"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2015.

Više...
pepsi's Avatar 14 Kol 2015 22:58 - 08 Pro 2015 22:44 #21 od pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje - Ludo More Liga 2015.
Dakle prelazimo sa rijeci na djela ;)
Yamashita i dalje tare,sto je vise cerupaju ona bolje lovi,ako prezivi ovu sezonu polakirat cu je i spremit u regal :lol:
UVJETI
Poluoblacno
Lagani zapadnjak
Plima
Bez miseca
I u glavnoj ulozi yamashita egi oh K vel. 2.5
Slika nije bas najbolje uspila al bitno se vidi
Konacni rezultat 4 kom=75 dkg

Ajmo ekipa,rukavica je bacena

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 08 Pro 2015 22:44 od pepsi.

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 15 Kol 2015 06:42 #22 od Pikabu
Bravo Pepsi ;)

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 15 Kol 2015 09:06 #23 od lignjolovac
Svaka čast,čekamo današnje rezultate :)

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 15 Kol 2015 11:49 #24 od dundo
Replied by dundo on topic Lignje - Ludo More Liga 2015.
Pepsi, svaka čast. Evo ja se spremam u kupnju skosavica. Svu drugu opremu imam. Preporuči mi koje skosavice da uzmem?

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 15 Kol 2015 12:06 #25 od pepsi
Meni je yamashita zakon,jesu skupe ali i vride,par liganja i isplatija si je,ako mozes uzmi narancastu sa zlatnom podlogom za noc i plavu za sumrak i kad ima miseca,mozda jos i zelenkastu da mozes minjati,ako ne radi jedna oce druga,imam jos i kanji isto narancastu sa zlatnom podlogom( ona folija ispod tkanine),kod mene su sve velicina 2,5,to je neki optimum sto se tice daljine izbacaja i brzine tonjenja.
Kako sam prije pisao ne radi svaka boja jednako na razlicitim terenima i uvjetima tako da moras imati par boja da mos kombinirati,ovo sve govorim iz svog iskustva tako da to nije pravilo kojeg se moras drzat jer svako ima nesto svoje sto mu je zakon,boja ,velicina,brand. B)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Hvala: dundo, losos, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 15 Kol 2015 15:55 #26 od dundo
Hvala Pepsi, pokušat ću se držat ovih smjernica što si vrlo detaljno napisao.Mislio sam uzeti i jednu naory shallow 1,8 (tone 1m-10 sec) i jednu naory basic (tone 1m-5 sec)
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 15 Kol 2015 21:08 #27 od pepsi
I ja sam sa njima poceo pa sam se vrimenom pribacija na velicinu 2,5 jer su mi bile prelagane i presporo tonile a ove sad su neki optimum,ni presporo a ni prebrzo,taman :cheer: e da i dalje ih mozes bacit nego naory.

Hvala: dundo

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 15 Kol 2015 21:56 #28 od dundo
Baš sam sad malo po internetu uspoređivao naory i egi q live.Brže tonu naory basic (1,5-5 sec m, 1,8-3,7sec m, 2,2-2,3sec m) nego egi q live (2,5-6,5-7 sec m, 3-5-5,5 sec m), samo što su egi q live duplo teže.Jedino su ove naory shallow dosta spore (1,5-16,5 sec m, 1,8-10 sec m, 2,2- 8,5 sec m).

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 16 Kol 2015 13:06 #29 od pepsi
Na shallow sam i mislio,sa njima sam i ja poceo.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 16 Kol 2015 16:54 - 19 Kol 2015 14:15 #30 od pepsi

labrax napisao:

Zeus, ja mislim da ce kolega Labrax pobijediti u 5. nagradnom natjecaju :cheer:

neće neće, ne zna on vatat s obale :)

imam caku u ljetnom lignjolovu, kad se ne lovi i niko ju ne moze uloviti, odem s brodom i vezem se za kraj pa bacam s broda ili s kraja.. gotovo da nema porta u kojem u nisam ulovio... to mi je dosta draga tehnika ali samo za uloviti nabrzinu jednu prije spavanja, da me smiri haha :D

Odaj nam recept pa da i mi mozemo mirni ici lec :lol:

