"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
mirakulin's Avatar 20 Sij 2018 09:08 #1041 od mirakulin
Upis br.: 99

20.1.2018.
Vrijeme: 6:40-8:40
Ulov: 2 komada (615 g)

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12 m
Uvjeti: lipi
Vitar: burica
Kurenat: ludi, non-stop se minja i smjer i intenzitet

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Narasle one od jučer. Jutros hladnjikavo. Lagana burica, a kurenat luduje. Non-stop je minja smjer i intezitet, od laganog do jakog. Baš je mišalo. Skoro uru vrimena ništa... Čak nisan previše forsira narančastog Kanjija. Počeo sam s BOA-om, minja skose, a kad san stavija opet Kanji-ja, dočin san bacio, dok je bio jaki kurenat, upredenica je bila nategnuta, skos... Ufff... Dobar bokun! Napokon! Lipo pumpa. Pred rivom se dva puta zarotirala i baš me bilo strah da se ne otkači, al evo je. Lipotica, 415 g!

Bacanje ili dva nakon, opet na istom mistu, di je kurenat nosio ravno od mene, vidim upredenica nekako zaigra, ja skos...uffffff... utvrdo. Čini se još veća nego prva... Lipo pumpa! Sve dok je nisan dovuka do kraja bio sam siguran da je veća nego prva, a kad se pojavila....duplo manja od prve. 20 dkg. Isto prva liga!

Uf, odma se ja razbudija, skosan odma žešće, svaki titraj upredenice mislim da je lignja blizu i da njuši... :silly: :cheer: :P Ali ništa... Od 8:15 skosro po ure baca "zadnji put"... Baš je bija gušt, napokon pravi komadi. Zbilja brzo rastu ove koje pustim! :whistle: Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 20 Sij 2018 10:40 #1042 od JopaZGRI
Upis: br.29
Mjesto: Kraljevica i okolica
Vrijeme: 6:30-8:30
Štap: okuma egi pro k1
Rola: daiwa crossfire
Upredenica: gosen egi
Predvez: seaguar
Skosavica: yamashita 3.0

Ajde da i ja koju ujutro ulovim..
Tek drugi put da idem ujutro na lignje..i danas se isplatilo!
Popio kavu ujutro spremio se i idemo..
Došao na poštu..lagana burica je puhala..
Prvi zabac..nakon 4 serije skosanja eto je gore jedna solidna!
Idućih pol sata ništa ..lagano već sunce izlazi..i odjednom upredenica je nategnuta vrh štapa lagano savinut..
Dajem kontru gore je ali nakon par metara nažalost pada..
Dobar komad je bio..
Izvucem da vidim da joj nije krak slucajno ostalo ali nije..
Zabacujem i kod druge serije..osjetim ju da je dirnula..pustim joj i pricekam..upredenica se nateže i kontra ova je gore i ide lagano prema van opet lijepi komad!

Stavljam ju na rivu i odmah zabacujem i dok ja nju slikavam..lignje se same love na pušću!
Idem napravit prvu seriju kad eto nje već je uzela u propadanju!
Manja je od prvih..cak sam mislio pustit jer mi se cinila premala ali dok sam stavio papir pored nje bila je dobra!
I to bi bilo to za ovo jutro!😊😊

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Manta, Zdenko, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, tuvok, mirakulin, Squidhaker ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 20 Sij 2018 18:06 - 20 Sij 2018 18:07 #1043 od mirakulin
Upis br.: 100 :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

20.1.2018.
Vrijeme: 16:10-17:35
Ulov: 2 komada

Uvjeti: milina
Vitar: ništa
Kurenat: opet ludi, miša smjer i intenzitet

Oprema:

Jubilarni 100-ti! :woohoo: Aufffff... Fala ti more! :lol:

Uvjeti milina... Spustio se do pošte, zabacim, otpustim malo upredenice, odložim štap i iden lagano ostavit stvari... Tribalo mi je dosta, mislio sam da je već na dnu, idem pogledat, kad kratko otežanje pa ništa... Računam taman san otkinija vlat posedonije, ali bojin se da nije bila lignja jer baš ka da je pustila... Skosnem dva puta i ostavim skroz kratko,ništa se ne dogada pa odlučim dignuti i provjerit. Namotan kad...nema ništa. Uf... Izvuka sam joj opet iz ralja! Bacim na isto misto...pričekan da malo potone...skosnem dva puta... Upredenica se naglo opušta. Skos! Evo je! Odlično je počelo!

