"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za lignjolov

Više...
amerigo's Avatar 17 Lis 2017 20:39 #481 od amerigo
Replied by amerigo on topic Oprema za lignjolov
Na tragu sam ovog što Marinac piše, premda nisam ni blizu uspješan i uporan kao on, fali mi još malo istinskog uživanja sa pravim stapom. Inače lovim lignje iz broda, ali kad je izvlacis sa stapom sa kraja i kad ona pumpa ipak je neusporediv gust... navuka sam se kad sam digao najvecu do sad od 85dkg. sve super ali sa Octanom je to kao da sa metlom izvlacim...o vodjenju skosavica necu ni pisati...
Dakle, trazim stap pa cekam preporuke. I one oznake su mi zbunjujuce- L EL M EH blablabla..., duzina? Nakon ovih 210 sve se cini golemo

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Lis 2017 20:50 #482 od bzing
Replied by bzing on topic Oprema za lignjolov
Kako misliš da se ne radi jednako sa skosavicom ili varalicom.
I rad sa skosavicom i rad s varalicom ima mnoštvo tehnika.Panulat mrkvu - skosavicu može biti jednak vučenju voblera, egi tehnika i twiching isto tako.
Skosavica je varalica za lignje/sipe.Baš ništa drugo.To sve skupa na isti način tereti štap, iste su akcije štapa-progresije savitljivosti, isti materijal izrade, istie deformacije,

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 17 Lis 2017 21:12 #483 od marinac
Replied by marinac on topic Oprema za lignjolov
Skosavica je varalica za lignje/sipe.Baš ništa drugo.To sve skupa na isti način tereti štap, iste su akcije štapa-progresije savitljivosti, isti materijal izrade, istie deformacije,
Poanta eginga nije da na isti način tereti štap, već kako štap tereti skosavicu, ali to tebi očito nije jasno, pa nema veze.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
amerigo's Avatar 17 Lis 2017 21:54 #484 od amerigo
Ne razumjem cemu filozofiranje. Ja samo trazim preporuku za dobar egi stap od ljudi koji imaju sa tim iskustva, zato i jesmo tu!?
Razuvjerit me se nece moci, ipak sam odlucio "bacit novce u vitar" za malo kvalitetniju opremu za lignjolov...

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 18 Lis 2017 11:04 #485 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Oprema za lignjolov
@amerigo

Ja sam se nedavno dvoumio oko Okume Egi K1 ili MAJOR CRAFT SPS 862E. Odabrao sam Egi K1. Razlog? Nema gotovo nikakve razlike u štapovima. Čak su i izgledom identični. Da razmišljam o štapu za eging iznad 1000kn uzeo bi od Yamage Battle Whip 86MLX. Vidio sam da koristiš catanu 3000 kao rolicu. Možda da ipak uzmeš kvalitetniju makinju? Ja sam svoj Egi K1 upario sa Nasciem c3000. Sada već planiram kako ću ga prodati i uzeti Stradic FK 2500 :P :P

Za mašinice definitivno pogledaj nordfishing77. Cijene su im najbolje u EU.
Štapovi, zavisi za kojeg se odlučiš. Najbolje je da utipkaš proizvođača u google, npr Zenaq. Otvoriš njihovu stranicu i pronađeš pod dealers/retailers neki dućan.

I da usput pohvalim Frkachua i svijetvaralica! Naručio sam EGI K1 u četvrtak prijepodne i bila je u petak ujutro već u Poreču! :like: :like:

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: amerigo, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 18 Lis 2017 11:22 #486 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Oprema za lignjolov
Pa recimo u Nordfishing 77 je Shimano tvin pover 2500s 269 eura a ja sam ga u zagrebu platio oko 2100 kn( da sad ne kopam po računima). To je bilo na sniženju u škorpionu od 20%. Ne znam koliko je cijena dostave uRh no ako je 10 eura nema baš neke velike razlike. Druga je stvar što ovdje imaš 2 puta godišnje sniženje.

