"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
mirakulin's Avatar 14 Sij 2018 11:51 #1001 od mirakulin
Upis br.: 91

14.1.2018.
Vrijeme: 6:25-8:30
Ulov: 2 komada (310 g)

Teren: miješano
Dubina: 4-5m
Vitar: burica
Kurenat: zapadni pa kasnije od obale

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Crvene blizanke. Jutros s kolegom odlazim na južnu stranu Splita budući da vidimo da je bura. Dolazimo na prvoj poziciji, uvjeti loši. Puše, ali i kurenat jaki zapadni. Pokušali malo na par mista, ali ništa. Odlučujemo se za promjenu pozicije. Lipo je kad se ima auto... Na drugu poziciju dolazimo malo iza 7. Taman najbolje vrime. Odma u drugom bacanju, nakon prve serije skoseva, upredenica se opušta. Skos... Evo je! Lipi komad, pumpa ko velika!

Odma je lipše, znamo da su tu! A i uvjeti su ovdje lipši. Gotovo da ne puše, a kurenta gotovo da i nema, ili je od obale. Nakon 5 minuta repriza... Dvi serije skoseva, upredenica se opušta prije nego je "trebala" bit na dnu, skos... Evo je! Bliznaka!

Nakon toga imao još jedanu lignju, sigurnu, nerealiziranu. Budala, kad san iša skosat, skužio sam otežanje i umisto da močnem namotavat, ja vratio štap (u skosanju) i..... normalno..... ode... Nakon toga i kolega propustio jednu, digo malo sluzi. Zadnjih 15 min premistili se na drugo misto blizu, ali tu sam ima samo još jednu propuštenu priliku, na isti način, ali ovaj put nisam 100% siguran jer je težina bila kraćeg trajanja...

Ma dobro je. Da nisan smotan bilo bi i bolje... :P :whistle: Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 14 Sij 2018 13:34 #1002 od Squidhaker
Upis 124
14.1.2018 Trogir
Od 11-12.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Dubina 5-6 m
Ulov 1 lignja

Nakon pola sata skosanja,upredenica se kao lagano treska,kontriram kad pumpanje s druge strane.polako je dovlacim i vadim vani,drzala se s jednim krakom.kasnije nista😄😄

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 14 Sij 2018 18:33 #1003 od anton
Replied by anton on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
14.1.2018
Vrijeme ribolova : 2-5 sati
Štap: okuma safina
Skosavica: DTD auri premium 3.0
Upredenica : 0.14 od okume i predvez fc 0.23
Bura je cijeli dan puhala ko blesava, ali se popodne ipak mrvicu stisala pa odlucim skoknut do mora bez previse ocekivanja...prvi zabacaj, prvi skos i gore je!! Prava ljepotica... zatim 30 min nista...

Odlazim do druge uvalice bacam odmah se kaci ali otpada... premjestio sam se na drugu stranu i onda je pocelo ludilo... jedna za drugom sve na dtd auri premium.Kako sam jednu uhvatio ostale 3-4 bi je pratile do samih stijena te sam samo skosu spustao u more i vadio ih :) :) :) .Poslje toga sam otisao na poziciju gdje je bura ful puhala i tamo sam ih 5 izgubio jer nisam imao oligiu pa bi mi ih val do samih stijena odnio :whistle:

Ovu bebicu sam naravno pustio nazad u more...

Neocekivani kraj zimskih praznika... pozdrav do sljedeceg vikenda :like: :like: :like:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 14 Sij 2018 18:46 #1004 od marinac
UPIS: 137

Marina,14.1.2018, od 16 i 30 do 17 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano
-upredenica unitika+fc
-skosavice duel, yamashita

uvjeti:

-lagani vitar
-bez kurenta
-dubina 5 metara
-dno pjeskovito

ulov:
-1 lignja

-u samu noć sam osjetio zatezanje upredenice,skos, i ide vani

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 14 Sij 2018 19:52 #1005 od Squidhaker
Upis.125
14.1.2018 Trogir
Od 15-17.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5 dtd 3.0
Ulov 2 lignje
Dubina 5-6 m

Nakon uru skosanja upredenica para more,kontriram i evo je.lip komad.
Onda jos uru skosanja u prazno i opet upredenica para more,kontra i evo druge.i to je to 😄😄

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 14 Sij 2018 22:39 #1006 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br 19.

