"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Sipe s obale

Sipe s obale 06 Ožu 2016 18:44 #6554

• Divlji Čovik
  • Divlji Čovik's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 52
Lov sipa ;)

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: : 06 Ožu 2016 19:00 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Re:Sipolov 06 Ožu 2016 18:45 #6555

• Divlji Čovik
  • Divlji Čovik's Avatar
  • Stalni korisnik
Amo malo koje su najbolje tehnike za lov sipe sa obale?

Re:Sipolov 06 Ožu 2016 20:25 #6558

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
  • lignja lignji grize rep!
  • Zahvala primljena: 462
E super da si otvorio ovu temu,da ne zatrpavamo natjecateljsku.

Evo imam par pitanja za iskusnije:

1. Koji je najbolji dio dana za lov sipa?
2. Na kakvim poštama ih je najbolje tražiti?
3. Jeli istina da se mogu jednako uspješno loviti tokom cijelog dana?
Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Re:Sipe s obale 06 Ožu 2016 20:32 #6559

• Divlji Čovik
  • Divlji Čovik's Avatar
  • Stalni korisnik
Ma sta govorili mislim da se ne love jednako tokom cijelog dana, najbolje se love ko i lignje u sumrak hihi

Re:Sipolov 07 Ožu 2016 11:47 #6570

• Boki
  • Boki's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 233
Divlji Čovik napisao:
Amo malo koje su najbolje tehnike za lov sipe sa obale?

Kod mene pali puzanje po dnu sa zastojima od 10-15 sec i svake 2-3 pauze kratki skos. Naravno, na pijesku i šljunku :)

Re:Sipolov 07 Ožu 2016 11:53 #6571

• Boki
  • Boki's Avatar
  • Majstor foruma
lignjolovac napisao:
E super da si otvorio ovu temu,da ne zatrpavamo natjecateljsku.

Evo imam par pitanja za iskusnije:

1. Koji je najbolji dio dana za lov sipa?
2. Na kakvim poštama ih je najbolje tražiti?
3. Jeli istina da se mogu jednako uspješno loviti tokom cijelog dana?

1. Najbolje sam lovio kod nagle promjene meteoroloških uvjeta, a što se doba dana tiče, promjena plime i oseke
2. Teško je reći. Preferiram pijesak/šljunak. Po kamenju (iz očitog razloga gubljenja pribora) nikad nisam vukao sa obale, iako kad ronim, vidim ih i tamo.
3. Iz mog iskustva, takve lokacije su rijetke. Vidi odgovor 1. :cheer:

Re:Sipe s obale 07 Ožu 2016 13:27 #6573

• Divlji Čovik
  • Divlji Čovik's Avatar
  • Stalni korisnik
A boja sta se tice? Meni su se na narancastu znale nekad bacit, pa sta nije da sipa ide i u travu?
Ja sam ih roneci vida po plazama i mulju :)

Re:Sipe s obale 07 Ožu 2016 13:36 #6574

• Boki
  • Boki's Avatar
  • Majstor foruma
Ma ima je svugdje, ali vuć po travi i kamenju i nije neka sreća.
A što se boja tiče, uglavnom koristim zelenu po danu i mjesečini, narančastu po mraku. Iako, pravila nema. Drugi su lovili na plave, bijele, ljubičaste. Ima lik dole na Pagu koji lovi sa jeftinim kinezom kojeg je zalijepio po svim šavovima da ne pije more i obojao ju zlatnom Hamerite bojom sa dodatkom šljokica. Ne lovi svaki put, ali kad lovi, vadi duplo više nego mi ostali skupa :blink:
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Divlji Čovik

Re:Sipe s obale 07 Ožu 2016 13:46 #6575

• Divlji Čovik
  • Divlji Čovik's Avatar
  • Stalni korisnik
Ma znaci najbolje samo kinu, bar nema puno stete ako zapne, jeli skaces s mista na misto pa nosas sacak sa sobom ili kako ih vadis hihi?
Npr ja nemam cesto sricu da je izvadim vanka bez sacka a kad je vadim prije mi udre jedno 10 puta u sacak prije nego sto ude u njega hahaha :p
Kad nosim sacak moram u mistu stajat jer mi ga je nezgodno vuc svugdi sa sobom

Sipe s obale 07 Ožu 2016 21:58 #6578

• Manta
  • Manta's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 212
Neka moja iskustva su aljedeća.
Sipa se lovi tijekom cijelog dana
Najbolji tereni su šljunak sa sitnom travom,ili još bolje akp je rub kamena i pijeska.
Najdraži mi je sistem drop shot,daleko se baca sa eging štapom a i ako zapne gubi se samo olovo.
Od skosavica zelene i plave se dobitne mada i ostale boje love al meni su ove dvije boje najdraže.
Isto tako volim da skosavice imaju šare po tijelu jer sipa obožava šarene skose.(što šarenija to bolja.)
Sipa je sporija i tromija od lignje pa netreba stalno skosivat,ja pravim dosta duge pauze između skosivanja pa tako često sipa sama potegne skosu,čak i ako se opari na iglice od skose opet se vrati.
Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Boki

Re:Sipe s obale 08 Ožu 2016 10:27 #6585

• Boki
  • Boki's Avatar
  • Majstor foruma
Divlji Čovik napisao:
Ma znaci najbolje samo kinu, bar nema puno stete ako zapne, jeli skaces s mista na misto pa nosas sacak sa sobom ili kako ih vadis hihi?
Npr ja nemam cesto sricu da je izvadim vanka bez sacka a kad je vadim prije mi udre jedno 10 puta u sacak prije nego sto ude u njega hahaha :p
Kad nosim sacak moram u mistu stajat jer mi ga je nezgodno vuc svugdi sa sobom

