"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
Kvarner's Avatar 18 Lis 2017 06:32 - 18 Lis 2017 06:37 #421 od Kvarner

Grobnican napisao:

Kvarner napisao:

Grobnican napisao: 14.10.2017
Ulov 17
Lokacija cres
Oprema ista
Skosavica pata-pata2.5

Odlucil san ic malo u posjet prijatelju na cres pa ga pital idemo malo prosetat rivom da probamo lovit malo lignje.upitili se na rivu u 17:00 dan je bio predivan za lignjolov ali ovaj put se nisu dale prevarit.jedna lignja na 4sata zabacivanja. Tuzni se vracamo u stan i dogovaramo se za ic ponovo u jutarnjim satima.lignja nije bilo najverovatnije radi dupina bilo je jato dupina ali se nismo predali.HVALA TI MORE

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

Ako je ovo mjesto ulova onda je to dnevni boravak ili ne znam sto.
Ovo dolje je tepih to sigurno, mjesto ulova je ili iz barke ili s neke terase uz rivu. :blink:
Valjda imaju neka pravila u ovoj ligi, mozda da se procitaju malo.

Kvarner neko uzima nesto za sjest pa tako i ja malu klupcicu koju san napravil al eto igrom slucaja san slikal na njoj i molil bin bez suvisnih komentara i ljubomore.jer ja negledam nicije ulove di je ko sta ulovil nit nista za razliku od nekih.... Hvala :cool: :cool:

E ovako cemo sad.
Samo cu napomenuti da se pogleda slika broj 9 Miran i slika broj 18 Grobnicanin pa neka se izvuce zakljucak moje sumne.
Kante iste a da stvar bude gora na sljedecim slikama Grobnicana se vidi opet ta kanta jer ste slikali na barci na tepihu ovo sta ti zoves stolica.
To nije stolica vec tepih Miranive barke.
Bio ljetos na njegovoj barci pa znam a i drugi su bili pa znaju.
Tu pricu meni prodati neces jer znam da nije tako.
Sljedece, godinama lovim i nikad te nisam vidio u Bakarskom zaljevu ne samo ja vec i drugi ali oprosti ako je drugacije i da sam ljubomoran na tvoje ulive to ti tako mislis svatkonina pravo mislit sta zeli.
Ja ne sigurno ali da je netko u stanju varati, lagati i podvaljivati ja takvog jos nisam sreo.
I ako si primjetio nisam jedini koji tako misli ne mislim nego zna, to je velka razlika a drugi misle.
Za vikend si bio s Miranom na barci i ove slike sta si objavio su s barke.
U lazi su kratke noge :whistle:
I necu vise ovdje u ovoj ti ovako pisati jer kvarimo temu, a administratora molim da malo prati gdje sta ide pa da to kasnije uredi.
Zadnja izmjena: 18 Lis 2017 06:37 od Kvarner.

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 18 Lis 2017 07:34 #422 od JopaZGRI

Grobnican napisao: Ja imam isprintan kup papira od te lige i niti kednu lignju nisan stavil po dva puta. Papir drzim u obicnom fasciklu dako da ste svi u krivu nazalost ja san cistog obraza hvala naljepsa.a to sta vama neide u ligi nemorate trazit po kome cete srat iz ljubomore....uzivaj te stize jos ulovaa

Evo da ti ja još malo očistim obraz..
Upis broj 9 i upis broj 12.
Identična lignja!!
Međuostalom di ti je nestao upis 10 i upis 11?

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 18 Lis 2017 07:48 #423 od marinac
UPIS: 44

Kaštela,18.10.2017,od 5 i 50 - 7 sati

štap yamaga blank
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika pe 0.8
-skosavice yamashita,dtd 3.0

uvjeti:
-skoro pa bonaca
-mali kurenat
-dubina oko4 metra
-dno mekano

ulov:
-2 lignje

-dolazak u mrak, nakon drugog zabačaja, osjetim otežanje i ide vani.Nakon 10 minuta, ista stvar.Kasnije još pokušavao , ali ništa, slikanje, i odlazak kući.