Bura drži dva dana pa nemam puno opcija di poć lovit.
Najbliža pošta do kuće, trajetno pristanište Lopar.
Vrijeme lignjolova.16.20-18 sati.
Oprema štap squidhacker 2.5-4, rola shimano exage 2500rc, špaga kastking 10 lbs,predvez colmic fendreel 0.20.
Uvijeti, bura.jak kurenat.
Dubina 8-15 metara, dno.kamen i pijesak.

Ppšta udaljena kilometar mi od kuće, a nisam lovio na pristaništu mjesec i pol al eto danas odlučio malo ubit vrime, bar sat vremena.
Dolazim u 16.20 jedan lignjolovac već lovi,kaže ništa već danima. :thumbdown:
Nema veze,glavno da se maše štapom i da sam na friškom zraku.
Počinjem sa dtd flashoita zelena al duboko je i uz dosta kurenta nikako da stigne do dna.
Mjenjam i stavljam 3.0.kanji clicks sandeel gold, par puta bacam ništa al bar tone kako treba. :D
U 16.40 kreće trajekt za valbisku,mornar odvezuje cime od krme, kapetan dodaje gas,motori bruje a meni poteže lignja.
Instinktivno opalim kontru, štap se lipo savija, ovaj što odvezuje cime gleda, a ja mislim sad ako krene trajekt i propela zabumbulja ode lignja.
Motam ko da je prazno i dižem je ekpresno na rivu, lip komad.

Ode trajekt, e sad puše u leđa nema zavjetrine.Sljedeći zabac leti skosa 70 metra, skosam, al ništa.
Drugi zabac skosa leti još i dalje, malo se omekšala špaga koja je ispod na špuli,
Sačekam 15- ak sekundi skosnem prvi put, lignja je već gore.
Motam al nikako namotat, noje velila al je daaaaleko,predaleko.

Ajde, nije loše po buri.do 18 sati nula bodova, Za danas 2 komada,
Kolega lignjolovac jednu malu, vraćena u more uz pozdrav da dođe nazad kad bude težila pola kila i da povede bližu i daljnju rodbinu.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 15 Sij 2018 08:27 - 15 Sij 2018 08:31 #1007 od mirakulin
Upis br.: 92

15.1.2018.
Vrijeme: 6:05-7:35
Ulov: 5.01 komad (3 zadržane + 2 puštene)

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Vitar: burica
Kurenat: ekstra jaki sjeverni + jaki istočni

Oprema:
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Opet ludnica. Opet iz ničega nastane svašta... I opet puštam veće, a zadržavam manje... :silly: Sve naopako... Dolazim na poštu, puše burica, al podnošljivo je. Kurenat ekstremni... Nosi ko ludo. Do prve san mora čekat 25 min, bacila se malica, nisam je ni skužio zbog kurenta, tek kad sam iša skosnut...

Naravno, dan započinjemo puštanjem...

Nastavljam dalje i nakon 20-ak minuta skužim povlačenje upredenice, skos... Lipo pumpa, nije nešto, al ajde, nije ni loša. Ovu ću ostavit.

Nije prošlo niti 5 minuta, u skosavanju već pri površini i dosta blizu rive, baca se jedna. Ovo ja nako, na granici, vjerojatno bi je pustio, al nisam tija riskirat jer je bila zakačena za "mozak".

Pustit ćemo neku drugu. A tako je i bilo nakon po ure, taman se mislio da ću brzo ić, upredenica se opušta, skos... Evo je! I ova je na granici, al ajde... Plivaj ti dalje...

