"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za lignjolov

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 29 Stu 2018 21:07 #641 od rogi
Replied by rogi on topic Oprema za lignjolov

BulMar napisao: Koliko si platio 1 skosavicu, a koliko si platio shiping? Jesi li morao palatiti i carinu?

Skosavice su bile na popustu, tako da je komad između 47-53kn, ovisno o modelu (Egi OH Q Live search su skuplje a Egi OH Q Live jeftinije).

Shipping je cca. 115kn ovisno o tečaju na određeni dan.

Carinu nisam platio (na trackingu pošiljke je pisalo nakon što je stigla u Zagreb da je transferirana u "import customs").
Sad sam malo pogledao i zakon jer me ovo zaintrigiralo i piše sljedeće:
"Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti po pošiljci, osim alkoholnih proizvoda, parfema i toaletnih voda, duhana i duhanskih proizvoda, uvoze se oslobođene od plaćanja uvoznih carina. No, na sve takve pošiljke čija je vrijednost veća od 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti, obračunava se porez na dodanu vrijednost."
Izvor: carina.gov.hr/pristup-informacijama/prop...om-prometu-2718/2718

Očigledno sam imao sreće jer me nisu tlačili da platim PDV.
Ili ne znam je li moguće da je ribolovna oprema u nekoj skupini robe koje su oslobođene plaćanja PDV-a? Tipa sportska oprema? Trebalo bi malo više kopati.

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 29 Stu 2018 21:09 #642 od rogi

Ncrncevic napisao: Pozdrav
s kojih web shopova nabavljate skose upredenicu ...
plat.co.jo jos neki ?
Lp

Ja sam do sada kupovao (i imam pozitivno iskustvo) na japanlureshop.com, svijetvaralica.eu, nordfishing77.at i dtdshop.eu

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 29 Stu 2018 21:52 #643 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Oprema za lignjolov
japanlureshop.com shiping je jako skup

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 29 Stu 2018 21:53 #644 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Oprema za lignjolov

rogi napisao:

Ncrncevic napisao: Pozdrav
s kojih web shopova nabavljate skose upredenicu ...
plat.co.jo jos neki ?
Lp

Ja sam do sada kupovao (i imam pozitivno iskustvo) na japanlureshop.com, svijetvaralica.eu, nordfishing77.at i dtdshop.eu

Također, jedino nisam u nordfishingu i ribolovnipribor.hr ti je dobar i imaš izbora

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 29 Stu 2018 21:56 #645 od Duje195o

Zdenko napisao: japanlureshop.com shiping je jako skup

Nije, s obzirom da dolazi iz japana, ali kad sve zbrojiš i oduzmeš, opet je puuuno jeftinije nego kod nas, evo rogija je yamashita ispala 71kn mene harimitsu isto tako nekako..kod njih kupiš dvije sto kod nas jednu. Jesam li u pravu kolega?😊

Molimo prijavite se

Više...
Ncrncevic's Avatar 29 Stu 2018 22:14 #646 od Ncrncevic
Replied by Ncrncevic on topic Oprema za lignjolov
evo gledam malo na japanluresshop

yamashita egi je nesto jeftinija nego na platu, samo ne vidim koliko je postarina na platu za npr. 3 skosavice, na japanluresshopu je 17 eura

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 29 Stu 2018 22:22 #647 od rogi

Duje195o napisao: Nije, s obzirom da dolazi iz japana, ali kad sve zbrojiš i oduzmeš, opet je puuuno jeftinije nego kod nas, evo rogija je yamashita ispala 71kn mene harimitsu isto tako nekako..kod njih kupiš dvije sto kod nas jednu. Jesam li u pravu kolega?😊

