"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
MIRAN's Avatar 04 Stu 2017 22:13 #561 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br. 13
Rijeka, 04.11.
Oprema već poznata
Vrijeme : 19.30- 21.
Jedna lignja puno skosanja i zadovoljstva .Budući da svaki dan radim od 08 do 19 sati lignjolov mi je svakodnevni smiraj ( ako je to prava rječ neka me isprave kolege literalci i književnici )
Ovo je moj najduži post i još jednom isprika jer nismo svi za piskaranje al to ne znači da smo manje strastveni lignjolovci .

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 04 Stu 2017 22:26 #562 od maxbeb
Upis br. 22
Datum: 04.11.2017
Vrijeme: 16:30-19:00
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Egi Pro K1
Daiwa Legalis 2500HA
Damashi 0.6
Kani 3,0
Opet rani dolazak na postu, bez vitra i kurenta, ideala prava. Minja se ekipa na posti, odlaze i dolaze. Niko nista ne lovi :blink:
Minjam kanca deep za sarenog 3,0 ...drugo bacanje oko 18 sati imam lipu lignju. Dovoljno za veceras :cheer: ;) :P
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 04 Stu 2017 23:05 #563 od Baćo68
Upis broj 12

Rijeka 04.11.2017. Od 17:45 do 22:00 sata.
Štap okuma pro K1, rola daiwa ninja 2500, upredenica sufix, lovne pušće kanji i savage gear.
Pravi mali maraton sam odradio danas. Sam na pošti sve do oko 21:30, kad mi se prideužuje prijatelj... prva veća lignja mi je povukla negdje oko 18:30, skosala je kao da ima kilu i pol... lijepa borba. Slikam ju, i odmah slijedeći zabac kaći mi se lignja palčanica, tj lignjoca veličine palca...nisam ju no slikao, nego sam je odmah vratio moru.
Privitak datoteke:

Nakon toga ništa sve do oko 21:45, kada se ponovo kaći manja lignja, taman malo preko 12 cm dužine, poslikavam i nju da ne bude svaki put jedna lignja.
Privitak datoteke:

🤘

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 04 Stu 2017 23:06 #564 od BulMar
Upis br.:20
04.11.2017.
Vrijeme: 17:00- 19:30; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Mirno; More: Mirno

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavica: DTD Škamp 3.0

Ulov: 1 lignja

Prvi zabačaj, prva lignja. Kasnije se ispostavilo, prva i jedina. Poslije nje došla je i jedna sipa.. Tradicija se nastavlja, ili jedna ili nijedna.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 05 Stu 2017 00:15 #565 od Squidhaker
Upis:20
04.11.2017 od 18-19.30h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Bonaca
Ulov:2 lignje
Split
Yo-zuri 3.0
Vrime odlicno, more ko ulje sve super.minjam skosavice ali nece vec 45min,stavljam pata pata prvi zabac pred samu obalu udari lipi komad i ide vani.sljedeci zabac treci skos ide i druga ali puno manja.ostao jos malo ali bezuspjesno,kupi prnje i kuci😊

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Stu 2017 07:33 #566 od marinac
UPIS: 64

Kaštela,5.11.2017, od 5 i 30 - 7 sati

-štap yamaga blank various
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita

ulov:
-2 lignje, jedna vraćena

uvjeti:

-lagani valići od juga, a u zraku lagana tramuntana
-kurenat zapadni
-dubina oko 5 metara
-dno miješano

-dolazak po mraku, nakon 1o minuta se kači ova manja, na brzinu slikana , te vraćena. Nakon pola sata ova veće, te u 7 sati povratak kući,spremanje za u masline.

