"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 01 Velj 2018 01:06 #1141 od zeusfaber
Kako do 1.2. kad traje do 1.3. :woohoo: ?
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 01 Velj 2018 01:13 #1142 od Baćo68

JopaZGRI napisao: a joj izvini hahaha sad sam pročitao dalje..ipak je do sutra..

Koliko ja znam, traje još mjesec dana...do 01.03., gdje ste pročitali da je danas zadnji?

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 01 Velj 2018 05:27 #1143 od mirakulin

zeusfaber napisao: Kako do 1.2. kad traje do 1.3. :woohoo: ?

Kako traje do 1.3. kad smo nakon prvog posta raspravljali dalje o trajanju i minimalnoj veličini i zadnje što je bilo dogovoreno je da traje do 1.2. To je bilo u objavi od "03 Ruj 2017 11:39" samo što je ona DANAS izmijenjena?;?!?!?
"Zadnja izmjena: : 01 Velj 2018 01:05 od zeusfaber" :ohmy: :huh:
Zašto smo se onda tada dogovarali? Po meni, bolje bi bilo da se završi jer ionako je predugo trajala, al naravno, nek ljudi kažu svoje mišljenje i šef da zadnju.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 01 Velj 2018 08:16 #1144 od mirakulin
Sad vidim da je i prvi post izmijenjen, di su pravila!
"Zadnja izmjena: : 12 Sij 2018 13:50 od zeusfaber." :ohmy: :dry: :( :huh:

Bez obavijesti i dogovora? :ohmy:
Hvala: marinac, BulMar, tuvok

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 01 Velj 2018 09:07 #1145 od marinac
UPIS: 165

Trogir,31.1.2018, od 16 i 30-17 i 40

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica gosen+fc
-skosavice duel,yo zuri

uvjeti:
-idealni
-dubina oko 7 metara
-pijesak ,trava

ulov:
-2 lignje

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 01 Velj 2018 09:17 #1146 od marinac
Poštovane kolege,
Po meni je kolega Markulin u pravu, te je jučer bija zadnji dan lige.Isto tako ovo postaje previše dugo.
Lijep pozdrav,

Marinac

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 01 Velj 2018 09:47 #1147 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Poštovani,

u prvoj objavi je bilo da je liga do 01.02.2018.
Ovo je već predugo.
Smatram da je Markulin u pravu.

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 01 Velj 2018 10:20 #1148 od BulMar
Svo vrijeme, do danas, smatrao sam da je danas posljednji dan "Lignje - Ludo More Liga 2017". Sada sam malo zbunjen.
Za naknadne izmjene nekih postova, jednostavno, nisam znao.
Podržavam kolegu Markulina. I za mene danas završava Liga 2017.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 01 Velj 2018 10:54 #1149 od JopaZGRI
slažem se sa kolegama upotpunosti
mislim da je previše do 3.mjeseca.
Hvala: BulMar, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 01 Velj 2018 11:08 #1150 od Squidhaker
Takoder se slazem sa kolegama.mislum da je previse do 1.3

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 01 Velj 2018 11:11 #1151 od zeusfaber
ma iz zafrkancije sam promijenio sinoć prije spavanja samo da vidim reakcije ujutro 😂😂 sorry 😂🙏

čestitke svima na sudjelovanju. nevjerojatni ste! glasovanje i proglašenje pobjednika u nedjelju dok definiram i popunim fond nagrada, važi?

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 01 Velj 2018 17:12 #1152 od Zdenko
Ljudi moji gdje vam se zuri? Lignja se jos dobro lovi i cijeli drugi i treci mjesec. Ova liga je pravi fan, pa je ne treba skratiti, nego produziti.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 01 Velj 2018 17:32 #1153 od Kvarner
A sta mislite je li lignja sada mozda u mrijestu i dali je treba pustit da bude na jesen opet liganja?
A ako se pojedincima lovi onda dolazi sad vrijeme sipa pa evo ideje za ligu sipa.
To bi se mozda moglo uvesti od 1.2. pa do 1.5. recimo naredne godine ili 1.3 do 1.5. ove gidine.Tako da se malo lignje puste na miru.
Toliko od mene, brate kad je mrijes ne treba loviti ono sta je u mrijestu to je moje misljenje, naravno da svatko ima pravo na svoje misljenje.
Hvala: JopaZGRI

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 02 Velj 2018 06:34 #1154 od Zdenko
Najveći broj liganja pari se i ispušta jajašca krajem jeseni ili početkom proljeća no mrijest se može dogoditi tijekom cijele godine.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 02 Velj 2018 14:08 #1155 od ja_osobno
Pred jedno 15-20 dana su kod nas počele ispuštat jaja....