Slazem se da shipping nije jeftin, ali opet ako se uzme u obzir da je slanje paketa unutar hrvatske 20-30 ili vise kn, a unutar europe (nordfishing77 i slicni) 70-80kn ovo zapravo i nije toliko puno buduci da dolazi s drugog kraja svijeta :)
I na vise komada se isplati, kao sto je Duje rekao, mene su Yamashitine skose ispale 70-ak kn po komadu. Naravno ukoliko se misli naruciti 1-2 skosavice ili neku sitnicu nema smisla.
Ali uvijek netko nesto narucuje pa se moze skupiti 2-3 ljudi, naruciti skupa i podijeliti troskove :)
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
Ncrncevic's Avatar 29 Stu 2018 22:30 #648 od Ncrncevic
nemislim da je postarina skupa, iso sam samo usporediti postarinu kod jednog i kod drugog

u svakom slucaju se isplati

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 30 Stu 2018 05:52 #649 od Duje195o

rogi napisao:

Duje195o napisao: Nije, s obzirom da dolazi iz japana, ali kad sve zbrojiš i oduzmeš, opet je puuuno jeftinije nego kod nas, evo rogija je yamashita ispala 71kn mene harimitsu isto tako nekako..kod njih kupiš dvije sto kod nas jednu. Jesam li u pravu kolega?😊

Slazem se da shipping nije jeftin, ali opet ako se uzme u obzir da je slanje paketa unutar hrvatske 20-30 ili vise kn, a unutar europe (nordfishing77 i slicni) 70-80kn ovo zapravo i nije toliko puno buduci da dolazi s drugog kraja svijeta :)
I na vise komada se isplati, kao sto je Duje rekao, mene su Yamashitine skose ispale 70-ak kn po komadu. Naravno ukoliko se misli naruciti 1-2 skosavice ili neku sitnicu nema smisla.
Ali uvijek netko nesto narucuje pa se moze skupiti 2-3 ljudi, naruciti skupa i podijeliti troskove :)

Istina to sam i tebi na pocetku rekao orije nego si naručio da uzmeš više komada jer je isplativije ili zajedno s nekim kolegom i podijelite shipping, recimo ja sam sad naručio 3 skose i 3 kolega, shiping svaki 50ak kn

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 30 Stu 2018 07:28 #650 od Zdenko

Ncrncevic napisao: evo gledam malo na japanluresshop
yamashita egi je nesto jeftinija nego na platu, samo ne vidim koliko je postarina na platu za npr. 3 skosavice, na japanluresshopu je 17 eura

Na Platu je oko 7$-

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 30 Stu 2018 07:29 #651 od Zdenko

rogi napisao:

Ovo sa vise ljudi se isplati.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 30 Stu 2018 11:11 - 30 Stu 2018 11:12 #652 od BulMar
Replied by BulMar on topic Oprema za lignjolov

Ncrncevic napisao: evo gledam malo na japanluresshop

Na PLAT-u je shipping znatno jeftiniji, nego li na Japanluresshop-u. Evo koliko sam platio u zadnjih godinu dana:
rujan 2017. - 5,61€ (2 skosavice)
listopad 2017. - 6,06€ (3 skosavice)
prosinac 2017. - 6,09€ (2 skosavice i upredenica)
svibanj 2018. - 5,61€ (3 skosavice)
srpanj 2018. - 5,66€ (2 skosavice)
studeni 2018. - 6,28€ (3 skosavice)
Kupovao sam i na JapanAngler. Oni zaračunaju shipping oko 16€ za 3 skosavice, a onda nakon završene transakcije vrate na račun oko 10€, tako da je to otprilike isto kao i na PLAT-u.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Zadnja izmjena: 30 Stu 2018 11:12 od BulMar.

