"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
Frenky's Avatar 14 Ruj 2017 19:23 #121 od Frenky
Moj prvi službeni upis za Ludo More Lignjo Ligu :woohoo:

Vijeme: 13.09 21:45h
Skosavica: DTD

Kako se iznad grada otvorilo nebo i donijelo nam svu silu tekućih problema :evil: ,
nisam bio na moru već par dana i osjećam kako me lagano pere kriza :unsure:
Dolazim na prvu lokaciju, slažem pothvatač neka bude pri ruci, vrtim set skosa, peglam, peglam, ništa, čorak :whistle: ...što sad,
već me lagano prolazi volja :pinch: proglasiti kapitulaciju ili probati na drugom mjestu...selim na drugu lokaciju,
srećem starog legu, pegla i on ali kaže nema ništa....ništa parkiram se pokraj njega i počinjem ponovno.
Drugo zabacivanje, štap se savija, reko on nee, opet sam dolje nešto zakačio...od jednom počinje rola proklizavati...
ipak nešto je živo na kraju strune... :woohoo: lagano zatežem rolu, vučem ulov prema sebi...na površinu izvire silueta....lignja....:)....kako sam na visokom, pothvatač u autu...
malo sam zabrinut kako ću s njome van na sigurno...u tim trenutcima štrca vodu i pokušava se torpedirati....to je to to, nema više medija za mlazni pogon,
hvatam strunu rukama, stišćem zube i potežem je na mol...vani je.... B)

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 14 Ruj 2017 22:10 #122 od Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
:like: :like:
Kod nas apsolutna 0 što se lignja tiče. (Sipa nema, kamoli lignja)

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 14 Ruj 2017 22:16 #123 od mirakulin

Janko napisao: :like: :like:
Kod nas apsolutna 0 što se lignja tiče. (Sipa nema, kamoli lignja)

A nije ni kod nas baš... Ja od 6 puta samo 1 upis! 2 puta sam ujutro, 4 sumrak. 3 različite lokacije. Pomalo. Bit će! B)
Hvala: Janko

Molimo prijavite se

Više...
robertabramovic5's Avatar 15 Ruj 2017 05:45 #124 od robertabramovic5
Datum 11.09 2017
Stap daiwa crossfire 2.1 7-21g
Rola okuma rtx 40
Upredenica gosen casting 0.8
Skosavica yamashita naory 2.2

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 15 Ruj 2017 08:01 #125 od Baćo68
Roberte, super je ulov, ali mogao bi se i predstavit u kategoriji "predstavite se". Bilo bi lijepo da znamo mrvicu više o tebi... :)

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 15 Ruj 2017 15:42 #126 od maxbeb
Datum: 14.09.2016
Vrijeme: od 19:30-22
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Egi Pro K1
Daiwa Legalis 2500HA
Gosen egi 0.8
Kanji 2,5
Dolazak na postu malo kasnije, situacija na rivi vec lagano pocinje liciti na turski most Galata, tj.covik do covika.
Nalazim svoj komadic rive....nista se ne dogada, skose se minjaju, pozicije na rivi se minjaju...pred sami odlazak predzadnji pokusaj jedna malica od jedva 12cm koja je vracena da naraste :) :) :)
Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 15 Ruj 2017 15:43 #127 od zeusfaber
Bravo ekipa. Bravo max :like:
Hvala: marinac, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Frenky's Avatar 15 Ruj 2017 16:54 #128 od Frenky
Upis No. 2
Vijeme: 14.09 22:30h

Prošlu noć sam malo zacrnio rivu, usput sam dobio i špot :oops: ubuduće dolazi s kantom i četkom :unsure:
Vrijeme poprilično kaotično, puše na sve strane, uokolo pluta mrtav štakori napuhnut kao baloni veličine omanjeg pajceka, sve čekam da eksplodira :S,
svakih par izbačaja mrsi mi se upredenica, samo čujem čvorove kako lupaju po vodilicama, već znam što je, sva sreća pa ih sve otpetljavam. Prvi griz poteže, vadim krak od cca 4cm...ode...drugi pokušaj, cirkus pri vađenju, al vani je...treči griz, poteže i odlazi.....četvrti griz, nuspjeli pokušaj izvlačenja na mol...sve u svemu dobro je, svoju lignju za upis imam, a ove neka razvesele nekog drugoga. 3:1 za domaću momčad :)

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 15 Ruj 2017 17:21 #129 od mirakulin

Frenky napisao: Upis No. 2
Vijeme: 14.09 22:30h

Prošlu noć sam malo zacrnio rivu, usput sam dobio i špot :oops: ubuduće dolazi s kantom i četkom :unsure:
Vrijeme poprilično kaotično, puše na sve strane, uokolo pluta mrtav štakori napuhnut kao baloni veličine omanjeg pajceka, sve čekam da eksplodira :S,
svakih par izbačaja mrsi mi se upredenica, samo čujem čvorove kako lupaju po vodilicama, već znam što je, sva sreća pa ih sve otpetljavam. Prvi griz poteže, vadim krak od cca 4cm...ode...drugi pokušaj, cirkus pri vađenju, al vani je...treči griz, poteže i odlazi.....četvrti griz, nuspjeli pokušaj izvlačenja na mol...sve u svemu dobro je, svoju lignju za upis imam, a ove neka razvesele nekog drugoga. 3:1 za domaću momčad :)