Ćo, je ča? :D
Hvala: Kvarner, JopaZGRI

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 02 Velj 2018 14:35 #1156 od Baćo68

zeusfaber napisao: ma iz zafrkancije sam promijenio sinoć prije spavanja samo da vidim reakcije ujutro 😂😂 sorry 😂🙏

čestitke svima na sudjelovanju. nevjerojatni ste! glasovanje i proglašenje pobjednika u nedjelju dok definiram i popunim fond nagrada, važi?

A jesi me za.eba...a ja napao Jopu zg-ri ni krivog ni dužnog... :P

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 06 Velj 2018 09:27 #1157 od BulMar
Pa, ljudi, što se događa?
Sve je zamrlo! Ima li koga?
Je li pao sustav?

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 06 Velj 2018 09:41 #1158 od mirakulin

BulMar napisao: Pa, ljudi, što se događa?
Sve je zamrlo! Ima li koga?
Je li pao sustav?

Čekamo šefa da sve posloži i da nalog za glasovanje... Prošle godine je liga završila 1.1. a glasovanje počelo 13.1. Dotle ostaje lovit u miru i čitat stare objave, malo se prisjetit svega što smo prošli...
Hvala: Manta, BulMar

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 06 Velj 2018 11:47 - 06 Velj 2018 11:53 #1159 od zeusfaber
Ekipa! Prije svega iskrene čestitke na nevjerojatnoj sezoni i rezultatima koje ste ostvarili u ligi. Impresivno!

Ove godine liga je napravila značajan iskorak prema prošloj godini. Sudjelovalo je čak 25 natjecatelja. Od ukupnog broja natjecatelja, 10 ih je sudjelovalo i prošle godine što znači da je čak 15 novih natjecatelja i vidi se da liga napreduje i dobija na popularnosti.

marinac (165 upisa)
Squidhaker (156 upisa)
markulin (118 upisa)
tuvok1976 (52 upisa)
BulMar (43 upisa)
JopaZGRI (31 upis)
MIRAN (30 upisa)
maxbeb (27 upisa)
Baćo68 (27 upisa)
Manta (23 upisa)
kvarner (18 upisa)
frenky (12 upisa)
tanjo007 (10 upisa)
Zdenko (9 upisa)
dzingo (8 upisa)
Fanatik (7 upisa)
Janko (7 upisa)
anton (6 upisa)
VR46 (4 upisa)
Kronos (2 upisa)
skagu (2 upisa)
lignjolovac (1 upis)
Skipper (1 upis)
robertabramovic (1 upis)

Napravljeno je nevjerojatnih 760 upisa!!! (u usporedbi s 2016 godinom kada ih je bilo 260). Ako stavimo da je prosječni ulov bio oko 30 dkg po upisu (što je sigurno premalo, bilo je i više) to je minimalno 250 kg ulovljenih liganja! Brutalno! Dok je prošle godine prvi imao gotovo jednak broj upisa (115 upisa) kao svi ostali skupa (145 upisa) ove godine čak dvoje natjecatelja imalo je više upisa nego što je bilo dana trajanja lige (143 dana)! Čak trojica natjecatelja imali su preko 100 upisa, a čak 10 natjecatelja imalo je više od 21 upis koliko je imao drugoplasirani prošle godine. Čak 13 natjecatelja imalo je više od 10 upisa što govori da su natjecatelji bili konstantni. A bilo je u ligi svega, i odustajanja, i pokušaja varanja i svakakvih iznenađenja i zanimljivih priča. Bio je poprilično veliki broj kilašica, a najveće lignje bile su 1206g (tuvok1976) i 1200g (JopaZGRI).

Liga je bila i iznimno praćena. Iako je tema "Lignje - Ludo More Liga 2016." aktivna već dvije godine, ovogodišnja liga (aktivirana prije pola godine) ima već 1100 pogleda više od prošlogodišnje (Liga 2016 - 28700 pogleda, Liga 2017 - 29.800 pogleda).

Otvaramo glasovanje!

Otvaramo glasovanje koje će trajati do petka 16.02. kada ćemo saznati pobjednike! Glasovati smiju isključivo natjecatelji koji su ostvarili minimalno jedan upis u ligi. Kriterij za pobjedu je ukupan dojam u ligi, vještina, kontinuitet i ljubav prema ovoj plemenitoj disciplini, kvalitetni i zanimljivi opisi, slike, video i drugo. Otvaramo glasovanje!

(Biramo 1, 2, 3, 4 i 5 mjesto!)

