"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2016.

Više...
oniram's Avatar 08 Pro 2016 15:12 #481 od oniram
Ulov: 07.12.2016 - od 17,00 do 18,00 h POREČ (oseka, slaba kurentija, niska temperatura (0 C), istočni vjetar, malo valovito)

U pauzi od posla odlučim ići do moje nove pošte u nadi da ću uhvatit bar jednu lignju. Kad sam došao na pošti već se polako mračilo, a neki su se lokalni ribari već vraćali u lučicu. Uvjeti za lignje su bili praktički pa idealni. Niska temperatura, lagani istočni vjetar i relativno mirno more ukazivali su da bi ribolov mogao rezultirati uspjehom. Prvi zabačaj nije bio efektivan, međutim već u drugom, nakon treće serije skosanja, kad je pušča već bila na samoj površini udarila je lignja. Bio je to veoma brz napad, a udarci koji su uslijedili nakon toga bili su neopisivo jaki. Odmah sam pomislio da bi mogla biti jedna poprilično velika lignja i tako je i bilo. Kad sam je ugledao kako se polako bliži mojoj buligi imao sam pomalo i strah da se ne otkači, jer sam joj većinu krakova vidio kako viore na slobodi, ali uspjela je uć u moju buligu. Moram priznati da sam se malo namučio dok sam je obuhvatio buligom, a to iz razloga što je oseka bila toliko niska da je jedva buliga dirala more, a ona luda lignja je cijelo vrijeme vukla u dubinu. Kad sam je izvadio na mol tek sam shvatio koliko je lijepa i konkretne veličine. Naime, bila je to lignja od 425 g. Nakon nje skosao sam još neko vrijeme dok nisam morao opet na posao, međutim ni jedna se nakon te jedne lignje nije uhvatila, ali bez obzira na to mogao sam biti zadovoljan. :)

Oprema: Štap: Okuma Sea spin
Role: Daiwa Strikeforce E 4000A
Najlon: Awa-shima red iso - ion power 0,28
Fluorocarbon: Berkley Trilene 0,21mm
Varalica: DTD oita premium auri red

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 08 Pro 2016 19:23 #482 od marinac
kaštela,8.12,2016, od 17-18 i 30

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita, daiwa

-dolazak na novu-staru poštu, oseka, lagani kurenat, koji mi je čak i odgovara, jer je lagano nosija skosavicu od kamenja. misec, sve skupa neloši neki uvjeti, osim velike oseke.teren je ti pijeskovit sa travicom.dakle,3 lignje-60 dkg, a nije mi se dalo slikat lignje sve skupa na moru, nego san to učinija doma, samo san jednu slika na moru.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Godra's Avatar 08 Pro 2016 20:11 #483 od Godra
Replied by Godra on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Rijeka 08.12. od 5:30-6:50

Okuma Egi Pro K1
Okuma Ceymar C40
Daiwa J-braid 0,13
FC 0,23

Nakon što se danima nisu dale ulovit napokon jutros 2 komada.
Prva u 6:30 a druga u zadnjem pokušaju u 6:50(mora se krenut i na poso) :cheer:

Ova druga je veća al mi se više nije dalo vadit papir s logom pošto sam već sve spakirao
za odlazak ;)

Prijatelju Milanu želim da se što prije vrati na položaj ;)

džaba pametniji popušta kad budala zateže

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 09 Pro 2016 09:20 #484 od tanjo007
Jutro ljudi, evo nakon dva dana što jutarnjeg što večernjeg skosanja napokon uvatija 1 malu cca 14deka, nije puno ali sam već poludija što se dogodilo kako je nema ćuti, a na moru jučer navečer nikad više kaića na lignjama u zadnje vrime pa ja pomislih eto na pojavile su se kad ono ćorak, ali eto jerna po jedna i skupiće se za koji ručak.
Pozicija ista Mali Iž isprid kuće ili na rivi.
Štap Okuma Octana 5-20g
Rola Mitchel
Ostalo nepoznato
Skosavica Prospec
Vrijeme 6.50
Inače lunga bonaca zadnja 2 dana i malo friškasto.
Lp iz Iža, do ponediljka me nema iden u grad a tad se nadam upisat koju za ručak.
B)
B)

Privitak datoteke:
screengrab

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 09 Pro 2016 20:18 #485 od marinac
kaštela,9.12.2016,od 17-19 sati

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita,daiwa,duel
-tramuntana, ne baš jaka, kurenat skoro pa nikakav, oseka, dubina oko 4 metra,pijesak sa travom,4 lignje-50 dkg, i 2 sipe-30 dkg

