"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2015.

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 25 Kol 2015 13:50 #61 od zeusfaber

pepsi napisao: Onda Okuma RTX za stap B)

Da :) samo što Okuma RTX dolazi u kombinacijama 15-45g i 20-60g a to je ipak malo previše :(

Solpara je odličan štap u svim varijantama, a pogotovo u EL Eging seriji za lignje.

Molimo prijavite se

Više...
Vire's Avatar 25 Kol 2015 15:07 #62 od Vire
Replied by Vire on topic Lignje - Ludo More Liga 2015.
Evo sa malim zakašnjenjem ulov od četvrtka.Uvjeti:lagana bura, oseka,kvarat miseca,skosavica lineaeffe .Težina oko 40dkg.

Hvala: zeusfaber, pepsi, Manta

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 25 Kol 2015 15:29 - 25 Kol 2015 16:57 #63 od pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje - Ludo More Liga 2015.
to se traži, bravo majstore B)

rekao si da si iz zadra, di si lovija ako nije tajna il da se cujemo pa da se dogovorimo za jedan ribolovni izlet, ja sam iz nina. :cheer:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 25 Kol 2015 16:57 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Vire's Avatar 25 Kol 2015 16:18 #64 od Vire
Nije tajna pepsi, u petrčanima, za ribolovni izlet nema problema.
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 25 Kol 2015 16:57 #65 od zeusfaber
Svaka čast Vire! :cheer:

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 25 Kol 2015 17:51 #66 od Geno
Replied by Geno on topic Lignje - Ludo More Liga 2015.
Svuda se ponešto da ulovit samo u mene -ništa,arghhhhh :evil:

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 25 Kol 2015 20:09 #67 od Pikabu
I ja sam lovio, ali nije mi se dalo iskrcavat na obalu pa se ne vrijede ulovi :S

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 25 Kol 2015 20:34 #68 od lignjolovac
Bravo Vire,kakve su skosavice? Još 6-7 dana,pa i ja počinjem. Kod nas ih pomalo love sa kraja. A neki dan sam se baš nasmijao idem ja sa posla i jedan deda jovo ga zovu,lovi lignje i ja taman prolazim i otpadne mo a on ni manje ni više nego zapali sebi šamar :D

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
Vire's Avatar 25 Kol 2015 21:43 #69 od Vire
Skosavicu sam uzeja u peveca za ispipavanje terena, a eto dogodlo se da je uvatila.Proba sam jos na yo-zuri i kanji ali nista.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 25 Kol 2015 21:52 #70 od dundo
Replied by dundo on topic Lignje - Ludo More Liga 2015.
Evo i ja pomalo sklapam pribor za olignje. Naručio sam iz Magura upredenicu Varivas Milky egi 0,8 PE (malo manje od 200 kn). Koristit ću ovaj svoj spin štap (Major Craft Zaltz 902 L, 7-23 gr) i mašinicu Shimano Aernos 2500. Skosavicu imam samo jednu ( DTD bijela Oita 3,0), ali naručit ću par komada Yamashita Q LIVE isto iz Magura (besplatna dostava za račun preko 200 kn). Inače, pitao sam neke znance što love lignje dosta uspješno, kažu još je slabo. Ja i inače još sad nemam vremena xa ribolov, jer se radi non-stop.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 25 Kol 2015 22:48 #71 od pepsi
Oprema zvuci show,moze neka slika za bolji dojam B)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 25 Kol 2015 22:51 #72 od pepsi

Vire napisao: Nije tajna pepsi, u petrčanima, za ribolovni izlet nema problema.

Pinija ili Punta skala?

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 25 Kol 2015 22:53 #73 od pepsi
Evo i ja bio do maloprije=0 bodova,ni cuti lignju :S

Molimo prijavite se

Više...
Cruzer009's Avatar 26 Kol 2015 15:37 #74 od Cruzer009

Vire napisao: Skosavicu sam uzeja u peveca za ispipavanje terena, a eto dogodlo se da je uvatila.Proba sam jos na yo-zuri i kanji ali nista.

Svaka cast za ulov s lineaeffe skosavicom! Btw to mi je najgora skosavica ikad, cak mi je jednom sipa bjezala od nje! Najbolje su mi DTD-ove retro serije, imam par yamashita ali nikad nista! Kanji je u dolasku!

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 26 Kol 2015 23:08 #75 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2015.
Evo nakon podužeg posta od liganja danas predvečer odlučio prošetat skosavice i usput testirat štap shimano aori yasei kupljen prije mjesec dana ok kolege Lososa.

Lokacija pristanište trajekta Lopar, oprema štap shimano, rola tica gaa, špaga varivas, predvez tubertini 0.22, skosavice, dtd, yamashita, medinčajna.

Vrijeme lagana bura.

Lovio od 19.30 do 21 sat, ma ni da bi, al bar sam probao štap i baš mi je sjeo,lijepo baca i mogu reći da sam zadovoljan.
Osim mene na rivi je bilo još desetak furešti ribolovaca koji su me sa čuđenjem gledali šta mašem štapom ko luđak.

Od ulova nula bodova al ima zanimljiva priča.