Primjer

1.) Ime natjecatelja - Opis i razlog
2.) Ime natjecatelja - Opis i razlog
3.) Ime natjecatelja - Opis i razlog
4.) Ime natjecatelja - Opis i razlog
5.) Ime natjecatelja - Opis i razlog
Zadnja izmjena: 06 Velj 2018 11:53 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 06 Velj 2018 13:12 #1160 od mirakulin
Uf... :sick: Ovo mi je najteži dio lige! Kako iz ove gomile odličnih lignjolovaca izdvojit neke? :blink: :huh: Ajooooooj.... Od svih navedenih barem 7 bi ih moglo bit na prvom mistu i ne bi bilo nezasluženo da budu pobjednici. Prije nego glasam, samo bi se htio osvrnut na ligu. Teme od prošlih dviju liga pročitao sam "u jednom dahu" i oduševile su me. Ali ovogodišnja... :woohoo: Nemam riči! :woohoo: Premašila je sva moja očekivanja. Predobro! Svi kolege su bili pravi zaljubljenici u ovu strast koju skupa dijelimo i s guštom sam čita svaki upis koji je bio objavljen. I jedva san čeka da neko objavi nešto. Do sad san upozna par natjecatelja u živo, svi su redom legende, a virujen da bi bilo super i ostale upoznat. Nadam se da će biti prilike! Zahvaljujem LudomMoru na ovoj ideji i platformi koju nam daje. Virujen da je Liga bila praćena i da smo mi svojim tekstovima doprinijeli ovom forumu. Nadam se da će se i druge godine ponovit ovako dobro natjecanje! B)

A sad ću pokušati napravit poredak, iako, da stavim i obrnuto (peti da bude prvi, prvi peti) ne bi bilo nepravedno!

1. Squidhaker - Unstoppable! Kad je krenuo nije ga se moglo zaustaviti. Samo gledaš objave, stižu..jedna za drugom. Mislim da se stopio sa svojim Gawasom i da mu se zalipija za ruku, a MagCast je posta njegov zaštitni znak. Kad još uživo vidite kako ga lansira.... Fiiiiiiiiiiiju.... Još se sićan njegove objave kad je puhalo i padalo, a on u autu ide prema pošti i sam sebi se smije koliki je luđak.
2. marinac - definitivno kralj eginga na ovim prostorima. Konstanta. Reko je jednom, ne traži on lignje, nego one nađu njega.
3. tuvok1976 - Još se sićan njegove objave s početka lige kad je diga dvi lignje u 1.5 kg. Fenomenalno! Po meni možda i najbolja objava u Ligi2017. Ili njegova najveća lignja. Vrhunske objave, gušt mi ih je bilo čitat. Neumoran i uložio silan trud. Preko dana spašava ljude, a nakon toga tamani lignje čak i nakon dežurstva.
4. BulMar - čovik me oduševio! Znam kako je bilo loše u zadarskom kraju što se tiče liganja, pogotovo prije Nove Godine, al naš BulMar je unatoč tome svaki dan diza bar po jednu. Iako je u mirovini, mislim da je ko školarac jer od svih nas on je najviše otvoren učenju, sve ga zanima i sve upija, sve pokušava i virujen da će mu se to sve vratit, za koju godinu postat će velemajstor, a kad bude bolja godina u njegovom kraju, bit će nezaustavljiv. Ni zdravstveni razlozi ga nisu spriječili i ne bi se čudio da je doktora u bolnici nagovarao da ga pusti do mora da zabaci koji put!
5. JopaZGRI - gušta san u njegovim objavama! Šaruni bez repova... Lignja života koja dijeli mjesto za najveću lignju ove sezone... Ma legenda. Iako je s kontinenta, stopio se s morem i vidi se da je uživa u svakom izlasku, a čitajući njegove objave bilo je ko da si s njim na pošti.

Al kakva je ova lista bez da se spomenu ovi lignjolovci u čijim sam objavama guštira:
Baćo68 - još jedna riječka legenda u čijim sam objavama uživa. Najbolja objava kad je sa grmom diga i skosavicu koju je dan prije izgubio. Zakon!
Manta - najbolji rapski lignjolovac, što bi to bilo da je uspio dignut onog monstruma. Auffff...

Al i ostali su bili zakon, imali odlične objave i bilo ih je gušt čitat. Vidimo i neki novi se već pripremaju za novu ligu, bit će tu svega! Šteta da nisu imali više objava, pogotovo neki, al neću sad više izdvajat nikoga posebno iako bi o svakom ima nešto za reć... :whistle:

Molimo prijavite se