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 10 Pro 2016 08:18 #486 od marinac
kaštela,10.12.20'16, od 5 i 30- 7 i 30

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-lagani burin, kurenat zapadni isto lagani, dubina oko 5 metara, jedna lignja-15 dkg, 2 ispale.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 10 Pro 2016 16:05 - 10 Pro 2016 19:38 #487 od Baćo68
Nakon tri dana bezuspješnog lignjarenja u noćnim satima, okušao sam se i u jutarnjem lignjarenju. Ispalo je neplanski...probudio sam se oko 4 u jutro...i nije mi dalo mira, nego sam se spremio i pravac pošta u Rijeci, gdje sam dočekao i prve zrake sunca...

Privitak datoteke:
image ru

Na poštu sam stigao oko 4,30, a udar sam imao oko 6,oo sati. Koristio sam štap Okuma Egi pro K1, svoj novitet Daiwa Ninja 2500a, upredenica Daiwa J braid 0,13, te za ulov neizbježnu Heraklesicu 2,5.

Privitak datoteke:
upload png

Težina lignje je 28 dkg...

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 10 Pro 2016 19:38 od Baćo68.

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 11 Pro 2016 14:08 #488 od oniram
Ulov: 10.12.2016 - od 06,00 do 09,00 h POREČ (oseka, slaba kurentija, niska temperatura (0 C), burin, malo valovito, maglovito, kamenito dno)

Subota ujutro standardno obilježena ribolovom. U početku smo pokušavali ulovit pokojeg brancina, međutim od njih traga ni glasa pa smo nastavili sa lignjolovom. Prva koja mi se bacila imala je 160 g, dok druga 295 g.

Role: Daiwa Exceler 4000
Uprdenica: Gosen 4-nitni
Fluorocarbon: Savage gear 0,26

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 11 Pro 2016 14:19 #489 od Zdenko

oniram napisao: Ulov: 10.12.2016 - od 06,00 do 09,00 h POREČ (oseka, slaba kurentija, niska temperatura (0 C), burin, malo valovito, maglovito, kamenito dno)

Subota ujutro standardno obilježena ribolovom. U početku smo pokušavali ulovit pokojeg brancina, međutim od njih traga ni glasa pa smo nastavili sa lignjolovom. Prva koja mi se bacila imala je 160 g, dok druga 295 g.

Molim te za jednu uslugu.Ja sam sada u Nigeriji.Mozes mi izmjerit tu kutiju za skocavice na tvojoj fotki i gdje si je kupio.Treba mi podatak jer bi ju htio narucit preko weba,a da mi odgovara za moju torbicu za lignjolov.Hvala.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 11 Pro 2016 14:42 #490 od oniram

Zdenko napisao:

oniram napisao: Ulov: 10.12.2016 - od 06,00 do 09,00 h POREČ (oseka, slaba kurentija, niska temperatura (0 C), burin, malo valovito, maglovito, kamenito dno)

Molim te za jednu uslugu.Ja sam sada u Nigeriji.Mozes mi izmjerit tu kutiju za skocavice na tvojoj fotki i gdje si je kupio.Treba mi podatak jer bi ju htio narucit preko weba,a da mi odgovara za moju torbicu za lignjolov.Hvala.

Dimenzije kutije su ti 270×175×45mm. Kutija je marke SPRO. Kupio sam ju u ribolovnoj trgovini HUT Tar, u Istri kraj Poreča. HUT Tar ima facebook stranicu pa ih možeš kontaktirat.
Hvala: Zdenko, Janko

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 11 Pro 2016 15:21 #491 od oniram
Ulov: 10.12.2016 - od 17,00 do 18,30 h POREČ (slaba kurentija, niska temperatura (1 C), jak burin, valovito)

U subotu navečer nastavio se ribolov. Uhvatile su se dvije lijepe lignje. Prva je imala 366 g, a druga 270 g. Dakle, zaključno u subotu 4 lijepe lignje koje su naravno spremljene odmah isti dan za večeru. :)

Oprema: Štap: Shimano Catana
Rola: Daiwa Strikeforce E 4000A
Najlon: Awa-shima red iso - ion power 0,28
Fluorocarbon: Berkley Trilene 0,21mm

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 11 Pro 2016 18:52 #492 od marinac
kaštela,11.12.2016, od 17-19 sati

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosan+fc
-skosavica yamashita 3,0