:whistle:
Hvala: zeusfaber, Manta, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 18 Lis 2017 07:50 #424 od Baćo68

Grobnican napisao: Kvarner neko uzima nesto za sjest pa tako i ja malu klupcicu koju san napravil al eto igrom slucaja san slikal na njoj i molil bin bez suvisnih komentara i ljubomore.jer ja negledam nicije ulove di je ko sta ulovil nit nista za razliku od nekih.... Hvala :cool: :cool:

Ti to pokušavaš svih nas uvjerit da klupicu nosiš uz sav ostali pribor preko brda i stijena?.. ajde se prestani igrat sa našom inteligencijom...
Ako ti je ostalo imalo obraza, prestani više spamat ovaj forum... nema potrebe, jer jedino što si uspio je samo pokušaj uništavanja nečega što je svima nama sveto...gušt u hvatanju lignji i fer i sportsko takmičenje...

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 18 Lis 2017 09:06 - 18 Lis 2017 09:08 #425 od mirakulin
Upis br.: 22

18.10.2017.
Vrijeme: 6:10-7:20
Ulov: 2 komada (275+ g)

Teren: pijesak
Dubina: oko 10 m
Uvjeti: miiiiiiiiilina
Vitar: bonaca
Kurenat: južnji

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing Fortis 10lb plava
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Neplanirana jutarnja idila. Danas je plan bio preskočiti jutarnji lignjolov. Jučer se nije ništa uvatilo ni ujutro ni uvečer, a i dodatni neki problemi pa sam odlučio ujutro preskočiti. Ali, probudio se u 5ipo bez alarma, dugo se premišljao (jedno 3 milisekunde :silly: ), prelistao temu, spremio se i pravac pošta... Izlazim i čudim se kako nema magle, ali po dolasku na poštu, s leđa naočigled dolazi magla (ko pahulje snijega ispred lampe). Počinjem sa najubojitijim lovcem, BOA, ali par zabačaja, ništa. Stavljam Kanjija i već u drugom bacanju kačim nešto malo. Dižem i automatski ju bacam nazad umore, sitna sipica. Nastavljam dalje s Kanjijem, 6:40, skroz dalje od rive i na dnu, skos...nešto teško, al nisam siguran jer na toj dubini/daljini i skosavica se čini teška. Ipak ne opuštam štap, opet malo skosnem, čini mi se lakše, ali kao da sitno pumpa, pa skosnem i treći put bez opuštanja štapa i vidim da ipak nešto sitno je. Vidim već, bit će puštanja.... Ali kako ju dižem tako ona postaje sve teža... :silly: Ipak, vidim da je malica i odlučim je pustiti...

Ipak mi je bilo ža što san je pustio jer nekako je bezglavo lutala po površini, bojim se da nije daleko stigla. Valjda se od borbe umorila...

Dobro je, sipica i lignjica, a prazna kanta. Nema veze. Tad počinje jutarnja idila... Ova neka sumaglica i takav mir, da čovik može samo guštat... Oko 6:59 nakon jedne serije skoseva, vidim upredenica se opustila. Mislin se, nije tako brzo mogla do dna, lignja je, ide muški skos i osjetim dobar je komad, mašinica lipo svira! Ma di ćeš bolje... Lipo pumpa, al i dobro je zakačena, do "grla"...

Evo video "puštanja" i ove :whistle: :

Nakon toga, samo uživanje u ugođaju... Mir samo takav... Baš idila. Po površini tu i tamo ko da pada kiša (gaunčići po površini), pa koja iglica propara površinu, pa patrola kojeg brancinića... Pred kraj, kad san stavio plavu skosavicu, vidim kreće brancin prema njoj, ali nešto se sjaji kraj nje, brancin biži. Ja se mislim, možda je lignja, puštam, al bilo je jato nekih riba, sve koketiraju oko skosavice (na metar od kraja i na 1.5m dubine). Mislim da su bile komarče.

Kad sam već danas od videa, mora san snimit i ugođaj:

Ma milina. Po ure lagana šetnja po pošti i uz more do doma. Raj!

Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 18 Lis 2017 09:08 od mirakulin.
Hvala: zeusfaber, marinac, Manta, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Grobnican's Avatar 18 Lis 2017 10:21 #426 od Grobnican
Vidim ja da tu ima svakakvih ljudi pa cu in dat priliku za miran lignjolov pa ja odustajem od natjecanja jet mi se neda natezat sa ljudima.i ja isto nikoga od vas nisan vidil ni u bakarskom zaljevu nit na torpedu nit nigje tako da neznam sta van znaci ta poznanstva ja san mirana upoznal ubbakru i on mi je rekal za to natjecanje.hvala doviđenja

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 18 Lis 2017 11:27 - 18 Lis 2017 11:32 #427 od Kvarner
Da, ovdje ima svakakvih ljudi ali korektni i posteni a kao sta si ti nece nam ni nedostajati u ligi.
Ovakve ljude bolje ne poznavat. :angry:
Zadnja izmjena: 18 Lis 2017 11:32 od Kvarner. Razlog: Slovo

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 18 Lis 2017 11:37 #428 od zeusfaber
Moram priznati da je i meni većina upisa sumnjiva međutim ne mogu ništa komentirati dok ne napravim detaljnu provjeru. Dakle, svaka fotografija postavljena na Ludo More forum, bez obzira s kojeg servisa, sadrži ukorijenjene EXIF podatke koji se ne mogu tek tako pobrisati. U njima je zapisano točno vrijeme nastanka fotografije, eventualne modifikacije, model aparata i još puno toga. Praktički je nemoguće izbjeći neizbježno :lol:
Hvala: dzingo, marinac, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, Baćo68, ja_osobno, JopaZGRI, tuvok ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 18 Lis 2017 21:53 #429 od Zdenko
UPIS: 4

Punta zvana Dziga u Mandrama,18.10.2017, od 18.30 do 21.15

-štap: Gawas Egiano
-rola Daiwa 2500
-upredenica Egi Damashi 0,8
-skosavice Yamashita 3.0 boja SRK, bijela Yamashita 3.0.

uvjeti:
-Vedro
-Mirno i more ko ulje,skoro bez imalo kurenta
-dno kamen, pjesak i sa travom
-dubina oko 8 metara

ulov = 4 lignje ( 1254 grama)

Lignje nisam osijetio danima, samo pusta magla i rosa, koje nije falilo. Danas nisam isao u lignjolov ujutro kao obicno, nego navecer . I bio je to pun pogodak. Na yamashitu 3.0 SRK su ulovljene dvije najvece u razmaku od 4-5 minuta. Ostale dvije na bijelu yamashitu 3.0. oko 20.15. i 20.30. Poslje toga nista. Slikano u apartmanu na terasi, a poslje je moja supruga izvagala sve, a konacna tezina je bila 1254 grama. Dvije najvece su bile jedna 457 grama druga 493 grama.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac, Manta, Fanatik, amerigo, Kvarner, tanjo007, Baćo68, ja_osobno, JopaZGRI, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 18 Lis 2017 22:21 #430 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis 10

stap trabuco
rola Daiwa
upredenica colmic
skosavica NAEBA

Malo kurenta mirno
kamenito dno stalno sam kačio al nisam izgubio pušću.
dubina do 10 metara
jedna lignja
vrijme od 20 - 21 sat

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 18 Lis 2017 23:35 #431 od BulMar
Upis br.:11
18.10.2017.
Vrijeme: 18:15- 20:45; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Mirno; More: Mirno.

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD Retro OITA 3.0 Orange
Ulov: 1 lignja

Opet (samo) jedna lignja. Nema potezanja, nema udaranja skosavice, nema ispadanja, nema dinamike, .... Jedna se zakači i to je to. Još uvijek se nadam da će se, sa dolaskom hladnijih dana, pojaviti u većem broju uz obalu.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 19 Lis 2017 03:39 - 19 Lis 2017 04:15 #432 od Fanatik
Pozdrav ekipa!
Vidim, nazalost, svasta se "dogadja" i svasta se pise :(

Nadam se da ce Zeus rijesit situaciju, jer bilo bi stvarno glupo da netko ganja neke bodove na prevaru, a bome i da neko bude krivo optuzen. :(
Uostalom bodova niti nema, nego UKUPNI DOJAM!!!

