"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
marinac's Avatar 18 Ruj 2017 06:54 #141 od marinac
Kaštela,18.9.2017, od 5 i 20 - 6 i 30(6)

-štap yamaga blank 2,5-3,5
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika pe 0.8
-skosavice yamashita vel. 3.0

-Po mraku san već bija na poziciji.Oblačno, sa vrlo malim mjesecom, koji je probijao između oblaka.Pozicija kao i sinoć.Dakle dubina svojih 5metar, sa mekim dnom, te travom.Prva se lignja bacila u 5 i 45, i to samo sa jednim flangom, adrugu sam osjetio, kao da mi je nešto udarilo u upredenicu, povlačenje, i druga lignja ide vani.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 18 Ruj 2017 06:56 #142 od marinac

marinac napisao: Kaštela,18.9.2017, od 5 i 20 - 6 i 30(6)

-upredenica unitika pe 0.8
-skosavice yamashita vel. 3.0

-Po mraku san već bija na poziciji.Oblačno, sa vrlo malim mjesecom, koji je probijao između oblaka.Pozicija kao i sinoć.Dakle dubina svojih 5metar, sa mekim dnom, te travom.Prva se lignja bacila u 5 i 45, i to samo sa jednim flangom, adrugu sam osjetio, kao da mi je nešto udarilo u upredenicu, povlačenje, i druga lignja ide vani.

Zaboravija san staviti skupnu sliku

Hvala: mirakulin, Frenky

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 18 Ruj 2017 09:37 #143 od maxbeb
Datum: 17.09.2016.
Vrijeme: 19-21
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Egi Pro K1
                Daiwa Legalis 2500HA
                Gosen egi 0.8
                Kanji 3.0
Vrime je cili dan misalo, pa sam se boja da opet necu moc izac na postu, medutim u 19 stalo sve ma ideala prava.
Pocinjem sa kanji 3,0 dosta saren cudo neko ;) :cheer: no nista s ne baca na cudo. Noc se polako priblizava ja mijenjam kanji za opet kanjia
:cheer: ali ovaj put crveno srebrni...miseca nema i ta mi je boja radila zadnjih dana. Kurenat je bio nelos, zapadni. U drugom pokusaju imam lignju na crvenka ;) :) malica koju vracam natrag
Privitak datoteke:

Nakon nje odmah sljedeca i veca
Privitak datoteke:

A nakon jos 10 ak minuta jos jedna
Privitak datoteke:

Dakle rezultat 3 komada, a jedna je vracena.
U 20:30 minjam postu...ali nista se nije javilo :oops:
Medutim noc je bila za pet.

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

Više...
stefanno007's Avatar 18 Ruj 2017 18:43 #144 od stefanno007
Može li kakav prijedlog, tj. pozicija za lov lignje s obale, područje grada Rijeke.
Ako bude kakvih uspjeha, volio bih sudjelovati u lizi.

Hvala.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 18 Ruj 2017 20:25 #145 od mirakulin

stefanno007 napisao: Može li kakav prijedlog, tj. pozicija za lov lignje s obale, područje grada Rijeke.
Ako bude kakvih uspjeha, volio bih sudjelovati u lizi.

Hvala.

Pozdrav, Stefanno! Običaj je prvo predstaviti se tu: ludomore.com/forum/predstavite-se

Napiši kratko tko si i tamo možeš napisati ovo što te zanima.
Hvala: stefanno007

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 18 Ruj 2017 21:46 - 16 Kol 2018 12:11 #146 od mirakulin
4 pokušaja za redom -> rezultat: NULA :dry:
Jučer i danas, pokušao i ujutro i uvečer, na 4 različite lokacije. I ništa! Ma ni čut... Samo mokre noge.. Nema veze, bit će sutra! Samo jako! B)
Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 16 Kol 2018 12:11 od zeusfaber.
Hvala: marinac, Frenky

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 18 Ruj 2017 21:47 #147 od marinac
Marina,18.9.2017,od 19-20 i 40(7)

-upredenica unitikape.0.8
-skosavice yamashita 3.0

-kako je popodne puvala tramuntana, odlučija san naći neku zavjetrinu, koja se pokazalakao dobra.Dakle,škrapa, dubina oko 10 metara, pijesak sa travom.
-Ulov 3 lignje, a prva se bacila oko 7 i 25, a druge dvi u roku sat vremena, a jedna velika i pobigla.

