"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za lignjolov

Više...
machak10's Avatar 24 Pro 2017 14:19 #581 od machak10
Replied by machak10 on topic Oprema za lignjolov

fratar napisao: Pozdrav,
Da ne otvaram novu temu frend mi je naisao na zanimljiv nacin lova lignji s kraja sa plovkom.
Posto nista ne zeli rec jer jos isprobava,ali govori da mu se taj sistem pokazao puno učinkovitiji od klasicnog zabacivanja.
Naime koliko sam skuzio sve je isto samo sta tako skosavica pretrazuje veliki dio terena i jako je mala šansa da zapne.
Nadam se da netko zna nesto vise o tome pa da napise koju rijec vise.

Ništa novoga,ja osobno to zovem "lazy ass lignjolov" iliti ga lignjolov za lijenčine..da je učinkovitiji način i nije a to da skosavica smontirana na plovak pokriva veći dio terena nego egingom može objesit mačku o rep..stvar je u tome što se u biti lignja sama ulovi dok ti zabacuješ drugi štap ni više ni manje od toga..ne kažem da nije vrijedno pokušati,ja sam za sve što donosi lignju više (naravno dok je to legalno i sportski).

1 ) Major Craft Solpara Egi SPS-862E
DAIWA SPINNING REEL NINJA 2500A
DUEL Super X-wire(8-BRAID) #0.6(13lb)
Avani Eging Shock Leader
2 ) Savage Gear Bushwhacker XLNT2 15-40g 243cm
Shimano Exage 4000 FA
Daiwa J-Braid X8 0.13mm

Molimo prijavite se

Više...
Šmit's Avatar 06 Sij 2018 12:40 #582 od Šmit
Replied by Šmit on topic Oprema za lignjolov
Cijeloj ekipi Ludog mora sve najbolje u novoj godini. Pa evo ako moze mala pomoc u vezi role.
Uglavnom kupujem stap Sakura egi 2.44cm mislim da je 5-20g za skosavice do 3.0 pa me zanima koja rola bi se uparila s njim a da nisu cifre u nebo za mene pocetnika. Za sada mi se cinila Okuma Ceymar 30 ( sad jel velicina ok ili bi trebala velicina za model veca )onak po meni cijenom prihvatljiva a moze i 100-150kn i vise.
Hvala na savjetima unaprijed.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 07 Sij 2018 11:44 #583 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Oprema za lignjolov
Ja za lignjolov koristim Daiwa Ninja 2500A. Super mi je rola.

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: Šmit

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 28 Sij 2018 18:03 #584 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Oprema za lignjolov
Citao sam proslih dana razlicite forume ( novozelandske, americke, australske) i neke prevode japanskih . Pitanje je, dali kupovati licencne egi upredenice ili se mogu za lignjolov koristit i upredenice za spinning, casting, jigging, naravno u debljinama 0.6 , 0,8 ili 1. Upredenice specificirane za Eging su nesto skuplje, ali su i 4-ro nitne, a za iste novce , cak i nesto jeftinije se mogu nac 8-mo nitne upredenice takodjer renomiranih proizvidjaca. Skoro svi lignjolovci sa tih stranih foruma su presli na 8-nitne kvalitetnije upredenice, koje nema naznaku EGI, vec to mogu biti I one za spinning, casting. Jeftinije ili ista cijena ali sa kvalitetnijom upredenicom koja donosi veci domet, ne zuji na vodilicama. I ja se prebacujem na 8-nitne.

Rogi ribaru !
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 28 Sij 2018 20:20 - 28 Sij 2018 20:26 #585 od oki270
Replied by oki270 on topic Oprema za lignjolov

fratar napisao: Pozdrav,
Da ne otvaram novu temu frend mi je naisao na zanimljiv nacin lova lignji s kraja sa plovkom.
Posto nista ne zeli rec jer jos isprobava,ali govori da mu se taj sistem pokazao puno učinkovitiji od klasicnog zabacivanja.
Naime koliko sam skuzio sve je isto samo sta tako skosavica pretrazuje veliki dio terena i jako je mala šansa da zapne.
Nadam se da netko zna nesto vise o tome pa da napise koju rijec vise.