Nastavljam dalje, kurenat sve nosi ka blesav... Šetam po poziciji, bacam u raznim smjerovima, uživam u ugođaju. Minjan skose, ali ništa pa se vraćam narančastom Kanji-ju. Taman iza 17h, zabacim, otpustim malo upredenice i odem spremit lignju u vrećicu i stvari pa da provam na drugom muliću. Kad san se spremija, iden provjerit, napravim par skoseva, upredenica se opušta...skos... Evo je...

Ma nećemo onda minjat poziciju... Odma drugo bacanje skužim upredenica "igra". Ja skos, ali ništa... opet igra... Opet skos... Ništa... Napravim par skoseva, ništa... Onda se upredenica lagano krene ispravljat, ja skos...iiii...opet joj istegnija skosu iz ralja... Auf... Pokušao je opet nagovorit da primi, ali neće... Ni druge skose... Nadmudrila me... Neka... Dolijat će drugi put... Večeras je bilo prometno isprid mene, non stop su prolazili...

Nisan vidio da su išta digli... Ja zadovoljan, a bio bi još zadovoljniji da ne moran ič... Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 20 Sij 2018 18:07 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 20 Sij 2018 18:56 #1044 od anton
Replied by anton on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis: 3

Vrijeme lova: 15- 18.30 sati

Štap: okuma safina

Upredenica također od okume i predvez seguar 0.23

Skose : DTD razne

Na uobičajnu poziciju dolazim relativno rano ali sam se ipak nečemu nadao... nakon cca 1 sat mijenjam uvalu ali nista... na putu kući stajem još na jednoj poziciji i bamm iz 1. skosa... Vidom lijepo vuce i nasukavam je na plažicu bez problema.Kada se je smračilo na istom mijestu bacila se je još jedna solidna. Opet mijenjam poziciju i kačim jednu malecku koju sam naravno pustio... sve u svemu solidan ulov, iako ni blizu kao zadnji put ...

Bit ce bolje 😉

Rogii

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 20 Sij 2018 19:27 #1045 od marinac
UPIS: 145

Trogir,20.1.2018, od 15 i 30 - 17 i 30

-štap yamaga
-rola shimano stradic
-upredenica ygk
-skosavice yamashita

uvjeti:

-lagana tramuntana
-kurenat koji lipi skoasvicu za dno
-dubina oko7 metara
-dno miješano

ulov:

-2 lignje

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 20 Sij 2018 21:15 #1046 od Squidhaker
Upis.132
20.1.2018 Trogir
Od 15-17.30
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Dtd 3.0
Ulov 1 lignja
Dubina 5-8 m
Nakon 2ipo sata skosanja i arsenala skosa 1 sipa 1lignja i jos jedna ispala.opet dobro😄😄😄😄

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 20 Sij 2018 21:26 #1047 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br.28
Volosko od17 do 18.30
Oprema standardna

Odmah po prvom bacanju kači se jedna al nisam bio dovoljno dobar otpada mi pri podizanju na mol nakon ponovnog bacanja ponovo imam lignju al malo više sreće lignja je van .zatim nekoliko minuta pauza i jedna sretnica je na pušći i kako sam je privuka do kraja vidim da nije sama još nekoliko ih je bilo u pratnji . Brzo je vadim i vraćam pušću uz kraj i gledam pratilje kako se prbližavaju al su oprezne i neće u akciju dođu do same pušće i nazad . Dok sam ja gledao u pušču MAČKINA se prišulja i mazne mi lignju iza leđa.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 20 Sij 2018 23:51 #1048 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 49

20.01.2018. 16.00 - 18.30, Vinišće
Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD COLOR OITA 3.0
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
burin

lignja - 0,15 kg

Večeras se odlučujem opet za Vinišće, nisam bio na ovoj poziciji 2o tak dana, inače kad je jugo ovdje se ne može probavati jer jugo tuče točno u valu. Iz Marie u Vinišće pa kroz maslinike do pošte.
Na pošti susrećem brod koji vuče za hobotnice. Vrijeme taman za uhvatiti koju lignju.

Privitak datoteke:

Stajem na poziciju i krečem u guštanje i odmor živaca.Mijenjam skose ali se ništa ne događa. Već sam se pomirio da neće biti ništa i stavljam DTD color oitu 3.0 od jučer.
Zabacim, čekam da padne na dno kad vidim da se upredenica čudno ponaša, ne tone nego se zateže. Učinim kontru i na drugoj strani težina, lagano je dovlaćim na mulo u 17.30 h.