Nego eto da se ja javin sa jos jednim upisom ;)

Upis: 6.

Stara posta ispod hotela, stijene, dno je mjesovoto a dubina oko 5m.
Eto veceras je kolega iz Zupe Dubrovacke s curom navratio na moju postu pa sam i ja svratio s posla da barem popijemo pivu ;)
A eto dobro je bilo, doso sam nedje iza 00:30 a osto do nekih 02:30.

Prvo jedna malena u pocetku, pustena!
Nakon duze stanke i nekoliko opreznih poteza kacim jednu lijepu ali otpala mi, nisam ponio jamku :)
Medjutim parica je dopratila kako sam je vuko do u sam kraj, vidim ih obje pod nogama, spustam DTD cimnem dva puta i jedna se baca!

Druga je nestala na neko vrijeme al nakon 5-6 zabacaja dizem jos jednu, mozda je to i bas ona parica ;)

Ugodno druzenje a eto bilo i nesto akcije! :)
Dobro je, Bogu hvala!

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 19 Lis 2017 04:15 od Fanatik.
Hvala: dzingo, marinac, Manta, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno, JopaZGRI ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 19 Lis 2017 08:03 #433 od Zdenko
UPIS: 5

Punta zvana Dziga u Mandrama,19.10.2017, od 5.00 do 7.00

-rola Daiwa 2500
-skosavice Yamashita prikazane na slici sve u velicini 3.0

uvjeti:
-Zvjezdano jutro
- More lagano namreskano,kurenat jugoistocni lagani
-dubina oko 8 metara

ulov = 4 lignje ( 890 grama)

Kao i obicno odlazak na jutarnji lignjolov. Prva lignja oko 5.45, ostale u razmacima oko 10 minuta.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 19 Lis 2017 08:44 #434 od marinac
UPIS: 45

Marina,19.10.2017, od 6 - 7 sati

-štap yamaga blank 2.5-3.5 83 ml
-rola shimano stradic c14 2500
-upredenica unitika pe 0.8
-skosavice yamashita,dtd 3.0

uvjeti:
-skoro pa bonaca
-kurenat vuče iz vale
-dubina 4-5 metara
-dno miješano, trava,pijesak

ulov: 4 lignje( 1035 gr)

-Dolazim na poštu točno u 6 sati.Još koji brod lagano prođe, a ja želim samo mir.Nakon 10 tak minuta skosanja, u samom kraju kačim jednu, ali ispada.U sebi mislim, nije dobro, jer kad lgnja ispadne, teško da će se opet baciti, a može i ostale povući za sobom.Na moju sreću u slijedećih 10 minuta vadim 4 komada, od manje prema većoj.Međutim, vidim da sam zaboravija poniti , i sić, i logo,te pravim slova LM od kamenčića.Nadam se da ovo neće biti problem.Logo je ostao na podu, a ja sam samo dodavao lignje i slikavao.

:whistle:
Hvala: Manta, Fanatik, Zdenko, amerigo, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 19 Lis 2017 11:27 #435 od AnalPheasant
Moram priznati da meni ove lignje izgledaju kao da su izvađene iz leda tj. prilično sam siguran da jesu. Ne sudjelujem u lizi ali redovito ju pratim i ovo mi djeluje jako sumnjivo.
Bez uvrede Zdenku naravno, ali mislim da je ovo itekako važno istaknuti.

Zdenko napisao: UPIS: 5

-rola Daiwa 2500

uvjeti:
-Zvjezdano jutro
-dubina oko 8 metara

Kao i obicno odlazak na jutarnji lignjolov. Prva lignja oko 5.45, ostale u razmacima oko 10 minuta.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 19 Lis 2017 12:09 #436 od JopaZGRI

AnalPheasant napisao: Moram priznati da meni ove lignje izgledaju kao da su izvađene iz leda tj. prilično sam siguran da jesu. Ne sudjelujem u lizi ali redovito ju pratim i ovo mi djeluje jako sumnjivo.
Bez uvrede Zdenku naravno, ali mislim da je ovo itekako važno istaknuti.