Bravo, Frenky! Krenulo te! :like: Super opis i odličan ulov! :like:

Usput, jedan prijedlog za ligu, da svi pišu ovako "Upis No. ___" tako da se em lakše prati, em da šefu bude na kraju lakše! I jedna napomena. Kad se odgovara na postove i citira (ko ja sad Frenkyja, onda ukloniti slike, radi preglednosti.
Hvala: dzingo, Baćo68, Frenky

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 15 Ruj 2017 21:51 - 16 Kol 2018 12:09 #130 od mirakulin
Upis br.: 2
15.09.2016.
Vrijeme: 18:20-20:10
Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m (pošta ka prošli put, al ipak mi se čini da je manja dubina nego što sam prošli put napisa)
Kurenat: promjenjivi, više južni
Vitar: bonaca
Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 1,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Yamashita Egi OH Live Search 490 Glow, #2.5, B07 BOA
Jedna se bacila samo kao nagrada za trud! :silly: Kad sam već pomislio da će još jedan dan proči bez ulova, pred kraj (19:40), eto ti nje... Vrime savršeno. Tek kad sam triba ić ća, počelo je lagano puhat. Opet jugo... :blink: Morat ću tražit novu poštu jer tu kada se smrači više ne mogu ništa jer nema nikakvog osvjetljenja.
Hvala ti more! :lol:

Zadnja izmjena: 16 Kol 2018 12:09 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 15 Ruj 2017 22:35 #131 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Rijeka 19-21,30
Štap sportex black erow
Rola Daiwa
Skosa Ovner
:D

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 15 Ruj 2017 23:18 #132 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Zadnja slika je moja velikost u novoj majici od ludog mora koju sam danas dobio pa se još jednom zahvaljujem Anti .
Pošto sam ja strojar rađe bi vam računa diferencijaciju integrala lijevog lovnog kraka lignje ukupne mase od 258 gr. u boćatoj vodi koja je xy gustoće nego da vam pišem literalne radove pa se unaprijed ispričavam na oskudnim opisima .

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 16 Ruj 2017 19:08 #133 od Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.

MIRAN napisao: Zadnja slika je moja velikost u novoj majici od ludog mora koju sam danas dobio pa se još jednom zahvaljujem Anti .
Pošto sam ja strojar rađe bi vam računa diferencijaciju integrala lijevog lovnog kraka lignje ukupne mase od 258 gr. u boćatoj vodi koja je xy gustoće nego da vam pišem literalne radove pa se unaprijed ispričavam na oskudnim opisima .

E ova valja!!! :woohoo: ;)

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
skagu's Avatar 16 Ruj 2017 20:11 - 16 Kol 2018 12:09 #134 od skagu
Replied by skagu on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Gledam slike ulova i brojim dane kad cu doma sa broda.
Ako nista, oprema je spremna i logo upravo plastificiran :silly:

Usput, svaka cast na organizaciji, nisam bas pretjerano aktivan na forumu, radi prirode posla, ali redovito bacim oko. B)
Zadnja izmjena: 16 Kol 2018 12:09 od zeusfaber.
Hvala: Zdenko, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Ruj 2017 20:47 #135 od marinac
Marina,16.9.2017, od 19-20 sati

-štap yamaga blank 2,5-3,5
-rola shimanostradic c14
-skosavice yamashita 3.0

-Cili dan valja jugo, a ja se uscrva, nigdi mira, skosavicu nisan smočija u more od sinoć, kada nisan ništa uvatija.Dakle, došloi popodne, aja sve više i više razmišljam da iden an lignje, ali nikako da seodlučim.Pade mi na pamet jedna pozicija, dakle plitka punta kojajeajmo reč, donekle u zavjetrini.Parkirao sam auto skroz blizu škrape, te počeo sondirati tereen sa skosavicama.ajaa mislin da san prominija desetak skosavica, i već san ima mapu terena u glavi.Inače, teren mješan,dakle pijesak sa krpama posedonije, idealan za lignju.Potvrda je i jedan kaić, koji je panulava isto na lignje.Dakle , da se vratin na priču.Već je i mrak pao, u sebi razmišljam, ajde još jedan put ću provat, pa iden doma, a i kišica je počela padati.Zabačaj, pustim da skosavica skroz padne na dno, moj skos, i osjetim da je nešto zapelo.uprvom trenu pomislim, upala skosa u posedoniju, ja vučem, te osjetim da sam odvojia od dna skosu, kad osjetim onaj poznati osjećaj pumpanaj, juuuhu lignja, koju san tako željno čekao., te je lagano izvlačim na kopno te ovjekoječujem slikom .

