"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
Zdenko's Avatar 31 Lis 2017 21:55 #521 od Zdenko

tuvok1976 napisao: UPIS - 12

30.10.2017. 16,30 - 20.00, Vinišće
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD white killer #3.0
dubina 5-6 m, kombinacija posejdonije i pijeska
burin

2 lignje - 30 dkg

Danas sam žurio s posla da bih stigao za dana na moju standardnu poštu. Ručak s nogu i opet iz Marine kroz maslinike, danas barem nema gužve po makadamu, slabo se beru masline radnim danom.
U 16,30 sam na poziciji taman da uslikam zadnju zraku sunca.

Vrtim skosavice, prolazi vrijeme ali ništa. Jedan feral svijetli na punti od vale a ja gledam kako mjesec postaje sve jači a lignje nema. Prošlo je 18 h, 18.30 h a ja mijenjam i bacam skosavice i već pomalo gubim živce. U 18.30 h brod diže sidro i odlazi, vjerojatno se navatao kao i ja.
U 18.40 stavljam DTD white killer 3.0, na drugom bacanju osjetim kao da je zahvatila travu te palim naglavnu lampu i povlačim je prema kraju. Na jedno 5-6 m od kraja mi se učinilo da nešto prati skosu ali kako je more nemirno nisam siguran. Prestajem vući skosavicu, ista tone, krena se zateže i ja radim kontru. Težina i oblak crnila u dubini, povlačim je tih 5-6 m i vadim vanka. 18,45 h.

Privitak datoteke:

Slikajem je i ubacujem u škrapu napunjenu morem. Ponovno zabacujem ali ništa.
Na idućem zabacivanju na oko 30 m od kraja prilikom skosavanja težina, bori se i nepušta. Palim lampu i dovlačim je do kraja te vadim na slikavanje. 18,55 h.

Privitak datoteke:

Nakon slikavanja i ona je u škrapi.
Ostavljam white killera ali nema ih više. Još u par navrata mijenjam skosavice ali ništa. Oko 20 h bura pojačava te odustajem i spremam opremu.
Još jedno zajedničko slikavanje prije polaska.

Privitak datoteke:

I za kraj video uradak.

opet zadovoljan.

Sta ce ti ta vrtilica na kraju sistema? Imat ces bolji osjecaj,ako koristis samo kopcu.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 31 Lis 2017 22:47 #522 od BulMar
Upis br.:18
31.10.2017.
Vrijeme: 17:30- 19:30; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Mirno; More: Mirno

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavica: DTD Premium Auri 3.0 White

Ulov: 1 lignja

Zabačaj, ne prvi, nego recimo deseti, skosam, lagano vučem, opet skosam i tako do metar od mula. Lagano podižem skosavicu iz mora. Čim sam je ugledao iznad površine, vidjeh i čuh kako se na tome mjestu more zabrčkalo. Prva pomisao, to je bila lignja koja jurila za skosavicom. Brzo vrati skosavicu na to mjesto u more, sekunda dvije kasnije osjetim trzaj, povučem. Zakačila se, baca se, prska, otima se. Sve se događa na pola metra od mula, zbunila me. Hoću li je dizati ili vuči? A kuda ću je vuči? Ipak, snalazim se, desnom rukom podižem štap da su joj usta iznad površine, a lijevom rukom hvatam i podmećem mrežu. Moja je. Ovo mi je već treći put ove jeseni da se zakači na pola metra od mula. I to sve lijepi komadi. Večeras opet jedna, ali vrijedna (52 dkg). Još malo bezuspješnog zabacivanja i zadovoljan pođoh doma.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 01 Stu 2017 10:58 #523 od maxbeb
Upis br. 19
Datum: 08.10.2017
Vrijeme: 17-19
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Egi Pro K1
Daiwa Legalis 2500HA
Gosen egi 0.8
DTD 3,5

