"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Uradi sam - Trikovi i fore

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 18 Velj 2016 20:18 #21 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Uradi sam - Trikovi i fore

marinac napisao: maxbeb, i ja san u početku razmišlja o ovoj ideji, te sam i ja bija to napravija, ali mi se nije baš pokazalo dobro.prvo, ako ćeš vatat tehnikom samog povlačenja po dnu, ovo i ajmo reć može.ali, ako hoćeš tehnikom eginga, apogotovo za lignju koja hvata skosu u propadanju, onda je nećeš uhvatiti, jer lignja kad uhvati skosavicu, onda je drži malo poviše glave, i kad ti trzneš, onda je donji red iglica zakaći, meni se to desilo puno puta, i ako vidin da je zakačena s gornje strane glave, ti je onda sa ovom skosom, ne bi uvatija.isto tako, na ebayu možeš kupiti skosavice, koje već nemaju donji red iglica.ako te to bude interesiralo, mogu ti i kazati kako ćeš to naći.

Hvala Barba
Prvenstvena namjena su sipe i dno. Kako su u mene tereni kameniti ima sam dosta zapinanja tako sam odlucija za probu.
Isprobano ne zapinje, ima sam sinoc dva ispadanja al ima sam i sa normalim skosama puno vise.
Vidit cemo kako ce bit :)
Hvala

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Hvala: marinac, Fanatik

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 18 Velj 2016 20:26 #22 od maxbeb

Fanatik napisao: Bravo Maxbeb, cestitam na ideji i sprovedbi ispitivanja, istrazivanja :) Nadam se da ce eksperiment polucit dobre rezultate, a ako i ne, svakako nas zanimaju krajnji rezultatii i dojmovi tog tvog malog znanstvenog istrazivanja :like:

E, evo bas gledam i vidim, iglice na krunicama su ti prilicno zatupljene, odnosno vrhovi su prilicno zakrivljeni a dovoljno je da je vrh malo zakrivljen pa da lignjini kraci, zbog svoje strukture, samo skliznu il se jako slabo zakace :(

Preporucam, ako vec nemas, kupi negdje jednu malu, finu turpijicu, meni se pokazala naj bolja turpijica trokutastog presjeka, s vremena na vrijeme ih naostri. Cini se kompliciran poso al uopce nije, vecinom je dovoljno sam malo liznut turpijicom sa dvije-tri strane i naostri se ko nova ;)

E majstore
A ako smo rekli izlazi i izlazi na more i...
Pokusavaj i pokusavaj :)
Sad kad sam u ovom motu samo kombiniram sta i kako isprobat. Sto nije lose s ovim skosama od cca 12 kn :cheer:
Kako sam reka Marincu ne zapinje tako sto se tog tice je OK. Vidit cemo kako ce se pokazat s kacenjem...nadam se puno vise s kacenjem a ne ispadanjem :cheer:
Ps namjena je za sipe

Hvala: marinac, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 18 Velj 2016 22:00 #23 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Uradi sam - Trikovi i fore
Da ma podrazumijeva se da je namjena za sipe, jerbo za lignju nema nikakve potrebe povlacit po dnu, ja ponekad u tekstu makinalno napisem lignja a mislim na sipu :lol:
Vjerujem da ce to uklanjanje donjih iglica ispunit svrhu, a kako sam razumio vec jest :) i nema zapinjanja.

Svakako ti preporucam ovaj savjet ostrenja iglica, ja kako sam oduvjek volio DTD-ove lignjare, koje inace imaju mekse krunice, tako sam u pocetku imo dosta utpadanja nakon par metara, jedan iskusni prika me savjetovo da tako naostrum iglice ka obadam da su se vrhovi malo ono zakrivili, iako se meni cinilo da to nema velikog utjecaja jerbo je na dodir prsta vrh ipak spicast i ostar al samo malo zakrivljen, ipak mi nije bilo tesko i jednu vecer sam naostrio iglice i odma iduci dan sam vidio rezultat :like: , od tada stalno prakticiram ostrenje i takvi slucajevi otpadanja su svedeni na minimum ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 18 Velj 2016 22:59 - 18 Velj 2016 23:00 #24 od maxbeb

Fanatik napisao: Da ma podrazumijeva se da je namjena za sipe, jerbo za lignju nema nikakve potrebe povlacit po dnu, ja ponekad u tekstu makinalno napisem lignja a mislim na sipu :lol:
Vjerujem da ce to uklanjanje donjih iglica ispunit svrhu, a kako sam razumio vec jest :) i nema zapinjanja.