Imam jedan home made od starog teleskopskog štapa koji je pukao, ali ga ne koristim često. Volim životinji dat šansu. Ako nije suđeno da ju izvučem ovako, neka joj je sa srećom ;)
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: pepsi

Sipe s obale 08 Srp 2016 08:33 #8036

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 162
Ljudi pomagajte neznalici da nauci malo oko sipolova. Znam da lignja u ovo doba godine nije bas za lov sa obale spinning tehnikom ali me zanima kako je sa sipama?
Zapravo mene zanima kako je po vasem misljenju najbolje loviti sipu sa obale i na kojem terenu ?

1. Dali se skosavica lagano ili brzo vuce po dnu pa lagano cimne ili se pretrazuje cijela dubina ( iskljucivo me sipa zaniima )
2. Dali se moze to raditi po pjeskovitim plazama tipa vuci skosu po pijesku ( ima li ih na pjeskovitom dnu ili oko kamenitog dna da ih trazim )
3. Dali je mozda bolje loviti sipu uz neke molove pri dnu gdje se skariva u sjeni ili je na plazi bolje ili nekom kamenitom djelu pa prema otvorenom moru sa kamenitom dnom bacati
4. Kada je najbolje ici, u ranu zoru iz mraka u svitanje ili iz sumraka u noc pa do ujutro

To su neka moja pitanja ali ako sam skor sve promasio nadam se da ste shvatili sta me zanima pa mi molim vas pomozite.
Hvala Vam puno na pomoci !!! :like:
Zadnja izmjena: : 08 Srp 2016 08:34 od dxdandy.

Sipe s obale 08 Srp 2016 08:39 #8037

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 277
dxdandy napisao:
Ljudi pomagajte neznalici da nauci malo oko sipolova. Znam da lignja u ovo doba godine nije bas za lov sa obale spinning tehnikom ali me zanima kako je sa sipama?
Zapravo mene zanima kako je po vasem misljenju najbolje loviti sipu sa obale i na kojem terenu ?

1. Dali se skosavica lagano ili brzo vuce po dnu pa lagano cimne ili se pretrazuje cijela dubina ( iskljucivo me sipa zaniima )

Pricekas da legne skosavica na dno, malo cimnes, ostavis da opet malo legne na dno, malo cimnes...(shvatio si). Ideja je malo podici pijesak i bez jakog skosanja jer preplase sipu - posebno ako su sipe manje (a sad jesu manje).
2. Dali se moze to raditi po pjeskovitim plazama tipa vuci skosu po pijesku ( ima li ih na pjeskovitom dnu ili oko kamenitog dna da ih trazim )

Ima na pijesku - opcenito na rubu izmedju cistog pijeska i posidonije.
3. Dali je mozda bolje loviti sipu uz neke molove pri dnu gdje se skariva u sjeni ili je na plazi bolje ili nekom kamenitom djelu pa prema otvorenom moru sa kamenitom dnom bacati

Sipa se opcenito ukopa i maskira u pijesku. Kamenito dno manje a i nezgodno je zbog lakseg gubitka skosavice.
4. Kada je najbolje ici, u ranu zoru iz mraka u svitanje ili iz sumraka u noc pa do ujutro

Sipe se love cijeli dan. Zadnju sam ulovio u podne. Ipak, nesto su agresivnije na kad pocne padati mrak i po samom mraku pa se drznu krenuti i po metar-dva za skosavicom. Kroz dan moras bas "pogoditi" u blizinu sipe da bi napala skosu.
Zadnja izmjena: : 08 Srp 2016 08:40 od oki270.

Sipe s obale 08 Srp 2016 09:08 #8038

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 162
#oki270

Hvala ti na odogovorima. Sad vec imam malo bolji filling kako se ponasati kad krenem tj. probam upecati.
Recimo da sam si zamislio loviti ih na pjeskovitoj plazi koja ide prema dubin tako da vec na nekih 15m od obale ima cca 3-4m a na nekih 20-25m ima i do 5-6m dubine. Fini cisti pjesak pa ne bi trebalo biti kacenja.

E sad me jos zanima buduci one dvije krunice koje kace lignju ili sipu su rasopredjene na 360° oko repa skosavice da mozda ovaj doljnji red koj bi mogao kaciti slucajno za nesto da uvijem prema gore ili nema potrebe ili da ih otkinrm-odrezem pa da sam 99% da necu za nesto zakaciti ili da nista ne diram.

Hvala !

Sipe s obale 08 Srp 2016 09:17 #8039

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 277
Ako je na dnu pijesak - nece kaciti za njega. Ako zakaci za travu, upredenica bi morala biti dovoljno jaka da otkines travu. Opcenito se skosavice specijalno za sipe rade bez donjih iglica ali ja osobno koristim obicne za lignje i mozda sam izgubio 2 u cca 50tak sipolova. Jos jedna sitnica - sipe se bacaju i na najjeftinije skosavice tako da tu ne igra narocitu ulogu da li je to Zebco od 14 kuna ili Yamashita od 150. Koliko sam primjetio igra jedino boja - vole plave i zelene po danu, po noci bolje rade narandzaste (barem u mojem krajoliku) :).
Zadnja izmjena: : 08 Srp 2016 09:18 od oki270.
  • Stranica:
  • 1
  • 2