Pri dolasku odmah kod prvog ribolovca vidim da peca na kukuruz, mislim si baš češ nešto uhvatit i dok sam slagao pribor lik upeca šparića, svi sa rive odmah kod njega da se vidi i slika ulov, nakon njega neki lik upeca ranja, 15 minuta sam mu objašnjavao da je ubod ribe otrovan al da je riba jestiva, mislim da me nije skužio jer mu je po pogledu bio upitnik od metra iznad glave.

Inače uvala gdje pristaje trajekt je široka nekih 300-ak metara trajekt od valbiske dolazi sa desne strane na pistanište a sa lijeve strane 200-ak metara jod pristaništa je porat sa nekih 50-ak vezova većinom domaćih.

Sad zašto ovo pišem, jer negdje malo prije mraka dolaze dvije austrijanke i lagano buć u more i plivajući po mraku plivaju tih 300-ak metara na drugi kraj vale i nazad.a po sred vale prolaze kaići, batane i gliseri.

Osto sam u najmanju ruku zateknut, i eto onda kad brodica ili gliser udari plivača ljudi se čude a ne misle kakvih sve ima nepametnih glava koji sami izazivaju svojom glupošču.

baj d vej kupio sam i novi mobitel neki na tač tako da dok malo usavršim tačanje bit će i koja slija.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
Vire's Avatar 27 Kol 2015 09:08 #76 od Vire
Punta skala

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 27 Kol 2015 22:30 #77 od pepsi

Vire napisao: Punta skala

Na velikom mulu ispod hotela ili na jednom od onih manjih ispod apartmana,blize selu.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 31 Kol 2015 22:43 #78 od lignjolovac
Evo neka prehlada me ulovila,ali bez obzira sutra idem malo isprobati,i zna li netko kad će prestati ovakva oseka?

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 02 Ruj 2015 10:49 #79 od lignjolovac
Ekipa evo napokon 2.9.-prije točno godinu dana izvadio sam 6 komada sa obale. A sada ide priča kao što sam obeećao.

Znači prvo sam počeo ribe loviti kao kao svako djete ovdje na moru sa roditeljima i nakon svakog dana sve mi je bio veći gušt,onda sam upoznao prijatelje na plaži i išli smo zajedno loviti,uglavnom bi to bile balavice,crnelji,šparići.glavoči,knezi... i kako ima jedan mol tu kod nas u lučici otišli smo tamo i počeli smo loviti bugve i tako smo jedno 2-3 godine od 7.-9. mjeseca skoro svaki dan išli na bugve. Vadili smo po 10-15 komada svaki dan,pa bi nešto dali i ljudima tu kod nas u naselju,a mi bi dobili za sladoled. A naš dan bi bio ujutro nogomet,pa na ručak, sa ručka na plažu i uvečer na ribe. I onda počinje zaraza sa glavonošcima. Od prijatelja otac bi znao roniti i vaditi mrkače i znao je većinu rupa na toj plaži. On bi nama rekao gdje da pogledamo i mi smo tamo išli,po par sati bi znali roniti i tražiti. I polako smo mi skupljali svoje prve ulove. I kako smo mi ronili ja sam pronašao skosavicu iako tada nisam ni znao za šta služi,i od prijatelja otac nam je rekao kako je to skosavica i da to služi za lignje i ja sam istu večer uzeo skosavicu zavezao je za povraz sa kojim sam lovio ribe i isti dan mi zapelo. I tako ja došao doma bez skosavice i bez ribe. I kako je susjed andro vidio da su djeca iz naselja zaluđena ribama nas četvero je pozvao u klub PŠRD "arbun" i tamo smo naučili kako se veže udica,kako se ješka,kako se zabacuje sa štapom,koje su otrovne ribe,uglavnom osnove. I od brata sam dobio prvi štap i mašinicu i ja sam bio zainteresiran za lignje jer mi je još bilo žao što mi je ona skosavica zapela i što sam ostao bez nje. I odvede nas 4 barba andro na lignje i on svako malo vadi,a mi u čudu gledamo. Kao da ne lovimo na istom mjestu. Tu je došlo iskustvo do izražaja. Meni je brat prije toga kupio od yozuria skosavicu koju još uvijek imam,nema pera,a bogami ni očiju i još lovi.
I tako sam išao sa prijateljima i sa bratom na lignje na poznatu pumpu u crikvenicu,bilo je svega osim lignji, Zabacivao sam preko ljudi,neki su bili ljubazni a neki bi me potjerali u pm,većinom kad bi bio sam. A nikad neću zaboraviti bacim ja preko jednog djeda i on je lovio na dvije skosavice i vadi on kad ono dvije lignje na skosavicama i ja gledam i ne mogu vjerovati da na mojoj nema ništa. I sa vremenom je došla moja prva lignja nitko sretniji od mene. Ima još mnogo događaja u mome skormnom iskustvu. Ali kad bih to sve pisao nebi stao do sutra.

Jučer sam bio na lignjima iako sam prehlađen,ali ništa. Vidit ćemo danas.

Privitak datoteke:

Pepsi nečeš "razbojniče!"

Malo šale Pepsi,da potaknemo i ostale da odu na lignje i da postave koju sliku ;)

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 02 Ruj 2015 16:12 #80 od zeusfaber
Divna priča lignjolovac! Vratio si me u neke starije dane, kad sam isto tako ko mulac tražio svoje prve ribice ;)

Bravo!

Molimo prijavite se