A sad kad se uvatila ova, moran još dva put bacit, možda se zaleti koja velika... :lol: :silly: :whistle: I onda opet iznenađenje. Nakon 5 min kad sam reka da je to stvarno zadnje bacanja, imam opet opuštanje upredenice, skos... Utvrdo! I čini se dobar komad. Pumpa i izvlači... Ajde lipo, napokon. Lagano namotavam, kad odjedanput... Puk! Ka da je nešto puklo doli i ka da se nešto zatrzalo. Hm. Pa ne može bit riba kad je pumpalo, jedino što mi pada napamet je da je došla riba i odgrizla mi komad lignje. Očekujem dignut po lignje, a kad ono...imam što i vidit:

Jedna omanja lignjica i malo veći krak! Bile su dvi, a ono san ositija kad je puko krak, a trzaji su bili kad je ova druga ostala za ovom... Svašta! I eto, što se izrodi od normalnog jutro. Ovu naravno, bez razmišljanja ostavljam, iako je sitna, taman 12 cm, al pretpostavljam da je ranjena, vidim rep joj je malo oštečen, nema je smisla puštat...

Uf. Da san bar moga ostat još malo, ko zna što bi još sve bilo... :P :whistle: Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 15 Sij 2018 08:31 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 15 Sij 2018 08:48 #1008 od dzingo

Manta napisao: Upis br 19.

Bura drži dva dana pa nemam puno opcija di poć lovit.
Najbliža pošta do kuće, trajetno pristanište Lopar.
Vrijeme lignjolova.16.20-18 sati.
Oprema štap squidhacker 2.5-4, rola shimano exage 2500rc, špaga kastking 10 lbs,predvez colmic fendreel 0.20.
Uvijeti, bura.jak kurenat.
Dubina 8-15 metara, dno.kamen i pijesak.

Ppšta udaljena kilometar mi od kuće, a nisam lovio na pristaništu mjesec i pol al eto danas odlučio malo ubit vrime, bar sat vremena.
Dolazim u 16.20 jedan lignjolovac već lovi,kaže ništa već danima. :thumbdown:
Nema veze,glavno da se maše štapom i da sam na friškom zraku.
Počinjem sa dtd flashoita zelena al duboko je i uz dosta kurenta nikako da stigne do dna.
Mjenjam i stavljam 3.0.kanji clicks sandeel gold, par puta bacam ništa al bar tone kako treba. :D
U 16.40 kreće trajekt za valbisku,mornar odvezuje cime od krme, kapetan dodaje gas,motori bruje a meni poteže lignja.
Instinktivno opalim kontru, štap se lipo savija, ovaj što odvezuje cime gleda, a ja mislim sad ako krene trajekt i propela zabumbulja ode lignja.
Motam ko da je prazno i dižem je ekpresno na rivu, lip komad.

Kolega, tu sam ja ribao prije cca. mjesec dana dok sam vozio tu liniju Lopar-Valbiska. Uvijek bura a najbolje vrijeme za ribanje je bilo kad bi mi otišli za Valbisku. Svejedno sam uhvatio par dobrih komada ;) .
Bem mu miša...da sam znao da si u blizini mogli smo opalit jedan zajednički ribolov i razmijenit iskustva.
Sada znam za sljedeći put ako me opet put odvede gore.
Pozdrav.
Hvala: Manta

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 15 Sij 2018 15:37 #1009 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Kolega ako slučajno bude opet na ovoj liniji ili u pralazu svakako se javi.Za lignjolov i ribolov sam uvijek.
Upis br 20.
Lokacija Supetarska draga-marina.
Vrijeme lignjolova 6.30-7.30.
Oprema štap squidhacker, rola shimano exage 2500rc.špaga kastking 10 lbs,predvez fendreel 0.20.
Uvijeti lagana bura, bistro more.
Teren pijesak i sitna trava,dubina 4-6 metara.
Danas smjena počinje od 8 pa odlučio probat sreću prije posla i nisam požalio.
Na poziciji u 6.30, nakon par zabacivanja lagano vibriranje špage, kontra, tvrdo pravo,rola prokliže, pokušavam namotat al neide.
Osjetim težinu potežem štapom, krene pa zastane, nakon 3-4 sekunde ko ukopano, hobotnica.
Već vidim ode najdraža zelena yo zuri 2.5, od milja trudnica.
Pokušavam par minuta ostavit, ma kakvi ništa.
Potežem špagu sa krpom i puca, osta mi najdraža skosa.

