"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2016.

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 03 Pro 2016 09:12 #461 od Baćo68

lignjolovac napisao:
Baćo možeš li mi reći koji su to modeli skosavica na slici?

To su Herakles Insidia varalice veličine 2,5.. Imaš ih u Crikvi u ribolovcu po 35 kuna, u Svijetu varalica ti je po 30 kn, kao i u ostalim web shopovima.
Odlikuje ih to što su zvučne i imaju dodatna otežanja koja možeš ili ne moraš stavit na plovo. Zavisno o tome imaju težinu od 10 - 12 grama. Još mi se kod njih sviđa i to što imaju mekane iglice kao i skuplja Yamashita.

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 03 Pro 2016 20:45 - 29 Pro 2016 17:24 #462 od Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
03.12.2016 - 13,00-18,30h Poreč (oblačno, slaba kiša na početku, ne/kurentija, burin)

Jedva sam čeka vikend između ispita da idem na more. Mjenjali smo između par pozicija radi vitra i valova, ponegdje je poprilično puhalo i bilo je valovito s jakom kurentijom pa smo morali odlazit na pozicije di je bilo mirnije. Prva 3h, 4 sipe, ni traga lignjama. Dođe noć. Otišao sam na poziciju di je svijetlo i u zaklonu od vitra i valova. Naleti 1. lignja od 160g, bilo je i vrime :lol:. 30 minuta nakon, dođe i druga od 195g. Nisu neki komadi, ali rijetko je vrijedno.

Oprema:
Štap: Okuma Lure Mania
Rola: Shimano Sienna 4000RB
Upredenica: Sunline Super PE 25lb.
Fluorocarbon: Asso ultra low stretch 0.26mm
Varalica: DTD skamp

Imaš catu?
Zadnja izmjena: 29 Pro 2016 17:24 od Janko.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 04 Pro 2016 07:36 #463 od Zdenko
Neznam zasto kopcu ne vezes direktno na FC.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 04 Pro 2016 08:42 #464 od marinac
kaštela,4.12.2016, od 5 i 30-7 i 30

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-jutros, skoro pa sa pira odma na more.bonaca, samo je kurenat bija onako srednji, dubina oko 5 metara.naijprije san ima potez, ali nerealiziran, pa kasnije sipa-25 dkg, te konačno 3 lignje-85 dkg, a najveća 35 dkg između njih

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 04 Pro 2016 08:44 #465 od marinac

marinac napisao: kaštela,4.12.2016, od 5 i 30-7 i 30

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-jutros, skoro pa sa pira odma na more.bonaca, samo je kurenat bija onako srednji, dubina oko 5 metara.naijprije san ima potez, ali nerealiziran, pa kasnije sipa-25 dkg, te konačno 3 lignje-85 dkg, a najveća 35 dkg između njih

zaboravija staviti skupnu sliku

Hvala: Zdenko, MilanRI, oniram

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 04 Pro 2016 21:04 #466 od Janko

Zdenko napisao: Sta to lovis sa mrkvom DTD ?

Sori tek danas sam pričao s frendom i objasnio mi je da se "mrkva" odnosi na mene hahah...da išao sam s onom jer nisam znao razliku baš, sad znam. :)

Zdenko napisao: Neznam zasto kopcu ne vezes direktno na FC.

Još jedna stvar na koju nisam baš obraćao pozornost, sad ću si i kopče nabavit. :whistle:

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 04 Pro 2016 21:20 - 29 Pro 2016 17:26 #467 od Janko
04.12.2016 - 15:00-18:00h Poreč (oblačno, mirno, šeka)

Nedjelja popodne, bilo je zapisano na zidu sudbine da ovaj cijeli vikend provedem na moru. Po danu ništa, osim 1 sipe...spusti se noć, a ja sam promjenio poziciju.
Najednom nešto teško, mislio sam da je fondo :lol:, ali ne, osjetio sam je kako vuče na onaj svoj način i to poprilično jako. Bila je to lignja od 380g. Zabacim opet na isto mjesto, i evo je odmah nakon nje druga, ova manja 150g. 20min tamo više ništa, premjestili smo se na jučerašnju dobitnu poštu, ali ništa. Sve u svemu zadovoljan, vikend je dobro prošao, sad mogu zadovoljan natrag u druge vode, vode učenja za faks. :)

Oprema:
Štap: Okuma Lure Mania
Rola: Shimano Sienna 4000RB
Upredenica: Sunline Super PE 25lb.
Fluorocarbon: Asso ultra low stretch 0.26mm
Varalica: DTD skamp

Imaš catu?
Zadnja izmjena: 29 Pro 2016 17:26 od Janko.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 05 Pro 2016 07:37 #468 od Zdenko

Janko napisao:

Zdenko napisao: Sta to lovis sa mrkvom DTD ?

Sori tek danas sam pričao s frendom i objasnio mi je da se "mrkva" odnosi na mene hahah...da išao sam s onom jer nisam znao razliku baš, sad znam. :)

Zdenko napisao: Neznam zasto kopcu ne vezes direktno na FC.

Još jedna stvar na koju nisam baš obraćao pozornost, sad ću si i kopče nabavit. :whistle:

Najbolje kopce :
www.skorpion-dnc.hr/brandovi/yamashita/y...pce-egi-o-eging-snap

Kopca S za skocavice do #3.

