiti dva puta po dvije i bit miran ili kako Kvarner kaže iz Škorpiona ;). Samo ne znam što ova pošta sad naplaćiva.
Al eto...na greškama se ući pa tako i vi moje kolege ribolovci ućite na mojim greškama :).
Hvala: SanTiago, Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 13 Stu 2016 17:20 - 13 Stu 2016 17:20 #204 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Oprema za lignjolov

Dado_pu napisao:

dzingo napisao: Evo jedne moje (ne)zgode:

Naručih preko Plata ove 4 skose:

Uredno dođu za desetak dana al na Poštu carinjenja u Zagreb gdje i zapnu. Nakon sedam dana dode mi poziv od pošte da im dostavim račun što i učinim (34,20EUR). Na računu je upisana i poštarina od nekih 8 EUR pa je ukupan iznos 42EUR.
Jave mi da je sve u redu i nakon 5 dana stiže na moju poštu i zovu me da dođem po to.
Po dolasku službenica mi kaže da moram platiti još nešto oko 130 kn, zaboravio sam točno koliko.
Oko 75 kn je PDV i oko 45 kn nešto kao pošta uzima.

Približno me sve skupa ispalo cca. 440 kn.
Dali je netko od vas imao sličnu situaciju?

Ja mislim da se placa postarina na svaki proizvod koji kosta vise od 150kn (nisam 100℅ siguran da li je 150) i dolazi izvan EU. E sad, jedino ako imas sreće pa te carina ne "snimi". Jedino mozda da su ti napravili za svaku skosavicu poseban racun a poslali jednim paketom.

Ti si uzeo preko Plata tj dolazi iz Japana.Za sve sto dolazi izvan EU i skuplje je od 25 $, moras platit PDV acarinu preko 45 Eura.Ja narucujem iz Japana uvijek kada je garage sale i onda slazem cijenu da mi dodje sa postarinom do 25 $.Tako si van tih zakona.I uvijek mi se isplatilo vise nego da kupujem kod nas.Kod nas ne mozes nac puno dezena skocavica koje mozes naci vani.Zato se one i kupuju u Japanu,samo moras pazit. ;)

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 13 Stu 2016 17:20 od Zdenko. Razlog: ispravak

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 13 Stu 2016 17:30 #205 od dzingo
Sad znam to i ja :) :) :)

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 14 Stu 2016 11:25 #206 od dzingo
AKCIJA na Plat-u.
Xmas sale 2016 B)

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 14 Stu 2016 12:15 - 14 Stu 2016 12:51 #207 od Zdenko
Upravo narucio tri komada.Cijena 21 $ + 3,23 $ postarina = 24,23 = , sto je free ulaz u Hrvatsku.

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 14 Stu 2016 12:51 od Zdenko. Razlog: ispravak

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 14 Stu 2016 14:43 #208 od dzingo

Zdenko napisao: Upravo narucio tri komada.Cijena 21 $ + 3,23 $ postarina = 24,23 = , sto je free ulaz u Hrvatsku.

I ja sam tri komada al mi jos nisu izračunali poštarinu, inaće 3 kom=21.01 EUR. Znaći isto smo :)
Samo da ne prelazi 22 :)

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Stu 2016 14:44 #209 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Oprema za lignjolov
Sorry za Tapatalk i linkove. Radim na tome.
Hvala: dzingo

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 14 Stu 2016 14:55 #210 od Zdenko

dzingo napisao:

Zdenko napisao: Upravo narucio tri komada.Cijena 21 $ + 3,23 $ postarina = 24,23 = , sto je free ulaz u Hrvatsku.

I ja sam tri komada al mi jos nisu izračunali poštarinu, inaće 3 kom=21.01 EUR. Znaći isto smo :)

Pazi postarina je inace 7.23 $.Ja sam zatrazio manju od 3,23 $ i odobrili su mi.Pazi na to, jer ti inace dodje sve skupa 28 $ s ili 187 kuna sto opet podljeze PDV-u, carini..