Vežem ponovo predvez kopču i stavljam asia red 2.5 od kanjiija, drugi zabac u tvrdo.
Namotavam, osjetim da je lipa.
Školski pokupim u sak, dobraaaa.

7.20 a ja moram poć radit, ko izmisli poso taj je stvarno bio nepametan.
Još dva zanaca i put pod noge na šljaku.
Doma je pridružio onoj od sinoć i u dubinski, mogle bi one skupa u pećicu sa krumpirima.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 15 Sij 2018 18:41 - 15 Sij 2018 18:46 #1010 od mirakulin
Upis br.: 93

15.1.2018.
Vrijeme: 15:40-17:35
Ulov: 6 komada (3 zadržane + 3 puštene)

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Uvjeti: Milinaaaaaaaa
Vitar: laaagana burica pa ubruo ništa
Kurenat: jaki sjeverni pa kasnije lagani

Oprema:
skosavice:
1., 2., 4., 5. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold
3. na: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ
6. na: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Milina večer. Uvjeti su bili zbilja idilični... Kurenat opet jak, al nije more ka ulje pa onda sve ositiš, svaki dodir. Ma milina...

Nisam nego došo, nakon 10-ak minuta i par bacanja, kad sam htio prominit skosavicu jer mi je zbog bistrine mora ova izgledala preblještava, kraj skosavice doliće "nešto". Jel lignja? Stajem sa dizanjem, sebi ispod nogu, skosa tone, "to" postaje lignja i kreće prema skosi, grabi je prvo sa strane, al kako vuće, tako se premišta iza. Ja skos... Izbacila crnilo... I evo je! Ipak mi se činila veća u ovom bistrom moru i ajde, nek pliva dalje...

Baš ju je lipo bilo vidit kako je zaplivala... Ostavljam onda Kanji-ja. Nije očito preblještav. Iduće bacanje ništa, a onda odlučim baciti u plitko, di inače nikad ne bacam. Skosa pada na dno, ja seriju skoseva, upredenica se brzo opušta, ja skos... Evo je! Ispočetka se čini teže, al se olakšava i stiže kod mene. Nije loša! Ostaje.

Amo dalje. Dvadesetak minuta san čeka iduću, čak san i prominija skosavicu, uvatila se kad sam bacio u "standardnom" smjeru. Skosa se opušta. Skos... Evo je!

Ma ajde, plivaj i ti dalje...

Nakon 15-ak minuta opet minjam skosavicu i bacan opet "u plitko". Nakon serije skoseva, vidim upredenica naglo poskočila, ja naglo skosnuo, ali ništa. Namotan višak, čekam. Opet naglo poskoči, ja skos... Opet ništa. Ma ko me zafrkava?!? Skosnem dva puta horizontalno, namotan višak, upredenica krene, ja skos... Utvrdo! Pumpa! I to lipo izvlači. Meni kočnica na srkoz labavo i baš je mašinica lipo pivala.... Evo je gori, napokon jedan "priješki" komad! Lipo moje Preko, tamo su svi komadi bili najmanje ovakvi...

Nastavljam dalje, udarnički s Kanjijem... Po ure ništa, već prominija skose, vratija se opet Kanjiju, i jedna se baca oko 17:10. Ovu odlučim da neću pustiti. Slikajem.

Vidim ima 13-ak cm. Uf, ma moga san pustit... Nakon što sam zabacio ipak se predomislio i...

...uz provjeru da će zaplivati.... Nakon što je potonula, ipak je zaplivala, nekako smotano... Već lagano kreće mrak, a s njim i "zadnje" bacanje. Tako nakon 15-ak min u mraku već vidim da se lagano upredenica zateže, ja skos, evo još jedna. Nisam ju pustio, evo i nje...

