"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
MIRAN's Avatar 23 Ruj 2017 23:50 #201 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Ovo je bio Upis br. 6 večeras pa ću u buduće nastaviti sa evidencijom upisa.

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 23 Ruj 2017 23:51 #202 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Kasno sam vidio poruku Grobo već san doma

Molimo prijavite se

Više...
Grobnican's Avatar 24 Ruj 2017 11:30 #203 od Grobnican
Upis br.5
Oprema uvijek ista
Skosavica pata-pata
Lokacija bakarski zaljev
U ranim jutarnjim satima iso sam na lignjolov i u 4:30 poceo lovit nakon 5 puta zabacivanja pata -pata opet prevarila lignju.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 24 Ruj 2017 13:42 #204 od mirakulin
Upis br.: 6

23.09.2017.
Vrijeme: 18:00-20:30 + 21:30-23:00 + 24.9. 6:00-7:30
Ulov: 1 komad

Teren: kamen+pijesak
Dubina: 6-8m
Vitar: ne
Kurenat: ne

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 1,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Od silnog skosavanja, doma se išlo bez ičega, al upis je ipak tu! :lol: Ovo nije ni bio lignjolov, ovo je bilo uživanje uz more. Prvi dio počeo je oko 18h. Dolazak na poštu, sunce još piči, vitrića samo nešto malo... Kako je sunce išlo u zalazak tako je i to malo vritrića prestalo i ugođaj je bio idiličan. More ka ulje, uz obalnu rasvjetu sve se vidi, ma milina. More išlo prema oseki. Liganja kao da nije bilo, al jedna malica morala je doć (oko 19:50) na slikanje i da nagradi svo to skosavanje. Kako se bacila na skosavicu mislio san da je dobar bokun, al čin san počeo vući skužio sam da je to neka malica. Mislim da je u njoj 12cm u milimetar! Al vidim da su takve zbilja samo za slikanje! Oko 20:30 mora san ić, al ipak sam se mora vratit budući da je noć zbilja bila idilična (bar što se uvjeta boravka kraj mora tiče). U drugom poluvremenu skosavanja apsolutno ništa. Samo mir, tišina i lipo toplo. Otiša doma, odspavat i s prvim busom, nazad na istu poštu. Tamo sam bio oko 6 i iako je skosavanje opet bilo "u prazno", barem je izlazak sunca ponovo bio idiličan. Oko 7ipo stavio masku i išo malo zaronit i vidit kakva je pozicija "iz riblje perspektive". More iste temperature ka vanka. Ma sve milina. Sve idealno i čak nema veze što sam doma otiša praznih ruku kad more ovako pokaže svu lipotu čak i usred grada... S pošte otiša doma pa na misu, zafalit Bogu di me smistija da živim i sad laganini planirat kad ću opet! B)

Hvala: marinac, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, JopaZGRI, Igor, tuvok ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 24 Ruj 2017 21:07 - 24 Ruj 2017 21:32 #205 od mirakulin
Upis br.: 7

24.09.2017.
Vrijeme: 18:25-19:30
Ulov: 3 komada :woohoo:

Teren: kamen+pijesak
Dubina: 6-8m
Vitar: ne
Kurenat: južni

Oprema:
skosavice:
1. i 2. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold
3. na: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Aufffff... Prekrasan dan nije moga drugačije završit! B) Krenija san na poziciju di san bio i jučer/jutros i tamo samo jedan ribolovac taman na mistu di san ja planira ić. Al začudo, nije bilo onih koji inače dolaze pa san ja sta na njihov komad rive... Primijetio sam da je danas zalazak sunca bio u 18:48, a vrh plime u 18:47 (mislin se baš se lipo poklopilo). Nisan nego počeo došla su još dvojica pa sam ovaj put ima i društvo i malo razminio par riči o opremi. U 18.44 kačim prvu, nije loša! S njom san odma opitura rivu (i obilježio svoj teritorij! :P ). Stavljam je na fotosession, zabacujem, i u drugom zabacivanju, eto i druge! 2 u 1 minutu, nije loše! :P Govorim čoviku do mene da san ih uvatio na narančastu, pa stavlja i on, i u idućih 5-10 min digo je i on 2. Nakon 20 minuta, nešto poteže, ne ko lignja nego ko kad lokarda ludo povuče. Mašinica zuji, al čuje se pumpanje. Ova je dobra! I dižen je na kraj, uvatila se baš "muški"! Odličan bokun! :woohoo: Ma jel mogo dan bolje završit?