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 14 Stu 2016 14:59 #211 od dzingo

Zdenko napisao:

dzingo napisao:

Pazi postarina je inace 7.23 $.Ja sam zatrazio manju od 3,23 $ i odobrili su mi.Pazi na to, jer ti inace dodje sve skupa 28 $ s ili 187 kuna sto opet podljeze PDV-u, carini..

Možeš mi objasniti kako si to zatražio. Meni još nije došao mail sa onim ukupnim obračunom gdje se vidi poštarina pa da to uradim na vrijeme. Inače hvala puno na informaciji.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Stu 2016 15:05 #212 od zeusfaber
Možete sad provjeriti Tapatalk? Evo link...

www.ludomore.com

Sent from my iPhone using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 14 Stu 2016 15:07 #213 od Dado_pu
Replied by Dado_pu on topic Oprema za lignjolov
Evo dobio sam obavijest, vidim link i odmah me stavilo na zadnji post. Well done!
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Stu 2016 15:08 #214 od zeusfaber
Također 👍 Ajde super 😉

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 14 Stu 2016 15:37 #215 od Zdenko
Ja sam im to naveo odmah u narudzbi,kad su objavili ukupnu cijenu i handling.Pokusat cete nagovorit na vecu postarinu,ali im ti odgovori da u tom slucaju placas kod nas kaznenu taxu(PDV i carinu ) i oni se odmah smire i daju ti manju postarinu.Dobro ja sam im stari narucioc.Vec sam spizdio par 100-ina $.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 14 Stu 2016 15:49 #216 od Zdenko

zeusfaber napisao: Također 👍 Ajde super 😉

Hvala na Tapatalku. Kada ce PP ?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Stu 2016 15:52 #217 od zeusfaber

Zdenko napisao:

zeusfaber napisao: Također 👍 Ajde super 😉

Hvala na Tapatalku. Kada ce PP ?

Čim uhvatim malo vremena. Nadam se vrlo skoro! :)

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 14 Stu 2016 18:36 #218 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Oprema za lignjolov
Kako zatraziti tu nizu postarinu? :) Ja isto narucujem pa me zanima da izbjegnem porez. Mislim da zapravo zanima sve koji narucuju od tamo :P

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 14 Stu 2016 19:18 - 14 Stu 2016 19:18 #219 od Zdenko

AnalPheasant napisao: Kako zatraziti tu nizu postarinu? :) Ja isto narucujem pa me zanima da izbjegnem porez. Mislim da zapravo zanima sve koji narucuju od tamo :P

Gore sam ti napisao ,a mozes narucit i samo dvije skocavice+postarina da ti bude do 25 $.

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 14 Stu 2016 19:18 od Zdenko. Razlog: dodatak

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 14 Stu 2016 19:34 #220 od Geno
Replied by Geno on topic Oprema za lignjolov

AnalPheasant napisao: Kako zatraziti tu nizu postarinu? :) Ja isto narucujem pa me zanima da izbjegnem porez. Mislim da zapravo zanima sve koji narucuju od tamo :P

When the order is very small (less than $10.00), we sometimes use Airmail .
Bu Airmail doesn't have guarantee, tracking number .
So customer has to take all responsibility .

If customer request Airmail, we can use it even if the order is more $10.00 .

Please request it when you order next time .
Please write the following comment when you order by on-line .

=================
Airmail shipping is needed.
I take all responsibility.
=================

Best regards.

T.ogawa

Ovako su meni odgovorili.Znači do 10-ak $ ti šalju normalno tom jeftinijom poštom,a na zahtjev će ti poslati i veću pošiljku,ali nema garancije ni tracking number-a.
Znači Ono što je između podebljanih crta kod narudžbe napisati u onaj prozorčić kao poruku,i trebalo bi ići Airmailom. :like:

PLAT.LLC

Ki more more da premori? Niki.
Hvala: Zdenko, mirakulin

Molimo prijavite se