Prekrasna večer, non-stop neka događanja, non-stop akcija, uvjeti prekrasni. Ma milina, ne može bolje! Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 15 Sij 2018 18:46 od mirakulin.
Hvala: dzingo, marinac, Manta, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Squidhaker ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 15 Sij 2018 18:58 #1011 od dzingo
Svaka čast kolega Markulin. Uživam u ovim tvojim avanturama i zavidim na lignjama kod vas. Samo naprijed :like:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 15 Sij 2018 19:01 #1012 od marinac
UPIS: 138

Kaštela,15.1.2018,0d 6 i 20 - 7 i 30

-štapyamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice duel

uvjeti:
-lagani južinac
-istočnikurenat
-dubina 5 metara
-pjeskovito dno

ulov:
-1 lignja

-prillikom drugog skosanja kačenje

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 15 Sij 2018 19:07 #1013 od marinac
UPIS: 139

Trogir,15.1.2018,od 16 i 30- 17 i 30

-štap yamaga blank various
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice duel

uvjeti:
-bonaca
-bez kurenta
-dubina oko 7 metara
-dno miješano

ulov:
-2 lignje

-dolazak u sami sumrak.Nakon trećeg bacanja,osjetim lagano zatezanje,kontra, i lignja je vani.Druga u samoj noći, prvo osjetio natezanje upredenice,i ništa, a onda nakon drugog skosa kačenje.

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 15 Sij 2018 21:38 #1014 od JopaZGRI
Upis: br.27
Mjesto: Kraljevica i okolica
Vrijeme: 18:00-20:00
Štap: okuma egi pro k1
Rola: daiwa crossfire
Upredenica: gosen egi
Predvez: seaguar
Skosavica: yamashita 3.5 hayabusa 3.5
Nakon posla odmah otišao do mora da vidimo kako će danas biti..
Kurenat je bio u redu nema vjetra..odlično još da koja lignja dođe bilo bi super! :)
Zabacujem novu skosu i odmah na prvom zabacu nakon treće serije skosanja onako u mraku vidim kako mi vrh štapa zatrza i krene se savijat..kontra i gore je jedan lijep komad..lijepo pumpa ma gušt samo takav!
Bez nekih problema evo je u saku i stavljam ju na rivu da baci koji fotku!

Kako sam se ponadao da ce bit dibra većer tako sam se brzo i odnadao!
Ništa više u ostatku 2 sata ribolova!
Ali dobro..jedna po jedna bit će finog ručka!

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
Hvala: zeusfaber, marinac, Manta, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, tuvok, mirakulin, Squidhaker ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 15 Sij 2018 23:01 #1015 od Baćo68
Upis broj 26
Rijeka, 15.01. Od 19,30 do 21,15
Štap Okuma egi pro K1, rola Daiwa Ninja 2500, skosa linea effe ...dao za nju 15,00 kn...
Nakon duuuuuugo vremena, vrijeme se je unormaliziralo, bolovi u nozi popustili, pa sam odlučio posjetiti sebi najbližu poštu...Pretpostavio sam da će zbog dužeg perioda jako lošeg vremena biti gužva i to se je i ostvarilo...
Na pošti sam jedva uhvatio poziciju. Njih petorica lignjare 100 na sat. Uhvatili u ranijoj dobi nekoliko lignji... kažem sam sebi, ajmo probat.
Nakon par zabaćaja osjetim snažno zatezanje, kontra...pumpanje...divota, kočnica lagano proklizava... lignja je vani. Najveća ove sezone, nitko sretniji od mene!!!😊nakon toga još sat vremena bacakanja pušći, jedan za drugim kolege odlaze...odlazim i ja uz zahvalu moru...

Privitak datoteke:

🤘

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: zeusfaber, marinac, Manta, Zdenko, BulMar, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 15 Sij 2018 23:48 - 16 Sij 2018 00:10 #1016 od BulMar
Upis br.:35
15.01.2018.
Vrijeme: 16:30 - 18:00; Lokacija: Kožino; Dno: Pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Mirno; More: Mirno; Kurenat: Nema

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD-Flash Color OITA 3.0 Red; DTD-Premium AURI 3.0 White