:whistle:

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 05 Stu 2017 20:08 #567 od JopaZGRI
Upis: br.14
Vrijeme: 16:50-18:10
Mjesto: Kraljevica i okolica
Dubina: 5-10 m
Štap: okuma egi pro k1
Rola: daiwa crossfire
Upredenica: gosen egi
Predvez: seauger 0.26
Skosavica: yamashita

Cijeli dan puše jugo i oko 16 sati vidim nekako se vjetar smirio...ma reko idem probat dok ima još dana i kad se već smirilo..malo i friškog zraka uhvatit..
Došao na poštu jedan lovi ribe drugi brko pokušava lignje..
Nešto ima valova ali nema vjetra..
Zabacujem skosu...par zabaca i ništa
Lagano je pao i mrak svi otišli jedini ja ostao..
Skosam i skosam i osjetim težinu ne pumpa baš ko lignja ali dobro..jedna mala sipica...idemo dalje..
Nakon drugog zabaca i prva dva skosa upredenica se opušta..zatežem i gore je..malo uz probleme sa hodanjem po kamenju uspio sam ju izvadit van
Još sam par puta probao..pa zove cura da moramo u dućan!
U nedelju :o ...ajde dobro..
Ništa spremio stvari..još jednu sliku za kraj bacio i prema doma..
Zna se kad žena nešto kaže to mora tako bit!

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Stu 2017 20:37 #568 od marinac
UPIS: 65

Kaštela,5.11.2017, od 5 i 30- 19 i 30

-štap yamaga blank various
-rola shimano stradic
-upredenica unitika
-skosavica yamashita 3.0

uvjeti:
-jugo jako
-dubina 4-5 metara
-meko dno

ulov:
-3 lignje

-krenuo na jednu poptu, ali me zvao kolega squidhaker, da idemo skupa na drugu poštu, šta san i učinija.Nakon pola sata prva lignja, a dvi ostale u roku sat vremena.Yamashite me ni ovaj put nisu razočarale.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 05 Stu 2017 21:57 - 05 Stu 2017 21:59 #569 od mirakulin
Upis br.: 33

5.11.2017.
Vrijeme: 16:55-20:05
Ulov: 1 komad (170 g)

Teren: pijesak
Dubina: 4-6 m
Uvjeti: jako jugo

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Jugo dere. Danas su postojale samo dvi opcije. Prva je bila ostat doma i odmorit... Ma ne, to nije dolazilo u obzir. Dakle, danas je bila samo jedna opcija. Nać poziciju koliko-toliko skrivenu od juga. U 16:35 sjedam na svoj motor i pravac susjedno misto.

Nakon 20 minuta pedaliranja stižem na poziciju. Do sada san nekoliko puta pokušava u Kali, ali svaki put sam se vraća prazne kantice... Ali na ovoj pošti još nisam bio, "čuvao" sam je baš za jugo. Svugdi okolo dere jugo, a tu u uvalici se na trenutke čini skroz mirno, a na trenutke probije jugo i upredenica onda napravi veliki luk. Počeo sam sa SRK koja je veličine 2.5, al sam odma shvatio da ću večeras morat samo sa #3.0 ili #3.5 jer sve manje se ne može nosit sa tim udarima juga. I danas sam se naminja skosavica...

Nakon skoro dvi ure bezuspješnog mahanja, oko 18:40 odlučim stavit BOA-u koja je 2.5, al mora san probat. Odma u prvom bacanju bacila se jedna. Vukla je ko da je 3 puta veća nego što je, al uspješno je stigla na rivu di je i dalje ljuto pumpala.

Ostajen još uru ipo pokušavajući prebacit na bar dvi lignje, al ne ide... Mogu se postavit naglavačke, al neće pa neće... Nema veze, nisam se nadao ulovu po ovakvom vremenu, a ipak pedaliram nazad doma 170 g teži... :whistle:

Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 05 Stu 2017 21:59 od mirakulin.
Hvala: marinac, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 05 Stu 2017 23:27 #570 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 16

05.11.2017. 17.00 - 20.00, Rogoznica
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD bijela oita 3.0 + Duel EZ-Q CAST 3.0
dubina 5-6 m, kamen i pijesak
JUGO DERE

