"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
tuvok's Avatar 14 Lis 2017 23:32 #381 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 8

14.10.2017. 18,00 - 21.00, Vinišće
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD full color oita 3.0
dubina 5-6 m, kombinacija posejdonije i pijeska
skoro pa bonaca

2 lignje - 1,5 kg

Nakon 24 satnog dežurstva ujutro malo odmorio i popodne odlučio otići di sam prije 2 dana uhvatio jednu. Kad sam došao u 18 h nije bilo ni jednog broda osim kruzera.

Privitak datoteke:

Polako krećem u akciju da bi nakon pola sata bilo 6 brodova koji pokušavaju uhvatiti lignju.
Rotiram skosavice i u 18,40 zabacim DTD full color oitu na jedno 35 m od kraja. Sačekam da skosa potone te napravim dva manja skosavanja i pustim je da ponovno potone kad u tom trenutku se zategne krena i štap mi potegne iz ruke. Znao sam odmah da je riječ o pravoj lignji. Napravio sam kontru i krenuo u povlačenje. Mašina svira dok je namatam, kako lignja udre kontru onako mašina vrti u prazno. Tih 30 metara izgleda kao da je 100 m i nikako ugledat lignju u kraju. Evo je napokon, i dalje puše i ne da se. Janka je spremna i lignja je vani na slikavanju.

Privitak datoteke:

Nakon slikavanja bacam ponovno istu skosavicu na otprilike istu udaljenost. Čekam da padne na dno i ponovno dva skosavanja u nizu i puštam i nakon toga opet zatezanje krene i povlačenje štapa još jače nego prije. Adrenalin je na vrhuncu, ruke mi se počinju trest i kreče ponovno izvlačenje, mašina vrti u prazno i malo zatežem kočnicu. Ovaj put 30 m izgleda kao 200 m.
Napokon je vidim i kako je dovlačim u kraj bori se još više nego prva. Janka je tu i lignja je vani na slikavanju.

Privitak datoteke:

Opet bacam skosu i tada uočavam da je jedan od brodova koji su bili dosta vani u dubini digao sidro i došao na 50 m od mene. Seronja je vidio da sam ja uhvatio lignju i valjda je mislio da ako dođe pliće da će je i on uhvatiti.
Tada pale ferale i između dvi punte gori 7 ferala istovremeno. Ja se ne predajem nadajući se da je možda u kraju još koja ali unatoč mijenjanju skosavica do 21,00 h ništa. Unatoč tome ove je vrh.

Privitak datoteke:

Veće su od boce Jamnice od 1,5 l.

Privitak datoteke:

Odlazim kući i ostavljam 4 ferala. Doma ekipa čeka.

Privitak datoteke:

Vaga je pokazala

Privitak datoteke:

Zbog ovga čovjek postaje ovisan, jer ovo vrijedi osjetit i kad 10 dana za redom ne uhvatiš ništa.
Hvala: dzingo, Geno, marinac, Manta, Fanatik, amerigo, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Kronos ...i još 7 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 15 Lis 2017 07:44 #382 od marinac
UPIS: 41

Kaštela,15.10.2017, od 6 - 7 i 10

-štap yamaga blank 2.5-3.5 83ML
-rola shimano stradic c 14
-upredenica unitika pe 0.8+fc 0.2685 seguar
-skosavice yamashita

uvjeti:
-bonaca
-bez kurenta
-dubina oko 5metra
-dno miješano,kamen, pijesak, trava

ulov:
-1 lignja

-došao na poštu točno u 6 sati. U daljini se čuje kako zvono tuče.Uvjeti više nego idealni.Promjena skosavica, da se već dobro i razdanilo, te uzimam asa iz rukava, koji se puno puta iskazao, bacam, nakon drugog skosanja, vidim da je nešto udrilo u upredenicu,skos, zatezanje, i lipa lignja ide vani.Kasnije pokušavao još 15 minuta, ali ništa, te ipak zadovoljan otišao kući.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 15 Lis 2017 09:00 #383 od dzingo
Svaka cast tuvok1976... :like:

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 15 Lis 2017 09:30 #384 od mirakulin

tuvok1976 napisao: UPIS - 8

Zbog ovga čovjek postaje ovisan, jer ovo vrijedi osjetit i kad 10 dana za redom ne uhvatiš ništa.

Bravo, tuvok! Eto, more sve vratilo! Koji gušt!
Hvala: marinac, Fanatik, tuvok

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 15 Lis 2017 10:58 #385 od Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
4. Poreč 15.10.2017. ~ 7:00h

Oprema:
Štap: Okuma Lure Mania 10-32g
Rola: Daiwa Ninja 2500
Upredenica: Daiwa J-braid 8, 0.18mm
Predvez: Fluorocarbon 0.27mm
Varalica: Yamashita

Uvjeti: Lagani burin, plima.

