"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za lignjolov

Više...
Zdenko's Avatar 05 Ruj 2018 19:28 #621 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Oprema za lignjolov
Kupljen novi Yamaga stap za lignje i nova rola Shimano Stradic 2500 HG.

Rogi ribaru !
Hvala: BulMar, zoki1

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 05 Ruj 2018 22:44 #622 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Oprema za lignjolov

Zdenko napisao: Kupljen novi Yamaga stap za lignje i nova rola Shimano Stradic 2500 HG.

Opa! Čestitam Zdenko :like:
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 08 Ruj 2018 09:15 - 08 Ruj 2018 09:17 #623 od BulMar
Replied by BulMar on topic Oprema za lignjolov

Zdenko napisao: Kupljen novi Yamaga stap za lignje i nova rola Shimano Stradic 2500 HG.

Može li se to i vidjeti?
Kada isprobaš, objavi izvješće.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Zadnja izmjena: 08 Ruj 2018 09:17 od BulMar.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 08 Ruj 2018 09:35 #624 od Zdenko
Moze,ali kad dodjem doma. Jos uvijek sam u Nigeriji,a sin mi je javio da je oprema stigla. Stap iz Japana, a rola iz Austrije. Stap je dosao 380$ + 650 kuna nase dadzbine. Rola 135 Eura.

Rogi ribaru !
Hvala: BulMar

Molimo prijavite se

Više...
Ilija Gromovnik's Avatar 05 Lis 2018 09:23 #625 od Ilija Gromovnik
Replied by Ilija Gromovnik on topic Oprema za lignjolov
Imam evo jedno pitanje vezano upravo uz pribor za ribolov i lignjolov općenito. Vidim da mnogi ovdje naručuju robe iz Japana tipa skosavice i slično , ja se još nisam upuštao u takojake avanture , naručivao sam stvari isključivo iz domaćih dućana te jednom iz nordfishinga..može li mi netko objasnit proces kako naručiti bez da mi naplate carinu , koje dućane mi preporučavate itd..vidim da su tamo skosavice dosta povoljne pa bih i ja ih htio naručiti :) !!!

Ča me tako gljedaš?!

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 05 Lis 2018 09:58 #626 od Alien
Replied by Alien on topic Oprema za lignjolov
Te stvari se prenose usmenim putem uživo. Dućani imaju zakonsku obavezu napisati na pošiljci stvarnu cijenu, jer ih mogu drakonski kazniti za lažiranje papira. Znam za Axia sport sa Rakutena, bili su daleko najpovoljniji sa varalicama, štapovima i ostalim i vrlo susretljivi, pred dosta godina ih je japanska inspekcija zatvorila zbog smanjenih iznosa na paketima.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 20 Stu 2018 16:35 #627 od mirakulin
Replied by mirakulin on topic Oprema za lignjolov
BulMar, kakva ti je upredenica Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID koju koristiš u Ligi? Mnogi ju pljuju i razočarani su s njom. Dobro provjeri, malo rukom. Ja sam naručio sebi, ocu i prijateljima, al nismo se usudili isprobati baš zbog katastrofalnih iskustava drugih ljudi...

Svakako budi oprezan. Al nadam se da će ti bit dobra pa da ću i ja svoju izvući iz pozadine ormara. :lol:

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 20 Stu 2018 21:28 - 20 Stu 2018 21:29 #628 od bzing
Replied by bzing on topic Oprema za lignjolov
Večeras se spetljalo, zamrsilo, usukalo i otišlo nopako sve od opreme za lignjolov.
Ostalo je 20m najlona i privezana skosavica.Odsjekao sam tih 20 metara i kraj svezao za jaknu pa krenuo loviti iz ruke.
Reziltat: jedna sipa i jedna lignja :cheer:
Šta reći?
Osjet vrhunski :cheer: lignja najuveća ove godine (žalosno al 20 dkg je najveće ove sezone :ohmy: stvarno su jako male)
Zadnja izmjena: 20 Stu 2018 21:29 od bzing.
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 20 Stu 2018 23:57 #629 od BulMar

mirakulin napisao: BulMar, kakva ti je upredenica Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID koju koristiš u Ligi? Mnogi ju pljuju i razočarani su s njom. Dobro provjeri, malo rukom. Ja sam naručio sebi, ocu i prijateljima, al nismo se usudili isprobati baš zbog katastrofalnih iskustava drugih ljudi...
Svakako budi oprezan. Al nadam se da će ti bit dobra pa da ću i ja svoju izvući iz pozadine ormara. :lol:

Kupio sam je kod PLAT-a u prosincu prošle godine (1 x Xmas Sale SEAGUAR GRANDMAX PE X8 BRAID #1.2-300m) , ali je koristim od listopada ove godine. Platio sam je oko 25€, sa dostavom. Do sada me služi dobro. Jednom mi se zamrsila, ali sam je odmrsio. Bio je jak bočni vjetar. Izgubio sam 3 skosavice Yamashita, sa njom. U sva tri slučaja sam zakačio neobilježenu mrežu. Ne u istom danu i ne na istom mjestu. Išao sam na potezanje, tako da mi pukne fluorocarbon. Tako je i bilo. Nije pukla upredenica, nego fluorocarbon.
Za sada sam zadovoljan. Nadam se da će tako biti i dalje.
Nedostaješ mi u Ligi ! Pozdrav.

