"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Lignje - Ludo More Liga 2017.

Lignje - Ludo More Liga 2017. 05 Srp 2017 15:19 #14915

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1116
Službena tema Ludo More Lige 2017. Molio bi Vas da ovdje iznesete sve prijedloge, ideje i savjete kako bi ligu iz godine u godinu dizali na viši nivo.

Ono što ja mogu obećati je sve bolji i bolji nagradni fond, brendiranje lige, puno veća prisutnost na web-u i društvenim mrežama, live rezultati i posebnih nagrada poput Ludo More majica s obilježjima lige kao na Tour De France-u 😂

Pravila
  1. U igri smiju sudjelovati svi registrirani korisnici LM foruma
  2. Liga počinje u ponedjeljak 11.9.2017. i traje do 1.2.2018.
  3. Računaju se isključivo ulovi s obale.
  4. Svaka prijava ulova mora sadržavati sljedeće: sliku ulova, opis ulova i opremu.
  5. Glavna slika ulova mora biti slikana na mjestu ulova.
  6. U kadru slike između ostalog mora biti vidljiv i logotip lige koji će biti postavljen za download početkom natjecanja.
  7. Pobjednika će odlučiti ukupan dojam natjecatelja tijekom lige.
  8. Pobjednika biraju isključivo ostali natjecatelji lige.
Sad generalno o pravilima neakademskim jezikom :lol: Odmah da skočim na pravilo broj 5. Dakle, grubo rečeno, više vrijedi 1 lignja uz kvalitetnu sliku i duhovit opis nego 15 lignji bez opisa s lošom slikom. Za pobjedu nije potrebno napraviti lignjocid već pokazati vještinu, kontinuitet i ljubav prema ovoj plemenitoj disciplini. Slobodno stavite i više slika. Npr. ulov (koji je obavezan), zatim pripremu lignje, neki dobar recept, pričicu i sl. Dobrodošao je i video. Na kraju natjecanja, forumaši će odabrati pobjednika na temelju ukupnog dojma, a Ludo More i sponzori će ga/ih nagraditi. ;)

Bitno: Uz fotografiju ide i mali dodatak. Da bi sve bilo čisto ko suza i da budemo sigurno da je fotografija napravljena u svrhu nagradne igre, u kadru mora biti i ovaj PDF dokument ispod.

PDF ili JPG slika...

To je obični A4 format s logotipom i nazivom lige koji ćete skinuti, isprintati i ubaciti u kadar. Ako ste pomorac, svjetioničar ili astronaut i nemate pristup printeru, možete na neki bokun papira ili slobodne napisati "LudoMore.com LML 2017. (lignjolov)" i to je to ;)

Neka igre počnu...
Zadnja izmjena: : 10 Ruj 2017 19:48 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: marinac, crni010, Janko, tuvok1976, markulin

Lignje - Ludo More Liga 2017. 05 Srp 2017 17:42 #14916

• markulin
  • markulin's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 824
zeusfaber napisao:
Službena tema Ludo More Lige 2017. Molio bi Vas da ovdje iznesete sve prijedloge, ideje i savjete kako bi ligu iz godine u godinu dizali na viši nivo.

Ono što ja mogu obećati je sve bolji i bolji nagradni fond, brendiranje lige, puno veća prisutnost na web-u i društvenim mrežama, live rezultati i posebnih nagrada poput Ludo More majica s obilježjima lige kao na Tour De France-u 😂

(Ovaj tekst će se popunjavati)

Svaka cast na ovome! I bit ce to sve bolje i bolje! Ja sam ovo otkrio tek nedavno i "u jednom dahu" sam procita teme od Liga 2016 & 2017 i Lignje s obale i bas san se odusevio! Steta da pepsi i maxbeb nisu sudjelovali 2017. da svojim primjerom pokazu ono sto mozda nije dobro. No, super je da ima jedan marinac koji svima moze bit poticaj da ga "skinu s trona"! Ono sto je meni palo napamet je mozda nekakav " tjedni pregled" ili mozda cak "kola", npr. da kolo traje tjedan ili mjesec i da se dobivaju bodovi, a na kraju da se to zbraja.... Ne znam. Samo kao prijedlog, tj.dovodenje aktivnosti u "ruzne" i kisne dane kad se ne moze lovit... Tako mozda ukljucit malo kontinentalce da prate iako ne mogu sudjelovati... I svakako "nagradit" sponzore uvrstavanjem na papir lige... Eto. Za pocetak.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber, marinac, crni010, Janko, grobert1987