Težina: ~300g

Opis: Već kad sam našao malo vremena zašto ga ne iskoristiti kad se lovi, i tako odem ujutro na klasičnu poštu i prije dana ulovim tu prelijepu lignjicu od oko 300g. 2. lignja na yamashitu kojoj sam zaboravio ime. :cheer:

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 15 Lis 2017 12:03 #386 od tanjo007
Ulov br.5.
Datum.14.10.
Lokacija - Mali Iž
Štap Gavas Egiano 2.5-4
Rola: Shimano Sepia 3000c
Vrime idealno meštralić je taman sta i ja doša na rivu oko 6 ali najprije pala sipica oko 8 i zatim 2 lignje obe pale na najdražu išku skosavici plavu Yamashitu q live s njom nema greške ovdi.
Uz naravno kupanjje tog jutra skosa izvađena i niti jedna nije izgublljena . Danas iz jutra ni čuti ništa magla 30m se nije vidilo od rive ali neka vridilo je i to viti.
Svima lipi pozdrav s Iža i do drugig vikenda.

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Zatim malo magle:
Privitak datoteke:

I završetak ugodnog vikenda prije povratka u Zd:
Privitak datoteke:

B)

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 15 Lis 2017 18:18 #387 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
upis br 9
nakon cjelovečernjeg mahanja
jedna lignja
skosavica duel
štap sun set senzation
i prevše sam se raspisa

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 15 Lis 2017 22:54 #388 od Kvarner
Upis:8

15.10.2017.

Vrijeme lova 19:00-22:10

Stap Solpara egi

Upredenica gosen egi

Skosavica yamashita 2.2

Opatija i okolica

Dno pjesak, kamen

Dubina 15 - 20 metara

Dolazim ns postu na vrijeme sav sretan.Bacam par puta kad od jednom pojacava kurenat.I naravno od liganja nista.Jedva jedna, dva puta po dva krara na pusci i jedna mala koja je pustena da raste.Inace malo drugaciji lignjolov nego prije jer sam i sina poveo sa sobom, pas mo se ako nista ispricali i ismijali a lignje nam bile u drugom planu. ;)
Evo jedne siromasne slikice ulova

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 15 Lis 2017 23:05 #389 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 9

15.10.2017. 18,00 - 20.30, Vinišće
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD real fish oita 3.0
dubina 5-6 m, kombinacija posejdonije i pijeska
bonaca

1 lignja 0,5 kg

Večeras sam se zaputio kroz maslinike na jučerašnju poziciju. Stigao sam u 18 h i nikoga osim trajekta za Veliki i Mali Drvenik nije bilo.

Privitak datoteke:

Polako sam krenuo u akciju kao i svaki put. U 18,45 su se pojavila dva broda i potopila podvodna svjetla. Kod mene ništa.
Mijenjam skosavice i odlučim se za DTD real fish oitu 3.0 koju odavno nisam koristio. Zabacujem, skosajem ali ništa.
Nakon par puta u 19,15 palim naglavnu lampu da bi dopratio skosu do kraja. Krajičkom oka vidim da je nešto pod mulom a nije riba. Okrenem glavu kad ono komad lignje u samom kraju. Dovlačim skosu, lignja kreće prema njoj ali odustaje i odlazi u dubinu.
Tad se sjetim onoga što je Markulin napisa. Bacam skosu i slijede po dva skosaja u nizu te puštanje skosavice. Negdje po sredini na drugom skosaju osjećam težinu ali odmah pušta. Ništa, dovlačim skosu do kraja ali lignja ne ide za njom. Ponovno isto i ponovno na sredini osjetim da je povukla i radim kontru a ono kao da je zapelo za dno. Držim štap jednom rukom i osjećam kako lignja pumpa a drugom palim naglavnu lampu i povlačim je prema kraju.
Koristim janku i lignja je vanka, manja nego jučer ali i dalje porcijašica.

Privitak datoteke:

Slikavanje obavljeno i pokušavamo dalje. Nakon par puta mijenjam skosavice ali ništa..
Obavljam još jedno slikavanje za usporedbu s Jamnicom od 1,5 l.

Privitak datoteke:

i jedno za ligu

Privitak datoteke:

U 20.30 h kupim opremu i odlazim kući.

Vaga pokazuje da se isplatilo ići i većeras.

