"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Lignje - Ludo More Liga 2016.

Lignje - Ludo More Liga 2016. 02 Velj 2016 18:56 #5638

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1116

Pravila
  1. U igri smiju sudjelovati svi registrirani korisnici LM foruma
  2. Liga počinje u utorak 2.2.2016. i traje do 1.1.2017.
  3. Računaju se isključivo ulovi s obale.
  4. Svaka prijava ulova mora sadržavati sljedeće: sliku ulova, opis ulova i opremu.
  5. Glavna slika ulova mora biti slikana na mjestu ulova.
  6. U kadru slike između ostalog mora biti vidljiv i logotip lige koji će biti postavljen za download početkom natjecanja.
  7. Pobjednika će odlučiti ukupan dojam natjecatelja tijekom lige.
  8. Pobjednika biraju isključivo ostali natjecatelji lige.
Sad generalno o pravilima neakademskim jezikom :lol: Odmah da skočim na pravilo broj 5. Dakle, grubo rečeno, više vrijedi 1 lignja uz kvalitetnu sliku i duhovit opis nego 15 lignji bez opisa s lošom slikom. Za pobjedu nije potrebno napraviti lignjocid već pokazati vještinu, kontinuitet i ljubav prema ovoj plemenitoj disciplini. Slobodno stavite i više slika. Npr. ulov (koji je obavezan), zatim pripremu lignje, neki dobar recept, pričicu i sl. Dobrodošao je i video. Na kraju natjecanja, forumaši će odabrati pobjednika na temelju ukupnog dojma, a Ludo More i sponzori će ga/ih nagraditi. ;)

Bitno: Uz fotografiju ide i mali dodatak. Da bi sve bilo čisto ko suza i da budemo sigurno da je fotografija napravljena u svrhu nagradne igre, u kadru mora biti i ovaj PDF dokument ispod.

PDF ili JPG slika...

To je obični A4 format s logotipom i nazivom lige koji ćete skinuti, isprintati i ubaciti u kadar. Ako ste pomorac, svjetioničar ili astronaut i nemate pristup printeru, možete na neki bokun papira ili slobodne napisati "LudoMore.com LML 2016. (lignjolov)" i to je to ;)

Neka igre počnu...

Ludo More Liga 2016.

1) Prva nagrada

Štap Cinnetic Explorer Eging Mini 210L 1.75-2.2
Rola Cinnetic Colibri 3500 HSG
Naglavna lampa 9000 lumena + 2 baterije, punjač i punjač za auto
Rapala / Kapitalac Šilterica

Sponzori nagrade Ribolovni centar Barka, Kapitalac i Ludo More

2) Druga nagrada

Gosen Upredenica PE 0.8 150m
FC Seaguar Soft 0,235mm 50m
UV svjetiljka za lignje
Yo-Zuri skosavica Aurie-Q 3.0
Yo-Zuri skosavica za sipe
Yamashita skosavica LIVE 3.0

Sponzor nagrade legendarni Pepsi i trgovina ribolovnom opremom Udica - Zadar

3) Treća nagrada

Rola Okuma Avenger White AV 40B
Okuma Dry Fit Majica dugih rukava
Rapala / Kapitalac šilterica

Sponzor nagrade legendarni Frkachu i Svijet Varalica

4) Četvrta nagrada

DTD Mrkva / Color Glavoč 2.5
DTD skosavica Wounded Fish Oita 3.0 Naturan Weever / Pauk
DTD panula za lignje / trolling calamari / Gira 100
DTD vobler Sardina 110mm
DTD peškafondo Gavun / green head 27g
DTD majica kratkih rukava
DTD šilterica

Sponzor nagrade DTD

5) Peta nagrada

DTD peškafondo Lignjić 75g
DTD skosavica Color Oita 2.8
DTD jig Metal Sardina 14g
DTD mrkva Profi Bukva 2.5
DTD majica kratkih rukava
DTD šilterica

Sponzor nagrade DTD

6) Šesta nagrada

DTD skosavica Diamond Oita Glow 3.5
DTD vobler Gavun floating 80mm
DTD peškafondo Glavoč 35g

Sponzor nagrade DTD

7) Sedma nagrada

Vobler Rapala original floating F-13
Rapala / Kapitalac šilterica
Silikonci x10
Jig glave x10

Sponzor nagrade Kapitalac

Uskoro opširnije o nagradama
Zadnja izmjena: : 13 Sij 2017 17:15 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: pepsi

Lignje - Ludo More Liga 2016. 02 Velj 2016 19:00 #5639

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 402
Valjda ću se i ja upisat ove godine.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: pepsi, Fanatik

Lignje - Ludo More Liga 2016. 02 Velj 2016 21:10 #5645

• pepsi
  • pepsi's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 1006
Super,naravno da ću sudjelovati u pokušaju obrane titule ;) ali mislim da je period pre dug. Bojim se da ćemo se pogubiti, pogotovo ako se nakon svake objave zareda još par nevezanih postova a i da će zainteresiranost opadati što vrijeme bude više prolazilo a da ne spominjem( nedaj bože) nestanak slika kao što smo doživjeli sa "pohrani.com". To je moje skromno mišljenje pa neka se i ostale kolege izjasne na ovu temu.
daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Manta, Fanatik, tanjo007

Lignje - Ludo More Liga 2016. 02 Velj 2016 21:16 #5646

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 941
Slazem se sa Pepsijem, mislim da bi ipak liga trebala biti u sezoni od liganja,npr. od sredine 8. ili 9.mjeseca pa da se produzi npr. do 01.02. iduce godine.