Molimo prijavite se

Više...
Ncrncevic's Avatar 02 Pro 2018 13:17 #653 od Ncrncevic
Hvala
Koje skose koristite za sipe ? Citam da mogu one najjeftinije jer se brzo gube puzanjem po dnu

Lp

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 02 Pro 2018 16:23 #654 od bzing
Replied by bzing on topic Oprema za lignjolov
Sipa uzme šta vidi ili šta osjeti(zvuk, vibracija,kuckanje).
Nisam stekao dojam da su skupe skosavice imale prednost u lovu.Uglavnom su dobro išle na norice-basic 2.2 kojih više nemam.Valjda ih netko izroni :lol: .
Od dorog ima bolje pa su tako najviše prošle i ove godine udarale na neku jeftinu koju sam usput kupio s ostalom narudžbom(volim vidit kakve sve ludosti ljudi prave).Ta baš nešto nema deklaraciju a teška je valjda 23grama jer sam mijenjao štap kad bih s njom lovio i sva je zdepasta plus ima neke kamenčiće unutra(sound efect :lol: ).
Nemam pojma zašto je sipe vole ali ću ti stavit link ako nađem i ako se to još proizvodi.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 02 Pro 2018 16:33 - 08 Pro 2018 18:48 #655 od bzing
Evo je!
link: www.angel-domaene.de/angel-domaene-octop...er-jig-1--29444.html
Čudakinja koju vole sipe.Moja je sva u fazi raspada platna pa je ljepljena.Tijelo je svijetleće kad se osvjetli lampom tako da ako tekstil otpadne do kraja, vjerovatno ću išarati neki uzorak lakom za nokte pa vidjeti rade li sipe i na takvu :lol:
Kad budem štogod kupovao iza nove godine s ove adrese, uzet ću 2 - 3 iz zezanja.
Zadnja izmjena: 08 Pro 2018 18:48 od zeusfaber.
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 02 Pro 2018 21:40 #656 od mandrilo00
Replied by mandrilo00 on topic Oprema za lignjolov
Ne znan jeli ovo negdi bilo prije, ako je sorry
Znači ovako, ako neko more pojasnit malo, imamo (kažu japanci), peškafonda/skosavice za doba dana jutro/dan/noć, veliku/malu aktivnost lignji i onda još ubace u to bistro/tamno more!
e sad kako kombinirat "boje" ako je npr. bistro, jutro i mala aktivnost liganja? uzmeš samo one "boje" za bistro more ili doba dana ili samo one za malu aktivnost ili kombiniraš sve?

HŽV

Molimo prijavite se

Više...
Ncrncevic's Avatar 02 Pro 2018 21:43 #657 od Ncrncevic
Cesto kupujem s angel domene jer je od mene 30 kilometara
Za 3 tjedna sam na godisnjem pa ako kome sto treba javite
Hvala: bzing

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 02 Pro 2018 21:52 #658 od rogi
Misliš na ovo?

Ja obično uvijek krenem sa "agresivnijim" skosavicama (DTD Panic Egi, pink, zelene, glow i sl. boje) i onda ako nema rezultata stavljam nježnije/prirodnije boje.
Hvala: mandrilo00

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 02 Pro 2018 22:05 - 02 Pro 2018 22:06 #659 od bzing
Lignjolov je prejednostavan za potrošačko društvo 21.stoljeća.
Stoga i razne tablice boja za doba dana, veličinu mjeseca, prozirnost mora...
Roba se mora prodati a lipa zabava pretvoriti u znanost.
Krenem loviti onim što mi je privezano na štapu.Promijenim nakon 45minuta.S liva na desno iz kutije.Tako ih rotiram.U stvari, kad bolje razmislim, najlovnija skosavica je druga s desna....samo šta kutija ima dvi bande pa sad ne znam koja je bila okrenuta
Zadnja izmjena: 02 Pro 2018 22:06 od bzing.

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 02 Pro 2018 23:18 #660 od mandrilo00
Replied by mandrilo00 on topic Oprema za lignjolov

rogi napisao: Misliš na ovo?

Ja obično uvijek krenem sa "agresivnijim" skosavicama (DTD Panic Egi, pink, zelene, glow i sl. boje) i onda ako nema rezultata stavljam nježnije/prirodnije boje.

Je baš san to gleda, na kraju ispada baš šta si reka, kreni sa agresivon pa kud koji...🤙

Poslano sa mog Fly4 koristeći Tapatalk

HŽV

Molimo prijavite se