"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
Squidhaker's Avatar 29 Sij 2018 09:31 - 29 Sij 2018 22:41 #1121 od Squidhaker
Upis.152
29.1.2018 Trogir
0d 6-8 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Dubina 10-15 m
Ulov 1 lignja

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 29 Sij 2018 22:41 od Squidhaker.

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 29 Sij 2018 14:48 #1122 od dzingo
UPIS BR.8

25.01.2018
17:00 - 20:30
Štap: Okuma Hexana 10-36g, 240cm
Rola: Daiwa BG3000
Skosavice: Yamashita
Vrijeme: Bonaca, bez vjetra

Stotinu izlazaka, stotinu promašaja. Da je natjecanje u neulovu...sigurno bi pobijedio :lol: :lol:
Ali napokon i ulov. Vrijeme ko izmišljeno.

Došao na postu oko 17:00 i bacaj, mijenjaj, bacaj, mijenjaj sve do 18:45 kad je (nakon promjene poste nekih pedesetak metara) udarila ova gospođa:

Al ipak sretan ko malo dijete :cheer:
Hvala: marinac, Manta, Fanatik, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 29 Sij 2018 19:18 #1123 od marinac
UPIS: 160

Trogir,29.1.2018, od 16 i 30 - 18 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica gosen+fc
-skosavice duel,dtd

uvjeti:

-misečina
-skoro pa bonaca
-lagani zapadni kurenat
-dubina oko7 metara

ulov:
-5 liganja

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 29 Sij 2018 20:58 #1124 od mirakulin
Upis br.: 114

29.1.2018.
Vrijeme: 15:50-18:55
Ulov: 1 komad

Teren: miješano
Dubina: 0-6 m
Uvjeti: Milina
Vitar: ništa
Kurenat: ništa pa jaki sjeverni

Oprema:
štap: Caperlan LURE TELE 180, 10-20 g
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 0,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

More ne prestaje s iznenađenjima Navlačim ljude oko sebe na lignjolov! :silly: :lol: :P Javio se rođak da bi i on pa nisam išo na standardnu poštu nego na plažu u blizini. Uvjeti idealni. Vanka kurenat u uvalici ga nema. Velika oseka koja je kasnije postajala sve veća i veća. Mi bacamo s plaže, šljunak ide blago prema dubini, al dva-tri metra od nas se naglo spušta prema dubini pa dostiže i 6 m. Lipo, al triba malo pazit na taj prijelaz da ne zapne među kamenjem. Skosavamo, ali ništa... Sunce zalazi i sve očekuješ sad mora bar jedna, al nikako... Počinjem ih već i nagovarati da se jedna mora bar za trud žrtvovati i zakaciti se. Nisan mislio da će se to i ostvariti i da će jedna skoro doslovno sama izać iz mora nama pod noge. Vec je skoro skroz pao mrak, oko 17:35, stavljam pata-pata GRAJ, zabacim, skosavam par serija. Kako sam procijenio da je došlo već blizu one plicine, krenem lagano namotavati i pred kraj počne nešto kao tuckati po skosavici. Pretpostavljam da je to skosavica dirala kamenja, ali...kad je skosa stigla na pola metra od mene, na niti 10 cm dubine nešto kao da je iza nje zamuljalo, ko kad riba lovi na površini. Ja stanem ni sam ne znajući što se događa i što je to. Ali ne vidim jer je mrak. Nategnem štap...vidim otpor i odjedanput izleti skosavica kraj mene skupa sa lignjom! Gledan i ne virujen! Znači lignja ju je pratila do same granice mora, uvatila, a vjerojatno se ispalila kako sam ja nategnuo a ostala bez otpora mora! Slikavam još u nevjerici što se dogodilo!

Mislim da se na slici može vidit koliko je plitko!

Nevjerojatno! Ne znam više ni zamisliti koje novo iznenađenje more sprema! Fala ti more! :lol:
Hvala: Manta, Fanatik, Zdenko, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Squidhaker ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 29 Sij 2018 21:26 #1125 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br 24.

Lokacija riva Lopar
Oprema stamdardna.
Dubina 6-12 metara, mjesečina, bistro more i oseka.
Ulov jedna lignja.