-u sami mrak dolazim na poštu, skorp pa bonaca, lagani istočni kurenat, poluoblačno, dubina oko 4 metra, pijesak, trava, jedna lignja povukla , ali nisan je uspija uvatit.druga lignja nakon pola sata-15 dkg, a odmah zatim i jedna sipa

Molimo prijavite se

Više...
Maestral's Avatar 12 Pro 2016 09:10 #493 od Maestral
Datum: 10.12.2016.
Vrijeme: od 06:00-08:30
Teren: kamenito dno / pijesak
Rola: Blue Arc 3200
Štap: Herakles Calida Rave, 205cm, 3-18gr.
Upredenica: Gosen PE Egi Damashi #1.0
FC:0,18
Varalica: "No name" (cca 30kn), vel. 2.0
Lignja sa fotke bacila se točno u 07:00h, nakon nje do kraja lignjolova više niti jedno potezanje.
Hvala: Godra, Janko

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 12 Pro 2016 09:34 #494 od dzingo

Maestral napisao: Datum: 10.12.2016.
Lignja sa fotke bacila se točno u 07:00h, nakon nje do kraja lignjolova više niti jedno potezanje.

Tko si, gdje si, odakle si, ćime se baviš...nikakvih podataka o tebi ne vidim. Predstavljanje barem.
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 12 Pro 2016 10:10 - 12 Pro 2016 10:12 #495 od Zdenko

marinac napisao: kaštela,11.12.2016, od 17-19 sati

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosan+fc
-skosavica yamashita 3,0

-u sami mrak dolazim na poštu, skorp pa bonaca, lagani istočni kurenat, poluoblačno, dubina oko 4 metra, pijesak, trava, jedna lignja povukla , ali nisan je uspija uvatit.druga lignja nakon pola sata-15 dkg, a odmah zatim i jedna sipa

Jeli ti to SEN Yamashita?

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 12 Pro 2016 10:12 od Zdenko. Razlog: ispravak
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 12 Pro 2016 11:36 #496 od marinac
DA SEN, I nema je za kupit , tek iza nove godine, a i onda nije sigurno, ali san naša još jednu stranicu, , di možeš naručit skosavice istih karakteristika, a možda i bolja, a stranica ti je tackle4, pa malo pogledaj, tebe će sigurno interesirati.
Hvala: Zdenko, tanjo007

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 12 Pro 2016 11:38 #497 od marinac

dzingo napisao:

Maestral napisao: Datum: 10.12.2016.

Tko si, gdje si, odakle si, ćime se baviš...nikakvih podataka o tebi ne vidim. Predstavljanje barem.

Bravo , dobro si mu reka, prijavljuju, a mi ne znamo, ni ko, su, ni šta su, ama baš nikakvih podataka.
Hvala: Zdenko, Godra

Molimo prijavite se

Više...
Maestral's Avatar 12 Pro 2016 12:15 #498 od Maestral
Pozdrav,
Ovim putem se ispričavam Svima koji su bili u nedoumici tko sam i što sam.
Naime, tek sada sam primjetio da moje objave u temi: Predstavite se nema, a zašto?-nemam pojma. :blink:
Siguran sam da sam je prije uključivanja u objave i Ligu objavio, a točno se sjećam i što sam napisao..
No to sada nije niti bitno. Ponovno sam se predstavio i još jednom se ispričavam što sam se uključio u Ligu, a mog predstavljanja nije bilo.
ludomore.com/forum/predstavite-se/595-pozdrav-iz-rijeke#11414

Živjeli! :)
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 12 Pro 2016 12:47 #499 od Zdenko

Maestral napisao: Pozdrav,
Ovim putem se ispričavam Svima koji su bili u nedoumici tko sam i što sam.
Naime, tek sada sam primjetio da moje objave u temi: Predstavite se nema, a zašto?-nemam pojma. :blink:
Siguran sam da sam je prije uključivanja u objave i Ligu objavio, a točno se sjećam i što sam napisao..
No to sada nije niti bitno. Ponovno sam se predstavio i još jednom se ispričavam što sam se uključio u Ligu, a mog predstavljanja nije bilo.
ludomore.com/forum/predstavite-se/595-pozdrav-iz-rijeke#11414

Živjeli! :)

Dobrodosao !

Rogi ribaru !
Hvala: marinac, Maestral

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 12 Pro 2016 19:45 #500 od marinac
kaštela,12.10.2016, od 17 i 20-19 sati
-štap yamaga blank
-rola daiwa
*upredenica goden+fc
-skosavica yamashita

-burin, skoro bez kurenta,dubina oko 4 metra, trava , pijesak, lignja-20 dkg, i sipa.

Molimo prijavite se