2 lignje - 0,5 kg

Danas do zadnjeg trenutka nisam znao što bih. U Marini i okolici jugo dere ka blesavo. Ni jedna od pošta na tom terenu ne dolazi u obzir. Oko 16.30 odlučim da ću se zaletit do Rogoznice i vidit je li moguće nać koju poziciju s manje juga. Već pri dolasku vidim da će to bit malo teže. Na jednoj zaštićenoj poziciji su komačerosi. Odlućim se otići na mjesto gdje sam zadnja 3 puta hvatao.
Dolazim s opremom u 17,00 h i situacija je slijedeća.

Privitak datoteke:

Vani dere jugo, more je ovdje mirnije ali vitar je toliki da ja moju 3 m teleskopsku janku ne mogu otvoriti. I nakon što malo bolje pogledam vidim da je po sred pošte kanical od mriža na 10 m od kraja.
Stavljam skosavice i pokušavam ih bacati a da ne zahvatim mrežu. Ne ide ni s 3.5 skosavicom. Ne mogu je kontrolirati a i kad potone valovi je nose na mrižu. Odlučujem se pomaknuti prema brodovima i mjestu jedno 200 m u valu na plažu na jedan mali mulić.
Stavljam DTD bijelu oitu, zabacujem lakše jer sad manje puše. Pokušavam skosavati ali otežano. Dovlačim skosu u kraj kad lignja za skosom skoro udarila u mulić. Vraćam skosu natrag u more, lignja je kraj nje, ja radim kontru ali je ne kaćim. Ponovno vraćam skosu, lignja je sad legla na nju i ja kontriram i uhvaćena je na 20 cm mora pod mulićem. Janku ne mogu otvoriti od vjetra pa lignju dovlaćim u plićak i nasukavam je na žalo. Vani je i slikavanje je obavljeno u 17,20 h.

Privitak datoteke:

Nastavljam dalje ali vjetar je još jaći. Oko 18 h se odlućim povuć još prema mjestu među brodove. Pokušavam zabacit skosu između brodova ali nalet vjetra je baca u brod te odustajem od te ideje. Čini mi se da je malo kala vitar te se ponovno vraćam na plažu ali i stavljam Duel. Na drugom skosavanju jedno 10 m od kraja težina, povlačim je i ponovno nasukavam na plažu. Slikavanje u 18,55 h. Logo sam pokrio kamenom da ga ne odnese.

Privitak datoteke:

Ostajem još do 20 h uz par promjena skosa ali više ništa a i vjetar je opet pojačao.
Skupljam opremu i radim sliku pred polazak.

Privitak datoteke:

Iskreno nisam se ovome nadao.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 06 Stu 2017 00:11 #571 od Squidhaker
Upis 21
05.11.2017 od 17.30 do 19.30
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Yamashita 3.0
Juzina
1 lignja
Veceras je bilo ugodno druzenje s kolegom Marincom i Tonijem koji ce nadam se postat jos jedan clan ove predivne lude lige.zavrsilo je 3:1 za Dr.Marinca bit ce bolje drugi put kad budu bolji uvjeti😜.znaci prvi zabac sipa toliko velika da sam se mislio jel ima sta na skosavici ili nema,vracaj nazad.nakon 10 min evo je...pumpa... uredno ide vani, kasnije jos jedan muzgavac i jedno nerealizirano potezanje.sve u svemu dobro je,lipo druzenje!