Na poziciji u 19 sati, sam nigdje nikog.krećem odmah sa kanji clicks sandeel gold 3.0.jučer sam na takvu uhvatio i odmah izgubio istu skosu pa da probam novu.
Nula bodova do 19.40.prilazi trajekt i taman kad dođe na 100-ak metara do rive obično se tad baci lignja, tako je i večeras bilo.
Točne su ko sat, valjda buka motora poplaši ribu a lignja tad krene lovit.

Manja neko sinoć al bolje nego ništa.

Do 20.20 ništa, samo jedna.Moram odustat jer imam obavezu.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 29 Sij 2018 22:34 #1126 od Squidhaker
Upis.153
29.1.2018 Trogir .
Od 15-17.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Dtd 3.5
Dubina 6-7 m
Bonaca
Ulov 1 lignja

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 30 Sij 2018 08:05 #1127 od mirakulin
Upis br.: 115

30.1.2018.
Vrijeme: 6:00-7:25
Ulov: 3 komada

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12 m
Uvjeti: hladno, oblačno
Vitar: ništa pa zapuhala buretina
Kurenat: jaki sjeverni, kasnije još i istočni

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 0,5 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
1. na: DUEL EZ-Q MagCast #3.5, KMP
2.-3. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Navika na velike... Ko i svako jutro, opet trka za busom, sve u zadnji sekund... Dolazim na poštu, uvjeti lipi, oblačno, velika vlaga i hladno. Al ne puše. Krećem... Počinje sve slično ko jučer. Otrpilike u isto vrime (oko 6:40), na istu skosavicu, imam opuštanje, skos. I evo je!

Nastavljam dalje. Nakon 20-ak minuta odlučim prominit skosu, ide Kanji, i u prvom bacanju, upredenica se nateže, skos... I evo stiže druga. Ova je manja, čak se mislim da je pustin, al kad san je stavio baš uz logo, skužin da je veća i od 15 cm. Zbilja se čovik brzo navikne na one veće! :lol: :silly: :P

Malo nakon toga počinje puhat bura, sve jača i jača i još je više zahladilo. Pomože pri bacanju, al zato upredenica leluja na vitru. Ipak, oko 7:15, primjetim kao opuštanje upredenice, skos... I evo blizanke onoj drugoj.

Ima san još jedan propušteni dodir, ali ne mogu se požalit. Onda je krenulo baš derat, smrza se totalno, već mi skoro i stvari otpuhalo i krenem se pakirat i....

Napravio štetu, odleti logo... Al, ajde, baš simbolično za kraj Lige! :silly: :whistle: Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 30 Sij 2018 08:35 #1128 od marinac
UPIS: 161

Kaštela,30.1.2018, od 6 i 15-7 i 15

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica gosen+fc
-skosavice duel

uvjeti:
-oblačno
-lagana tramuntana
-slabi kurenat prema vani, vuče skosavicu na dno
-dubina oko6 metara
-pijesak,trava

ulov:
-1 lignja

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 30 Sij 2018 19:49 #1129 od Squidhaker
Upis.154
30.1.2018 Trogir
Od 6.30-8.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Dubina 5-6 m
Ulov 1 lignjica

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 30 Sij 2018 20:00 #1130 od Squidhaker
Upis.155
30.1.2018 Trogir
Od 15.30-18h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Dubina 10-15 m
Ulov 3 lignje

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 30 Sij 2018 20:57 #1131 od marinac
UPIS: 162

Trogir,30.1.2018, od 16 i 30-17 i 40

-štapyamaga blkank various
-rola shimano stradic
-upredenica gosen+fc
-skosavice duel

uvjeti:
-dubina 10 tak metara
-miješano dno
-lagani zapadni vitar
-lagani istočni kurenat

ulov:
-1 lignja
-izgubljena jedna skosavica

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 30 Sij 2018 21:02 #1132 od mirakulin
Upis br.: 116

30.1.2018.
Vrijeme: oko 16:15 - oko 20:15
Ulov: 1 komad

Teren: miješano
Dubina: 0-6 m
Uvjeti: Milina
Kurenat: većinom ništa, kratko bi se pojavio južni

Oprema:
štap: Caperlan LURE TELE 180, 10-20 g
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 0,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

Normalnija verzija jučerašnjeg lignjolova. Opet rođak zove da će i on pa opet idemo na plažu ko i jučer. Njemu opet dajem svoju opremu i MagCast, a ja uzimam najmanji štap iz Decathlona i s tim šibam... Uvjeti lipi...