Ulov: 2 lignje

Prava idila. Nakon 2-3 zabačaja pratim povlačenje skosavice i skosanje na 6-7 metara od mula. More mirno, bistro, dno se vidi odlično. Lagano povlačim skosavicu, pa malo popustim. Vidim skosavica počela laganu "plesati" lijevo, desno, ali ja je ne povlačim. Nešto se događa, ali ne vidim lignju. Lagano skosnem, nešto ima na skosavici, i odjednom mlaz crnila. Tu je. Sve je oko sebe zacrnila. Lagano je dovlačim do mula. Vidim dobro je zakačena i dižem je bez pomoći mreže.
Nakon 10-ak minuta pri skosanju osjetim kao da je skosavica zakačila dno. Ma nemoguće, nije pri dnu. Puštam malo da skosavica pada, pa mali trzaj, pa opet popuštanje, pa još 2-3 puta ponavljam isto "provociranje" i uspjelo je, poteže ona sebi, a ja sebi i polako uz pomoć mreže, vani je.
Poslije toga ništa.
Nešto sam na ovoj fotografiji zabrljao. Slabo sam osvijetlio.

Ova je bolja.

Sutra je novi dan (ah, pa već je počeo)

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Zadnja izmjena: 16 Sij 2018 00:10 od BulMar.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 16 Sij 2018 00:27 #1017 od zeusfaber
I ja sam bio danas! Trpio sam kišu dok nije došla do jaja :woohoo: Trudio sam se upisati ali mi nije pošlo za rukom. Sutra repriza, u boljoj robi :lol:

Čestitke svima na zadnjim upisima. Fenomenalno!

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 16 Sij 2018 06:17 #1018 od Squidhaker
Upis.126
15.1.2018 Trogir
Od15-17.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5 dtd 3.5 dtd 2.5
Ulov 4 lignje
Bonaca
Dubina 5-8 m
Dno mjesovito

Cim sam dosa nakon prvog zabacaja povlacenje,kacim je i polako dovlacim u kraj.odmah sljedeci zabacaj kacim i paricu.zatim pauza do sumraka,pa su dosle jos dvije.obe su potegle.eto

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 16 Sij 2018 09:19 #1019 od mirakulin
Upis br.: 94

16.1.2018.
Vrijeme: 6:10-7:30
Ulov: 1 komad

Teren: kamen+pijesak
Dubina: 6-8m
Uvjeti: loši + kiša
Vitar: jugo-istočnjak-ništa-jugo-istočnjak
Kurenat: bez

Oprema:
skosavice: Yamashita Egi OH Q Live, #3.0, R30-PKG

Parice u isto vrime. Jutros se odlučujem za ovu poštu jer san vidio da je jugo. Dolazim, nema još nikoga, a uvjeti OK. Gotvo da i ne puše, i sve prva liga. Izmjenjujem skosavice, ali nema... Nakon nekog vrimena dolazi još jedan kolega lignjolovac. A nedugo iza njega i kišica. Pa iza nje prava kiša i više se nije moglo. Niti sam očekiva kišu niti iman adekvatnu opremu i mora san stat i tražit zaklon ispod broda na suhom. Kiša malo staje i provirujem od ispod i zabacujem par puta. Nisan nego izaša, kolega govori "evo je" i odma i meni napetost. Skosnem par puta, čekam. Idem opet skosati i evo je! U isto vrime dovlačimo dvi parice. E sad, ili je meni perspektiva loša ili mi nešto u glavi ne štima, mislio sam da su veće, bar 15 dkg! Sad stavljam sliku, vidim jedva 13-ak cm. Šteta.

Nakon toga počinje opet kiša i dosta jaki vitar vitar pa se opet sklanjamo, a iza toga počinje i pljuščina. Kupim stvari i moran ić...svejedno se smočio ko miš... Nema veze, dobro je. Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Sij 2018 18:52 #1020 od marinac
UPIS: 140

Trogir,16.1.2018,od 16 i 30- 17 i 40

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice duel

uvjeti:
-jugo u jačanju
-bez kurenta
-dubina oko6 metara
-dno miješano

ulov:
-1 lignja

-dolazak na poštu, prvi zabačaj, i nakon druge serije skosanja, upredenica se lagano nateže,kontra, i lignja ide vani.Kasnije više od sat vrimena skosanja, ali ništa, i odlazak kući.

Molimo prijavite se