Privitak datoteke:
Hvala: marinac, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, Baćo68, JopaZGRI, Vinsent_P, mirakulin, Frenky ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 16 Lis 2017 07:54 #390 od Fanatik
Podrav drustvo! ;)

Evo jedna lijepa fotka od nocas!
Da ne ispadne da se javljan samo kad imam 5-6 komada :) , jerbo u ovom natjecanju kolicina i nije bitna!

Upis: 5.
16.10.17
Oprema: Troutmania 7 - 25g 240cm, Okuma Ceymar c30
Teren: stijene, dno mjesovito; kamen-trava, dubina oko 5m
Vrijeme: mirno, malo mrtvog mora, bez mjeseca

Nocas radio do ponoc i kreno na postu odma iza posla, nisam dugo osto, bio sam u krevetu 3:10 :)

Nakon tri-cetiri izmjene bacila se na DTD Diamond narancasti u donjem sloju mora!
Nakon krace stanke digo sam jos dvije malene, vracene, na Yamashitu, takodjer narancastu!

Eto dobro je, Bogu hvala! ;)

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 16 Lis 2017 09:18 #391 od BulMar
Upis br.:9
15.10.2017.
Vrijeme: 19:00- 20:30; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Mirno; More: Valovito.

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD živi škamp 3.0 Orange
Ulov: 1 lignja

Nakon punih 6 dana "u ništa" zadovoljan sam i sa ovim ulovom: jedna lignja i jedna sipa. Nadam se da će krenuti na bolje.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 16 Lis 2017 09:27 #392 od mirakulin
Upis br.: 20 :woohoo:

16.10.2017.
Vrijeme: 5:55-7:15
Ulov: 1 komad

Teren: pijesak
Dubina: oko 8 m
Uvjeti: maglaaaaa
Vitar: bonaca
Kurenat: ništa, pa lagani zmorašnji

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing Fortis 10lb plava
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
Kanji Clicks #2.5, 04 - Sakura Pink Silver

U magli. Jutros se probudio... Sve mokro i pod rosom, ko da je pada "snig". Magla svugdi okolo, ko je lud ić po takvim uvjetima lovit lignje? Pa ja. Idem do pošte i mislim se, koju da skosavicu stavim i je li i lignjama doli u moru magla... :lol: :silly: :P "Jedva" nalazim di mi je pošta i počinjem zabacivati. Na pošti pred naglavnom lampom izgleda ko da pada snig. Jedva da se vidi vrh štapa, a upredenicu da i ne spominjem... Ljudskom logikom razmišljajući, stavljam glow skosavice... Izmjenjuju se, ništa. Oko 6ipo stavljam šarenog Kanjija i dosta dalje od obale obisila se ova malica.

Ovo je prvi ulov na ovu skosavicu. Kako se "razdanjuje" tako se magla još više spušta, trajekti/brodovi na sve strane trube (kako je teška tišina tako se čuje dosta daleko). Ostajem kraće na pošti jer sam planira ić u grad, al na kraju zbog magle brod nije vozio. Ovako je izgledala pošta prilikom odlaska doma:

Jučer, iako nije bilo upisa, dosta zanimljiv dan. Za ručak brudet od liganja za prste polizat. Recept isi ka prošli put za one pečene... :P

Popodne, malo san "nadogradio" svoju biciklu, da bi mogo u susjedno misto sa Hexanom (da ne moram nosit onaj mali rasklopni).

Nadogradnja uspješno testirana, nisan pokupio ni jedno stablo po putu, ali ni u susjednom mistu nije bilo liganja. Al san zato posija jednu skosavicu pa me danas opet čeka ronjenje (ako se "razdani")... :lol: :silly: :blink:

Fala ti more! :lol:
Hvala: dzingo, marinac, Fanatik, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, ja_osobno, JopaZGRI ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Frenky's Avatar 16 Lis 2017 10:02 #393 od Frenky

markulin napisao:
Popodne, malo san "nadogradio" svoju biciklu, da bi mogo u susjedno misto sa Hexanom (da ne moram nosit onaj mali rasklopni).