Molimo prijavite se

Više...
amerigo's Avatar 18 Lis 2017 12:08 - 18 Lis 2017 14:52 #487 od amerigo

AnalPheasant napisao: @amerigo

Ja sam se nedavno dvoumio oko Okume Egi K1 ili MAJOR CRAFT SPS 862E. Odabrao sam Egi K1. Razlog? Nema gotovo nikakve razlike u štapovima. Čak su i izgledom identični. Da razmišljam o štapu za eging iznad 1000kn uzeo bi od Yamage Battle Whip 86MLX. Vidio sam da koristiš catanu 3000 kao rolicu. Možda da ipak uzmeš kvalitetniju makinju? Ja sam svoj Egi K1 upario sa Nasciem c3000. Sada već planiram kako ću ga prodati i uzeti Stradic FK 2500 😛 😛

Za mašinice definitivno pogledaj nordfishing77. Cijene su im najbolje u EU.
Štapovi, zavisi za kojeg se odlučiš. Najbolje je da utipkaš proizvođača u google, npr Zenaq. Otvoriš njihovu stranicu i pronađeš pod dealers/retailers neki dućan.

I da usput pohvalim Frkachua i svijetvaralica! Naručio sam EGI K1 u četvrtak prijepodne i bila je u petak ujutro već u Poreču! :like: :like:

Hvala na preporukama, Stradic samo što nije naručen a za štap se i dalje mislim.
Koji model Stradica, 2500 HG FK ili Ci4?
I jos jedno glupo pitanje: ako uzmem upredenicu od pe0,8 150m da samo nju namotam na spulu ili prvo nekakav najlon i onda spojit upredenicu i namotati do vrha spule?
Kod ostalih rola sam to kombinirao ali nisam zadovoljan sa rjesenjem.

Zadnja izmjena: 18 Lis 2017 14:52 od amerigo.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 18 Lis 2017 15:09 - 18 Lis 2017 15:10 #488 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Oprema za lignjolov
Ja imam Ci4+, mrak rolica :like: Uvijek predlažem malo najlona na špuli pa onda upredenicu na to jer se zna dogoditi da se cijeli snop upredenice vrti oko špule. Za biti 100% siguran namotaj neki obični 0.25mm najlon tek toliko da pokriješ dno špule i namotaj upredenicu preko. Spoji ih s nekim jednostavnim, tankim čvorom. Ja vežem double uni :cheer:
Zadnja izmjena: 18 Lis 2017 15:10 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
amerigo's Avatar 18 Lis 2017 15:24 #489 od amerigo

zeusfaber napisao: Ja imam Ci4+, mrak rolica :like: Uvijek predlažem malo najlona na špuli pa onda upredenicu na to jer se zna dogoditi da se cijeli snop upredenice vrti oko špule. Za biti 100% siguran namotaj neki obični 0.25mm najlon tek toliko da pokriješ dno špule i namotaj upredenicu preko. Spoji ih s nekim jednostavnim, tankim čvorom. Ja vežem double uni :cheer:

Hvala zeusfaber, double uni mi je inace najdrazi cvor. do sad sam izgubio varalica i varalica zbog vezivanja upredenice i predveza sa albrightom ili FG. Pri zabacaju mi jednostavno pukne na cvoru, neznam u cemu je problem??? Sinoc izgubio najdrazu naory😡

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 18 Lis 2017 15:26 - 18 Lis 2017 15:26 #490 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Oprema za lignjolov

amerigo napisao:

zeusfaber napisao: Ja imam Ci4+, mrak rolica :like: Uvijek predlažem malo najlona na špuli pa onda upredenicu na to jer se zna dogoditi da se cijeli snop upredenice vrti oko špule. Za biti 100% siguran namotaj neki obični 0.25mm najlon tek toliko da pokriješ dno špule i namotaj upredenicu preko. Spoji ih s nekim jednostavnim, tankim čvorom. Ja vežem double uni :cheer:

Hvala zeusfaber, double uni mi je inace najdrazi cvor. do sad sam izgubio varalica i varalica zbog vezivanja upredenice i predveza sa albrightom ili FG. Pri zabacaju mi jednostavno pukne na cvoru, neznam u cemu je problem??? Sinoc izgubio najdrazu naory😡

Nema na čemu ;) FG je još bolji čvor, malo kompliciraniji pa pretpostavljam da si napravio neku greškicu prilikom vezivanja, ali to se događa, bez brige :lol:
Zadnja izmjena: 18 Lis 2017 15:26 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 18 Lis 2017 15:31 - 18 Lis 2017 15:31 #491 od oki270
Replied by oki270 on topic Oprema za lignjolov

amerigo napisao: zbog vezivanja upredenice i predveza sa albrightom ili FG. Pri zabacaju mi jednostavno pukne na cvoru, neznam u cemu je problem???

Ne navlazis dovoljno prije stezanja cvora pa trenje izglodje predvez. (govorim za fg)
Zadnja izmjena: 18 Lis 2017 15:31 od oki270.
Hvala: amerigo

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 18 Lis 2017 15:38 #492 od IveRijeka
FG mi nije nikad puknuo pa čak i onda kad sam zaboravio otvorit preklopnik, nisi ga dobro napravio.
Hvala: amerigo

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 18 Lis 2017 15:39 #493 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Oprema za lignjolov
Moram priznat da mi je potpuna novost vlaženje za fg.

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
lukomar's Avatar 18 Lis 2017 16:17 #494 od lukomar
Replied by lukomar on topic Oprema za lignjolov
Ja sam nabavio .... Shimano sephia bb c 3000 JDM www.fishingtackle24.de/shimano-jdm-sephia-bb-c3000s.html .
Platio sam je sa dostavom oko 1000 kn jer je bila akcija a dostava je 13-15 EUR.
Nakon čitanja po forumima vidio sam da je mnogi hvale a sad sam se i ja uvjerio da je to opravdano.
Preporučam da pogledaš na webu Nordfishing, Angel domane ili fishingtackle24.de .Svako malo ima koja dobra cijena.......
Slažem se da bi trebalo možda napraviti Best buy listu u nekoliko kategorija za role i štape jer koliko vidim ovdje ima članova koji vole imati kvalitetnu opremu i drago mi je da se pomogne ljudima u izboru a ne ih ignorira ili još gore ismijava a mislim da će to samo još više istaknuti ovaj forum .

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 18 Lis 2017 17:35 #495 od oki270
Replied by oki270 on topic Oprema za lignjolov

Mladen Miletić napisao: Moram priznat da mi je potpuna novost vlaženje za fg.

Haha pa sve vlazno je bolje nego suho osim podruma/sobe :)
Hvala: Zdenko, Kvarner, Igor

Molimo prijavite se

Više...
amerigo's Avatar 19 Lis 2017 09:26 #496 od amerigo
Jos jedno, mozda glupo pitanje. Jeli potrebno imati "suspend" upredenicu? Za sada imam "obicnu" pa me zanima jeli ima tu kakve bitne razlike?

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 19 Lis 2017 17:53 #497 od IveRijeka
Pa za sad kad već imaš upredenicu peglaj sa njom , a posle kad ovu ili uništiš ili od skraćivanja postane prekratka onda kupi neku eging. Da je baš obavezna nije , ja inače već dosta dugo lovim sa nanofilom i nemam nikakvih problema sa tim.

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 19 Lis 2017 18:18 #498 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Oprema za lignjolov
Taj nanofil pluta na moru ili tone???

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 19 Lis 2017 18:42 #499 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Oprema za lignjolov
Ma sve pluta osim upredenice za lignje.
Mozete pricat sta gid hocete ali bez prave upredenice nista i naravno dobrog fluorocarbina.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 19 Lis 2017 18:53 #500 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Oprema za lignjolov
Evo i nove tehnike pa nek netko proba pa javi kako je prosao.

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se