Lignje - Ludo More Liga 2017. 06 Srp 2017 22:27 #14919

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
  • lignja lignji grize rep!
  • Zahvala primljena: 462
Ova ideja mi se sviđa od Markulina,da podjelimo ligu na određeni broj kola. Naprimjer da napravimo tablicu koju bi ažurirali nakon svakog kola. Sponzore svakako istaknuti na papir za ligu.
Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: markulin

Lignje - Ludo More Liga 2017. 07 Srp 2017 09:43 #14921

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Doktor foruma
  • Student računarstva, Rijeka
  • Zahvala primljena: 250
Možda napraviti neku bodovnu skalu npr. one najuobičajenije lignje 100-200g da nose 1 bod a one od kile da nosu 10. :woohoo:
Samo bi to onda bio veliki posao zbrajanja ako se čeka kraj sezone pa bi to bilo smisleno samo ako se broji svaki tjedan/mjesec, po kolima kao što je gore navedeno...
Imaš catu?
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: macchiato

Lignje - Ludo More Liga 2017. 07 Srp 2017 10:53 #14922

• Vinsent_P
  • Vinsent_P's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 33
Neka se bodovi broje po kolima tjedan/mjesec, ali da se na kraju zbrajaju bodovi od početka do kraja lige jer nemaju svi svaki tjedan vremena za otić loviti, da svi imaju jednake šanse...

Lignje - Ludo More Liga 2017. 07 Srp 2017 12:16 #14923

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Doktor foruma
Vinsent_P napisao:
Neka se bodovi broje po kolima tjedan/mjesec, ali da se na kraju zbrajaju bodovi od početka do kraja lige jer nemaju svi svaki tjedan vremena za otić loviti, da svi imaju jednake šanse...

Eh peška je uloženo vrime, zna se da onaj s više vrimena će imat više šansi...:side:
Imaš catu?
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: oki270, Vinsent_P

Lignje - Ludo More Liga 2017. 07 Srp 2017 15:12 #14924

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 277
Janko napisao:
Vinsent_P napisao:

Eh peška je uloženo vrime, zna se da onaj s više vrimena će imat više šansi...:side:

Tocno. Dok svi ne postanemo penzioneri treba ukinuti ligu :-). A i onda je upitno...dal ces moci sam do mora il ces po stakama/kolicima... tesko je ovako nesto slozit da bude fer.
Zadnja izmjena: : 07 Srp 2017 15:14 od oki270.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Janko

Lignje - Ludo More Liga 2017. 08 Srp 2017 10:59 #14925

• macchiato
  • macchiato's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 11
Janko napisao:
Možda napraviti neku bodovnu skalu npr. one najuobičajenije lignje 100-200g da nose 1 bod a one od kile da nosu 10. :woohoo:
Samo bi to onda bio veliki posao zbrajanja ako se čeka kraj sezone pa bi to bilo smisleno samo ako se broji svaki tjedan/mjesec, po kolima kao što je gore navedeno...

odlična ideja
do 100g - nula bodova, vraćaj nazad u more
100 - 200 g - 1 bod
200 - 300 g - 2 boda
300 - 500 g - 5 bodova
500 - 750 g - 7 bodova
750 - 1000 g - 10 bodova
1000 - 1500 g - 15 bodova
1500 na vise - 20 bodova
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber, maxbeb, oniram, Janko, Vinsent_P, marintori91

Lignje - Ludo More Liga 2017. 08 Srp 2017 11:44 #14926

• Vinsent_P
  • Vinsent_P's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 33
@Janko @oki270

Kažem da ne bi bilo "fer" da se ljude izbacuje iz lige jer taj tjedan nisu mogli na more, jer eto ja kada imam dva kolokvija u tjednu ne pada mi na pamet da idem nigdje nego samo učim, a onda tjedan nakon mogu biti na moru svaki dan. Zato mislim da bi bilo najpoštenije da se bodovi zbrajaju tjedno ili mjesečno i onda se pobjednik odabere na kraju lige. Mogla bi se ubaciti neka kladionica ko će biti prvi na kraju tjedna/mjeseca, da bude zabavno :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Lignje - Ludo More Liga 2017. 08 Srp 2017 11:58 #14927

• markulin
  • markulin's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 824
macchiato napisao:
Janko napisao:

odlična ideja
do 100g - nula bodova, vraćaj nazad u more
100 - 200 g - 1 bod
200 - 300 g - 2 boda
300 - 500 g - 5 bodova
500 - 750 g - 7 bodova
750 - 1000 g - 10 bodova
1000 - 1500 g - 15 bodova
1500 na vise - 20 bodova

