"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za lignjolov

Više...
IveRijeka's Avatar 19 Lis 2017 21:16 #501 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Oprema za lignjolov

Kvarner napisao: Ma sve pluta osim upredenice za lignje.
Mozete pricat sta gid hocete ali bez prave upredenice nista i naravno dobrog fluorocarbina.

Pa ja sasvim uspješno lovim sa nanofilom i florocarbonom ,a neka lovi ko sa čim hoće , nakon odrađenih nekoliko stotina lignjolova sa njim i ljepog broja liganja uopće me ne zanima nikakvo uvjeravanje .
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 19 Lis 2017 21:22 #502 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Oprema za lignjolov
Naravno da ima svak svoj izbor i pravo na misljenje.
Nitko nikog ne uvjerava vec pise iz iskustva.

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 19 Lis 2017 21:32 #503 od IveRijeka
To su prave riječi,svako je nekako prilagodio stil ipribor tako da je puno toga individualno.

Molimo prijavite se

Više...
machak10's Avatar 19 Lis 2017 23:34 #504 od machak10
Replied by machak10 on topic Oprema za lignjolov

amerigo napisao: Jos jedno, mozda glupo pitanje. Jeli potrebno imati "suspend" upredenicu? Za sada imam "obicnu" pa me zanima jeli ima tu kakve bitne razlike?

Vidiš,kod mene je na jednom štapu s kojim lovi moj mali BLACK MAGIC SSP FIBRE GLIDE PE LINE a na drugom s kojim uglavnom ja lovim 8 nitna upredenica od Daiwe..isto tako zaključak nakon nekoliko stotina izlazaka na more je: love oba sistema podjednako (ni na jednom ne koristim fluorokarbon,smatram ga nepotrebnim).Definitivno je stvar u tome kako se TI prilagodiš onome što imaš u rukama i kako iz toga izvučeš maksimum..

1 ) Major Craft Solpara Egi SPS-862E
DAIWA SPINNING REEL NINJA 2500A
DUEL Super X-wire(8-BRAID) #0.6(13lb)
Avani Eging Shock Leader
2 ) Savage Gear Bushwhacker XLNT2 15-40g 243cm
Shimano Exage 4000 FA
Daiwa J-Braid X8 0.13mm

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 20 Lis 2017 09:02 #505 od mirakulin
Replied by mirakulin on topic Oprema za lignjolov
Borci nakon borbe, na pranju:

Pitanje:
Perete li opremu redovito nakon lova? Ja nakon SVAKOG lova (a u zadnje vrime je to i ujutro i uvecer svaki dan) operem makinu (špulu i vodilicu) i štap pod mlazom vode na špini, a skosavice ovako u vodi ili isto prođem ispod špine. :whistle: Jel to pretjerivanje? :oops: Kako vi održavate opremu? :?:
Hvala: BulMar

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 20 Lis 2017 09:36 #506 od IveRijeka
Ja pušće obično navečer kad se vratim , stavim u šaku i malo pod mlaku vodu te okačim da se suše. Ovo drugo rijetko i to kad mi pade na pamet.
Hvala: Zdenko, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 20 Lis 2017 09:36 #507 od BulMar
Replied by BulMar on topic Oprema za lignjolov

markulin napisao: Borci nakon borbe, na pranju:
Pitanje:
Perete li opremu redovito nakon lova? Ja nakon SVAKOG lova (a u zadnje vrime je to i ujutro i uvecer svaki dan) operem makinu (špulu i vodilicu) i štap pod mlazom vode na špini, a skosavice ovako u vodi ili isto prođem ispod špine. :whistle: Jel to pretjerivanje? :oops: Kako vi održavate opremu? :?:

Ovo je pravo pitanje! Možda je pretjerano sve prati i nakon jutarnjeg i nakon večernjeg lignjolova??? Iskreno, često ovu važnu radnju zanemarim i po 2-3 tjedna. Podsjetio si me na to, hvala ti. Ako ne svaki dan, sigurno ću to češće činiti ubuduće.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 20 Lis 2017 09:48 #508 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Oprema za lignjolov
Redovito pranje ribolovne opreme je iznimno važno. Pogotovo ako u istu opremu uložiš mali automobil. :P Skosavice ne perem nikada ali nakon svakog ribolova provjerim krunice i ako treba ide oštrenje istih. Varalice prodem pod slatku vodu a ako je bilo iznimno aktivno pogotovo sa strijelkama obavezno idu novi ringovi i trokuke gore. Šta se tiče štapa i mašine obavezno nakon svakog izlaska na more. Rolu odvojiti od štapa, zategnuti kočnicu do kraja i pod mlaz slatke, mlake vode isprati dobro i mašinicu i štap. Nakon toga, JAKO VAŽNO: posušiti i štap i mašinu sa mekom krpicom ( najbolje da je od mikrofibre ) i na kraju otpustiti kočnicu role na 1/3 jačine. Štap ide u futrolu a rola na ručnik kako bi se višak vode mogao upiti.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: Zdenko, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 20 Lis 2017 11:31 #509 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Oprema za lignjolov
Opremu perem svaki put na kraju ribolovnog dana. Pere se u tus kabini pod mlazom tusilice, bez odvajanja role i podesavanja kocnice. Mislim da je to nevazno. Skocavice kojima sam lovio perem svaki put nakon upotrebe,jer mislim da sol unistava teksturu materijala skocavice. Sve su moje skocavice, a imam ih oko 40,iste kao i prvi dan kad sam ih kupio.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Mateoe30's Avatar 20 Lis 2017 12:46 - 20 Lis 2017 12:46 #510 od Mateoe30
Replied by Mateoe30 on topic Oprema za lignjolov
Ekipa imate u pangee u splitu odlicnu akciju za eging stapove, naprimjer ja san svoj okuma k1 platija oko 620kn u zd a sad je tamo na akciji 379, stavija bi sliku koji su jos stapovi ali neznan stavljat slike ode priko moba, ako vas zanima ima na njihovoj stranici na facebooku!
Zadnja izmjena: 20 Lis 2017 12:46 od Mateoe30.
Hvala: Zdenko, Igor

