"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2015.

Više...
Fanatik's Avatar 19 Stu 2015 18:27 - 19 Stu 2015 19:02 #401 od Fanatik
Fala na savjetu prika!Gledo sam ja onako na oko i cine se ok,to mi je i prvo palo napamet jer sam upravo zbog toga gubio sisteme na ovnovi i od 0,40 ma ko zilet je ona keramika ka se osteti,al vidis to sa vaticom je dobar test,svaka cast za savjet! ;) A uze cu i povecalo i svaku pregledat dodatno.

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 19 Stu 2015 19:02 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 19 Stu 2015 22:06 - 08 Pro 2015 23:31 #402 od pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje - Ludo More Liga 2015.
Večeras se išlo malo u istraživanje nepoznatih terena i na kraju misto koje je najmanje obećavalo(na oko), konkretno četvrto na koje sam stao se pokazalo najbolje,na prva tri ni čuti i evo svega je bilo :lol: :lol: i što sam tražio i što nisam ;) a misto je još najpliće na kojem sam ikad lovio.
Uvjeti divota,zavjetrina od nekog SZ vitra
more prema oseki
miseca kvarat na momente kroz oblake
bez korenta i temperatura zraka sasvim ugodna

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 08 Pro 2015 23:31 od pepsi.
Hvala: Fanatik, porfo

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 19 Stu 2015 22:12 #403 od Fanatik
Pa odlicno,lijepi komadi!!! :cheer:
Ja do sad sredjivo makinjetu,bio je malo raskliman oni rotor sta si reko ra bi moglo stvarat probleme...usput je cijelu rastavio i sredio i sa je ko nova! ;)
Spreman za akciju :)

Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
porfo's Avatar 19 Stu 2015 22:38 #404 od porfo
Replied by porfo on topic Lignje - Ludo More Liga 2015.
jedno pitanje prilikom lova po noći jer mora biti svitla okolo ili probavate i muliće bez rasvjete?
ovo pitam jer več petu noć ne prolazim lignju na skoro 2 kilometra rive pa razmisljam o nekim alternativnim mulićima u dometu bicikle
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 20 Stu 2015 11:37 #405 od Fanatik
Evo nocas opet maratonska nocna potraga,bilo je akcije cijelu noc ;) .Prvo sam cijelu vecer doma servisiro opremu,zatim nedje oko 23h dolazim na jenu postu u zatonskoj vali,nakon punih uru zabacivanja objesila se jedna ona mala ko privjesak za kjuce :lol: vracam je i sekundarno se kupim dalje.
Idem na vec provjerenu i potvrdjenu postu,sifra"Dzingov mul".Odma nakon par zabacaja pocinje akcija,vadim jednu 10-tak dkg pa onda nakon par zabaca neki dodir,pa onda jos jednu,onda ope neki potez i tako do jutra sve skupa 5 komada izvadio,oko poloa kila,bilo jos 4-5 dodira i jedan pravi potez al otkacila se na po puta :dry: bile su nekako bas oprezne,pipkaju povuku al nista.A ko sto se i vidi iz prilozenog arsenala skosavica,uspjeh je postignut skoro svakom promjenom skosavice,interesantno kad bi duze zabacivo i imo bi neki nerealizirani potez tijekom tih zabacaja,uvodjenje promjene i odma je vadim u prvom zabacaju :cheer:
-eto lignjare raznih velicina,dezena i proizvodjaca
-more mirno,bonaca,u pocetku dosta kurenta,plima-vrh plime-pocetak oseke
-nebo poluoblacno a u zoru se bas naoblacilo i pocele sitne kapljice kisice,tu i tamo zapuse nesto lagano a okrece neodredjeno

Hvala: dzingo, pepsi, porfo

Molimo prijavite se

Više...
porfo's Avatar 20 Stu 2015 23:20 #406 od porfo
javljamo se uživo sa zadarskih mulića :)
jedna mala sepia se prošetala po vikend špici ulovljena na Kanji pro spec narančasto zlatni poznatiji kao Zlatan Ibrahimović :) jugo u pojačavanju pa nismo forsirali dalje . Nakon slikanja vratili smo gospodičnu u more .
Hvala: pepsi, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 22 Stu 2015 22:36 - 09 Pro 2015 11:27 #407 od dzingo
VRATIO SE DZINGO

Vrijeme događaja: 22.11.2015, 18:10 - 18:45.
Vrijeme: Ostalo malo Lebića, more mirno, mjesec iza oblaka a plima za popiz....
Oprema: Štap Zebco Cool X Pack Pro, mašina Shimano Catana 2500FB, deva (skosavica) Yamashita nešto ala srdela 2.5 i DTD babak narančasti 3.0.
Mjesto radnje: Sobra.
Glavni glumac: Ja
Nakog kratke pauze, uzaludnih bacanja i izgubljenih olignjari (skosavica) napokon je proradila jedna nova.
Sinjorina se uhvatila na ovu narančastu DTD ali tek sad vidim da je nisam ni slikao...nema veze, uhvatit ce ona jos njih pa ce i bit prisutna fotomodelingu ;)
Inace 10-15 dkg.

TO BE CONTINUED...
Zadnja izmjena: 09 Pro 2015 11:27 od dzingo.
Hvala: pepsi, Fanatik, porfo

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 23 Stu 2015 10:41 #408 od marinac
napokon se jutros vrijeme smirilo, lagani burin, vrime od 5-7 sati, jedna lignja od 15 dkg, za vrime mraka u 5 i 30, te mi se još jedna otkačila , te sam imao još jedno povlačenje, ali ništa.usput sam uhvatio i 5 sipa ukupne težine 75 dkg.glavna skosa je yamashita egi 490 search, te yamashita egi oh k vel. 3.0, a na naory 2.2 b se mašila jedna mala sipica, koja je vraćena u more.
Hvala: pepsi, Fanatik, porfo

Molimo prijavite se

• Conger
  • Conger's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Ston u srcu
Više...
Conger's Avatar 23 Stu 2015 14:21 #409 od Conger
Jeste majstori i gotovo. Gotovo sam ljubomoran. Očekujem od LM da vam svima pošalje neku plaketu jer ovo je nevjerojatno. Sad sam 20 min listao cijelu temu i stvarno svaka čast društvo, razvaljivate!