Rogi ribaru !
Hvala: Janko

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Pro 2016 08:38 #469 od marinac
kaštela,5.12.2016,od 5 i 30-8 sati

štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavice yamashita

-lagani burin, kurenat isto lagani zapadni, dubina oko5 metara, uvjeti odlični. 2 lignje-40 dkg, i jedna sipa-10 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 06 Pro 2016 20:41 #470 od marinac
kaštela, 6.12.2016, od 17-20 sati

-štap yamaga blank various 83 ml, 2,5-3,5
-rola daiwa eging special
-upredenica goden +fc
-skosavice yamashita 3,0

-dolazak na poziciju u 17 sati, neka staro-nova pozicija, drugi zabačai i lignja ide vani.kasnije još 4 komada, dubina oko 4 metra, pijesak i trava,dakle 5 liganja-90 dkg

-

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 06 Pro 2016 20:57 #471 od Mladen Miletić
Pusti lignje

Kakav je prvi dojam / razlika

Nadam se da si dobro izabrao štap

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 06 Pro 2016 21:15 #472 od Zdenko

marinac napisao: kaštela, 6.12.2016, od 17-20 sati

-štap yamaga blank various 83 ml, 2,5-3,5
-rola daiwa eging special
-upredenica goden +fc
-skosavice yamashita 3,0

-dolazak na poziciju u 17 sati, neka staro-nova pozicija, drugi zabačai i lignja ide vani.kasnije još 4 komada, dubina oko 4 metra, pijesak i trava,dakle 5 liganja-90 dkg

-

Sretno na otvorenju novog stapa. Kako se lovi sa njime ?

Rogi ribaru !
Hvala: marinac, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 06 Pro 2016 21:34 #473 od marinac
ma da vam odgovorim, u ruci leži fantastično, kam šta je neko reka produžena ruka, možeš radit sa njkim šta očeš, a sdruge strane, nemaš baš nikakv otpor, ka da ti je srasta sa rukom, a skosavicu 3 ili3,5 isto radi i sa jednom i sa drugom, preprezadovoljan, nije ni predug, ni prekratak, rekli bi taman

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 06 Pro 2016 23:13 #474 od tanjo007
i.imgur.com/GaUv18g.jpg

Evo mene opet na staroj pošti na Ižu i evo 3 lignjice 32deka ukupno. Čovika veseli.
Nadam se sutra još slika.
Lp B)
Hvala: Godra

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 07 Pro 2016 07:41 #475 od Zdenko

marinac napisao: ma da vam odgovorim, u ruci leži fantastično, kam šta je neko reka produžena ruka, možeš radit sa njkim šta očeš, a sdruge strane, nemaš baš nikakv otpor, ka da ti je srasta sa rukom, a skosavicu 3 ili3,5 isto radi i sa jednom i sa drugom, preprezadovoljan, nije ni predug, ni prekratak, rekli bi taman

Ljepo je to cut. Uzeo si ga preko Plata?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Pro 2016 07:50 #476 od marinac
MOŽEŠ I PREKO PLATA, JA SAM I NJIH KONTAKTIRA, I REKLI SU MI DA ĆE NAPISAT CIJENU KOJU JA HOĆU, ALI DA NEĆE ODGOVARATI U SLUČAJU DA SE ŠTAP KOJIM SLUČAJEM IZGUBI.ISTI ODGOVOR DOBIJA I SA EBAYA, VIDI I TAMO, ČAK TI JE I SHIPPING JEFTINIJI 29 $.MOŽEŠ ISTO I NA JAPAN ANGLER, MR. KAZU, DI SAN I PROŠLI ŠTAP NABAVIJA, NA ISTI NAČIN.NADAN SE DA SAM POMOGAO.

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 07 Pro 2016 08:35 #477 od tanjo007
Jutro, evo 1 ranojutarnja 37deka pala par minuta orije 6 uri na Ižu.

Privitak datoteke:
free uploader

B)

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 07 Pro 2016 09:11 - 07 Pro 2016 09:15 #478 od Zdenko

marinac napisao: MOŽEŠ I PREKO PLATA, JA SAM I NJIH KONTAKTIRA, I REKLI SU MI DA ĆE NAPISAT CIJENU KOJU JA HOĆU, ALI DA NEĆE ODGOVARATI U SLUČAJU DA SE ŠTAP KOJIM SLUČAJEM IZGUBI.ISTI ODGOVOR DOBIJA I SA EBAYA, VIDI I TAMO, ČAK TI JE I SHIPPING JEFTINIJI 29 $.MOŽEŠ ISTO I NA JAPAN ANGLER, MR. KAZU, DI SAN I PROŠLI ŠTAP NABAVIJA, NA ISTI NAČIN.NADAN SE DA SAM POMOGAO.

Znaci ti si uzeo preko JapanAnglera ! Obratit cu se danas Mr.Kazu-u. Koliko sam razumio kod njih se moze napisat cijena od 100 $ i da ce odgovarat za shiping.Koliko te je dosao shipping ?Hvala.

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 07 Pro 2016 09:15 od Zdenko. Razlog: dodatak

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Pro 2016 09:17 #479 od marinac
JA SAM PRVU YAMAGU UZEJA PREKO NJEGA, NAPISA CIJENU KOJU SAN JA TUIJA, OBJASNIJA ČOVIKU SVE, POSLA RAČUN, JA PLATIJA PREKO PAY PALA, I ZA 5 DANA ŠTAP BIJA KOD MENE.BIJA BI I OVI DRUGI, ALI MI SE JAVIJA DAN KASNIJE, KAD SAN VEĆ BIJA U KONTAKTU SA OVIM DRUGIM.JOŠ JEDNOM, ŠTAP LAGAN 90 GR, A MOĆAN, TO JE ONO ŠTA SVI ŽELIMO, BAR JA TAKO MISLIN.
LP,
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Pro 2016 09:19 #480 od marinac
SHIPPING 270 KN, JER JE TO CARINA I PDV ZA VRIJEDNOST OD 100 $, K9OLIKO SAN JA TERAŽIJA DA MI NAPIŠE VRIJEDNOST.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se