...ali od liganja više od uru vrimena ništa. Odlučim otići 50-ak metara dalje, zabacujem, napravim seriju skoseva, pa seriju horizontalnih skoseva, upredenica se opušta, skos.... I na moje iznenađenje lignja je. Kako je štap pretvrd jedva da ju osjetim dok nije došla skroz blizu i par puta lipo zapumpala. Bila je zakačena samo za jedan lovni krak, al kako je niska obala bez problema ide vani...

Nastabljamo dalje, ali nista.. Pada mrak i odlučujemo otići na jednu poznatu splitsku poštu, al tamo je bio jaki kurenat pa idemo na treću di ostajemo sve do oko 20:15, ali ni čuti ni rođak ni ja... Čudno. Al, ajde, jedna je tu za trud. Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 30 Sij 2018 21:08 #1133 od marinac
UPIS: 163

Kaštela,30.1.2018,od20- 21 sat

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica gosen+fc
-skosavice dtd,duel

uvjeti:
-misečina sija ka dan
-lagani istočni kurenat
-dubina oko6 metara
-pijesak,trava

ulov:
-1 lignja

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 31 Sij 2018 08:23 #1134 od mirakulin
Upis br.: 117

31.1.2018.
Vrijeme: 6:00-7:40
Ulov: 2 komada (19 dkg + 1 puštena)

Uvjeti: hladno, bistro more
Kurenat: jaki sjeverni

Oprema:
skosavice:
1. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold
2. na: DUEL EZ-Q MagCast #3.5, KMP

Bliži se kraj lige... :huh: Iman osjećaj ko da sutra više ne smin lovti jer nema lige... :P Dolazim standardno na poštu, a ono "rasvjeta". Misec svitli ko lud...

Uru vrimena ništa... Lipo bonaca, svaki skos očekuješ "nešto"... Ali nema. Onda oko 7 sati dopratila je jedna malica skosu, vrzmala se oko nje, bilo mi je zanimljivo pratit kako koketira oko nje i kako se ponaša. Kod jednog skosa, iako je nisan zakačio, lignja je samo pustila crnilo i odjurila ko raket. Al tu je bila neka druga koja nije bila zainteresirana baš... Tako san se malo igra i proučava njihovo ponašanje, a kad sam opet zabacio kači se ova mala...

Naravno, odma je otplivala dalje...

Znači ima ih, tribala bi bit i koja veća, a tako je i bilo. Nakon 15 min, dalje od obale imam opuštanje upredenice, i lipo pumpanje nakon skosa. Nije loš komad!

Lipotica. Bacam opet na isto misto i kad san dovuka skroz do kraja, za skosom lijeno ide lignja, ja san zaustavio. Lignja lijeno dolazi do skose, "ponjuši" je i nezainteresirano ode. Bila je ista ka ova zadnja, a za njom je išla jedna malica koja nije bila uopće zainteresirana. Zato san prominija skosu, pokuša s još par, ali ništa. Znači bilo ih je tu, al ih je tribalo zeznut... Ja zadovoljan. More je baš bilo bistro ovo jutro! Evo mi i logo koji je izgubljen jučer, potonuo ravno ispod rive.

Morat ću ga izronit ovih dana, da ne bude smeće u moru. Još jedno lipo jutro... Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 31 Sij 2018 08:28 #1135 od marinac
UPIS: 164

Kaštela,31.1.2018,od 6 i 15- 7 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano stardic
-upredenica gosen+fc
-skosavice duel

uvjeti:
-misečina
-dubina oko6 metara
-jaki istočni kurenat,pa malo slabi
-dno pijesak sa travom

ulov:
-1 lignja, lagano zatezanje upredenice i ide vani

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 31 Sij 2018 13:20 - 31 Sij 2018 13:20 #1136 od JopaZGRI
kolega Markulin, mislim da će ti još trebat logo, jer koliko sam ja pročitao liga traje do 01.03. :) :)
Zadnja izmjena: 31 Sij 2018 13:20 od JopaZGRI.