Mislim da bi tako sigurno bilo zanimljivije i vise sudionika bi sigurno sudjelovalo,krejem ljeta bi vec pocelo nabrijavanje, treninzi i onda start ;)
...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: : 02 Velj 2016 21:29 od Fanatik.

Lignje - Ludo More Liga 2016. 02 Velj 2016 21:25 #5647

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
Posto ima ekipe kaja ce vjerovatno i cijelu godinu iskljucivo lovit lignje i sipe, ja cu takodjer isto poc koji put al ne tako cesto (proljece obicno ponovo donosi pojacan rad sipe), mozda bi se mogo organizirat neki npr. nagradni natjecaj, kup za naj vecu lignju/sipu, il nesto slicno.

Ali eto ko sto smo vec rekli i Pepsi i ja, mislim da bi liga svakako trebala ostat u glavnoj sezoni od liganja, bit ce napetije i zanimljivije sigurno!
Zadnja izmjena: : 02 Velj 2016 21:33 od Fanatik.

Lignje - Ludo More Liga 2016. 03 Velj 2016 18:16 #5664

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Ovo je "vaša" liga i vi odlučujute. Najlakše je promijeniti datum i u međuvremenu se baciti u potragu za nagradama :)

Šteta bi bilo da za 7 dana uloviš lignju od 1.5 kg i da ostane samo na slici, a ne konkurira za nešto posebno.

Možda bi mogli ostaviti ligu za cijelu godinu, postaviti moderatore, ubaciti 2 - 3 nagradne igre kao dio lige kroz period trajanja lige (najveća lignja, sipa, najbolja priča, slika i sl.) i od ove 2016. napraviti nešto posebno...

Ne znam, nisam pametan :) Dajte prijedloge.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: pepsi, Manta, Fanatik

Lignje - Ludo More Liga 2016. 03 Velj 2016 18:55 #5666

• marinac
  • marinac's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 3433
i evo da i ja dam svoj osvrt.pepsi i fanatik su u pravu, te bi ligu trebalo organiziratinpr.kraj 9. mjeseca-kraj 1.mjeseca, jer je tada vrijeme, kada lignje najviše dolaze u kraj, recimo, a istodobno otvoriti natječaj, u sklopu lige za najveću lignju, s time da to vrijedi od npr.kraja 9. mjeseca, pa do kraja4. mjeseca, takom da bi se sada mogla otvoriti liga za najveću lignu, koja se u pravilu lovi do kraja 3. mjeseca..
isto tako, neka se otvori SIPOLOV 2016, koji bi trajao do kraja 6.mjeseca, a za isti period i za najveću uhvaćenu sipu.

Lignje - Ludo More Liga 2016. 03 Velj 2016 20:09 #5669

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
Zeus, moj prijedlog bi bio, ko sto se vidim kolege slazu, da LudoMoreLiga natjecanje bude u sezoni od liganja, vjerujem da ce tako bit i napetije i zanimljivije.

Prije svega jer se tada uspjesno love lignje, a i vise cemo se veselit pocetku Lige kao vrhuncu lignjolovnog dogadjanja, priprema opreme i skosavica, treninzi, nabrijavanje za start :)

A bilo bi dobro da se organizira nagradni natjecaj za naj vecu lignju, a da traje cijelu godinu i ukljucuje takodjer lignje ulovljene u Ligi.Da se otvori tema posebno za taj natjecaj i tu idu samo prijavke lijepih velikih kapitalaca, slikanih uz logo i metar.To da traje cijelu godinu i ukljucuje i Ligu.

Takodjer ko sto je i Marinac spomenuo, proljece je doba od sipe i bilo bi lijepo da ima neki nagradni natjecaj na tu temu.

Eto, ostali kolege dajte svoje misljenje da pomognemo adminu Zeusu da se to sto lijepse i zanimljivije organizira ;)
Zadnja izmjena: : 03 Velj 2016 20:10 od Fanatik.

Lignje - Ludo More Liga 2016. 03 Velj 2016 20:57 #5671

• pepsi
  • pepsi's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 1006
zeusfaber napisao:
Ovo je "vaša" liga i vi odlučujute. Najlakše je promijeniti datum i u međuvremenu se baciti u potragu za nagradama :)

Šteta bi bilo da za 7 dana uloviš lignju od 1.5 kg i da ostane samo na slici, a ne konkurira za nešto posebno.

Možda bi mogli ostaviti ligu za cijelu godinu, postaviti moderatore, ubaciti 2 - 3 nagradne igre kao dio lige kroz period trajanja lige (najveća lignja, sipa, najbolja priča, slika i sl.) i od ove 2016. napraviti nešto posebno...