Zdenko napisao: UPIS: 5

-rola Daiwa 2500

uvjeti:
-Zvjezdano jutro
-dubina oko 8 metara

Napocetku kad sam gledao slike su mi bile malo cudne..
Ali sad kad si i ti to rekao stvarno bi mogle bit iz leda..barem tako djeluju..

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 19 Lis 2017 12:43 - 19 Lis 2017 18:07 #437 od Kvarner

Zdenko napisao: UPIS: 4

Punta zvana Dziga u Mandrama,18.10.2017, od 18.30 do 21.15

-rola Daiwa 2500
-skosavice Yamashita 3.0 boja SRK, bijela Yamashita 3.0.

uvjeti:
-Vedro
-Mirno i more ko ulje,skoro bez imalo kurenta
-dubina oko 8 metara

ulov = 4 lignje ( 1254 grama)

Lignje nisam osijetio danima, samo pusta magla i rosa, koje nije falilo. Danas nisam isao u lignjolov ujutro kao obicno, nego navecer . I bio je to pun pogodak. Na yamashitu 3.0 SRK su ulovljene dvije najvece u razmaku od 4-5 minuta. Ostale dvije na bijelu yamashitu 3.0. oko 20.15. i 20.30. Poslje toga nista. Slikano u apartmanu na terasi, a poslje je moja supruga izvagala sve, a konacna tezina je bila 1254 grama. Dvije najvece su bile jedna 457 grama druga 493 grama.

Moram priznat da se i ja s tim sumnjama slazem.
Jer i na ovoj slici isto, meni se nije nikad dogodilo da su ovako iskidane lignje.
Bez uvrede Zdenko ali daj malo objasnjenje ako je moguce. ;)
To inace kad odledim i kad ih hocu spremat budu takve.
Bez ljutnje ikakve, ali i ovo je posao za adminstratora isto, a podloga isto neka cudna ko da je radna povrsina kuhinje i jos neke novine ispod.
Ispada da smo ko neki policajci ali nije tako samo da sumnje rijesimo. ;)
Zadnja izmjena: 19 Lis 2017 18:07 od Kvarner. Razlog: Slovo

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 19 Lis 2017 20:54 - 19 Lis 2017 20:56 #438 od mirakulin
Upis br.: 23

19.10.2017.
Vrijeme: 17:50-19:55
Ulov: 1 komad

Teren: pijesak
Dubina: oko 10 m
Vitar: bonaca
Kurenat: dosta jaki zmorašnji

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing Fortis 10lb plava
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Nekad je najlipše sam uz more. Danas sam se nadao da neće bit ljudi na pošti na trajektu, al ipak ipak se na kraju skupilo nas 4 + ko prođe sa strane. Meni je ipak lakše kad sam sam i kad mogu uživat u miru i tišini. Korenat je bio nekako jak, na pošti gužva i nisam bio nekako raspoložen. :blink: Nisan se mogo koncentrirat i uživat. Morat ću ovu poštu ostaviti za jutarnje akcije... S obzirom na raspoloženje, nisam se nadao nikakvom ulovu... Ipak, jedna je tu, bacila se oko 18:40 i dosta blizu rivi i to sa strane koja gleda u smjeru odakle dolazi korenat. Bila je ljuta i dobro se "potpisala" po rivi...

Iden leć i odmorit. Ipak, fala ti more! Doć ću ti ujutro na terapiju... :lol:
Zadnja izmjena: 19 Lis 2017 20:56 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 19 Lis 2017 22:04 #439 od MIRAN
invalidska plaza skalete
štap trabuko
rola Daiwa
skosavica NAEBA
upredenica colmic

slab kurenat
zaboravio mobitel i evo slikice po povratku
dok ovo pišem vidim da još mijenja boje i reagira na dodir

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 19 Lis 2017 22:05 #440 od MIRAN
bio je to upis 11

Molimo prijavite se