Hvala: B_, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Katatunga's Avatar 26 Stu 2018 20:04 - 26 Stu 2018 20:05 #630 od Katatunga
Replied by Katatunga on topic Oprema za lignjolov
Evo da se i ja pohvalim da sam se bacio u investiciju; upravo mi stigao

Štap: Catana DX Spin 300cm od 10-30g

Mašinica: Shimano Sahara C3000

Išao sam na kombinaciju za lignja, iako mi svi govore da je možda predugačak ali meni paše dužina s obzirom da sam lovio i na duži štap. Također sam gledao da je pogodan za spin što mi je želja naučiti i početi prakticirati.
Malo sam se konzultirao sa nekoliko kolega i na kraju sam se odlučio na ovu kombinaciju, ako tko ima iskustva s istim modelima neka slobodno podijeli svoja iskustva.
Ovdje kod mene zovu ekstremnu buru a meni novi snajper stoji doma i čeka povoljnije vremenske uvjete :(
Zadnja izmjena: 26 Stu 2018 20:05 od Katatunga.
Hvala: rogi

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 27 Stu 2018 12:40 #631 od bzing
Replied by bzing on topic Oprema za lignjolov
Jutros bura, nema lignje ali ima ulova
Color Oita zelena 2.5 ulovila Color Oitu zelenu 3.0 :lol:

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 28 Stu 2018 19:46 - 28 Stu 2018 19:46 #632 od rogi
Replied by rogi on topic Oprema za lignjolov
Evo da se i ja pohvalim novim igračkama :)
S obzirom da imam isključivo DTD skosavice, već neko vrijeme razmišljam naručiti i par komada od nekog drugog proizvođača, ponajprije neke tamnije nijanse tijela.
Prvo sam namjeravao naručiti nekoliko Harimitsu Sumizoku skosavica, ali budući da su gotovo sve boje koje su mi bile interesantne na japanlureshop.com bile rasprodane izbor je pao na Yamashitu. :)
Danas stigle, na kraju me s poštarinom ispalo za 7 komada 71,- kn po komadu. I još su ubacili jednu vrlo zanimljivu skosavicu veličine #3.5 kao poklon B)
Skose u kutijama.

Ovaj zloćko je bio poklon, mislim da će biti odličan ukras na stolu :lol:

Sve skosavice izvađene iz kutije i poslagane.
Zadnja izmjena: 28 Stu 2018 19:46 od rogi.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 28 Stu 2018 19:56 #633 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Oprema za lignjolov
Fenomenalno. Poklon skosavica super izgleda :like: Cijena je super. Koliko si čekao i kako si platio? :like:

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 28 Stu 2018 20:03 #634 od rogi
Replied by rogi on topic Oprema za lignjolov
Platio sam preko PayPala, na kraju sam zbog toga dosta duže čekao jer navodno oni čekaju da im PayPal izvrši uplatu prije nego pošiljku predaju pošti. To nekada zna biti dan-dva, nekada duže. Tako su mi rekli u mailu.

Naručio i platio sam 16.11. (petak) navečer.
23.11. su oni primili uplatu i pošiljku predali pošti.
28.11. (danas) stiglo hpekspresom doma.
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 29 Stu 2018 15:35 #635 od BulMar

rogi napisao: Platio sam preko PayPala, na kraju sam zbog toga dosta duže čekao jer navodno oni čekaju da im PayPal izvrši uplatu prije nego pošiljku predaju pošti. To nekada zna biti dan-dva, nekada duže. Tako su mi rekli u mailu.
Naručio i platio sam 16.11. (petak) navečer.
23.11. su oni primili uplatu i pošiljku predali pošti.
28.11. (danas) stiglo hpekspresom doma.

Koliko si platio 1 skosavicu, a koliko si platio shiping? Jesi li morao palatiti i carinu?

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 29 Stu 2018 18:05 #636 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Oprema za lignjolov
Pozdrav, shiping ti je oko 120kn, skosavice su ti oko 50, 60kn kad preracunas jene, podijeliš sa 17,25. Carine nema, bar meni nije bilo kad sam uzeo 5 komada.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 29 Stu 2018 18:09 #637 od Zdenko

Duje195o napisao: Pozdrav, shiping ti je oko 120kn, skosavice su ti oko 50, 60kn kad preracunas jene, podijeliš sa 17,25. Carine nema, bar meni nije bilo kad sam uzeo 5 komada.

Imao si srece.

Rogi ribaru !
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
Ncrncevic's Avatar 29 Stu 2018 18:26 #638 od Ncrncevic
Replied by Ncrncevic on topic Oprema za lignjolov
Pozdrav

s kojih web shopova nabavljate skose upredenicu ...
plat.co.jo jos neki ?

Lp

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 29 Stu 2018 18:33 #639 od Duje195o

Ncrncevic napisao: Pozdrav

s kojih web shopova nabavljate skose upredenicu ...
plat.co.jo jos neki ?

Lp

japanlureshop.com drže ti harimitsu sumizoku i yamashitu

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 29 Stu 2018 20:44 #640 od Duje195o
Misliš? Vidjet ćemo ponovo je naručeno

Molimo prijavite se