Opet ucinilo vrime, tj.konacno. Milina od uvjeta. Kako je plima u opadanju i zadnjih par dana na samom dnu oko zalaska ne ocekujem previse. Nije bas ove godine lovno kad su uvjeti bas tako dobri..
Svejedno gustam u ambijentu, i za nagradu jedna malica se baca samo za slikavanje. Kao i vecina ove godine i ona je vracena. Kod mene samo malisi ove sezone :)
Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 01 Stu 2017 13:24 #524 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
To je kopca s zogulinom. Tako sam stavia od pocetka. Probat cu samo s kopcom. Hvala na savjetu.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 01 Stu 2017 19:09 #525 od marinac
UPIS: 58

Kaštela,1.1.2017,od 6 - 8 sati

-štap yamaga blank
-rola shiumano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-tramuntana bez kurenta
-dubina 4-5 metara
-dno miješano sa travom

ulov:
-2 lignje

-dolazak na poštu malo ranije, ipak se danas ne radi, a sve smo obavili šta smo trebali.Zabacivanje nije dalo rezultate sve do same noći, kad yamashita opet radi svoje.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 01 Stu 2017 22:06 #526 od mirakulin
Danas nisan uspio niti jednu lignju, al je zato ulov vrhunski: :woohoo:

Fala sv. Ante! ❤ :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 01 Stu 2017 23:40 #527 od Squidhaker
Upis: 19

Trogir 01.11.2017. od 16-18h

Štap: Gawas Egainao 2.5-4
Rola: Okuma rtx30s
Upredenica: Varivas
Skosavica: Dtd 3.0

Dno: Mjesovito
Dubina: 4m
Tramontana

Danas su bile skoro sve poste zauzete. Stanem na novu postu. Nakon sat vremena bezuspjesnog skosanja u sami sumrak je udarila prva, nakon 5min.odmah druga.Poslije toga vise nista.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 02 Stu 2017 06:25 #528 od Kvarner

marinac napisao: UPIS: 58

-štap yamaga blank
-rola shiumano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-tramuntana bez kurenta
-dubina 4-5 metara
-dno miješano sa travom

ulov:
-2 lignje

-dolazak na poštu malo ranije, ipak se danas ne radi, a sve smo obavili šta smo trebali.Zabacivanje nije dalo rezultate sve do same noći, kad yamashita opet radi svoje.

Daj samo datum ispravi ako nije problem. ;)
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 02 Stu 2017 06:56 #529 od marinac

Kvarner napisao:

marinac napisao: UPIS: 58

-štap yamaga blank
-rola shiumano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-tramuntana bez kurenta
-dubina 4-5 metara
-dno miješano sa travom

ulov:
-2 lignje

Daj samo datum ispravi ako nije problem. ;)

Je Kvarner u pravu si,da ti nisi rekao, ne bi ni vidija,mislim da ekipa i Ženski su skuzili da je moja greška, f ali jedna jedionica.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 02 Stu 2017 08:14 #530 od Zdenko
Danas se putuje za Nigeriju. Svim prijateljima lignjolovcima sretan ulov i zahvala za lignjolov i price oko toga.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 02 Stu 2017 08:15 #531 od Baćo68
Sretan put Zdenko!

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: marinac, Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
orada277's Avatar 02 Stu 2017 13:29 #532 od orada277
Sretan put Zdenko :like:

CATCH I RELEASE..CiR
Hvala: Zdenko, maxbeb

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 02 Stu 2017 13:31 #533 od maxbeb
Upis br. 2O
Datum: 08.10.2017
Vrijeme: 17-19:3£
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Egi Pro K1
Daiwa Legalis 2500HA
Gosen egi 0.8
DTD i sva ostala artiljerija
Nova a stara posta, prvi put iskusana ove sezone. Dolazim malo ranije taman sunce zalazi iza Braca, maestral u opadanju. Kako je jos dan krecem s kanji deep ili kako je prikazano na slici
Privitak datoteke:

Izmjena se nastavila predocenim rasporedom i u svim smjerovima / dubinama.
Trzaj se dogodio oko 18:30 na kanji 2,5 šarenu i to po obicaju maleno. Mislim da dvi manje nisam ulovio
Privitak datoteke:

I druga
Privitak datoteke:

Malisi su vraceni
Ja jos malo gustam u mjesecini
Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 02 Stu 2017 13:41 #534 od mirakulin

maxbeb napisao: Upis br. 2O

maxbeb, svaka čast na ulovima i puštanjima! :like: :like: :like:

Samo napomena, di ti je papir?!?! Zadnje objave su ti sve bez papira. Ako ga nemaš, improviziraj nešto....