Fala ti more! :lol:

Desna skosavica je krivo stavljena. To je Yamashita SRK, a ona večeras nije uvatila ništa...
Zadnja izmjena: 24 Ruj 2017 21:32 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 24 Ruj 2017 21:44 #206 od marinac
UPIS: 16

marina,24.9.2017, od 18 i 45-20 i 30

-oprema:
-štap yamaga blank 2.5-3.5, 83 ml
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika pe 0.8
-skosavice yamashita 3.0

-vrmenski i morski uvjeti:
-počelo se oblačiti
-valovi od juga
-kurenat po dolasku nikakav, da bi kasnije počeo istočni
-dubina oko 8 metara
-dno mekano sa travom

ulov:
-dvi lipe lignje i 2 sipe za žuntu

-Na pošti me dočekao lagani južni vitar , bez kurenta, da bi kasnije malo pojačao.Tek kada se spustila noć dobro, bacila se prva lignja, a druga nakon 45 minuta.Tek sam kasnije primjetio, da je i lampalo, pa možda je to razlog, a vjerojatno i jugo u moru, da nije bilo više liganja.Bez obzira na sve, ja sam ipak zadovoljan, iako i jutros nisam išao na lignje.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 24 Ruj 2017 23:50 #207 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 4
24.09.2017. 19,00 - 21.00, Vinišće
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD WHITE KILLER 3.0, DTD REAL FISH OITA SARGO 3.0
dubina 5-6 m, kombinacija posejdonije i pijeska
skoro pa bonaca

Ponovno isti teren na kojem sam oko 19,00 h.

Privitak datoteke:

jedna po jedna skosavica do DTD white killera i u 19,35 trzaj i lignja je na skosavici. Kako je dovlaćim u kraj vidim da za njom ide još jedna veća. Janka je spremna i lignja je na slikavanju.

Privitak datoteke:

odmah vraćam skosu u more, pokušavam ali veća ne želi vanka. Mijenjam i stavljam DTD real fish oitu sargo i na trećem bacanju poteže i na skosi je. Izvlačim je jankom vanka.

Privitak datoteke:

Pokušao sam još do 21 h ali i ovo je super.

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
Frenky's Avatar 25 Ruj 2017 02:21 - 25 Ruj 2017 02:25 #208 od Frenky
Upis No. 6
Vijeme: 25.09 19:33h,
Skosavica: DTD Classic Oita 3.0

Kako prošlu noć ni uz najbolju volju nisam ništa ulovio a trudio sam se svjetski, ova jedan je došla kao pravo osvježenje.

Poslije je uslijedio peto minuti show program za sve prisutne, skosu mi je prigrlila teta hoba :ohmy: , u prvi mah sam pomislio da sam zapeo za dno,
pokušao vući štapom ne ide, hodam lijevo, desno, skosam, potežem možda, možda popusti, neće, već mi sad lagano "muka" , posadit ću najdražu skosu :( ,,,
odlučujem se na potezanje rukom, namatam upredenicu na ruku, vučem...vučem...žmirim vučem...molim Boga da skosa ostane na predvezu, otpor popušta,
radim još par koraka, napona ima, skosa je gore :whistle: laganim korakom se vračam na prvobitnu poziciju, usput namatam upredenicu na rolu, i tu se nešto javlja
:woohoo: prvo pumpanje i cimanje, štap u podu :woohoo: , sad i ekipa oko mene vidi da se nešto dešava, dobivam je na labavo i krećemo prema skalama od mola, tamo ćemo je najlakše
nasukati, jedan dio se razbježao u potragu za oprarom, moja u autu, vadim ključeve, usput objašnjavam di sam parko...navlačili smo se tako još par trenutaka, a onda je "pametniji" popustio...nema više
otpora...vadim praznu skosu :whistle: palim cigaru :side:

Da ne ostane sve na ribičkoj priči, teta hoba je ostavila posjetnicu B)
Zadnja izmjena: 25 Ruj 2017 02:25 od Frenky. Razlog: feler
Hvala: lignjolovac, marinac, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, Igor, tuvok ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 25 Ruj 2017 07:11 #209 od marinac
UPIS: 17

kaštela,25.9.2017, od 5 i 50-6 i 30

OPREMA:
-štap yamaga blank
-skosavice yamashita 3.0

ulov: 2 lignje

vremenski uvjeti:

-oblačno
-kišica
-kurenat a bilo, pa nestajalo, pa opet dolazija
-dubina oko 5 metara
-meko dno , sa travon

-mislija san se oću li ić, ali srce junačko nije dalo mira, te se ipak i isplatilo.Prva oko 6 i 5 , a druga nakon 10 minuta.

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 25 Ruj 2017 10:28 - 25 Ruj 2017 10:30 #210 od maxbeb
Upis br. 6
Datum: 24.09.2017
Vrijeme: 18:30-21
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Egi Pro K1
                Daiwa Legalis 2500HA
                Gosen egi 0.8
                Kanji 3,0
Nakon tri dana pauze islo se trazini nove poste iliti istrazivati nove terene. Vrime poluoblacno, bonaca ide prema vrhu plime. Kako god uvjeti bili super nije bilo ni jedne barke. Probajemo varijacije na temu / minjam skose.... I eto novog ulova za LM koje se opet pokazalo u punini naziva :) :)
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Iglica je prezivila otpetljavanje i nakoon nekog vrimena di se vrtila u krug otplivala je sritna i ziva :)
Trazimo i dalje lignju...oko 20 sat se bacila jedna tek toliko da ulipsa dan. Vratija sam i nju, dok cekam neku vecu :) :P
Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Zadnja izmjena: 25 Ruj 2017 10:30 od maxbeb. Razlog: Korekcija

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 25 Ruj 2017 20:19 #211 od marinac
UPIS: 18

Kaštela,25.9.2017,od 18 i 45- 19 i 45

oprema:
-štap yamaga blank 2.5-3.5 83 ml
-skosavice yamashita 3.0

vremenski uvjeti na kopnu i moru:
-oblačno sa sunčanim periodima
-vitar slab sjeverni, da bi kasnije pojačao na buru sa kišom
-dubina 5 metara
-dno mekano sa travom
-kurenat istočni

-mislio poći malo dalje , na koju daljnu poziciju, ali mi se nekako nije dalo, a vrime nije bilo obećavajuće.Dakle, blizu kuće, ali ipak se isplatilo.Nakon desetak minuta mi se bacila sipa na skosavicu, a lignja nakon 15 minuta, taman orije nego je vitar pojača, a kad san zabacija pustija da skosavica padne na dno, povuka, a lignja na njoj.Počeja je vitar pojačavat, a i kiša, tako da san se u 19 i 45 skupija doma, a sigurno bi bija bar još jednu uru prova.

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 25 Ruj 2017 22:59 #212 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 5
24.09.2017. 19,15 - 21.00, Vinišće
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD REAL FISH OITA SARGO 3.0
dubina 5-6 m, kombinacija posejdonije i pijeska
skoro pa bonaca

Ponovno isti teren kao i dan ranije.
Skosavice se izmjenjuju i u 20,00 h udar na DTD real fish oita sargo 3.0 kao i dan ranije.
Kako je udrila odmah nakon bacanja skose odlićan osjećaj dok je došla do janke i kraja.