Svakako ti preporucam ovaj savjet ostrenja iglica, ja kako sam oduvjek volio DTD-ove lignjare, koje inace imaju mekse krunice, tako sam u pocetku imo dosta utpadanja nakon par metara, jedan iskusni prika me savjetovo da tako naostrum iglice ka obadam da su se vrhovi malo ono zakrivili, iako se meni cinilo da to nema velikog utjecaja jerbo je na dodir prsta vrh ipak spicast i ostar al samo malo zakrivljen, ipak mi nije bilo tesko i jednu vecer sam naostrio iglice i odma iduci dan sam vidio rezultat :like: , od tada stalno prakticiram ostrenje i takvi slucajevi otpadanja su svedeni na minimum ;)

Hvala Fan
Svaki savjet je dobro dosao, tako da cemo naostriti iglice. Pratim malo i akcije pa ako uleti koja DTD mogli bi jos malo eksperimentirati. Najavljuju dobro vrime za vikend pa mozda i bude rezultata :cheer:

Zadnja izmjena: 18 Velj 2016 23:00 od maxbeb. Razlog: Korekcija
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 19 Velj 2016 10:59 #25 od tanjo007
Replied by tanjo007 on topic Uradi sam - Trikovi i fore

Fanatik napisao: Bravo Maxbeb, cestitam na ideji i sprovedbi ispitivanja, istrazivanja :) Nadam se da ce eksperiment polucit dobre rezultate, a ako i ne, svakako nas zanimaju krajnji rezultatii i dojmovi tog tvog malog znanstvenog istrazivanja :like:

E, evo bas gledam i vidim, iglice na krunicama su ti prilicno zatupljene, odnosno vrhovi su prilicno zakrivljeni a dovoljno je da je vrh malo zakrivljen pa da lignjini il sipini kraci, zbog svoje strukture, samo skliznu il se jako slabo zakace :(

Preporucam, ako vec nemas, kupi negdje jednu malu, finu turpijicu, meni se pokazala naj bolja turpijica trokutastog presjeka, s vremena na vrijeme ih naostri. Cini se kompliciran poso al uopce nije, vecinom je dovoljno sam malo liznut turpijicom sa dvije-tri strane i naostri se ko nova ;)

Pozdrav samo di si nabavija tu turpiju u željezariji ili može poslužit i ženina za nokte. Lp

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 19 Velj 2016 12:58 #26 od oki270
Replied by oki270 on topic Uradi sam - Trikovi i fore

tanjo007 napisao: Pozdrav samo di si nabavija tu turpiju u željezariji ili može poslužit i ženina za nokte. Lp

Moze posluziti jednom - dvaput ali onda vise ne sluzi za nokte. Uzmi pravu turpiju za zeljezo, imas u Mikeli-tradeu za par kuna.
Hvala: Fanatik, tanjo007

Molimo prijavite se

Više...
Robi-ST's Avatar 19 Velj 2016 16:22 #27 od Robi-ST
Replied by Robi-ST on topic Uradi sam - Trikovi i fore
zanimljiva ideja Maxbeb, svakako ću je isprobati kad odem na sipe :like:
Hvala: maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 20 Velj 2016 00:21 #28 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Uradi sam - Trikovi i fore
Neznam jel pametno zeni unistit turpijicu za nokte :lol:

Evo ovaka mala turpijica ima za kupit u svakoj malo boljoj butigi od alata, inace ovo su 3.5 velike lignjare

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 20 Velj 2016 09:18 #29 od maxbeb

Fanatik napisao: Neznam jel pametno zeni unistit turpijicu za nokte :lol:

Evo ovaka mala turpijica ima za kupit u svakoj malo boljoj butigi od alata, inace ovo su 3.5 velike lignjare

E sad cemi se zaletit po turpiju cisto nek se nade. Kad je jec takvo vrime bolje pripremit opremu pa poslje kise akcija :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
Frenky's Avatar 22 Ruj 2017 10:30 #30 od Frenky
Replied by Frenky on topic Uradi sam - Trikovi i fore
Mijenjanje krunica na skosama.

Da li je netko mijenjao krunice ?
Pretpostavljam da na repu skose postoji neka "cjevčica" ili holder na koju su krunice samo nataknute a poslije fiksirane ljepilom ?
Kako skinuti staru krunicu ?

Jedna Kanji mi ostaje bez iglica...iglice korodiraju u korjen i na pokušaje ravnanja samo otpadnu :blink:

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 22 Ruj 2017 21:19 #31 od Manta
Replied by Manta on topic Uradi sam - Trikovi i fore
Krunice na skosama se lako mijenjaju.
Prvo se skrive igle na kontra stranu kao što je na slici od maxeba par postova iznad ili se iglice presijeku sa klještima, bitno je da se može doći do prestena tj pikse koja drži sve iglice na okupu.

Prsten je najlakše prepilit sa pilom za želeljezo.
Kad se prsten prepili iglice same popadaju i otane samo ostane komad plastije debljine oko 2 mm na koji se ponovo stave krunice i zaljepe sa dvokomponentim ljepilom.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Hvala: Frenky

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 22 Ruj 2017 22:16 #32 od IveRijeka
Ako želite dobru jako finu turpiju tada kupite onu od Stihla za ravnanje odnosno skidnje gornje površine lanca motorne pile. Izuzetno su kvalitetne a nisu skupe . Dobro dođu i za u kući naoštrit nož i ostalo.

Molimo prijavite se