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 23 Stu 2015 16:14 #410 od Fanatik
Evo i kod nas sa vrijeme primirilo,nisam bio puna tri dana...cini mi se cijela vjecnost :) ....veceras idem,moram dusu smirit ;)

Hvala: pepsi, porfo

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 23 Stu 2015 16:46 #411 od Ahab
Replied by Ahab on topic Lignje - Ludo More Liga 2015.
Ja prvo moram pronaci printer jerbo mi je besmisleno ic na lignje bez ovoga papira :unsure:

smoto

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 24 Stu 2015 01:28 - 24 Stu 2015 01:43 #412 od Fanatik
Eto nakon tri dana pauze izlazim u akciju,posta je ko i zadnji put,ovog puta kasnovecernji lignjolov,od 21h do 23:30h.Ulov dva komada cca 20-tak dkg skupa,nije mnogo al covjeka veseli! :)
Prva je udarila na narancasto-sarenu Kanji Pro Spec,a druga napokon na plavu DTD real fish sa nametnikom :cheer:
-vrijeme oblacno,puse nesto koda okrece na buru,bas je zahladilo
-mjesec puni drugu cetvrt al jedva se probija kroz oblake
-more mirno,oplimava

Zadnja izmjena: 24 Stu 2015 01:43 od Fanatik.
Hvala: Niko, pepsi

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 24 Stu 2015 01:35 #413 od Fanatik

Ahab napisao: Ja prvo moram pronaci printer jerbo mi je besmisleno ic na lignje bez ovoga papira :unsure:

Ma mozes dok se ne snadjes slibodno napisat na bokun papira LML 2015-lignjolov,procitaj pravila moze se i tako ko nije u mogucnosti..il ako imas volje nacrtaj logo...prelistaj temu,vidit ces da sam i ja prve prijavke crto flomasterom :) ,al dovoljno je napisati.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 24 Stu 2015 11:16 #414 od marinac
ja jutros od 5-7 i 15, jedna lignja od 10 dkg koju nisam slika jer mi se smočija mobitel, te 4 sipe 40 dkg, lagani kurenat,
yamashita su glavni krivci za to
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 24 Stu 2015 21:14 #415 od marinac
včeras od 7 sati 10 minuta ,pa do 9 sati, provao na mjestu odmah ispod kuće, velika oseka, skora pa pun mjesc, lagani kurenat istok -zapad.prvo se bacila jedna sipa, pa nako 10 minuta i druga, da bi se lignja bacila nakon 20 minuta.malalignja kao i sipe, ali isto veseli, da budem iskren nisam se ni nadao nešto posebno, ali na kraju dobro je i to,skosaviva yamashita egi search i yo zuri egi mag cast 3.0
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 25 Stu 2015 08:20 #416 od marinac
jutros od 6-7 i 20, lagani kurenat istok,zapad,dubina oko 5 metara, oseka, prva se bacila u 6 i 10, druga u 6 i 50, a treća u 7 i 10, sve na yamashita egi search 3.0 , u međuvremenu i jedna sipa 15 dkg, lignje sve skupa 70 dkg, šta je odlično za razliku od prijašnjih dana , kada su bile manje, valjda će sada biti i veće, s obzirom da i vrime ide na hladnije

Molimo prijavite se

Više...
porfo's Avatar 25 Stu 2015 23:28 #417 od porfo
evo večeras od 6-11h 2 sipe jednu nisan slika jer san se smrza ko p.......ka , misec i lagano neko jugo obe dvi na jamashitu R23 2.5 neka rozo naranćasta dubina 3 metra max , njih 2 po kila skupa

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 26 Stu 2015 00:52 #418 od Fanatik
Bravo Marinac!...hehee opet si u 5. i gas do daske!!! ;)
Ja sam malo usporio zadnjih dana,ustvari vrijeme me usporilo nikako da se stabilizira a to moji sarafi i plocice bas ne podnose najbolje :lol:...nocas pun mjesec,bas se premisljam da se uputim u potragu za kojom vecom,mogle bi one u djiratu po mjesecini :)

Molimo prijavite se

Više...
porfo's Avatar 26 Stu 2015 22:40 #419 od porfo
Danas sam krenuo ranije i od 5 do 9 bilježim opet 2 sipe i 0 liganja kao i proteklih 10 dana, uz najavu bure odlučio sam prominiti štaciju i dubinu lova vrime oblacno ali toplije nego jucer. dubina jedva metar ali non stop je bila akcija i ispadanja ;) pa sam zadovoljan , obe skosavice yamashita 2.5 . moja pitanja vezano za skosavice jel vama ispadaju oći na yamashitama ? naime već 2 puta mi se to dogodilo na skosavicama starim par dana koje su bile doslovno niti 2 ure umoru sve skupa.

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 27 Stu 2015 09:26 #420 od dzingo
Pošto je ovo Lignjolov, bilo bi dobro kad nebi stavljali ostale ulove na ovu temu nego samo lignje. Možete otvoriti novu temu, recimo Sipolov, pa tamo stavljati slike ostalih ulova. Pretrpavamo temu natjecanja u lignjolovu ostalim stvarima.
Hvala: pepsi, porfo

Molimo prijavite se