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 06 Stu 2017 21:03 #572 od Squidhaker
Upis.22
05.11.2017 Trogir
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Yamashita 3.0
Jaka juzina
Dubina oko 4m dno mjesovito
Od 16.30-16.45
Cili dan kisa i jako puse ali nisam ima mira mora sam 5 min.da mi opremu ne uvati paucina.jucer davno bilo.krenem iz kuce kisa malo fermala,ali sipi lagano.vozim put poste,i gledam more i smij me vata,al stas moram primit dozu🤗stizem na postu uvalica uvucena i dobro zaklonjena.prvi zabac i pred sam kraj se baci,ocito je pratila cilo vrime,pumpa ko'da je po'kila u njoj vucem polako cekam mrgu kad ono cca 15dkg.zilasica prava.nakon toga jos 2-3 zabaca kisa okrenila jako,kupi prnje i bjezi.😊

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 06 Stu 2017 23:39 #573 od BulMar
Upis br.:21
06.11.2017.
Vrijeme: 17:00- 19:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: jugo-istočni, okreće na buru; More: Valovito; Kurenat: južni

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavica: DTD Škamp 3.0

Ulov: 1 lignja

Ne treba niti ponavljati, jedna lignja. Već je postalo pravilo, ako nije "u ništa", onda je jedna. A niti vrijeme nije bilo naklonjeno. Puše, valovi, kurenat južni jaki, kišica rominja, .... A ipak nešto me vuče na more, pa makar bilo i "u ništa"

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Stu 2017 20:31 #574 od marinac
UPIS: 66

Kaštela,7.11.2017,od 16i 30 - 18 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-poluoblačno
-lagani istočni kurenat
-dubina oko5 metara
-miješano dno

ulov:
-2 lignje+ sipa za žuntu

-nakon desetak minuta nakon dolaska,nakon 3 serije skosanja, upredenica se nateže,kontra i lignja ide vani.Druga nakon pola sata, s time da je uvatila u propadanju, samo se upredenica naglo opustila, kontra i vani.

-
Hvala: Manta, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 07 Stu 2017 21:02 #575 od mirakulin
Upis br.: 34

7.11.2017.
Vrijeme: 16:50-19:40 + 20:00-20:20
Ulov: 1 komad (145 g)

Dubina: 4-6 m
Uvjeti: jaki istočnjak

Oprema:
skosavice: DTD BIJELA OITA, #3.0

Repriza. Sve isto ko prekjučer! Čak je i otac kad san došo doma reko "ista lignja"!

Ponovo bicikliranje i na pošti sam u 16:50. Po putu dere levanat, možda čak i jači nego jugo neki dan, a kad san doša na poštu, tamo lipo mirno. Ma savršeno. U krugu od 200 m bonaca, a izvan toga kruga, ko nožem prerezano vidiš da dere. Mislio sam da će biti uspješno i pratim upredenicu napeto i svaki skos očekujem lignju. Međutim, više od uru vrimena ništa... Lagano već gubim nadu... Malo prije 18:15 kod jednog skosa primjetim da se nešto zakačilo. Dok nisam skosnuo nisam primijetio da je išta. Baš me iznenadila. Opet se borila ko da je 3 puta veća. I što je zanimljivo, iako na pošti zabacujem u polukrugu, 180 stupnjeva, uvatila se opet baš na istom mistu! Nekako je to ko na rubu svitla od jedne lampe. Sad ponovo napeto iščekujem jer sam čvrsto odučio da neću ovaj put doć doma sa samo jednom lignjom! Ipak, još uru vrimena mahanja i ništa... Odlučim ići doma, a na povratku sam još u Preku svratio na svoju standardnu poštu i na još jednu dobro osvjetljenu i tamo sam 20 minuta pokušavao, ali previše je puhalo i morao sam se pomirit da ću se opet vratit doma sa samo jednom.

Sretan što je jedna, frustriran što je samo jedna. Al ipak, fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 07 Stu 2017 21:28 #576 od Squidhaker
Upis.23
07.11.2017 trogir
Od 16.30-18.00 h
Gawa egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Yamashita 3.0
Dubina 4-5 m
1 lignja
Dolazak na postu oko 16.30 i nakon 5min u skosanju otezanje,lipo pumpa i ide vani poslije tog nista ni da takne.jedna po jedna

Hvala: marinac, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
amerigo's Avatar 07 Stu 2017 21:47 #577 od amerigo
Puuuno su veće uživo😉

Još jednom veliko hvala Squidhackeru i vama na edukaciji...
Nadam se ponovnom susretu🎣🎣

Sent from my iPhone using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 07 Stu 2017 23:53 #578 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 17

07.11.2017. 16.30 - 18.00, Rogoznica
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD white killer 3.0
dubina 5-6 m, kamen i pijesak
južina

3 lignje - 0,9 kg

Opet se odlučujem za Rogoznicu, dolazim na poštu oko 16,30, vani je južina, ovdje je pristojno. Ima nešto oblaka ali bez opasnosti za kišu.