Ne znam, nisam pametan :) Dajte prijedloge.
To je isto OK ali onda stvarno triba u temi LIGA biti samo slike ulova i ništa drugo. Lipo je vidit ispod svg posta 5-6 komentara u smislu bravo, čestitam, itd. ali će se tako tema toliko razvodnit da će se razvući na neznam koliko stranica. Bit će dovoljno kliknuti "hvala" da se vidi ko te je pohvalio a za neka dodatna pitanja citirati tvoj post i ubaciti ga u temu lignje sa obale jer je cila godina stvarno dug period, kažem izvedivo je ako ćemo se držati nekih pravila ;)
Btw, Zeus svaka čast za riješavanje problema oko brzine objava, postovi piče brzinom svjetlosti :lol:
E da,još jedna stvar, znam da naš voljeni forum većinom ovisi o sponzorima ali da je bar otprilike znati koje su nagrade namjenjene u pojedinoj kategoriji to bi sigurno bio dodatni motiv i poticaj da se izgura do kraja.
daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: : 03 Velj 2016 21:09 od pepsi.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik

Lignje - Ludo More Liga 2016. 03 Velj 2016 21:18 #5673

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
  • lignja lignji grize rep!
  • Zahvala primljena: 462
To je to,dobio sam drugu priliku da upišem koji bod :) Moje mišljenje je da je ovo stvarno dug period,možda bi bilo bolje da se otvori natjecanje naprimjer u spinu?
A da za lignje pričekamo 8. ili 9. mjesec? Što mislite?
Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Lignje - Ludo More Liga 2016. 03 Velj 2016 21:43 #5681

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
Pa da, ma stvar je u tome sto 80-90 % ribolovaca lovi lignje u sezoni, pocne se od 9. il 10. mj. pa do kraja 1. eventuvalno 2. mjeseca naredne godine.

Ostali dio godine se prakticiraju druge discipline, od plovkarenja cipola pa do spinanja :) Al posto je dio ekipe vjerovatno opredjeljen iskljucivo lovu liganja i slicnih glavonozaca kroz cijelu godinu, tako bi bilo dobro da se organizira neki nagradni natjecaj na tu temu, npr naj veca lignja, koji bi trajao cijelu godinu i kolege bi imali priliku dokazat se i pobijedit u toj temi.

Mislim da ce se liga stvarno razvodniti ako traje cijelu godinu, govorim s mog stajalista a vjerujem i stajalista vecine ribolovaca, volim lignjolov i to mi je jedna od naj drazih disciplina (mislim da sam to i dokazao) i zelio bi se nastavit natjecat u Ligi al nazalost necu se tome moc kvalitetno posvetit tijekom cijele godine, jerbo ja prakticiram razne discipline i lovim cijelu godinu i sve ostale vrste ribe i moro bi ostavit sve to da bi se kvalitetno natjeco u lignjolovu, ako je to uopce moguce cijelu godinu (a vjerujte nije ma niti priblizno ,pogotovo s obale).

Zato smatram da je bolje imat kvalitetnu ligu od 9.-tog do npr. 2. mjeseca, nego razvodnjenu cijelu godinu.A vidili smo i u ovoj sezoni, pa vecina je pocela s malo boljim ulovima tek nedje kraj 10.-tog il pocetak 11.-tog mjeseca, tek je tad pocelo bit zanimljivo a zaostrilo se tek u 12. mjesec.
Zadnja izmjena: : 04 Velj 2016 02:23 od Fanatik.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Manta

Lignje - Ludo More Liga 2016. 03 Velj 2016 22:08 #5686

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
  • lignja lignji grize rep!
  • Zahvala primljena: 462
Meni je potpuno svejedno,ali bilo bi lijepo da se naprimjer organizira natjecanje u nekoj drugoj kategoriji. Vjerujem da bi se povećao broj članova foruma,a i da ne ostanu zakinuti neki članovi. Ja osobno ne prakticiram neke druge kategorije. Lovim najviše lignje,a tu i tamo izađemo ja i prijatelj s barkom na kančanicu. Naprimjer da do 8. mjeseca bude natjecanje u spinning-u za najveću ulovljenu ribu ili nešto slično.
Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Lignje - Ludo More Liga 2016. 03 Velj 2016 23:06 #5689

• fisherman
  • fisherman's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 80
Slazem se da liga pocne od danas i traje do 1.1.2017,tako da i novi na forumu imaju vremena postici nesto,i takoder se slazem s tim da imamo nagradu za najvecu lignju,sipu,hobu

Lignje - Ludo More Liga 2016. 04 Velj 2016 10:23 #5691

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
Onda, kako stvari stoje, igre se pocele :cheer:

Lignje - Ludo More Liga 2016. 04 Velj 2016 10:40 #5692

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Odlično. Koliko sam uspio pohvatati, mogli bi ovako:

- Ligu za sipe koja će trajati do 1.6.2016. i u sklopu toga nagradnu igru za najveću lignju
- Ligu za lignje koja će trajati od recimo 1.8.2016. do 1.1.2017.

Važi? :)

Korigirajte datume po želji ;)