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 19 Ruj 2017 11:56 - 19 Ruj 2017 11:59 #148 od maxbeb
Datum: 18.09.2016.
Vrijeme: 19-21
Daiwa Legalis 2500HA
Gosen egi 0.8
Kanji 3.0
More kuvalo sa svih strana kad sam dosa na postu. Kurenat zapadni uz uskuvalo more nije obecavalo puno. Pokusalo se s dubinskom skosom, medutim opet je akcija bila na crvenka kanji 3.0
Jedna ali vrijedna
Privitak datoteke:

Zadnja izmjena: 19 Ruj 2017 11:59 od maxbeb. Razlog: Korekcija

Molimo prijavite se

Više...
Frenky's Avatar 19 Ruj 2017 18:51 #149 od Frenky
Upis No. 3
Vijeme: 18.09 21:50h, 22:14h
Skosavica: DTD 2.5
Vrijeme: Oblačno, lokalni pljuskovi

Nisu baš neki reprezentativni primjerci, ali kako lignju nisam izvukao na suho već par dana, poprilično su me razveselile :)

Uz svesrdnu pomoć kolega s rive, prva je vani.

Druga se baca par minuta poslije.

Kako već lagano punim ledenicu, mislim da ću uskoro poći lovati lignje na dvije noge da to malo stopi s mirodijama B)
Ima li neka slobodna forumašica :silly: ?

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 19 Ruj 2017 19:17 #150 od Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Ja i dalje pokušavam, i sreća se diže, uspio sam se dočepati jedne sipe! :woohoo:

Ove godine idem sigurno i po obalama Rijeke u potragu za lignjama. :evil:

Imaš catu?
Hvala: mirakulin, Frenky

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 19 Ruj 2017 21:11 #151 od marinac
marina,19.9.2017, od 19 -20 i 30

-štap yamaga blank
-upredenica unitika pe 0,8
-skosavice yamashita 3.0

-po vremenskoj prognozi trebalo je popodne bar malo učinit malo bolje vrime.Oko 7 sati sam krenuo na poštu, iako još nisan bija siguran di, ali eto vuklo me nešto bliže doma, a i vrime je nestabilno.Na pošti me dočekalo naoblaka, sa skroz laganim vjetrom, kurenat lagani istočni, dubina oko 5 metara, dno mekano,Nakon dvadesetak minuta,osjetiosam na upredenici kao da pleše, povlačim ali ništa,puštam da padne na dno, 2 sekunde čekanaja, trzaj i lignja se kači.Usamu noć,druga mi lagano nateže upredenicu, te i ona izlazi vani.Treća nije povukla, već sam samo osjetio otežanje, i ide vani.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 19 Ruj 2017 21:14 #152 od marinac

marinac napisao: marina,19.9.2017, od 19 -20 i 30(8)

-štap yamaga blank
-upredenica unitika pe 0,8
-skosavice yamashita 3.0

-po vremenskoj prognozi trebalo je popodne bar malo učinit malo bolje vrime.Oko 7 sati sam krenuo na poštu, iako još nisan bija siguran di, ali eto vuklo me nešto bliže doma, a i vrime je nestabilno.Na pošti me dočekalo naoblaka, sa skroz laganim vjetrom, kurenat lagani istočni, dubina oko 5 metara, dno mekano,Nakon dvadesetak minuta,osjetiosam na upredenici kao da pleše, povlačim ali ništa,puštam da padne na dno, 2 sekunde čekanaja, trzaj i lignja se kači.Usamu noć,druga mi lagano nateže upredenicu, te i ona izlazi vani.Treća nije povukla, već sam samo osjetio otežanje, i ide vani.

Zaboravija upisati (8)

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 20 Ruj 2017 07:10 #153 od marinac
kaštela,20.9.2017, od 5 i 30 -6 i 40(9)

štap yamaga
-rola shimano stradic
-upredenica unitika
-skosavice yamashita 3.0

-iako san i prije 5 sati bija budan, mobitel je zazvonija, a ja odmah na balkon da vidin kakvo je vrime, iako mi se učinilo da kiša pada i da nešto puše.Bija san u pravu,lagana kiša, sa buron.Isto san odlučija ići, s time da san na pošti još neko vrime bija u autu i čeka navodno poboljšanje.Dakle, prvi zabačaj, i lignja zapinje, ima san osjećaj kao da me je čekala tu.Iako uvjeti i nisu baš bili neki, nastavljam dalje sa skosanjem, te za otprilike 45 minuta vatam i drugu.Uoće ovaj put nisam osjećao da su povlačile, nego bi jednostavno zapele.Kad san uvatija drugu, da bi je slika, mora san sa čizmon stati na logo, da ga bura ne bi odnila.