Po meni je bolji dosadasnji subjektivni nacin ocjenjivanja. Smisao lige i nije ulovit cim vise liganja nego loviti i podjeliti dozivljaje i iskustva s forumskom zajednicom. Do sada su lige imale zbilja fer poredak, i tako ce vjerojatno biti i dalje. Vise se cijeni jedna lignja covjeka koji je na stakama isao na razne plaze u potrazi za lignjama nego puna kanta necijih liganja kome je more ispred nosa.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Cruzer009, Baćo68, macchiato, Vinsent_P

Lignje - Ludo More Liga 2017. 08 Srp 2017 19:40 #14930

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Doktor foruma
markulin napisao:
Po meni je bolji dosadasnji subjektivni nacin ocjenjivanja. Smisao lige i nije ulovit cim vise liganja nego loviti i podjeliti dozivljaje i iskustva s forumskom zajednicom. Do sada su lige imale zbilja fer poredak, i tako ce vjerojatno biti i dalje. Vise se cijeni jedna lignja covjeka koji je na stakama isao na razne plaze u potrazi za lignjama nego puna kanta necijih liganja kome je more ispred nosa.

Ili oba? :) Određeni dio bodova od objektivnog sistema a određeni od subjektivnog.
Tu baš ima puno načina kojih se može skombinirati, ali opet će većina glasati za najaktivnije ribolovce i to je to. :)
Imaš catu?
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: markulin

Lignje - Ludo More Liga 2017. 08 Srp 2017 22:19 #14931

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar
  • Legenda foruma
  • lignja lignji grize rep!
  • Zahvala primljena: 462
Dobre ideje,ali po meni dosta komplicirano,vaganje i bodovanje po gramaži mi se baš ne sviđa. Što jednostavnije to bolje. Moje mišljenje :)
Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Lignje - Ludo More Liga 2017. 08 Srp 2017 22:22 #14932

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Doktor foruma
lignjolovac napisao:
Dobre ideje,ali po meni dosta komplicirano,vaganje i bodovanje po gramaži mi se baš ne sviđa. Što jednostavnije to bolje. Moje mišljenje :)

Kažem, treba vremena i volje. :lol:
Imaš catu?

Lignje - Ludo More Liga 2017. 09 Srp 2017 02:14 #14934

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Legenda foruma
  • Samo moru virujem
  • Zahvala primljena: 1177
Pozdrav,
Dobre ideje i prijedlozi, sve u svrhu poboljsanja lige i zanimljivosti. Osobno mislim da bi sve trebalo malo pojednostavniti. Cijenim i razumim da bi najbolje i najpostenjije bilo vagat i slikat pojedinu lignju, medutim tu se stvari malo kompliciraju i nece se svakom dati slikavat i pisat itd itd.
Pa evo mog prijedloga...svatko ko je ulovio par liganja zna po slici procijenti kolika je lignja i koliko je teska, bez obzira kako je slikana...tj zumirana i ostalo itd...itd
Vec sam i prije pisao tj. lani.... Npr neka se na logo lige napravi skala cca min 10 cm i lignja ne smije bit manja od tog, pa onda poslazi jednu iznad druge po velicini..1,2,3, pa nek ih bude do 10 svakom tko lovi za prijavit svaki ulov :cheer: ...tesko al eto bas zato mislim da bi nekoliko liganja mogo stat na sliku...opisi ulova i dalje nek ostaju kako je i do sad bilo.

Nek moderator ili mi zajedno glasanjem odlucimo jesmo li za neki min,,,bilo to 10 cm ili 100 gr, opet skala od 10 cm jedostavnije nego dokazat da je nesto 100 gr ajmo rec da jed velicina tu negdi.

Ja sam prvi za podvuc crtu neke minimalne velicine / tezine jer mi cilj nije ulovit samo danas nego i sutra,dogodine i za 10 godina.

Tako bi volija da liga ima neka pravila, ako ih pak nece bit nek svak odluci hoce li sudjelovat i jel to fer i korektno i to najprije prema moru i prirodi.
Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Zadnja izmjena: : 09 Srp 2017 02:21 od maxbeb. Razlog: Kork
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber, macchiato, Janko, markulin

Lignje - Ludo More Liga 2017. 09 Srp 2017 12:26 #14937

• macchiato
  • macchiato's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 11
maxbeb napisao:
.

Nek moderator ili mi zajedno glasanjem odlucimo jesmo li za neki min,,,bilo to 10 cm ili 100 gr, opet skala od 10 cm jedostavnije nego dokazat da je nesto 100 gr ajmo rec da jed velicina tu negdi.

.

ako nista drugo neki minimum bi se morao uvesti. nikako nebi trebali davati nekome komplimente i nagrade zato jer lovi lignje manje od 100g.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Janko, Grobnican