Privitak datoteke:

Pokušavao sam još do 21,00 h.
I danas više nego zadovoljan.
Hvala: lignjolovac, marinac, pepsi, Manta, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, Baćo68, JopaZGRI ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 26 Ruj 2017 07:47 #213 od tanjo007
Dobro jutro svima evo doša je i taj dan da sam se odlučija poći jutros na lignje i nisam požalija, isproba novi štap po drugi put, skosavice sve vraćene doma i par komada ulovljeno. Nije ka što je Marinac reka da ću ih sad sve povatat kad krenem ali polako ali strpljivo punimo frižider. Iako sam se jedna diga alarm.je zvonija biće po ure ali isplatilo se.
Ulov br.1

Lokacija Zadar
Štap: Gavas Egiano 2.5 do 4
Rola: Shimano Sepia c 3000
Upredenica e jbg zaboravija ne piše na njoj moraću pitat
Karbon : Seaguar soft
Skosavica: 1 lignja DTD bijela Oita 3
I Yamashita egi oh q live plava 2.5

Doša sam na poziciju oko 5 uri more ka ulje nigdi nikog malo friško ali dobro. Sa prvim zabačajem na bijelu Oitu sam diga prvu lignju cca 35deka i posli oko 5.30 i 5.35 na plavu Yamashitu druge dvi i posli ka u bunar. Sad kad sam se omuražija biće valjda upisa te sritno meni i svima vama i što manje izgubljenih skosavica a što više lipih ulova.
Pozdrav iz Zadar
B)
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

ibb.co/ejrk65

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 26 Ruj 2017 08:44 #214 od mirakulin
Upis br.: 8

26.09.2017.
Vrijeme: 6:05-7:05
Ulov: 3 komada :woohoo:

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Vitar: kad sam tek došo puha lagano neki istočni, al kasnije obonacalo
Kurenat: izmjena istočnog i sjevernog, blagi do vrlo jaki pri kraju

Oprema:
skosavice:
1. na: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA
2. na: Yamashita Egi OH Q Live, #2.5, S07 SRK
3. na: Yamashita Naory RH, 2,2B, AEBA

Hattrick za prekrasan početak dana! Sve tri se bacile ka blesave, dobro povukle. Svaka na svoju skosavicu. Prva već pri trećem bacanju (oko 6:10), druga oko 6:20 i treća 6:35. Bilo je malo vitrića pri početku, al je kasnije obonacalo. Kurenat se mijenja i bio nekako čudan (ka i često na ovoj punti). Na kraju mi još upala skosavica nespretno u more (povuko je sa LML papirom :oops: ), uz samu rivu i stala uz nju na pola metra dubine. Al kako je sama riva visoka bar metar ipo, nisam uspio doc do nje nego sam ju s nekom granom samo spustio još niže, na otprilike 2ipo metra dubine. Pa ne možeš dopustit da tako blesavo izgubiš skosavicu pa se lipo skineš u mudante :silly: i odeš po nju! More toplo i taman ugodno kupanje prije posla...

Hvala: frkachu, lignjolovac, Geno, marinac, pepsi, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 26 Ruj 2017 22:13 #215 od mirakulin
Upis br.: 9

26.09.2017.
Vrijeme: 18:20-20:10
Ulov: 2 komada

Vitar: puhao neki lagani SZ dosta jaki pa na kraju obonacalo

Oprema:
skosavice:
1. na: Yamashita Egi OH Q Live, #2.5, S07 SRK
2. na: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Pa što je ovo?m Krenulo me! Dva ulova u jednom danu! :woohoo: Lipo, laganini, iako je gotovo cilo vrime vitar smeta za lipi izbačaj i normalno skosanje, na kraju je čak i obonacalo. Lignje su se uvatile kad sam već pomislio da sam svoje za ovaj dan ujutro uvatio... Prva u 19:15, a druga kad sam već polako mora ić, oko 20:10. Nakon ove druge čak sam imao i jedno dobro potezanje. Čini mi se da možda i nije bila lignja jer je poteg bio zbilja jak, a nije se zakačila. Ko zna... Ova druga me iznenadila jer na ovoj pošti nema nikakve rasvjete, a kako nemam ni lampe onda skosam napamet. A i kurenat mi je bio neki nedefiniran, tako da sam ekstra zadovoljan što je uopće i bilo išta večeras. Ma milina, zbilja me more voli!