-

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 16 Ruj 2017 22:02 - 16 Kol 2018 12:10 #136 od mirakulin
Upis br.: 3
16.09.2017.
Vrijeme: 19:00-20:10
Ulov: 2 komada
Teren: neman pojma (pijesak?)
Dubina: neman pojma
Vitar: jako jugo
Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 1,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
prva na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold
druga na: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA
M I L I N A! :woohoo: :lol: Opet dere jugo, al moralo se ić probat. Ali di po vakvom jugu? Jedino negdi na sjevernu stranu Splita, ajmo probat na Spinut, nisan nikad bio tamo. Idem, ali bez nade da će bit išta. Dolazimo, a pozicija već okupirana lignjolovcima i komarčerosima. Taman čovik diže lipu komarču. Sunce taman u zalasku, a kako puše u leđa, mislin se moglo bi biti štogod. S menom rođak, koji je planira lovit špariće, al se na kraju više borio s vitrom. Potpomognut vitrom, lipo se bacala skosavica. Al od juga niti znam dubinu niti dno niti išta, a niti sam moga lipo slikat. Al zato već nakon 10 minuta.... Pumpa lipo! I izlazi jedna, lipi komad. Druga dolazi po ure nakon ove. Malo manja od prve, al taman. Nisan se moga nadat da će po vakvom vrimenu biti upis, al eto, ne samo to, nego se uvatila lipa večera. Lignje odma očišćene i isporučene, rođaku će večera bit za prste polizat! :P
Hvala ti more! :lol:

Nadopuna: Evo, promjenile su "agregatno stanje" i kažu da će opet plivat... U vinu!
Zadnja izmjena: 16 Kol 2018 12:10 od zeusfaber.
Hvala: orada277, marinac, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, susnjar ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 17 Ruj 2017 08:34 #137 od BulMar
Čestitam. I ja sam bio sinoć, ali "u ništa!" + jedna DTD-ova skosavica izgubljena. Moga si nam dat i recept za rižot? Čini mi se jako dobar.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 17 Ruj 2017 09:16 #138 od mirakulin

BulMar napisao: Čestitam. I ja sam bio sinoć, ali "u ništa!" + jedna DTD-ova skosavica izgubljena. Moga si nam dat i recept za rižot? Čini mi se jako dobar.

Nisam ni sprema ni kuša, tako da ne znam. :lol: Al i meni izgleda jako dobar!

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 17 Ruj 2017 20:44 #139 od marinac
kaštela,17.9 2017, od 19 -20 sati(5)
-štap yamaga blank 2,5-3,5
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika pe 0.8
-skosavice yamashita

-vremenska prognoza je govorila da će popodne tramuntana, pa san već ima plan di ću ići u zavjetrinu, ali kako je popodne odmicalo,tako mi se nije dalo baš nešto istraživati, te san odlučija tu blizu ispod kuće..Na pošti me dočekala tramuntana,a kurenat neki onako baš nedefinirani,Dubina oko 5 metara, dno mekano, te miješano.Nisam imao baš neki filing, ali sam isto u dubini duše osjećao da bi mogla biti bar i jedna , šta se i dogodilo.U samu noć se bacila jedna, te sam nakon toga , nakon pola sata i otišao, jer je tramuntana pojačala.

-

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 17 Ruj 2017 23:43 - 16 Kol 2018 12:11 #140 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
17.09.2017. 18.30 - 21.30, Vinišće ( 2 )
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica Duel ez-Q CAST 3.0
dubina 5-6 m, kombinacija posejdonije i pijeska
Od jučer planiram kako ću danas malo odmorit živce. Nakon 24 satnog dežurstva i jutrašnjeg dolaska kući malo sam odmorio ali mi se činilo da ću zbog kiše i vitra ostat doma.
Popodne kiša prestala, vitar sta, žena odvela dicu na dječji rođenda i ja opremu u auto i iz Marine u Vinišće pa kroz maslinike na poziciju na kojoj prije 2 sedmice nisam ništa uhvatio.
Privitak datoteke:

Došao sam na poziciju oko 18,30 i krenio s uobičajnom rutinom, skosavica 5 - 6 zabačaja i potom druga. Mijenjam ja tako DTD, Ymashitu, Zebco, e-bay skosavice ali ništa, ka u bunaru.
Oko 19,45 stavim Duel ez-Q Cast 3.0 ( to mi je jedina od Duela koju imam ), prvi zabačaj ništa, drugi zabačaj na drugom potezanju osjetim da je lignja povukla ali je nisam uspio zakačiti, upalim naglavnu lampu i lagano vučem skosavicu, u samom kraju pod svitlom pustim skosavicu, lignja iz dubine pravo na nju i zagrli je. Povučem i kako se dobro uhvatila dignem je na kraj u 19.50.
Privitak datoteke:

Super, nisam za ništa dolazio, ostavljam na štapu i dalje Duel ali ništa, nakon 15 minuta ponovno ista šema, rotiram skosavice ali ništa.
Oko 21 h odlučim prije nego idem kući stavit ponovno Duel i zabacit 2-3 puta. Na 3 zabacivanju jedno 10 m od kraja povlači i na skosavici je. Dovlačim je u kraj i vidim da je na jednom kraku te je vadim jankom u 21.05 h.
Privitak datoteke:

Pokušao sam još 15 tak minuta ali i ovo je super.
Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 16 Kol 2018 12:11 od zeusfaber.

Molimo prijavite se