Privitak datoteke:

Nakon slikavanja je stavljem u bazen u škrapu i nastavljam dalje. Mrak je već pao i pokušavam do 18.30 h ali nema ništa.

Snimam lignju kako pliva u bazenu.

Kupim stvari i odlazim gledati utakmicu.
Sutra nastavljam.

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 21 Sij 2018 00:06 - 21 Sij 2018 00:11 #1049 od BulMar
Upis br.:37
20.01.2018.
Vrijeme: 16:00 - 19:00; Lokacija: Kožino; Dno: Pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Mirno; More: Malo valovito; Kurenat: zapadni lagani

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0-BLBI; DTD-Retro OITA 3.0 Orange

Ulov: 3 lignje

Vrijeme idealno. Zalazak sunca fantastičen. Obećavajuće! Na poštu stižem malo poslije 16 sati, a već je zauzeta. Odlazim 30-ak metara dalje.

Nakon nekoliko zabacivanja, vidim "moja" pošta slobodna i brže se prebacujem na nju. Treći zabac, kratko skosanje 3-4 puta, lagano povlaćenje, osjetim potez, kontra i zakačena je. Daleko je, lagano, ravnomjerno je povlačim i vani je.

Na 5-6 metara od mula osjetim kratki udar u skosavicu, trzaj i "uništa". Pustim joj skosavicu, opet udar i opet "uništa". Poslije toga sam desetak puta pokušavao pronaći je na istom zogu, ali uzalud. Kod slijedećeg zabacivanja , skosanja i povlačenja, na metar od mula osjećam da se nešto događa oko skosavice. Iako je još dan, ne vidim lignju. Poučen već viđenim i doživljenim u ovoj Ligi, da lignja doprati skosavicu do samog mula, na neviđeno sam počeo povlaćiti skosavicu 1-2 metra lijevo, pa isto toliko desno, pa ponovo i odjednom snažan potez, kontra potez, zakačena je, sve oko nje je crno, na pola metra je od mula, nezgodno mi je izvlačiti je štapom, uzimam špagu u ruke i uz pomoć mreže izvlačim je. Ljepotica. Slična sitiacija mi se dogodila u ovoj Ligi već 3-4 puta. I uvijek su bili dobri komadi. Pouka: do zadnjeg metra ne dižite skosavicu iz mora.

Još par bacanja i odlučim poči gledati rukomet. Ali usput još na jednoj pošti ću baciti 2-3 puta. Ništa. Idem na još jednu poštu. Opet ništa.
Dosta je, idem kući, ali baciti ću još 2-3 puta na "starom dobrom mjestu". Prvo bacanje, skosavica pada na dno, povlačim, teško je, izvlačim je i sada je stvarno dosta.
Zadovoljno, sada stvarno idem.

Lijepo veče još su uljepšali i rukometaši.
Sutra je novi dan!

P.S. Markulin, čestitam ti jubilarni 100. upis! Bravo!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Zadnja izmjena: 21 Sij 2018 00:11 od BulMar.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 21 Sij 2018 02:22 #1050 od zeusfaber
Dobro ko me vodi na lignje? :cheer: Fenomenalno ekipa, svaka čast. Ja sam bio tri puta i nisam ništa ulovio, a za bonus sam dvije skosavice u minusu i to nova yamashita i yozuri aurie. To je ništa naspram sranja koje sam sinoć napravio ali o tome nekom drugom prilikom :S

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 21 Sij 2018 08:46 #1051 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis.br 29
Pozicija kod crnog mačka
Oprema standardna
Ulov 2 lignje
Vrijeme od 5 do 7.30
Tramuntana , lagana kišica ,hladno .nema mačka e di li je .
Do samog svitanja ništa minjam skose lovim zjake i oko 7 sati prva se kači i opet zatišje po ure. Nakon pauze mislio sam već lovit partencu sam sam sebi naredio vadi pušću i na čaj u prvu birtiju kad ono prvi skos i ona je već bila gori. Evo ih zajedno.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 21 Sij 2018 10:26 #1052 od marinac

zeusfaber napisao: Dobro ko me vodi na lignje? :cheer: Fenomenalno ekipa, svaka čast. Ja sam bio tri puta i nisam ništa ulovio, a za bonus sam dvije skosavice u minusu i to nova yamashita i yozuri aurie. To je ništa naspram sranja koje sam sinoć napravio ali o tome nekom drugom prilikom :S