Zadnja izmjena: 19 Kol 2015 14:15 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 16 Kol 2015 16:55 #31 od dundo
Pepsi, puštaš li varalicu skroz da dotakne dno i koliki je rizik da ostaneš bez nje ako loviš na kamenitom terenu? Čitao sam da su ove varalice dizajnirane tako da vrlo teško zapinju, ali ja sam ipak skeptičan. Gledam ove Japance i oni svaki put puštaju do dna, a gledao sam i neke Grke, oni stalno po malo cimaju i privlače sebi a love sa istim skosavicama. Znam da dosta zavisi u kojem se sloju mora nalaze lignje, ali ipak bi volio da mi neki majstor kao ti napiše malo o tehnici vođenja skosavice, jer iz iskustva u lovu na smudute znam da je to presudno za ulov. Možeš imat najbolje varalice i opremu na svijetu, ali ako ih neznaš vodit, sve zaludu.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 16 Kol 2015 17:14 - 16 Kol 2015 18:18 #32 od pepsi
Pustam je do dna i onda skosnem 2-3 puta i namotam par metara i tako do kraja,obicno se lignja baci u tom propadanju skosavice,rizik naravno postoji i na mekim(pjeskovitim)terenima zbog nekog kamena, ostatka mrize ili neceg slicnog ali to je taj rizik,zato ja kad idem na neku novu postu koja mi je nepoznata uzmem staru skosu koje mi nije zao pa sa njom malo pretrazujem teren,pustam je do dna i vucem,zato si nabavi jednu skosu izvidjaca za ove druge s kojima mislis lovit,a kazem opet i ja sam ih dosta izgubio,nekad i 2 u jednu vece a sad evo vec mjesecima nista(samo da se ne ureknem) :lol: :lol: :lol: ,i sto se tice vodjenja to je to kao sto si vidio na netu samo ne tako agresivno ko japanci,pokusat cu naci nesto najslicnije mom nacinu pa objavim B) Evo ovako nekako samo njeznije pogotovo zimi kad su lignje tromije nego sad,a i ops u videu je dobar.

Zadnja izmjena: 16 Kol 2015 18:18 od zeusfaber.
Hvala: dundo, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 16 Kol 2015 18:02 #33 od dundo
Hvala Pepsi, morat ću kupit izviđača.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 16 Kol 2015 18:21 #34 od zeusfaber
Bravo pepsi!!! Super slika, super opis, super ulov. Ogledni primjerak prijave ulova :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 17 Kol 2015 22:45 - 08 Pro 2015 22:45 #35 od pepsi
Nastavljamo u istom tonu i veceras :cheer:

Veceras timski rad, plava do mraka a narancasta po mraku

Uvjeti:

Oblacno
Lagano jugo
Plima
Bez miseca
Ukupan rezultat:5 kom.=60 dkg
Sipa je tu samo onako

Ljudi sto cekate, liganja ima, ne cekajte da turisti odu :lol:

Zadnja izmjena: 08 Pro 2015 22:45 od pepsi.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 18 Kol 2015 14:36 #36 od zeusfaber
Utjerao si strah u kosti drugim korisnicima :lol:

Bravo meštre! :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 19 Kol 2015 13:01 #37 od pepsi
Znam da je jos rana faza natjecanja al me zanima jel iko isa bar provat lovit.

Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 19 Kol 2015 13:20 #38 od lignjolovac
Ja sam išao jučer probati i ništa,jednu sam vidio,ali nije imala volje :)

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 19 Kol 2015 13:50 - 19 Kol 2015 14:16 #39 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2015.
Još nisan probao, Radim tjedan jutro, tjedan popodne pa sam ograničen vremenski a i malo se ide na parangale pa dok malo ne zahladi još koji stupanj ništa.

Na pozicijama gdje inače lovim s kraja uvijek su neki furešti sa tunjicama tako da mi se neda da me dave sa pitanjima i dosađuju.

Čuo sam od prijatelja da je vidio nešto liganja pod feral sa batanom ali dosta male.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Zadnja izmjena: 19 Kol 2015 14:16 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 19 Kol 2015 16:23 #40 od pepsi
Ajte ajte,bit ce zanimljivije :cheer:

Molimo prijavite se