Objesis tataki na plovak i vozi...Ja osobno objesim ya-kami dok lovim sarune ili slicne..redovito se okaci bar 1 lignja. Valovi rade svoje pa podizu i spustaju tataki varalice tako da ne miruju. (p.s. Ne moraju biti ya-kami..ali taj tataki jedino imam :)).

Zdenko napisao: Skoro svi lignjolovci sa tih stranih foruma su presli na 8-nitne kvalitetnije upredenice, koje nema naznaku EGI, vec to mogu biti I one za spinning, casting.

Mislis da lignja zna da imas EGI upredenicu? ili brancin? Imam 8-nitne upredenice na svim stapovima, imam i jednu sunline EGI dobivenu na poklon i ne vidim da bi ta EGI generalno bila bolja ili jos jednostavnije - razlicita. Ocekivao sam da ce eventualno brzje tonuti od obicnih ili sto drugo ali...nisam bas primjetio. Jedina razlika koju mogu empiricki vidjeti je da 8-nitne fine (spin) upredenice (iako ne znam po cemu su neke spin a neke EGI) puno ljepse prolaze kroz vodilice a i varalice lete znacajno dalje.
Zadnja izmjena: 28 Sij 2018 20:26 od oki270.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 29 Sij 2018 10:02 #586 od Zdenko
Poslovni prijatelj Australac mi je donio iz Australije skocavice renomirane firme KRAKEN(KRAKENEGI) . Fenomenalna izrada i optimalno tonjenje od 3,8 sec/m. Narucio sam jos 6 komada drugih boja da popunim kolekciju. Skocavice su u velicini 3.0

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 29 Sij 2018 10:21 #587 od BulMar
Replied by BulMar on topic Oprema za lignjolov

Zdenko napisao: Poslovni prijatelj Australac mi je donio iz Australije skocavice renomirane firme KRAKEN(KRAKENEGI) . Fenomenalna izrada i optimalno tonjenje od 3,8 sec/m. Narucio sam jos 6 komada drugih boja da popunim kolekciju. Skocavice su u velicini 3.0

Gdje si naručio? Kakve su cijene i transport?

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 29 Sij 2018 11:28 #588 od Zdenko

BulMar napisao:

Zdenko napisao: Poslovni prijatelj Australac mi je donio iz Australije skocavice renomirane firme KRAKEN(KRAKENEGI) . Fenomenalna izrada i optimalno tonjenje od 3,8 sec/m. Narucio sam jos 6 komada drugih boja da popunim kolekciju. Skocavice su u velicini 3.0

Gdje si naručio? Kakve su cijene i transport?

Donesao mi ih je prijatelj sa koji radim na platformi. Inace transport postom iz Australije je preskup.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 02 Velj 2018 13:17 #589 od Zdenko
Da li je netko kupovao preko bugarske web stranice AkvaSport ribolovni material? Ako je , koliko su sigurni za kupovinu, naplatu I slanjE kupljenog materijala?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
machak10's Avatar 02 Velj 2018 14:43 - 02 Velj 2018 14:47 #590 od machak10
Replied by machak10 on topic Oprema za lignjolov

Zdenko napisao: Da li je netko kupovao preko bugarske web stranice AkvaSport ribolovni material? Ako je , koliko su sigurni za kupovinu, naplatu I slanjE kupljenog materijala?

Ja nisam ali ako se može plaćat PayPalom ,a vidim da može,ne bi se ustručavao..Vidim da je i poštarina ok,do 2 kg težine cca 3,5€..

1 ) Major Craft Solpara Egi SPS-862E
DAIWA SPINNING REEL NINJA 2500A
DUEL Super X-wire(8-BRAID) #0.6(13lb)
Avani Eging Shock Leader
2 ) Savage Gear Bushwhacker XLNT2 15-40g 243cm
Shimano Exage 4000 FA
Daiwa J-Braid X8 0.13mm
Zadnja izmjena: 02 Velj 2018 14:47 od machak10.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 09 Velj 2018 15:08 #591 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Oprema za lignjolov
Valja li ovo što? Stiglo danas iz Japana 😇

Sent from my iPhone using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 09 Velj 2018 15:36 #592 od mirakulin
Replied by mirakulin on topic Oprema za lignjolov

zeusfaber napisao: Valja li ovo što? Stiglo danas iz Japana 😇

Da jel valja! Ne znaš koja je bolja, em BOA, em MagCast-ovi! Vježbaj, vježbaj! I nemoj da se iduće godine ne upišeš u ligu!! B)

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 09 Velj 2018 20:53 - 10 Velj 2018 13:45 #593 od Manta
Replied by Manta on topic Oprema za lignjolov

zeusfaber napisao: Valja li ovo što? Stiglo danas iz Japana 😇

Nevalja to ništa, posalji to meni.