Dođi kod mene kad oćeš, imaš i spavane i hranu.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 21 Sij 2018 10:37 #1053 od marinac
UPIS: 146

Trogir,21.1.2018, od 6 i 30 - 8 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica ygk + fc
-skosavice yamashita, duel

uvjeti:
-jako jugo
-kiša
-kurenat
-dubina oko 6 metara
-dno miješano

ulov:

-6 liganja

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 21 Sij 2018 10:47 #1054 od Squidhaker
Upis..133
21.1.2018 Trogir
Od 6.30-8 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5 dtd 3.0
Ulov 2 lignje
Dubina 5-8 m

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 21 Sij 2018 14:48 #1055 od Squidhaker
Upis.134
21.1.2018 Trogir
Od 11-12.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5 naory 2.2
Ulov 2 lignje
Dubina 10-15 m

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 21 Sij 2018 18:50 #1056 od Squidhaker
Upis.135
21.1.2018 Trogir
Od 15.30-17.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Dubina 8-10 m
Ulov 1 lignja

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 21 Sij 2018 19:05 #1057 od marinac
upis: 147

Trogir,21.1.2018, od 15 i 30 -17 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic7
-upredenica ygk +fc
-skosavice duel

uvjeti:
-tramuntana/ bura
-dubina oko 15 metara
-lagani kurenat
dno miješano

ulov:
-3 lignje

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 21 Sij 2018 19:24 #1058 od anton
Replied by anton on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.

Vrijeme lova: 15- 18.45 sati

Štap : okuma safina

Upredenica isto od okume 0.14 sa predvezom seguar 0.23

Skosavice: DTD...

Čim sam došao na poziciju hvatam jednu malenu koju sam naravno pustio... mijenjam pozicije i u jednoj vali je more počelo kuhat od ribica koje je nešto ganjalo... bacao razne varke ali ni cut... nastavljam dalje sa lignjama i hvatam još jednu koju sam odlučio uzeti... navecer je zapuhala bura i na jednoj plažici je more bilo dosta mutno pa sam montirao patachinka i u 1. zabačaju 2 nerealizirana napada brancina 😥 dosao je za varalicom skroz do plaže... dobro me promotrio i otišao. Potražit ću ga opet sljedeći put... 😀

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 22 Sij 2018 08:04 #1059 od mirakulin
Upis br.: 101

22.1.2018.
Vrijeme: 6:40-7:25
Ulov: 2 komada

Vitar: bura, jaka, pa skroz slaba pa na kraju opet jaka
Kurenat: napokon normalan, lagani sjeverni

Oprema:

Minjan dvi večeri za jedno jutro. Gledan jutros na meteo stanici, dere bura... Al iden, što ću, prije ću doć na posa... Dolazim, dere, samo što me ne odnese, nisan niti torbu mako s leđa da je ne odpuše... Stavljam Kanji-ja i nisan ga niti minja. Malo prije 7 se vitar skroz smirio i oko 7 zabacujem skroz daleko... Kad san iša da ću skosat, eto nje! Lipo pumpa, nije loša!

Nakon 10-ak minuta eto joj i sestre blizanke. Ova se ulovila malo bliže, a pumpala je još i bolje.

Ovakvi su komadi lipi, taman. Prezadovoljan. Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 22 Sij 2018 08:43 #1060 od Squidhaker
Upis.136
22.1.2018 Trogir
Od 7 -7.40 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Ulov 1 lignja
Uvjeti katastrofa (buretina)
Dubina 5-6 m

Jutros se mislim ocu ic ili necu. gledam prognozu na mob.ima nesto malo vitra al nista strasno.gledam kroz prozor,grane miruju,lišće takoder.hmm ma idem.vozim se autom,u mistu bonaca,ali nakon nekoliko km.kako sam blize posti more sve nemirnije i vitar sve jaci.stiga na postu tako nosi😤.a sta sad kad sam dosa ostat cu po ure.zabacujem skosu odleti cca 30-tak m.a upredenice izleti jedno cca 100m.ali nedam se.skosam ovako,onako,vucem i nakon jedno pola sata otezanje s druge strane upredenice.sta je!?nemam pojma😕
Polako dovlacim ,a lip otpor stvorilo od vitra,kurenta,vidim isplivalo,ona je,vucem je priko onih valova,a upredenica ne stoji ravno nego u luk.izvlacim kad ono malisa,slikam je nabrzinu,vracam.tabacujem jos dva,tri puta i bjezim kuci

Molimo prijavite se