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 20 Lis 2017 14:00 - 20 Lis 2017 14:03 #511 od Kvarner
Evo malo da spremi zaliha.
Neka se nadje, a sta se tice pranja nikad pusce ne perem jos volim kad su sve gire i prljavije jer sve bolje love.
Najbolje da ih i mazem kremom.

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 20 Lis 2017 14:03 od Kvarner. Razlog: Slovo

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 20 Lis 2017 15:45 - 20 Lis 2017 15:46 #512 od mirakulin
Replied by mirakulin on topic Oprema za lignjolov

Kvarner napisao: Evo malo da spremi zaliha.
Neka se nadje, a sta se tice pranja nikad pusce ne perem jos volim kad su sve gire i prljavije jer sve bolje love.
Najbolje da ih i mazem kremom.

Hahahahhaha, naravno, posebnom kremicom! :lol: :lol: :lol:

Nego, zar su te skosavice toliko dobre da ih odma 5 komada naručuješ? :ohmy:
R05 RPPT i R01 RDRA?
Zadnja izmjena: 20 Lis 2017 15:46 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 20 Lis 2017 16:33 - 20 Lis 2017 16:35 #513 od Kvarner
:whistle:
Ma slabo ali ja sam kolekcionar pa nek se nadje. ;)
Zadnja izmjena: 20 Lis 2017 16:35 od Kvarner. Razlog: Slovo

Molimo prijavite se

Više...
Naldo's Avatar 20 Lis 2017 16:47 - 20 Lis 2017 16:48 #514 od Naldo
Replied by Naldo on topic Oprema za lignjolov
Pozdrav ekipa, u procesu sam kupnje egi stapa za lignje. Sta kazete na Okuma squid Hacker model? Na akcijskoj cijeni od 399kn je u Pangee. Cini mi se da je to dobra cijena. Sto vi iskusniji mislite, da li se to isplati uzeti? Hvala
Zadnja izmjena: 20 Lis 2017 16:48 od Naldo.

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 20 Lis 2017 19:13 #515 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Oprema za lignjolov
@Naldo

Ja sam sebi uzeo Egi Pro K1 jer mi je bolje lezao u ruci od Squid Hackera i prezadovoljan sam.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 20 Lis 2017 20:24 #516 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Oprema za lignjolov

Naldo napisao: Pozdrav ekipa, u procesu sam kupnje egi stapa za lignje. Sta kazete na Okuma squid Hacker model? Na akcijskoj cijeni od 399kn je u Pangee. Cini mi se da je to dobra cijena. Sto vi iskusniji mislite, da li se to isplati uzeti? Hvala

Pro k1 je bolji izbor po meni. Squid hacker je za veće skosr i tvrđi je...egi pro k 1 je za skose od 2 do 3.5

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 20 Lis 2017 20:25 #517 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Oprema za lignjolov

Zdenko napisao: Opremu perem svaki put na kraju ribolovnog dana. Pere se u tus kabini pod mlazom tusilice, .

Ja svoju opremu perem prije svake upotrebe...😊😚😁😛

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
Naldo's Avatar 21 Lis 2017 02:50 #518 od Naldo
Replied by Naldo on topic Oprema za lignjolov
@Baćo
@Anal

Hvala vam na pomoci, izbor je ipak pao na Okuma Hexanu. Mozda nije Egi stap kao i K1 i Hacker ali je dovoljan za moje potrebe lignjolova i slucajno da se uhvati koja strijelka ili brancin. 2.40 10-35 lb Okuma Hexana

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 23 Lis 2017 08:06 #519 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Oprema za lignjolov
Napokon sam se dokopao štapa za lignje s obale.

Olympic Super Calamaretti
GSCS 872 ML

Privitak datoteke:

Štap je strava. Bolji od onog što sam očekivao. Svakako nije najbolja kupovina u smislu uloženo/dobiveno. Calamaretti Prototype Due je po tom pitanju bolji, jer razlika u dobivenom je mala. Dok ne probaš neznaš. Sve u svemu: Izuzetno osjetljiv štap koji daje lignju više.

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 23 Lis 2017 10:05 #520 od marinac
Replied by marinac on topic Oprema za lignjolov

Mladen Miletić napisao: Napokon sam se dokopao štapa za lignje s obale.

Olympic Super Calamaretti
GSCS 872 ML

Štap je strava. Bolji od onog što sam očekivao. Svakako nije najbolja kupovina u smislu uloženo/dobiveno. Calamaretti Prototype Due je po tom pitanju bolji, jer razlika u dobivenom je mala. Dok ne probaš neznaš. Sve u svemu: Izuzetno osjetljiv štap koji daje lignju više.

kolika je cijena i di si nabavija, ako se može znati.
Hval unaprijed na odgovorima

Molimo prijavite se