"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Tataki ili klasični peškafondo?

Više...
Duje195o's Avatar 07 Lis 2020 19:51 #1 od Duje195o
Ekipa ko je probao tataki tehniku i kako mu se pokazala? Nekako me vuče da nabavim opremu i pomalo u napad.😊 Zanimaju me iskustva, prednosti i mane. Što se tiče klasične kombinacije peškafondo i jedna ili dvije mrkve o tome ne treba ni pričat, tu sam doma, ali ipak me ovo nekako vuče neznam zašto🤣
Ajmo ekipa, pucajte!

Poslano sa mog BV9900 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 12 Stu 2020 09:48 #2 od Bonzai42
Tataki otprilike lovi isto kao peskafondo i mrkva. Prednost takvog sistema je sto mozes kaciti po 2-3 lignje odjednom. A lovnost mu je ajmo reci ista kao peskafondo. Lignje se bacaju na sve i svasta, pogotovo u onom vremenu kad se hrane.
Po meni je tataki odlican sistem, varalice nisu ni blizu skupe kao peskafonda, neces ih ni blizu gubiti, a sve sto ti treba je 2 minute za odvezati predvez i zakaciti 2-3 tatakija i olovo. Ja se jos praksiram sa tatakijem ali mogu rec da je zanimljiva tehnika. I jako bitno kod tatakija je tataki stap. Jer taj sistem treses i vibracijom privlacis lignje i sipe pa je tu bitna stavka tvrd stao sa mekanim vrhom koji svu snagu izvlaci vec na predzadnjim vrsnim vodilicama.

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
toma90's Avatar 13 Sij 2021 22:25 #3 od toma90
Pozdrav svima!

Ovako inace lignje lovim tataki tehnikom, prije koji dan sam na tataki skosavice digao 2 šaranu, a danas kanjca.
Pa me zanima vaše mišljene, da li bi bilo dobro povrh tatakija na predcez dodati i npr: 2 manja silikonca ( raglou ) , ako nema lignji nek se bar baci neka ribica 😁

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 13 Sij 2021 23:16 #4 od Paragon
Zašto ne probati?
Najbolje je kad sam dođeš do nekog zaključka i on urodi plodom.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 14 Sij 2021 08:02 #5 od B_

toma90 napisao: Pozdrav svima!

Ovako inace lignje lovim tataki tehnikom, prije koji dan sam na tataki skosavice digao 2 šaranu, a danas kanjca.
Pa me zanima vaše mišljene, da li bi bilo dobro povrh tatakija na predcez dodati i npr: 2 manja silikonca ( raglou ) , ako nema lignji nek se bar baci neka ribica 😁

Ja sam prije lovio sa olovom od recimo 50g umjesto peskafonda i povise olova 2 mrkve. Olovo iz razloga sto onda nema zapinjanja za vogu ispod ako je na poziciji ima. A na olovo bih vezao jos jedan mali predvez od 20-30 cm i na njega jednu malu udicu, koju bih jeskao. I cesto bih lovio arbune i kanjce za vrijeme lignjolova, bas mi je to bilo zabavno i ucinkovito.

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 16 Sij 2021 12:18 #6 od Duje195o

Bonzai42 napisao: Tataki otprilike lovi isto kao peskafondo i mrkva. Prednost takvog sistema je sto mozes kaciti po 2-3 lignje odjednom. A lovnost mu je ajmo reci ista kao peskafondo. Lignje se bacaju na sve i svasta, pogotovo u onom vremenu kad se hrane.
Po meni je tataki odlican sistem, varalice nisu ni blizu skupe kao peskafonda, neces ih ni blizu gubiti, a sve sto ti treba je 2 minute za odvezati predvez i zakaciti 2-3 tatakija i olovo. Ja se jos praksiram sa tatakijem ali mogu rec da je zanimljiva tehnika. I jako bitno kod tatakija je tataki stap. Jer taj sistem treses i vibracijom privlacis lignje i sipe pa je tu bitna stavka tvrd stao sa mekanim vrhom koji svu snagu izvlaci vec na predzadnjim vrsnim vodilicama.

Hvala na odgovoru, tek sad sam vidio. Kupio sam komplet od colmica rolu etan 3500 i štap za tataki colmic panther tataki 210cm 30-150g i multicolor upredenicu i već je isprobano, ali najbolji tataki mi se pokazao od yamashite oni gotovi predvezi sa 3 komada, na ove druge se isto lovi, ali moram priznati da nekako slabije rade neznam..

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 16 Sij 2021 13:14 #7 od Waterfall
DTD ima u ponudi vec gotov set za Tataki. Dali je netko to isprobao?

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 16 Sij 2021 13:17 #8 od Paragon
Imam ga ja ali ga jos nisam isprobao.tj jos nijednom nisam iziso na lignje ove sezone hahaha

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 16 Sij 2021 13:39 #9 od B_

B_ napisao:

toma90 napisao: Pozdrav svima!

Ja sam prije lovio sa olovom od recimo 50g umjesto peskafonda i povise olova 2 mrkve. Olovo iz razloga sto onda nema zapinjanja za vogu ispod ako je na poziciji ima. A na olovo bih vezao jos jedan mali predvez od 20-30 cm i na njega jednu malu udicu, koju bih jeskao. I cesto bih lovio arbune i kanjce za vrijeme lignjolova, bas mi je to bilo zabavno i ucinkovito.

Evo nakon guglanja sam skontao da sam lovio tatakijem a da to nisam ni znao :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 18 Sij 2021 19:52 #10 od Bonzai42
Da probao 😁 odlicno rade. Love u propadanju. Jedina mana je jer brzo izgube boju i kad se urpljaju od tinte ih ni bog ne opere. I svakako je dobro nabaviti jednu eva spuzvicu i zamotat sistem. Inace predvez kao predvez je dosta cvrst. Ne puca ako zapne, a iglice na tatakijima su mekse i rade se uviju nego da zapnu.

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 18 Sij 2021 19:54 #11 od Bonzai42
Evo i slikica 😁 ja aam uzeo 1.5/2 set i jos par tatakija velicine 1.5 i 2 kad je bila black friday akcija na maguru.

Hvala: Duje195o, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 23 Sij 2021 11:14 #12 od Bonzai42
E sad cemo jigati lignje kako treba. Samo da se smiri jugo i picim prvom prilikom na barku.

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 23 Sij 2021 20:07 #13 od Dizajn
Koja je rola i štap?

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 24 Sij 2021 08:56 #14 od Bonzai42

Dizajn napisao: Koja je rola i štap?

Johncoo aliexpress, nekih 400 kn komplet. 250g sve skupa, rola je dosta jaka i radi glatko. Stap je bomba

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 24 Sij 2021 09:13 #15 od Duje195o

Dizajn napisao: Koja je rola i štap?

Baš sam htio pitat i ja😊

Molimo prijavite se