Ajme kakva krasna kolekcija, izgleda da ću i ja morat počet naručivat iz zemlje izlazećeg sunca, već vidim da će bit bankrot.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Zadnja izmjena: 10 Velj 2018 13:45 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 10 Velj 2018 06:47 #594 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Oprema za lignjolov
Zeus dobro došao u klub strastveni kolekcionara ,
Sad samo svaku večer probaj svaku pušću zabaciti nekoliko puta i ubrzo ćeš doći do svog favorita a kako ih budeš gubio nadopunjavaj kolekciju i od drugih proizvođača ka o KANJI.,SUMIZOKU, itd. sve ostalo dolazi samo po sebi.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 10 Velj 2018 13:49 #595 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Oprema za lignjolov
Dakle. Dolazim jučer na poziciju. Stavljam Yamashitu EGI OH Q Live Search narančasta lijevo, prvi zabačaj lignja! Drugi zabačaj skosavica pa-pa :lol: Dno na pozicijama gdje lovim je okrutno, a ja neoprezan. Zapričam se, zapalim cigar, napijem vode i skosavice je u korijenu voge, u stijeni, u nekom konopu :lol: Popizdio sam :silly:

Japan ovdje Cavtat. Već slažem narudžbu :unsure: :lol:
Hvala: BulMar, JopaZGRI, anton

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 10 Velj 2018 20:38 #596 od dzingo
Replied by dzingo on topic Oprema za lignjolov
meni najdraža i najlovnija ove sezone.
Hvala: BulMar

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 16 Velj 2018 07:29 #597 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Oprema za lignjolov
://www.angel-domaene.de/troutlook-profi-forellen-kescherset-kescherstange-amperialo-4-00m-nylon-kescherkopf--28797.html?refID=CR,
Neznam jel skupo ili ne,ali mi se čini ok cijena,poštarina je 15 eura
Hvala: BulMar, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 09 Ožu 2018 01:29 #598 od Zdenko
Stiglo naruceno zadnjih dana :

Rogi ribaru !
Hvala: BulMar, Baćo68

Molimo prijavite se

Više...
Ilija Gromovnik's Avatar 14 Ožu 2018 10:08 #599 od Ilija Gromovnik
Replied by Ilija Gromovnik on topic Oprema za lignjolov
Lijep pozdrav forumaši! Odlučio sam vam se javiti u ovoj rubrici jer je ovdje riječ ipak o opremi za lignjolov , a ja sam nedavno nabavio jednu takvu opremu te sam se susreo sa jednim problemom oko kojega se nadam da mi možete pomoći. Kao što sam iznad naveo kupio sam pred malo set za lignje koji se sastoji od : štapa - Okuma Egi Pro K1 , role - Okuma Inspira 30 , Upredenice - Gosen Egi Damashi PE # 0.8 te FC Trabucco XPS Saltwater 0.22 i ostvario sam već relativno dobre rezultate na moru sa time. Međutim problem se javlja u tome što nekako nisam u stanju daleko zabacit unatoč adekvatnoj opremi i upredenici ne zabacujem dalje od onih ljudi na rivi koji koriste obične najlone te cjenovno manje kvalitetnu opremu. Čak sa svojim štapom za spin/jig od 10-40 grama zabacujem skosavice jednako daleko ako ne i malo dalje. Ja sam se nekako nadao da ću sa ovako manjim i finijim kompletom za lignje moći katapultirati te manje varalice i skosavice nevjerojatno daleko no to nije slučaj...tako da sam pomalo zbunjen i razočaran u tom aspektu i neznam u čemu je točno problem , zato sam se i javio ovdje da vas pitam da li se netko od vas susreće ili se je susretao sa tim problemom i kako to riješiti?

Ča me tako gljedaš?!

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 14 Ožu 2018 12:21 #600 od dzingo
Replied by dzingo on topic Oprema za lignjolov
Prvo se predstavite gospodine Ilija u temi "Predstavite se" što je i običaj na svakom forumu.

Molimo prijavite se