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 31 Sij 2018 13:23 #1137 od JopaZGRI
a joj izvini hahaha sad sam pročitao dalje..ipak je do sutra..
Hvala: BulMar, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 31 Sij 2018 21:37 #1138 od Squidhaker
Upis.156
31.1.2018 Trogir
Od 16-18 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 2.5
Dubina 5-6 m
Ulov 1 lignja

...i to je to za ovu sezonu...🤗🤗🤗🤗

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 31 Sij 2018 22:28 #1139 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS 52 :woohoo:

31.01.2018. 16.15 - 19.15, Primošten
Štap Okuma Hexana spin 240 cm, 10-36 gr
Mašinica Okuma Polaris
krena 0,28 direktno na kopću
skosavica DTD weak fish 3.0 Bonito
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
bonaca, vanka nešto sitno juga

1 lignja - 0,15 kg

Evo i mene zadnji dan lige, zadnjih par dana od zadnje objave sam pokušavao ali bez uspjeha. Kako na K2 štapu imam velikih problema s upredenicom nisam je stigao promjeniti pa iz gepeka vadim popravljenu Hexanu čiju gornju sekciju sam kupio u Pangea prije 2 dana. Upario sam je s Okuma polaris na koju sam stavio krenu 0,28 mm i vezao kopču.
Odlučio sam završiti ligu s istim štapom s kojim sam i počeo.
Odlazim u Primošten. Vani ima malo juga a u valadi bonaca.

Privitak datoteke:

Mijenjam skosavice i u 17.30 h nakon skosavanja zateže se krena, ja radim kontru i kačim lignju. Dovlačim je u kraj i dižem na škrapu.

Privitak datoteke:

Nastavljam dalje ali ništa. Ostajem do 19.15 h budući da je misec ali nema ništa.
Lignja se kupa u bazenu.

Kupim opremu, još jedna slika za kraj lige.

Privitak datoteke:

Opet dobro.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 01 Velj 2018 00:37 #1140 od mirakulin
Upis br.: 118

31.1.2018.
Vrijeme: 15:27-17:40
Ulov: 4 komada

Uvjeti: milina!
Kurenat: vrlo jaki istočni

Oprema:
skosavice:
1.-2. na: DUEL EZ-Q MagCast #3.5, KMP
3. na: Yamashita Naory RH, #2,2B, B02
4. na: Yamashita Naory RH, 2,2B, AEBA

Zadnji upis... :huh: :( Tako završi liga... Nemoš virovat... Za kraj, vidim kroz prozor prekrasno vrime. Jedva san čeka se spustit... Bonaca... Malkice oblačno... Ma milina...

Ima san velika očekivanja jer san vidija da se sve lipo poklopilo. I vrime i more i misec/sunce. U teoriji idealno. Vrh plime je u 16:59, sunce zalazi u 17:04, a misec izlazi u 17:09. Već po putu stavljam skosu, rastežem štap... Dolazim na poštu, zabacujem, par skoseva, upredenica se opušta... Skos... Opalaaaaaa.... Zakačena za jedan lovni krak, al stiže mi sretno! Pa kud prije?

Nisan je ni stiga slikat s logom, a već u drugom zabačaju opet repriza i evo već i druga!

Krasno je počelo, što li će samo bit do kraja... Nisan je odma ni slika očekujući odma i treću...
Al slijedi po ure pauze. Izmjenjuju se i skose i smjerovi bacanja. Malo iza 16h, kad sam stavio rozu Naory-cu, imam opuštanje upredenice... Mislio sam da je možda dno, al nakon skosa sve mi je bilo jasno. Pumpa i stiže bez problema...

Tek sad kad gledam slike vidim da mi je do iduće tribalo čak uru vrimena! A vrime je prošlo za tren na ovakvim uvjetima i guštanju u ugođaju. Slika san masu slika zalaska i gušta u svakom trenu. Stavljam opet Naory-cu, al ovaj put AEBA-u i odma u prvom bacanju imam natezanje upredenice, skos... I evo i četvrte. Dobro došla i ti!

Nastavljam dalje, minjan skose, borim se protiv kurenta, bacam u sve strane, ali više nije bilo ništa. Zajednička slika...

Ma bilo bi još da nisan mora ić... Svejedno prezadovoljan. Odličan ulov za kraj! Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se