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 26 Ruj 2017 22:22 #216 od marinac
UPIS: 19

Trogir,26.9.2017,od 18 i50 - 20 i 30

oprema:
-štap yamaga blank 2.5-3.5 83 ml
-rola shimano stradic c14 2500fd
-upredenica unitika pe.0.8
-skosavice yamashita 3.0

vremenski uvjeti:
-skoro pa bonaca, sa laganim istočnim jugom
-dubina oko 10 metra
-dno mekano sa travom
-misec u rastu

ulov:
-2 lignje

-kad san vidija poštu.djelovala je stvarno obećavajuće.skoro pa mirno more, sve je nekako bilo super.Tek u sami mrak se bacila lignja, iako sam i prije osjetija zavlačenje.Druga se bacila pola sata kasnije.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 26 Ruj 2017 23:03 #217 od Squidhaker
Upis: 4

Trogir, 26.09.2017. Od 18:30-20:30

Štap: Gawas Egiano 2.5-4
Rola: Okuma Rtx30s
Upredenica: Varivas
Skosavica: Dtd

Dubina 5m.
Dno kamenito sa posedonijom.
Pala je oko 19:15, poslije toga jos jedno potezanje ali se nije zakacila.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Ruj 2017 07:16 #218 od marinac
UPIS: 20

Marina,27.9.2017. od 5 i 20- 6 i 40

oprema:
-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika
-skosavice yamashita

vremenski uvjeti:
-lagani valovi po jugu, a vitar lagani zapadni
-bez kurenta
-dubina oko5 metara,mekano dno sa pijeskom

ulov: 3 lignje(80 dkg)

-drgi zabačaj nakon dolaska na poštu, povlačenje lignje, i ide vani.Dok san je vuka, posvitlija san je, i vidija da je i druga lignja prati.Druga se uvatila oko6 i 20, laganiudar san osjetija na upredenici, a treća nakon 5 minuta, skosa još nije ni bila potonila, samo je upredenica od udara , kao da je "skočil", zatezanje i vani.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 27 Ruj 2017 07:28 #219 od mirakulin
Upis br.: 10 :woohoo:

27.09.2017.
Vrijeme: 6:05-7:00
Ulov: 1 komad

Vitar: Z

Oprema:
skosavice:
Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Puhao neki lagani zapadnjak koji je onemogućavao lijepo bacanje s najdražeg kantuna rive. Ipak, jedna lignjica je tu (u 6:16) i to vrlo blizu rive. Nije ni loša, 214 g. Sve ulovljene su otprilike takve i to uopće nije loše! :like:

Moj kantun rive, s pogledom na marinčevu poštu B) ! Mrlje su rezultat jučerašnjeg lignjolova pa izgleda da ću morat ovo počistit, jer ne shvaćaju svi ovu vrstu "umjetnosti"! :oops:

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 27 Ruj 2017 11:48 - 27 Ruj 2017 11:51 #220 od maxbeb
Upis br. 7
Datum: 26.09.2017
Vrijeme: 19-21
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Egi Pro K1
Daiwa Legalis 2500HA
Gosen egi 0.8
Kanji 3,0 i DTD 3,0
Vecer je za pet, odnosno 6, odnosno 7 :) :) :)
Prvi zabacaj s mojim sad omiljenim crvenkom i imam malicu koju vracam natrag. Nakon toga se nastavlja jedna od najboljih noc uz more, jos pet komada ili sveukupno 6 liganja. U dva sata vremna svako malo akcija, male su se bacale kao da su velike tj znale su u momentima potegnit. Dvi lignje su bile na granici preko 12 cm al SVIH SEST JE VRACENO. Malo sam se dvoumija oko ove dvi al sam se sitija legende Pepsija i vratija i njih. Nada ostaje da ce porast malo i pojavit se opet :cheer: ;)...kratki pregled u slijam 1,2,3,4,5,seeeeesttttt :cheer:
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Zadnja izmjena: 27 Ruj 2017 11:51 od maxbeb. Razlog: Korekcija

Molimo prijavite se