Prva liga, zakon instalacija! Još neku zastavicu montiraš na štap ;)

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 16 Lis 2017 10:22 #394 od ja_osobno
Samo pazi da sa štapom ne zapneš za neki dalekovod :P :lol: :lol:

sorry bilo je jače od mene :silly: :)

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 16 Lis 2017 10:31 #395 od mirakulin
A nije tako visoko kako se čini... :silly: Mislio sam da će bit zafrknutije, al samo je par grana bilo rizično... :lol:

Ovakvu zastavicu, da:

:lol: :silly: :lol: :whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Grobnican's Avatar 16 Lis 2017 14:10 #396 od Grobnican
14.10.2017
Ulov 17
Lokacija cres
Oprema ista
Skosavica pata-pata2.5

Odlucil san ic malo u posjet prijatelju na cres pa ga pital idemo malo prosetat rivom da probamo lovit malo lignje.upitili se na rivu u 17:00 dan je bio predivan za lignjolov ali ovaj put se nisu dale prevarit.jedna lignja na 4sata zabacivanja. Tuzni se vracamo u stan i dogovaramo se za ic ponovo u jutarnjim satima.lignja nije bilo najverovatnije radi dupina bilo je jato dupina ali se nismo predali.HVALA TI MORE

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Grobnican's Avatar 16 Lis 2017 14:15 #397 od Grobnican
15.10.2017
Ulov 18
Lokacija cres
Oprema ista
Skosavica pata-pata2.5

Dizanje u 03:00 ispijanje kave priprema opreme i kretanje na rivu.Dosli smo na rivu u 03:40i poceli zabacivat more malo valovito ali nista strasno nakon samo sat vremena zabacivanja lignja skace na skosavicu pata-pata 2.5.od umora nisam vise mogal hodan ni zabacivat pa san otisal odspavat malo da se odmorim za popodnevni lignjolov.

Molimo prijavite se

Više...
Grobnican's Avatar 16 Lis 2017 14:19 #398 od Grobnican
15.10.2017
Ulov 19
Lokacija cres
Oprema ista
Skosavica dtd 2.5.

Nakon laganog odmora odlucil sam se opet vratit rivi ali ovog puta san isal malo dalje po brdima kamenjem i tako dalje sve da dođem do mora i da probam na toj ludoj poziciji ulovit koju.nakon pet min.zabacivanja lignja povuce i otkinem joj jedan krak.hmm ajmo dalje nakon pola sata opet skace lignja ali ovaj put bez bjezanja.

Molimo prijavite se

Više...
Frenky's Avatar 16 Lis 2017 16:49 - 16 Lis 2017 16:55 #399 od Frenky
Upis No. 8.
Vijeme: 14.10 21:25h,
Štap: Recast Kraken 2.7m EGI 2.2
Rola: Mitchell Mag-pro Extreme 1000
Upredenica: SunLine 0.6
Skosavica: DTD 3.0

Kupim legu i oko 20h dolazimo na poštu, magla, vlaga, more uzburkano, puše neki lagani vjetrić, pozicije na koje smo mislili zauzete, njih par već lagano riba, nalazimo svoj komad placa,
prvi zabac,nešto povlači...izvlačim van, sipica...dobro nas krenulo...od tog trenutka, sljedećih sat vremena tajac, ni pipnuti, ekipa s gornjeg dijela rive se povukla, selimo se na njihova mjesta..
mijenjamo skose, pričamo, zabacujemo, vrijeme prolazi...ništa....štap se savija...rola vrišti.....pumpa...gledma legu telećim pogledom :blink: "što je ovo?" sve si mislim neka riba, bori se...
lagano kočim, povlačim, privlačim sebi, na površini se iscrtava silueta, lignja, onak, komad i po...prati ju i druga, isto komad....lega grabi jamku a ja pravim "sranje", dovuko je u mrkli mrak tik uz mol,
slijedi trenutak strave i užasa, diže lega jamku a s njom i lignjicu :like: :whistle: Reko svaka čast!
Poslije smo naganjali onu jednu do sitnih noćnih sati ali je nismo uspjeli zavarati, neki drugi dan.

Zadnja izmjena: 16 Lis 2017 16:55 od Frenky. Razlog: feler

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 16 Lis 2017 19:30 #400 od Kvarner

Grobnican napisao: 14.10.2017
Ulov 17
Lokacija cres
Oprema ista
Skosavica pata-pata2.5

Odlucil san ic malo u posjet prijatelju na cres pa ga pital idemo malo prosetat rivom da probamo lovit malo lignje.upitili se na rivu u 17:00 dan je bio predivan za lignjolov ali ovaj put se nisu dale prevarit.jedna lignja na 4sata zabacivanja. Tuzni se vracamo u stan i dogovaramo se za ic ponovo u jutarnjim satima.lignja nije bilo najverovatnije radi dupina bilo je jato dupina ali se nismo predali.HVALA TI MORE

Ako je ovo mjesto ulova onda je to dnevni boravak ili ne znam sto.
Ovo dolje je tepih to sigurno, mjesto ulova je ili iz barke ili s neke terase uz rivu. :blink:
Valjda imaju neka pravila u ovoj ligi, mozda da se procitaju malo.

Molimo prijavite se