Privitak datoteke:

Krećem u lov, rotiram skosavice i oko 17 h stavljam DTD white killera. U 17,05 h na skosanju težina kao da je zapelo za dno ali mašinica vuće a s druge strane pumpa ka blesava. U pojedinim trenutcima mašina zuji i vrti u prazno. Dovlačim je u kraj a ona visi na jednom flanjku. Pršće sve okolo, iz drugog puta je hvatam jankom i vadim na slikavanje. Lijep komad.

Privitak datoteke:

Ponovno bacam white killera i na drugom bacanju nakon 2 skosavanja zategne se krena, radim kontru, s druge strane težina, dovlačim je u kraj u 17,15 h i slikajem.

Privitak datoteke:

Ponovno je killer u moru na trećem bacanju prilikom skosavanja težina i pumpanje s druge strane.
Dovlačim je u kraj i vadim jankom u 17,25 h.

Privitak datoteke:

Odavno nisam uhvatio 3 lignje u jednoj većeri.
Pokušavam još do 18,00 h i poradi obaveza skupljam opremu i odlazim.

Još jedna slika prije odlaska.

Privitak datoteke:

Večeras prekrasan ulov.
Hvala: marinac, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 08 Stu 2017 08:40 #579 od mirakulin
Upis br.: 35

8.11.2017.
Vrijeme: 6:00-7:25
Ulov: 1 komad (800 g)

Dubina: oko 6 m
Uvjeti: dosta jaki istočnjak

Oprema:
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

To je to. Da malo izmjenim onu pismu od Miše moga bi zapivat: Jedna al' prava, bila je samo ona... B) :whistle:

Budim se jutros, čujem kiša. A rekli su da neće. Nema veze, stavljam kabanicu i čizme i ajmo. Dolazim do mora puše dosta jako. A reklu su da neće. Nema veze, promjena plana, umjesto planirane pošte, idem livo i bacat ću di je zaklonjeno od vitra.

Odma stavljam dragog Kanjija i krećem udarnički s njim. Nešto se kači, al na pola puta ispada. Po kožici, reka bi sipa. Al nakon pola sata, već se razdanjivalo, kad je prilikom jedog skosa proklizala mašinica.... :woohoo: Auuuuuu... Ja motam, a upredenica se izvlači! To te ja pitam! Pumpa ka blesava. A nemam naravno ni dalje lopraru. Auuuuuu... Nemoj ispast, ajde, donit ću je drugi put! Izlazi na površinu. Doooooobra! Nekako smotano ju pokušavam dignut, prvo štapom pa onda hvatanjem za upredenicu i ipak je vani! :woohoo:

Ide foto session.

Kad sam se naslikava, nastavljam dalje. Naravno sa Kanjijem, ko je vidija minjat! :lol: Nakon 15 min dižem jednu sipicu, prevrćem skosavicu da je pustim, a bezobraznica mi u padu na ovakav način zahvali :P :

Cilo vrime je puhalo i padala je kišica i u 7:25 napuštan misto zločina. Doma, vaga pokazuje ravno 800 g.

Fala ti more! :lol:
Hvala: dzingo, Geno, marinac, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68 ...i još 6 korisnik-a

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 08 Stu 2017 14:04 #580 od maxbeb
Upis br. 23
Datum: 07.11.2017
Vrijeme: 17-19:30
Teren:kamenito dno