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 20 Ruj 2017 12:40 #154 od maxbeb
Datum: 19.09.2017
Vrijeme:19-20:30
                Daiwa Legalis 2500HA
                Gosen egi 0.8
                Kanji 3.0
Vrime je bilo idealno, bonaca, bistro ma milina@. Samo je falilo koja lignja vise za super uvjete. Ipak za sinoc samo jedna malica koja je vracena
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
Frenky's Avatar 20 Ruj 2017 17:37 - 20 Ruj 2017 17:41 #155 od Frenky
Upis No. 4
Vijeme: 19.09 22:17h
Skosavica: Caperlan 3.5

Cijeli dan vrijeme nikakvo, pogled iz ureda ne obećava, cijelo vrijeme lijeva ko iz kabla, prestaje padati
al počinje puhati. Sjedam u auto i put pošte, imam neki filing da dolje ne puše toliko, dolazim na poštu, kad ono brus, skida kapu, brije po bradi, napuhuje mudante,
hladi jajca, ni ne pomišljam zabaciti :angry:. Pravim djir po gradu, zamirišala mi kava, idem ubit uru pa ću ponovno lurknuti poštu, vraćam se, nema promjene, selim na drugu lokaciju gdje puše
u leđa, ali odlučujem malo lagano spinati, jer lokacija mi baš i ne ulijeva povjerenje, bacam malog Mayor Crafta i lagano se zabavljam čak i uspjevam prevariti jednoga šaruna, vrtim film u glavi, pa što ne probam skosnuti,
iz arsenala čupam naj jadniju, naj jeftiniju i naj veću skosu koju imam, ove mi neće biti žao ako je posadim. Sramotno zabacujem desetak metara ispred sebe tek toliko da ispipam teren, nije prošlo ni tri sekunde,
osjetim povlačenje, pumpa nešto :woohoo:, lagano namotavam i ne vjerujem, lignjica je gore :whistle: .

Zadnja izmjena: 20 Ruj 2017 17:41 od Frenky. Razlog: typo feler...

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 20 Ruj 2017 22:01 #156 od mirakulin
Bravo, ekipa! Bravo marinac, maxbeb i Frenky! Svaka čast!

Ja danas evo i 7 odlazak bez ulova! Al vratit će more trud! Lipo je vidit vaše ulove! Znači da ih ima, samo triba znat! :silly:

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 20 Ruj 2017 22:45 #157 od Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.

markulin napisao: Bravo, ekipa! Bravo marinac, maxbeb i Frenky! Svaka čast!

Ja danas evo i 7 odlazak bez ulova! Al vratit će more trud! Lipo je vidit vaše ulove! Znači da ih ima, samo triba znat! :silly:

Također! :silly: I sipa me nadmudrila :whistle:

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 20 Ruj 2017 23:00 - 21 Ruj 2017 06:28 #158 od Kvarner
Upis No.2

Datum 20.09.

Lokacija Bakarski zaljev

Vrijeme od 19:10 do 22:00

Stal Solpara, upredenica Gosen egi, rola Daiwa Revros

Skosavica Yamashita

Dolazim na postu i prvo bacanje slace manja lignja.
Odmah sam znao da se nece bog zna sta ulovito po prijasnjem iskustvu jer kad prva dodje onda obicno bude to to za tu noc.
Ali ja sam nastavio neumorno bacati i mjenjati boje i velicine i nista.
Vratim onu prvobitnu puscu i malo nakon toga oko 20:45 skoci druga veca lignja.

Probao jos do 22 sata i nista vise se nije dalo ufatit osim lijepog cistog morskog zraka.

Evo i slike ;)

B)
Zadnja izmjena: 21 Ruj 2017 06:28 od Kvarner. Razlog: Slovo
Hvala: marinac, Zdenko, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, Janko, mirakulin, susnjar ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 20 Ruj 2017 23:19 - 16 Kol 2018 12:12 #159 od Baćo68
Upis br. 3
Štap Okuma egi Pro k1
Mašinica Daiwa Ninja 2500a
Skosa yamashita
Pošta bakarski zaljev
Oko 19 30 stigao na poštu...malo kasno jer se je ekipica već sakupila, ali našao sam poziciju i nakon 10ak zabačaja dižem lignju. Nakon toga ništa. Oko 22 00 sata, odlazim doma ipak zadovoljan jer sam napokon , poslije svih onih kiša i nevera, izmigolio na poštu...lignja je samo šlag na tortu!!!
Slikica...
Privitak datoteke:

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 16 Kol 2018 12:12 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 20 Ruj 2017 23:47 #160 od JopaZGRI
Evo da i ja upišem prvi ulov u mojoj prvoj sezoni ;)
U ribolov je krenula i moja bolja polovica pa sam morao dati da i ona nesto radi pa je lovila šarune a ja naravno lignje..
Pribor je bio Okuma egi pro (štap) daiwa crossfire 2000 (rola) gosen egi (upredenica) i skosa je bila shimano..
Nakon par dana odmora zbog kišurine i bolovanja napokon se pojavilo i to malo sunca i zvijezda.
Ribolov je trajao od 19 i 50 do 22 h
A naravno tu su i slike ulova.. :D
Sigurno se pitate zašto šaruni nemaju repove... Hahaha
Uvijek se nađe nekakva mačka u blizini dok se lovi pa je morala na inzistiranje bolje polovice dobit nešto za jest.
Sve u svemu mislim da imam više sreće dok ona ide samnom iako se vraćam kući sa osakaćenim ribama.

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Manta, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se