Pravila
6. U kadru slike između ostalog mora biti vidljiv i logotip lige koji će biti postavljen za download početkom natjecanja.

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 02 Stu 2017 15:28 - 02 Stu 2017 15:33 #535 od maxbeb
Sve znam i citao sam. Slikanje bez loga je iz razloga da lignja bude sta manje vani, tj.da prezivi. Ovo vrijedi samo za ulove koje pustim natrag.Ovako dok izvadim papir, slikam...pogotovo ako puse nije mi pod neophodno....ako je bitno radi velicine ili loga nije problem. Medutim misljenja sam da nije neophodno ali ako se mora..... Onda cu morat :) :cheer: ;)

markulin napisao:

maxbeb napisao: Upis br. 2O

maxbeb, svaka čast na ulovima i puštanjima! :like: :like: :like:

Samo napomena, di ti je papir?!?! Zadnje objave su ti sve bez papira. Ako ga nemaš, improviziraj nešto....

Pravila
6. U kadru slike između ostalog mora biti vidljiv i logotip lige koji će biti postavljen za download početkom natjecanja.

Zadnja izmjena: 02 Stu 2017 15:33 od maxbeb. Razlog: Korekcija
Hvala: Zdenko, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 02 Stu 2017 15:41 #536 od mirakulin

maxbeb napisao: Slikanje bez loga je iz razloga da lignja bude sta manje vani, tj.da prezivi.

Pametno, da... Ne znam, valjda nije neophodno. Ti si ipak legenda lige. Nekima drugima ne bi bilo za vjerovati. Dok samo ti tako je OK... Bravo za puštanja... :like:

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 02 Stu 2017 16:39 #537 od Kvarner

Zdenko napisao: Danas se putuje za Nigeriju. Svim prijateljima lignjolovcima sretan ulov i zahvala za lignjolov i price oko toga.

Sretan put i mirno more.
Hvala: marinac, Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 02 Stu 2017 18:50 #538 od Mladen Miletić
Zdenko, a kad se vraćaš

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 02 Stu 2017 19:20 #539 od marinac
UPIS: 59

Kaštela,2.11.2017, od 16 i 30-18 sati

-štap yamaga blank 2.5-3.5
-rola shimano stradic
-upredenica unitika
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-lagani vitar
-bez kurenta
-dubina 4-5 metara
-dno miješano

ulov:
-3 lignje

-posli posla san odma otiša na poštu,s time da san opremu još jutros prije posla pregleda.Dolazak na poštu u 16 i 30, te nakon drugog zabačaja, kači se lignja, koju nisan ni osjetija , da je sila na njega.Prid samu no, druga lignja povlači ka blesava, te i nju kačim i ide vani.Treća nakon 10 minuta, te bi to bilo to, više nego zadovoljan.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 02 Stu 2017 20:35 #540 od Zdenko

marinac napisao: UPIS: 59

Kaštela,2.11.2017, od 16 i 30-18 sati

-štap yamaga blank 2.5-3.5
-rola shimano stradic
-upredenica unitika
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-lagani vitar
-bez kurenta
-dubina 4-5 metara
-dno miješano

ulov:
-3 lignje

-posli posla san odma otiša na poštu,s time da san opremu još jutros prije posla pregleda.Dolazak na poštu u 16 i 30, te nakon drugog zabačaja, kači se lignja, koju nisan ni osjetija , da je sila na njega.Prid samu no, druga lignja povlači ka blesava, te i nju kačim i ide vani.Treća nakon 10 minuta, te bi to bilo to, više nego zadovoljan.

Bravo care! Legendo.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se